Chce to zmenu a nemám pevnú vôľu

zmena303
20. máj 2013

strasne by som chcela schudnut aspon 30 kg a nemam pevnu volu vzdy ked zacnem poobede som uz hladna a najem sa normalne a navyse take ze salaty bez chuti mi vobec nechutia ja lubim jest normalne jak clovek. neviem ako schudnut. dalsia vec chcem sa dat ostrihat a bojim sa ako to bude vyzerat ked som to skusala na programe na pc tak uces vyzeral ok ale ked mi ho urobi kadernicka na 2 den uz to nebude tak dobre vyzerat ☹ chcem radikalnu zmenu ale viac menej sa bojim lebo uz 30 rokov vyzeram tak isto.

sissika
20. máj 2013

@zmena303 ja by som mala schudnut 40 kg, dnes som si chcela dat par brusakov a dosla som na to, ze od velkeho brucha nedokazem spravit ani jeden ... aspon nam krasne svieti slnko

zmena303
autor
20. máj 2013

@sissika ja spravim vecer 5 a poviem si ze to uz na dnes staci 🙂

sashabb
20. máj 2013

@zmena303 pokiaľ chceš schudnuť takto moc, mala by si to asi konzultovať s obvodným lekárom. Potom by som pohladala nejakého osobného trénera - vo fitku alebo tak.
Určite treba začať postupne, to že sa nenaješ neznamená, že schudneš. Treba jesť pravidelne v malých dávkach a je dobré mať zostavený jedálniček. Zo začiatku to bude síce horšie, ale potom si telo zvykne. Cvičenie je už len "doplnok".

sissika
20. máj 2013

@zmena303 tak ja som dokazala dvihnut hlavu a trocha ramena, dalej to ani neslo

sissika
20. máj 2013

@sashabb na osobneho trenera nemam peniaze, a ani cas chodit do fitka, a lekar nebol pri mne, ani ked som tych 40 kg nabrala ...

rumkolka
20. máj 2013

@zmena303 ja si myslim ze by si mala vziat kamosku a vyrazit do dobreho kadernictva a mozno sa budu diat aj zazraky.Oprav ma ak sa mylim ale mam pocit ze niesi celkom stastna a za svoje sklamanie vinis kila co mas navyse.Ak chces schudnut tak sa to da ale treba si dat najprv doporiadku dusu a svoje sebavedomie lebo ked si hned v prvy den povies ze to proste nezvladnes tak to naozaj nezvladnes.Hlavu hore,zena nemusi byt zrovna topmodelka aby bola pritazliva a zaujimava.

sissy27
20. máj 2013

@zmena303 no ja som doma nikdy cvičiť nevedela - vždy sa našlo niečo, čo ma rozptyľovalo, ulievala som sa, skrátka zabitý čas, to ozaj viac kalórií spálim pri žehlení 😀 ale konečne som našla fitko, kde mi cvičenie celkom vyhovuje, párkrát s kamoškou a kupodivu už som bola párkrát aj sama, síce ma to stálo veľa premáhania vypadnúť z domu, ale podarilo sa 😉
hladom sa týrať tiež neviem, ale snažím sa zmenšiť porcie, na obedy chodím do reštiky v blízkosti kancelárie, tak aj keď to nie je práve najlacnejší obed, tak si poviem, že nemusím ho zjesť do poslednej omrvinky, kúsok môžem odniesť... vždy som po obede musela mať nejakú malú maškrtu, tak tie som vynechala, zásoby v kancli som zrušila a som dosť lenivá na to, aby som sa prešla do obchodu a doplnila 😀 snažím sa aspoň každý druhý krát ísť hore do kanclu po schodoch a výťah prenechávam iným (ale je to makačka, 4.poschodie je u nás 88 schodov 😝 ) chcela by som pridať ešte korčule, len to mám trošku problém s logistikou, ale snáď sa podarí...
a čo sa týka tvojho účesu, sú to len vlasy, takže aj keď sa nepodarí, zase dorastú, nie? 😉

sashabb
20. máj 2013

@sissika tak pokiaľ to berieš v štýle nemám-nechce sa mi, tak ti zostáva iba sa so svojou váhou zmieriť 😉

moniciak
20. máj 2013

Pozri sa ono to keď začneš chudnúť tak sa z toho tak začneš tešiť, že už potom to pôjde samo, čo aj zistíš len treba začať ... A čo sa clasov týka, veď tie dorastú, kaderníčka ti to určite nespraví nejako úplne otrasne, to sa neboj 🙂 Veľa pevnej vôle, ˇuž to že chceš je prvý krok 😀

zmena303
autor
20. máj 2013

no len ja som asi tak isto leniva kazde rano ze no dnes budem cvicit a nakoniec necvicim len sa hrajem s malou lebo tej sa treba venovat az kym nepride ocinko a potom co to upracem doma a uz nevladzem ani cvicit ani nic

sissika
20. máj 2013

@sashabb mam 2 rocneho syna, manzel je viac v robote ako doma kvoli peniazkom, cize ani cas ani peniaze ...

libka1
20. máj 2013

@zmena303 som sa normalne zlakla ze som zalozila diskusiu a ani o tom neviem 😀 to ako keby si o mne pisala 😀 😀 😀

kattrin5
20. máj 2013

Chudnutie nema byt o tom nieco vydrzat!! To je jedna velka a zasadna chyba...chudnutie ma byt I celkovej zmene zivotneho stylu a ostat pri tom. Ja som kedysi schudla 20 kil zmenou stravy a uz cca 3-4 roky sa taj stravujem a vazim 55 kil a nemam problem. Teba len vediet co kedy a ako jest. Skus si pozriet stranku chudnutie-ako.sk su tam celkom super rady. Samozrejme treba aj pohyb, 20 kil je velmi velka nadvaha uz hraniciaca s obezitou. Ak by si chcela viac poradit kludne IP..🙂

tiramiska
20. máj 2013

babulky ja som začínala chudnúť už asi X krát,ame už 2 mesiace sa držím...pokial som zistila čo mi naajviac vyhovuje..myslela som si že nevydržím bez čokoládky ku kávičke a ja aj starká vela pečieme som sa bála že sa zase prežeriem....a slovo dieta bolo ako z hororu.
moj denný program je asi takíto:R- celozrný rožok,nátierka domáca akakolvek,morčacia alebo kuracia šunka a vela zeleniny,k tomu si spravím kávu z mliekom
Desiata-tam si dám ovocie akeho kolvek druhu a už ked fakt nevydržím dám si kocku horkej ččokolády.alebo jogurt
Obed- kuraci steak,zeleninka,bud polievočka a tak uplne ma to nasíti
Olovrant- hrst tekvicových semienok,alebo tuniak,rybka na prírodno k tomu zeleninka
Večera zeleninový šalát ale ja milujem na panvici dusenu jednu cuketku z postrúhaným syrom..
cez den vypijem cca 3 l vody z vodovodu.
šport chodiemam častejšie pešo,doma 40 min.stacionár,ked sa mi chce ak nie tak pri telke trošku drepy a take lahšie cvičenie...Neprehánam to a za 2 mesiace zo 70 kg mám 65 kg ale centimetre su podstatnejšie...treba sa skor merat ako vážit.stačí vždy na konci mesiaca 🙂

tiramiska
20. máj 2013
sashabb
20. máj 2013

@sissika tak ja neviem, ono je to asi o tom CHCIEŤ

maš male dieťa, no môžeš sa chodiť napr. korčulovať aj s kočíkom, alebo malému kúpiť bicyklík a ty popri ňom môžeš dať rýchlu chodzu alebo mierny beh.
Inak väčšinou je chudnutie o strave, nie o cvičení, to ti povie aj trener.
A ako písala @kattrin5 je to hlavne o zmene životného štýlu. Treba to brať, že je to dlhodobá zmena, nie skúsim na týždeň a potom sa vrátim k "prehreškom". Treba len chcieť 🙂

lucka11123
20. máj 2013

Ahojte,tiez mamten isty problem ako vy. Potrebujem schudnut asi 25kg na povodnu vahu, vzdy ked zacnem aj skoro skoncim, lebo poobede by som aj slona zozrala.mam 2 synov starsi ma 2r a 4 mes. A mladsi mal teraz 4 mesiace. Este kojim ale viem ze strava sa da upravit aj ked kojim. Uz som skusala aj eliptical, ten mam novy ale akosi ma neohuril.neviem si spravit jedalnicek.vzdy som mala delenu stravu ale chalani maju alergiu na mlieko a nemozem mliecne vyrobky kedze mladsieho este kojim poradte ako mam zacat upravovat stravu

tiramiska
21. máj 2013

@lucka11123 ahoj viem niesom odbornička a taktiež viem že strava by sa mala náhle zmeniť,ale pri mne to tak nefungovalo...vždy som mala strašný hlad...ale ja som začala až ked som dokojila,pretože nechcela som príst o mliečko a tak a malú som kojila do 1,5 roka -) ja som a aj teraz to tak robím píšem si čo som zjedla a na konci dna sa pozriem a naozaj sa toho nazbieralo.....tak na druhý den si zmenšujem dávky a vyhadzujem to čo tam nepatrí....ja som nato išla postupne nie hrrrr lebo to by som nezvládla...už som ssa naučila aj čítat na obaloch od výrobkov a prepočítavam...napríklad som si včera dala aj palacinku a vedela som že ona má 500 kcal tak som potom musela už len na večeru cuketku 🙂 ide to cítim sa lepšie a hlavne vládzem ráno vstavať,z detmi sa hrať.🙂

tiramiska
21. máj 2013

@lucka11123 a fakt treba papať 5x denne ráno,desiata,obed,olovrant,večera 😉

lucka11123
21. máj 2013

@tiramiska no u mna je najhorsie to prepocitavanie. Ja to proste neviem prepocitat. Ale tak hadam sa do toho nejako dostanem.

tiramiska
21. máj 2013

@lucka11123 určite áno verím tomu 🙂 a potom sa pochvál keď sa ti to zadarí verím tomu že áno 🙂 a koľko máš presne nadváhu a aku Váhu by si chcela ?eliptical mam aj ja a až nedávno som sa na nom správne naučila cvičiť..najviac som vydržala 4 minúty dnes je to už 30 minút....tam si treba udržovat správnu tepovú frekvenciu do tých 300 úderov za min.to je správne cvičenie na chudnutie...nekúpila som si ešte tepomer ale cvičím na nom pomaly aby som sa moc nezadýchala a tak vydržím viac...lebo ak by som to prehánala rýchlejšie naberala by som svalovinu a nezhadzovala tuky....

zmena303
autor
21. máj 2013

tak som sa dnes rano odvazila ze 101 kg ☹ tak som mala na ranajky ovsene vlocky s bananom ale aj cukrom nevadi na zaciatok su aspon tie vlocky ok. teraz si dam na obed asi cerveny melon to je voda a na obed si idem kupit nejaky nechutny salat 🙂 a mozno vecer budem pred telkou cvicit lebo ja uz vazne potrebujem schudnut

jankamin
21. máj 2013

@zmena303 aj ja ....ideme nato ?

sashabb
21. máj 2013

@zmena303 odporučila by som cvičiť ráno, je to najlepšie a hlavne večer už budeš unavená z celého dňa a nebude sa ti chcieť. Na raňajky si daj kludne nejaké celozrnné pečivo so šunkou a zeleninou, na desiatu daný banán, obed normálny, desiatu neviem jogurt + ovocie a večera niečo lahké - buď šalát, alebo kuracie na grile či dusené so zeleninou, rybu atď.

To čo si písala vyššie je zle, nakoľko ideš na to moc radikálne alebo ako by som to povedala. Miesto obedu melon? lebo je to voda? čo sa z toho naješ? Pri chudnutí nejde o to, aby si prestala jesť. Musíš iba stravovanie vymeniť za zdravšie, určite nieje dobré toto obmedzovanie, lebo to vôbec dlho nevydržíš a potom zješ 2x tolko.
Pozri si na nete nejaký stravovací plán, alebo skús toho osobného trénera. Ak nemáš financie, tak lekára.

zmena303
autor
21. máj 2013

@jankamin no dufam ze nepodlahnem niekde v obchode nejakej sladkosti 🙂

jankamin
21. máj 2013

ja som si do prace doniesla horku cokoladu .....co inak by som nezjedla....a bojujem uz od februara styým ze zacnem ...aj cicit .....týžden vydrzim a dost ...

jankamin
21. máj 2013

@zmena303 .....a som si do prace doniesla horku cokoladu .....co inak by som nezjedla....a bojujem uz od februara styým ze zacnem ...aj cvicit .....týžden vydrzim a dost ...a to cvicenie .....najskor som nevladala 5 brusakov ....ono to slol postupne ....ja som dnes mala na obed chlieb s fasirkou s ovsenych vlociek salat ktomu hlavkovy a redkovku ....dam kavu a snad vydrzim

stano4000
21. máj 2013

ja nerozumiem jednemu... preco ked stale citam o chudnuti, tak zeny zacinaju zmenou jedalnicka? jedalnicek musite zmenit akurat vtedy ak vasa strava pozostava z nejakych nevhodnych veci, u nas na svk este tymto az tak netrpime ako v "modernych" krajinach. jedz to co doteraz, obmedz akurat velkosti porcii. najdi si napriklad v zdravi (v tom casopise) nejake recepty, vyskusaj ich, vyskusaj ci sa dokazes najest aj z niecoho ineho ako z toho co bezne varis. najdi si nove jedla, ktore budu obsahovat viacej bielkovin ako tukov. cukru v praskovej forme sa uplne vyhni, slad napriklad steviou (ale iba rastlinou, nie tym akoze "steviovym" cukrom). pridaj k tomu prechadzky, mozno nejake ine aktivity, zober deti von na nejaku komunitnu akciu. pozri sa kde sa da v tvojom okoli ist. zacni sa trosku hybat, mozno rychla chodza, mozno beh. ak nemas kamosky co by to s tebou chceli zmaknut, tak si najdi niekoho tu na koniku, najdes tu vela bab.

vsetko ti bude liezt na nervy a to takym hnusnym sposobom ze to mozno nezvladnes a zahodis to vsetko za hlavu, potom budes priberat dalej a budes sa lutovat ako sa ti to nepodarilo.

drzim palce!

aliza
21. máj 2013

@zmena303 mozes is dat aj nejaku tu sladkost, malicku, ale co je dolezite, zniz objem jedla., cize mensie porcie. Co som si ja vsimla u ludi s nadvahou, tak nejde ani o to, ze co jedia, ale kolko toho jedia. Cize na tvojom mieste by som zacala najprv so znizovanim porcii tak, aby si ale zase nehladovala. Ako sa hovori, v najlepsom treba prestat....cize nejest az uplne do syta, len sa zasytit tak, aby si nebola hladna. Viackrat denne a mensie porcie. neskor, ked toto zlvadnes, mozes zacat redukovat sladke, mastne, tukove...nemozes zacat prestat jest, to je hlupost, to ti narobi viac zla. A samozrejme, pohyb. Na zaciatok staci rychlochodza (s kocikom alebo za bicyklom) alebo urcite je niekde pri vasom bydlisku park, ihrisko....tak si daj jedno kolecko denne, jeden den chodza, dalsi rychlochodza, neskor lahky jogging a nakoniec beh. treba zacinat postupne, pomalicky, kolko vladzes....

adka_praha
21. máj 2013

no neviem, ci ste zaznamenali taku srandu, ze pit cistu vodu... 2 pohare hned rano, pohar pred kazdym jedlom, pohar po zvysenej aktivite, pohar pred spanim... ja som to len tak zo srandy zacala robit... obmedzila velkost porcii, snazim sa jest pravidelne, doprajem si aj cokoladu- ved na nervicky treba 😀 ... snazim sa cvicit- aj ked nie pravidelne, niekedy z deti fakt padam "na hubu", alebo na to jednoducho neni cas a potom uz ani chut... cvicim doma... nic konkretne (niekto nado mnou asi pokruti hlavou 😀 ) proste to vzdy nejak striedam... snazim sa cvicit aspon tak pol hodky... jednak, nech to ide dole vsetko a spevnim sa a hlavne pre dobry pocit... 😀 za mesiac a pol dole 6 kg, z cm neviem kolko, ale na obleceni je to dost citelne... 🙂