Zvýšená sedimentácia. Má nejaký vplyv na otehotnenie?

bettyna
29. apr 2008

Ahojte, konecne sa mam dockat 1.IVF, ale mam mierne zvysenu sedimentaciu. Neviete ci to ma nejaky vpliv sancu na otehotnenie? Dakujem

ell7
29. apr 2008

ahoj, no zvysena sedimentacia je nejaky zapal v tele, alebo si mozno po prekonani nejakej choroby. Ci to ma nejaky negativny vplyv, ale naozaj neviem. Co na to doktor?

vika34
3. máj 2008

ahoj bettyna ,ja mám zvýšenú sedimentáciu stále,niekedy menej,niekedy viac,lebo mám chronicky zápal hrubého čreva a otehotnela som /bohužiaľ viackrát neuspešne /ale predpokladám,že to nemalo zo sedimentáciou nič spoločné,lebo o tom vždy vedeli dr. a nikto nič nehovoril

deina
5. máj 2008

Bettyna, aj ja mam zvysenu sedimentaciu, neustale uz niekolko rokov (moze za to moje ochorenie - Sjogrenov syndrom - reumatologicke ochorenie) a nebol ziadny problem pri otehotneni. 😉 Kvoli comu mas tu sedimentaciu zvysenu? Je to stale alebo len teraz?

bettyna
autor
5. máj 2008

Ahojte, dakujem vam za odpovede. Mala som pred 2 mesicmi zapal priedusiek, vybrala som 2 antibiotika a daaaavno mi uz nic nie je, ale sedimentaciu mam stale zvysenu. Dokyna vravela, ze uz je to menej a dalej s tym nic netreba robit. Vraj sa to vrati do normalu. Ide o to ze sa snazime otehotniet pomocou IVF, tak som chcela vediet ci to bude mat nejaky vplyv. Ale vraj je to v norme a problem to robit nebude.

A este raz diky 😉

gerdusha
18. máj 2013

Ahojte,chcem znovu otvorit tuto diskusiu,kedze je tema zvysenej sedimentacie pred ivf niekolko mesiacov aktualna.

Najdu sa tu,najlepsie uz tehulku alebo maminy,ktorym sa pdarilo ivf alebi prirodzene tehu napriek zvysenej sedimke?

Ja am stale okolo 27/54 a lekari mi radia cakat,kym bude ok...ale ja uz cakam rok...nie kvoli sedimke...a uz ma to odkladanie ivf dost trapi...

gerdusha
18. máj 2013

Naozaj ziadna?

mominko
25. máj 2013

@gerdusha ahoj a čo ti na to povedali v car?

gerdusha
26. máj 2013

@mominko ,

Ze ivf so zvysenou sedimentaciou nie je ok a mam sa dat do poriadku

mominko
26. máj 2013

@gerdusha tak radšej to neriskuj a vedia aj čoho máš zápal? ja som chodila tiež po doktoroch lebo som bola chorá ale krvný obraz som mala v poriadku...a pri narkóze nesmieš mať min.mesiac pred OPU zápal dýchacích ciest...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre