Zlyhávanie vaječníkov a mimotelové oplodnenie

kako23
10. dec 2013

Baby, všetky čo máte zvýšený FSH, znížený AMH (čiže Vám zlyhávajú vaječníky) a chystáte sa na umelé oplodnenie alebo už máte nejaké to IVF za sebou pridajte sa. Možno si navzájom poradíme alebo sa aspoň budeme navzájom povzbudzovať a možno sa nám predsa len podarí splniť náš sen. Ste tu také?

mayama
10. dec 2013

rada bysom ti pomohla ale ešte som sa nestretla s takýmto problemom, i ja čakam na IVF a tiež hladam rôzne info, ale o FSH som ani nepočula, tak hadam sa dakto ozve a dozvieš sa toho viac. papaa

avlv
10. dec 2013

@kako23 Ahoj.Ja mam takyto problem.Sice AMH mi nemerali ale FSH mam vysoke.V januari zacinam kratky protokol na IVF.Teraz som nezacinala kvoli dovolenkam v CAR.Takze skusenosti nemam len ma strasia ze sa sanca na uspech vyrazne znizuje.Ale ja to musim zvladnut a som presvedcena ze mi to vyjde hned na prvy krat😉

kako23
autor
10. dec 2013

@avlv jeej, to som rada, ze nie som sama...aj ja sa chystam na IVF, cakam okolo Vianoc na menzes a potom zacinam stimulovat.aku mas hodnotu FSH, ak sa smiem spytat? Ja mam okolo 12.

avlv
10. dec 2013

@kako23 Popíšem viac do IP

kako23
autor
11. dec 2013

Baby ozaj tu niekto taký nie je okrem avlv a mňa? 😒

zuzika84
12. dec 2013

Ahoj. Ja mam FSH až okolo 22, ale tie hodnoty sa podla mňa menia. A AMH som mala minuly rok len 0,25 čo je veľmi máličko a tento rok v lete mi namerali AMH 0,42 čo znači, že tie hodnoty sa menia. Ale ja mám endometriozu a tri krát mi operovali vaječniky, tak preto tie hodnoty. Tiež ideme v novom roku na IVF. Tento rok vo february sa im nepodarilo nastimulovať vaječniky ani s velkými dávkami hormonov. Tak ma v lete operovali, lebo som tam mala endometrickú cystu, a tá tam robila šarapatu. Tak uvidime ako to bude teraz, ale verim že lepšie.

kako23
autor
12. dec 2013

@zuzika84 a do ktoreho CAR chodis? Ja idem este len na prve ivf tak uvidim ci sa podari nieco nastimulovat.inak aj podla mna sa hladina tych hormonov meni kazdy mesiac ale zase uz ked to raz tak vyjde uz to znamena, ze vajecniky nie su celkom idealne. Ja som mala hodnotu FSF pred rokom 10, potom dva mesiace som ho mala v norme okolo 8 a teraz po roku 12,9. Takze urcite to mierne skace.

certisko13
13. dec 2013

Ahojte ja mam tiez nizky AMH. Za sebou prve neuspesne IVF a momentalne som v 2.IVF a tesne pred odberom vajicok. Pravý vaječník vobec netvorí a lavy len malinko. Doktor povedal, ze bude rad ked budu aspon 3 vajicka. Takze tolko odo mna.Musime verit a drzat si palce.

kako23
autor
13. dec 2013

@certisko13 tak velmi drzim palce 🙂 a do ktoreho CAR chodis? Mala si aj zvyseny hormon FSH? Aky mas protokol? Prepac za tolko otazok...nemusis odpisovat ak nechces. Ja zacinam stimulovat na moje prve IVF cez sviatky. Este raz Ti drzim palce a posielam veeeela pozitivnej energie 🙂

certisko13
13. dec 2013

chodim do Martina do Heliosu. protokol mam kratky. Diphereline a merional. FSH neviem. otazky su v pohode. 🙂

avlv
14. dec 2013

@certisko13 Ahoj. Ja mám to isté aj v tom istom centre. Lieky už v chladničke pripravené. Už si aj začala stimulovať? Ja až začiatkom januára kvôli tým dovolenkám.

certisko13
14. dec 2013

ano a v utorok idem na punkciu.

avlv
14. dec 2013

@certisko13 Tak drzim palce aby to vyslo.Mne povedal ze uspech vidi na 10 percent ake ja verim ze sa nam to podari.

certisko13
14. dec 2013

jaj tak to ja som sa radsej na uspech v percentach nepytala 🙂 na co sa deptat....

avlv
14. dec 2013

@certisko13 A pri prvom Ivf si mala iny protokol alebo lieky? Ja budem zo zaciatku pichat 4 prasky Merionalu vraj je to maximalna davka.

certisko13
15. dec 2013

ja som mala v 1.IVF tiez kratky protokol a tie iste lieky. len som pichala mesie davky merionalu/3 prasky. v 2.IVF sme zacali so 4 praskami ale potom po kontrolach sa to znizilo na 3. vcera som dala posledne. dnes uz len pregnyl. ale som nervozna jak pes, vrazdila by som vsetko okolo seba 🙂))))))

kako23
autor
15. dec 2013

@certisko13 tak Ti držím silno palce, aby si mala minimálne tie 3 kvalitné vajíčka 🙂 a čo sa týka tej nervozity tak som bola na tom podobne pri inseminácii, neviem či to robia tie hormóny ale snaž sa byť kľudná, to Ti môže pomôcť najviac, viem, že to je ťažké ale asi nám nič iné neostáva 🙂

certisko13
15. dec 2013

mne sa strasne paci ako kazdy vravi bud kludna, pozitivne naladena, nestresuj.... hahahahaha myslim ze to je riadne "science fiction" 🙂))) ale co snazim sa 🙂

kako23
autor
15. dec 2013

@certisko13 popravde mne začína dochádzať čo to vlastne znamená...odkedy chodím k psychologičke a fakt sa snažím byť kľudná, tak sa cítim oveľa lepšie, nehovoriac o tom, že napríklad počas menzesu ma oveľa menej bolí brucho...aj mne sa to zdalo predtým science fiction - sa mi páči ako si to nazvala 😀 som zvedavá sama na seba ako to budem realizovať keď budem ja sama v procese IVF 😀

certisko13
15. dec 2013

🙂

kako23
autor
18. dec 2013

@certisko13 ako sa Ti darilo v utorok?

certisko13
18. dec 2013

ahoj, no v podstate pocet ako naposledy teda 4 vajicka. Teraz vsak boli vsetky 4 zrele (minule boli len 3 zrele) z toho sa podarilo oplodnit 2 (minule len 1). takze v podstate som spokojna a budem cakat ako dalej. v piatok budem volat do centra ako sa im dari 🙂

kako23
autor
18. dec 2013

@certisko13 super, to je dobrá správa 🙂 držím palce, aby Ti v piatok mohli povedať tiež len pozitívne správy 🙂 daj potom vedieť ako si dopadla.

certisko13
18. dec 2013

ja som sa tiez potesila. urcite dam vediet neboj.

certisko13
20. dec 2013

Takze babule. Dnes ma embryologicka potesila. Oba krpce sa zatial drzia.delia sa tak ako sa maju. Zajtra je vraj rozhodujuci den.no budem im drzat palce.v nedelu volam ako to vyzera.

kako23
autor
20. dec 2013

@certisko13 tak to sa teším a držím palce na ďalšie dni 🙂 určite to zvládnu takto krásne aj ďalej. 🙂 Kedy budeš mať vklad, potom?

certisko13
20. dec 2013

No vklad bude v nedelu alebo v pondelok.

certisko13
22. dec 2013

Ahojte.takze akurat idem z transferu. Vlozili sme 1 embryjko. Druhe sa zastavilo v deleni. Takze nebolo ani co mrazit. Ale neva lebo toto sa ujme ;) prajem vam pekne sviatky

kako23
autor
22. dec 2013

@certisko13 drzim palce 🙂 krasne sviatky aj Tebe a nech sa Ti splni Tvoj sen o babatku 🙂

avlv
22. dec 2013

@certisko13 určite sa ujme to najsilnejšie ostalo. Som o tom presvedčená. Veľa oddychuj a mysli pozitívne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre