Zmrazené vajíčka po OPU

nicky221
16. okt 2020

Dobrý deň, je tu niekto, kto po OPU dal zamraziť vajíčka? A po rozmrazení a oplodnení má bábätko? Ďakujem.

parvinka0001
16. okt 2020

My sme vždy mrazili lebo som mala ohss dosť silné. Prvé ivf sme mali len jeden ket dvoch morul nevyšiel. Druhé ivf prvý ket mame dvojičky. Vkladali sme aj 2 lebo sme veľmi túžili po dvojickach

nicky221
autor
16. okt 2020

@parvinka0001 nám povedali, že potom je nízka šanca, že to vyjde, preto som sklamaná, že som musela dať zmraziť vajíčka a pritom už mohli byť oplodnené a možno aj nejaké embryá sme už mohli mať. Vám gratulujem 😘

mikasz
16. okt 2020

@nicky221 my sme si dali zamrazit embrya. Neviem kto ti povedal, ze potom je nizka sanca, uz to davno neplati. Mrazia sa velmi kvalitne, dokonca v niektorych car pristupuju skor ku vkladu zmrazenych embryi ako cerstvych po opu.

nicky221
autor
16. okt 2020

@mikasz ale ja sa bavím o vajíčkach, nie embryách. Tam sme sa nedostali, preto po OPU mi zmrazili vajíčka, ktoré mi vybrali.

andrea_82
16. okt 2020

my sme boli na IVF pred 13-timi rokmi a vtedy sa samostatné vajíčka ani mraziť nedali. Takže ešte s tým asi nemajú veľkú skúsenosť. Za pokus to ale určite stojí, motyka môže vždy vystreliť.

deya123
16. okt 2020

@nicky221 a prečo Vám ich rovno neoplodnili? Zmrazovania a rozmrazenia by som sa v dnešnej dobe nebála aj keď nikdy nevieš, skôr mi to príde že zbytočne platíte za takéto služby keď Vám vajíčka mohli už oplodniť a tak zamraziť embrya ak by nedošlo k ET.

nicky221
autor
16. okt 2020

@deya123 Tak sa malo stať, len nastal problém zo strany partnera, takže mala som na výber, buď ich vyhodia a idem na ďalšiu stimuláciu, alebo zamrazia alebo darcovské spermie. Vy by ste spravili čo? 15 vajíčok.

mikasz
16. okt 2020

@nicky221 ja som to pochopila, ze vajicka. Ale ked z nejakeho dovodu nemohli byt oplodnene, tak urcite lepsie dat zamrazit ako vyhodit a znovu podstupit stimulaciu.
Zeny si davaju zamrazovat vajicka, aj darcovske sa mrazia. Neviem preco by kvalita mala byt nizsia. Skor sa prirodzene vyselektuju zivotaschopne a sanca moze byt vyssia

nicky221
autor
16. okt 2020

@mikasz Veď preto som dala zamraziť, nech už to stálo, koľko stálo. Len mi povedali, že úspešnosť tým klesá, kedže pri rozmrazení sa môžu nejako pokaziť. Preto sa pýtam, či má s tým niekto skúsenosť. U nás je problém na strane partnera. A viem, že sa dávajú, veď to robia aj onko pacientky a podobne, tak či má niekto skúsenosť, že sa to podarilo 🙂

deya123
16. okt 2020

@nicky221 tak to je potom už niečo iné 15 vajíčok by bola škoda zahodiť, držím palce aby to dopadlo podľa vašich predstav.

ikuska187
16. okt 2020

@nicky221 kamaráti takto podstúpili 2 ivf z náboženských dôvodov, dosť ich odhovarali, lebo je to najmenej úspešná ivf metóda. Totižto vajíčka sú veľmi citlivé na mrazenie/ rozmrazovanie narozdiel od 5dnovych blastocysty. Vajíčok mali vždy dost, ale nechceli mat mrazené embrya. Bohužiaľ nevyšlo to. Ale to neznamená, že to bude aj váš príbeh, držím veľmi palce 🍀🍀🍀, žiaľ aj také sa stane - chlap to musí tiež znášať velmi tazko.

sandra5353
16. okt 2020

mozem sa spytat do ktorého centra chodite

nicky221
autor
16. okt 2020

@deya123 @ikuska187 Ďakujem dievčatá 😘
@sandra5353 Helios MT.

milakrasna
2. nov 2020

Ahoj. Vajíčka sme nemrazili ale mali sme 18 rokov zamrazene spermie a som v 12tt. Takže spermie sa mrazili potom sa rozmrazili na oplodnenie a opäť sa mrazili ako embryo. Aj zazraky sa dejú ☘️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre