Začíname v sanatóriu Helios v Martine

tessy2121
24. jan 2012

Ahoj dievcata,mame za sebou prvu navstevu a uz sme pisali ziadost do poistovne a teraz cakame. Tiez niekto zacina?

zuzu1108
4. jan 2013

@magica78 ano, hovori sa ze je vacsia sanca s dvomi. Ale neviem. Je to take diskutabilne. Teraz je inak dost kociek co caka dvojicky po ivf ked vkladali dve. Ja by som si aj tak dala vlozit jedno radsej. Hmm, ale myslim ze u nas to este chvilocku potrva kym budu vkladat vsetky centra len jedno 🙂 . Vcera som si citala brozuru z Heliosu a oni od roku 2011 vkladaju len jedno embrio, lebo maju uspesnost 55% a pri PGD im rastie o 15%. takze je 70 perc.sanca na otehotnenie co si myslim ze je uz dost vysoke cislo 🙂 .

magica78
4. jan 2013

@zuzu1108 ale ked si chces dat vlozit 2 v heliku tak ti daju len ta upozonia na mozne riziko

hunka
4. jan 2013

@magica78 @zuzu1108 Ahojte baby, my chodime tiez do martina do heliosu,ale hned nam povedali, ze nam vlozia len jedno i ked som sa pytala, ze by sme chceli dve, oni , ze nie :( my teraz cakame na schvalenie od poistovne...podali sme ho 6.12. ale nic este ..to tie sviatky asi..i ked som volala do poistovne na info mi dali cislo na tu riaditelku co to schvaluje,ale tam to nik neberie ,asi este dovolenkuje :D mam VZP. tak dufam, ze ten buduci rok bude pre nas vsetky stastna 13-tka 🙂

zuzu1108
4. jan 2013

@magica78 v Martine este aj dve ?v Brne davaju uz len jedno 🙂.

zuzu1108
4. jan 2013

@hunka no to urcite kvoli sviatkom 😒 . Vela ludi nastupuje az 7meho, skus volat hned v pondelok 😉 .
Urcite bude rok 2013 stastny 🙂 . A som citala ze babatka narodene v tomto roku budu stastne a silne deticky 🙂 .

hunka
4. jan 2013

@zuzu1108 no praveze nam povedali uz vdecembri, ze uz len jedno..a nedalo sa ani, ze chceme dve, povedali len jedno...tak nevadi..

magica78
4. jan 2013

@hunka
@zuzu1108 tak to musi byt teraz nieco nove lebo ja som bola na vklade v novembri a este sa dalo aj ked odhovarali

hunka
4. jan 2013

@magica78 hm..no mozno, alebo keby mozno videli, ze si trvame na svojom, tak by sme ich mozno zlomili 🙂ale hlavne aj ked jedno ,aby bolo zdrave 🙂 a ty sa kedy chystas na ket?

magica78
4. jan 2013

mas uplnu pravdu ,ja som bola dnes an gynde lebo mi uz skoro 4 tyzdne meska mrcha a dr mi povedala ze prave budem mat ovulaciu tak sa mame snazilkovat ze mozno motyka vystreli a zadari sa a dala mi lieky co mam jest od pondelka ,a ked pride mrcha co tak volam do heliosu a objednam sa na 14 den na sono a na pohovor k embriologicke.

hunka
4. jan 2013

@magica78 juj to by bolo uplne ze skvele, keby to vyslo samo 🙂
tak silno drzim palce 🙂 ak nie,tak sa vidme 🙂 asi v heliose 🙂

magica78
4. jan 2013

@hunka no to ze by sa to podarilo klasicky o tom pochybujem jebo mame tak zly spermiogram ze az 🙂 a vy preco idete na IVF?

hunka
4. jan 2013

@magica78 juj aj mymame taky zly 🙂 ze esteze sme isli uz teraz,lebo ze by smesa mohli snazit a snazit a nic 🙂
ale ja tiez teraz cakam mrchu a meska ameska,ale tehu nie som 🙂 no asi si na novy rok dava na cas 🙂ale ja som sa tesila ze uz niekedy na konci mesiaca zacneme s pripravou a takto to bude az februar isto a ktovie kedy, ked teraz ani netusim kedy mi pride tento mesiac..no a este cakame na poistovnu..no v nedelu bude mesiac,ale ratam, ze 2 tyzdne sviatkov sa nerataju, takze este maju cas 🙂 a vy ste boli teraz na 1. IVF?

magica78
4. jan 2013

@hunka jasne to ti pride asi po 6.1. ak budes mat dlhy protokol tak zacinas 16 DC a to by si stihala estetento mesiac.lebo ked pride z poistovne papier hned ti volaju a ides ku koordinatorke ktora ti vysvetli ako pichat injekcie a co budes kedy uzivat. ano mali sme teraz 1 Et a neuspesne ale mame 5 mrazacikov

hunka
4. jan 2013

@magica78 no ke sme boli v heliose tak krajkovic pozrel moj horm. profil a povedal, ze od zaciatku cyklu cca2 tyzdne, ze vysledky su dobre..tak som to asi pochopila , ze je to kratky protokol..lebo hned od2 dna vravel o pichani..tak asi kratky, i ked vobec neviem isiel na toako z rychlika 🙂 tak dufam, ze oki 🙂no len ci pride papier z poistovne kym mi to pride tak myslim, ze to bude az februar ..ale uz sme cakali omnoho viac ako jeden kratulinky mesiac, tak vydrzime 🙂 a pred a po et, robila si nieco specialne na ,alebo brala nejake vitaminy aby sa to podarilo?
vsetci sa ma doa pytaju a ja fakt neviem.. no tak mozno ze sa tma stretnem :D a kolko mate mraziacikov?

magica78
4. jan 2013

keby ze mas kratky tak zacinas ak si to odbre pamatam hned pri mrche a dlhy je v 16 dc zacinas tabletkami / 10dni /potom pridas injekcie a po mrche dalsie injekcie. a ak by si mala dlhy v poho stihas zacat este tento cyklus co budes mat 🙂 jasne ten mesiac hore dole to vydrzis 🙂 no ja som nic nebrala okrem železa s kysl.listovou kvoli anemii a jazdila som na bike kazdy den 30 km pred TV 🙂 caje ani ine hovadiny by som neodporucala lebo bylinky vedia aj uskodit a negovat liecbu. ja som od 1 tabletky kazdy den vypila 4 litre tekutiny a jedla vela mliecneho . hlavne treba sa pytat v heliose co ta zaujima ,je dobre si napisat na papaierik lebo ked tam clovek pride tak chrlia pre nas tolko novych pojmov ze zabudnes sa opytat. ale je super ze ked mas oatzky kludne napises im na mail a odpisu ti len nie hned lebo maju toho vela

hunka
4. jan 2013

@magica78 no super 🙂dakujem za vsetky infosky aspon som sa trosku ukludnila 🙂 a bola si pn, ci sipracovala?
alebo si este stale doma?

magica78
4. jan 2013

@hunka bola som najprv s priedusakmi PN a potom som presla na gynekologicku PNku, to by som asi nestihala na wc chodit z tolkeho pitia lebo to musis pit kvoli OHSS. a ked bolo et neuspesne dala som sa vypisat. neboj nic to nie je ani tie injekcie ,to si kludne kukni na youtube /GONAL/ ako sa to picha lebo ja som to pozabudla kym som si isla prvu pichnut. zisti si kde mas interne a ako treba dopredu sa objednat lebo budes musiet ist na interne pokial ti pride ta druha mrcha a teiz budes musiet ist na krv aj tvoj muz .cca v case ked zacnes jest tie tabkletky lebo na vysledky napr. HIV sa caka 2 tyzdne.a snimi pojdes na interne a to vsetko aby si mala pokial zacne mrcha a pojdes na kontrolu sona a krvicky aby ti stanovili kolko si budes pichat jednotiek tej druhej injekcie

hunka
4. jan 2013

@magica78 aha a manzel na krv tiez a na co? a to je uz asi platene mnou, vsak? ja som menila akurat lekara,takze mi to ako preventivku urcite nespravi...no takze nic a aj interne si si platila sma ci z poistovne? toho je dost a urcite sa na interne u nas caka dlho to mozu v heliose vraviet teda skor, aby sa to postihalo...no dobre,tak ak mozes tak mi prosim napis, co vsetko si tam mam vybavit, budem ti velmi vdacna.

magica78
4. jan 2013

ano aj tvoj muz pojde na krv lebo robia testy infekcne ci je OK a tie trvaju cca 14dni. to ti koordinatorka da odporucanie pre tvojho obvodaka alebo gyndosa. mne to urobila nasa spolocna obvodacka a predtym som sa bola informovat kedy sa mam objednat na interne . potom prisli vyskedky a na druhyden som isla na interne vsetko mi to platila poistovna.
na krv je dobre ist cca 14 dc a aj objednat sa na interne, aby ti prisli vysledky pokial pojdes na interne . potom ked dostanes mrchu cca 30- 32 DC pojdes s vysledkami na kontrolu do heliosu kde ti zoberu krv a urobia sono a poobede ti volaju kolko a od kedy si budes pichat tie druhe injekcie a cca kazdy 3 den budes chodit do MT rano na sono a krv a oni ti budu poobede volat kolko si mas pichat jednotiek.

hunka
4. jan 2013

@magica78 ale ked budem mat kratyk protokol,tak ako som spominala, tak ako to mam stihnut? to je trosku na tesno, to by som mala uz tera 🙂len ta poistovna...no nic tak mozno to bude az v marci :Dale aj tak moc dakujem si zlatat.tak dufam, ze sa nam to vsetkym podari..a inak tie odbery a interne pytlai sa ta ci si platis sama,alebo na co to potrebujes,alebo len ti vzali karticku poistenca abolo to vybavene? lebo som tu citala co babypisali ze sato plati...

magica78
4. jan 2013

no do kratkeho by si to nestihala veru lebo ked mas dostat mrchu teraz 🙂 jedine do dlheho to uz ano alebo do kratkeho v dalsom cykle vo februari, na odber a interne mas poziadavku z Heliosu dala som ju obvodacke a sesstra nam povedal ze vtedy a vtedy mam eprist na krv ze si vypise sprievodky a potom s kartou som isla na interne ,za nic som neplatila

hunka
4. jan 2013

aha no tak dakujem 🙂 ale tak ci onak, mesiac hore dole, ale ked som taka nedockava 😀 ale dakujem za super rady este ze tu baby ste,aspon si mam s kym o tom pokecat 🙂 dakujem.tak vela stastia, priebezne to sledujem a budem sa ozyvat, ze ako sa teda mate 🙂

magica78
4. jan 2013

@hunka injekcie su nic oproti tomu cakaniu co bude po vkade 🙂

zuzu1108
5. jan 2013

@magica78 tak toto je celkom dobra sprva, tak up sup veela sa snazilkovat 🙂 . Na ceskom MK sa jednemu paru zadarilo tak, ze isli n ET a ked boli na utz tak dr.im hovori, zemate tam dve 🙂 . A vsetci ze no tak budete mat dvojicky a ona, ze ale vkldali sme len jedno a jedno sa im podarilo normalne 🙂 . Tak jedno babenko je mladsie a jedno trosku starsie 🙂 .

magica78
5. jan 2013

@zuzu1108 to je super 🙂 u nas je malicka sanca ale je ,tak uvidime.mozno motyka vystreli 😀

zuzu1108
5. jan 2013

@magica78 @ hunka ja som napr.nesla na interne, a to som sa divila. Ja som pred operaciou nebola ani na ekg. A pytam sa koordinatorky zr kedy si mam dat urobit predoperacne a ona ze my sme vam ho uz urobili ked mi bravali krv, ked som pichala uz inj. Ja som mala dlhy protokol a ani som nedostala mrchu medzi tym 😒 . A som sa dost bala ze preco , ale mi pi edali ze to nevadi to sa stane niekedy. Tak ak by vam nedosla medzi injekciami tak ako by mala tak sa nemusite stresovat 😉 . Ja som ju dostala az po 45 dnoch. A muzovi brali krv na tieto i fekcne choroby az v den OPU.

hunka
5. jan 2013

@zuzu1108 ale vy chodite do brna, vsak?

magica78
5. jan 2013

@zuzu1108 to je zaujimave ze ti nerobili interne ved ides do narkozy 😒 a nam povedali ze je to potrebne urobit pokial pride ta mrcha ,aby sa zbytocne nezacal ipicat tie drahsie injekcie a tiez aby boli vylucene infekcne ochorenie u oboch

zuzu1108
5. jan 2013

@hunka ano 🙂 , ale je to Helios co je tu v Martine. To je vlastne ich sesterske centrum.

zuzu1108
5. jan 2013

@magica78 Mne ho robili 🙂 , len mi ho urobili oni priamo v centre, ked som bola na kontrolnu krv kvoli hormonom pocas stimulacie.
A co som sa divila, ze to ekg mi nerobili a som sa pytala ci si ho nemam dat urobit a mi povedali ze nie. Ze to je uplne slaba anesteza. Pred OPU prisiel za kazdou u nas anesteziolog a sme sa porozpravali. Jaaj a ms som nemala, ze sa to stane ze nepride ale ze to neovplyvnuje tie dalsie injekcie Merional co som pichala. Potom za dva tyzdne po OPU som dostala ms.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre