Ženy v trojzmennej prevádzke a IVF

7. mar 2021

Ahojte,
ženy, ktoré pracujete v trojzmennej prevádzke a prešli ste si cyklom IVF boli ste počas stimulácie a po vklade PN? Čaká ma druhý cyklus IVF, pocas prvého som bola na PN a mala som ET takže som bola PN vlastne do negatívneho testu. Teraz sa chystám do stimulácie s následným KET. Počas stimulky pôjdem určite na PN, ale zaujíma ma najmä KET. Nie som si istá ako to mam urobiť. Keďže pracujem v infraštruktúre, ak by som ostala PN do KET bude to dosť dlhá doba asi sa nestretnem s prilisnym pochopením od kolegýň. Neviem, či je lepšie pre embryo oddychovat po vklade doma alebo je to jedno a mam normálne chodiť do práce s tým, že robím denne aj nočné 12ky a pomerne veľkú časť pracovného času trávim na nohách. Prosím podeľte sa o svoje skúsenosti

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
7. mar 2021

zase byť niekoľko mesiacov PN a von chodiť len v čase vychádzok tiež nie je bohviečo....chceš byť mesiace zavretá doma? nechodiť k vašim alebo v lete niekde na chatu? kontroly zo SP chodia pri akejkoľvek PN , neskúma sa na akej si diagnoze....ak by to nakoniec nevyšlo, tak asi ani vzťahy s kolegyňami nebudú ružové.....ak nemáš fyzicky náročnú prácu a zdrav.problémy tak PN by som neriešila...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
7. mar 2021

Ak sa mas stresovat radsej by som ostaka pn lebo aj psychika vela spravi a ak budes stale mysliet nato ze to nemuso vyjst lebo niesi v kľude, tak to tak aj naozaj moze byť. Ved nehovor im o co ide, preco si pn

mogaa
7. mar 2021

@bambulienka25 no lebo ak sa hodí sa PN a ešte nebude tehotná, tak pochybujem že bude ako tehotná chcieť chodiť do práce😉

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
8. mar 2021

Naco treba byt PN pocas stimulacie a aka je stimulacia? Ja ked som mala KET, tak tam som iba brala estrogen prvych 14 dni a potom progesteron. Koli tomu netreba byt PN.
Ja som bola doma 3 dni po KET. Dost som tu o tom citala ze ci je lepsie byt doma alebo ist do roboty a je to asi pol na pol uspesnost. Hlavne sa treba setrit prvy tyzden po uhniezdeni, lebo to embryo nemusi byt zo zaciatku prichytene velmi silno a nejaky prudky pohyb moze spojenie prerusit. Mne sa tak stalo ked som prudko vstala z drepu. Jasne ze nic tazke nenosit a nebehat.

janulka1351
9. mar 2021

@mogaa ja som toto riesila pred rokom...praca narocna aj ked som robila len 8-cky...v centre povedali ze nehrozi aby som robila nocne a plus nasu pracu ze jednoznacne odporuca od zaciatku stimulacie PN...vypisali mi v centre odporucaci listok na pn pre lekara a diagnozu dali zenska neplodnost blizsie neurcena...mala som prvy cyklus ivf...skusali sme ET ale nevysiel a potom som isla hned do KET,ktory vysiel...obdobie medzitym moj lekar neriesil,iba som mala z centra papier po ET ze odporucaju pokracovat v pn a to bolo vsetko a pokial som neprisla k doktorovi uz z potvrdenou akciou srdiecka a medzitym som si bola len pre prechodku skrz koniec mesiaca a to mi dala sestricka medzi dverami a bolo...
Dnes sa tesime uz za chvilu z 2 a pol mesacneho synceka...sice obdovie od 24.2 ako som ostala PN az do 28.11 kym som nesla na MD bolo skrz vychadzky,leto a obmedzeny pohyb len na vychadzky 2h doobeda a 2h poobede velmi narocne ale neostavalo mi ine len to zvladnut...u nas v praci by mohol hrozit potrat (prach,chemikalie,tazke veci dvihat a prekladat)...za seba poviem aj ked narocne za ten uzlicek to stalo 😍😍😍🥰🥰🥰

petruska21
11. mar 2021

Ahoj 🙂 no ja som po všetko čo som sa natrápila o otehotnenie ostala PN od KET až do konca rodiť budem za pár týždňov, ak sa ti má niečo stať tak do práce sa ti chodiť nevyplatí ... mne za cely čas neprišla žiadna kontrola i keď som takmer stále doma skrz korony a bolestí, ale naozaj záleží od toho ako sa budeš cítiť ... ja mám celé tehotenstvo zdravotné problémy, najprv silné zvracanie, odpadávanie, krvácanie- slabý krčok, cholestáza ... a prácu som mala cely den na nohách tak by som to určite nezvládla 🙂 po KET by som byt tebou zostala doma a ak sa budeš cítiť dobre a nebudeš mat žiadne problémy, a myslíš ze to v práci zvládneš tak môžeš ísť naspäť do práce. Na PN sa dá vždy vrátiť. 🙂 ale bábätko je prvoradé a hlavne keď je za tým dlhá cesta

sally001
12. mar 2021

Ja som bola pn 5 mesiacov a ani raz mi nedosla kontrola....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre