Dá sa počas kojenia schudnúť?

helen2828
22. feb 2014

Potrebujem sa zbavit aspon 5 kg, aby som sa sebe aspon trochu pacila 😒 je to mozne? lebo mlieko nechcem stratit a chcem kojit aspon 2 roky ...

mirjam82
22. feb 2014

Niekto schudne prave vdaka kojeniu 🙂

dankariska
22. feb 2014

Poznam pripad kedy zena casto dojcila a vsetky tuky isli do mliecka a ona chudla. Neviem ako teraz, snad sa to uz zastavilo.

foxanka
22. feb 2014

No urcite ano,ja som mega vycucana z tuku,vazim menej ako pred otehotnenim..jem niekedy aj za troch,vsetok tuk ide asi do mliecka... o chvilu sa stratim 😒 ,uz po troch tyzdnoch po porode som bola na povodnej vahe 🙂 😉

misinka26
22. feb 2014

Ja som živý príklad ... od pôrodu som schudla už 7 kg a mám menej kg ako na strednej ☹ na jednej strane je fajn, že som tak rýchlo schudla na strane druhej budem musieť prestať dojčiť lebo už chudnem až moc ... proste ma malý vypapká 🙂 ale už má 15 mesiacov tak to nejak hádam zvládneme ... a ja poznám zväčša len ženy čo chudnú počas dojčenia až na jednu čo priberala lebo sa počas tohto obdobia zavodňovala ... tak neviem asi je to podľa organizmu ženy 🙂

hviezda89
22. feb 2014

ja si myslím, že ak bude všetko ok a mliečko sa ti bude pekne tvoriť, je to otázka pár mesiacov a kilá pôjdu dole. Kojila som 14 mesiacov, počas tehotenstva som pribrala 12 kg a po pôrode a myslím si že vďaka kojeniu som schudla 16 kg 🙂 takže hlavu hore, určite sa ti to podarí. Hlavne sa neobmedzuj, žiadna diéta - bábo potrebuje mliečko 🙂

stanulienkat
22. feb 2014

Nieze ci sa moze chudnut,ale to je stara pravda,ze sa aj chudne. Keby vsetky tlstosky kojili,tak by neboli take tucne. Ja som tak schudla,ze som po vuse roku musela prestat kojit. Uz som bola kost a koza. A to som jedla za troch.

oblecenieavecicky
22. feb 2014

Ja som schudla až na svoju stredoškolskú váhu a musela som si pokúpiť celú novú garderóbu, lebo mi bolo všetko veľké :D

jankaba1
22. feb 2014

Ja som pribrala pocas druheho tehotenstva cca 10 kg, stale kojim svoju 27 mes.dceru a neviem zhodit...ked som otehotnela mala som 52-53kg, teraz 62kg. No verim, ze sa vratim k povodnej vahe. Po prvom porode som sa dostala k svojej predoslej vahe hned.

lalaboo
22. feb 2014

ja dojcim a tiez strasne chudnem....az nezdravo...nemam co nosit, vyzeram ako vesiak, nic sexy to nie je..

zdenka270921
22. feb 2014

Aj ja som schudla pri kojení už po dvoch mesiacoch a každý mesiac šlo cca kilo dole...odstavila som ju v 13,5 mes.lebo som až nezdravo schudla (mám 51kg- o 8 kíl menej ako pôvodná váha pred tehu), všetko na mne visí a už sú štyri mesiace odvtedy, ako nekojím a nepribrala som zatiaľ ani gram, čo ma dosť mrzí (čo by som zato bola dala v puberte, ked som mala 64 :D)

ppetinka
22. feb 2014

tak to vám teda závidím .... ja kojím a vôbec nechudnem, práveže po príchode z nemocnice som ešte pribrala, ale je pravda, že som aj dosť jedla... teraz som to trošku obmedzila, teda hlavne sladké, nejedla som asi 2 -3 týždne sladké, tak šli 2 kg dole, inak nič, nič, váha stojí ☹((((

meluela
22. feb 2014

@helen2828 da sa, velmi to pomaha pri chudnuti .. ale netreba mat nejake prehnane ocakavania, pekne pomalicky. pri prilis rychlom chutnuti sa vylucuju toxicke latky do mliecka. a treba sa aj vela hybat, dlhe prechadzky s kocikom

ericap
22. feb 2014

ahojte baby, no ja si myslim, ze to zalezi od metabolizmu kazdej zeny a ze nie je samozrejmost, ze kazda schudne pocas kojenia. ja kojim uz 9 mesiacov a sice som tyzden po porode schudla za tyzden 4 kg (a to som sa vratila z porodnice s mojou vahou kt. som mala pred otehotnenim), ale to bolo len kvoli tomu, ze som mala horucky a zdravotne problemy... vtedy som i na chvilu prisla o mliecko, ale ked som sa dala dokopy, aj mliecku sa podarilo rozbehnut, ale ani nie 2 tyzdne som vsetko nabrala spat a to si drzim celych 9 mesiacov a ja fakt kojim velmi moc (maly ma cez 11 kg) a ak nahodou vynecham "olovrant" mam prsia ako 2 tehly a mlieko az na bruchu... skor by ma zaujimalo, ci cvicite aj ked kojite, bo ja sa toho bojim, ale myslim, ze budem musiet zacat, nakolko ide leto a fakt sa mi nechce menit cely satnik... len nechcem prist o mliecko, bo by som chcela kojit aj 3 roky, ak sa podari...

adelusha
22. feb 2014

Aj ja si myslim ze to zavisi aj od veku, a teda aj rychlosti metabolizmu zeny, tiez som pri prvom synovi po roku kojenia schudla na 54 kg, tolko co som mala na zaciatku strednej skoly (ked som otehotnela mala som 60kg), ale pri druhom synovi som ani zdaleka tak neschudla a kojila som ho skoro do dvoch rokov.

kuko7
22. feb 2014

Ja som pri malej neskutocne vela schudla a teraz to ide tiez vsetko dolu.....

jancikaw
22. feb 2014

Ja som tiež veľmi schudla,ešte stále kojím,môžem zjesť čokolvek a nepriberiem ani deko...ale vôbec ma to neteší,ani rici ani cici,ked prestanem kojiť,tak budem ako lata,a to ma dosť štve☹ ale mám sesternicu čo je dosť pri sebe,tiež kojí a vôbec neschudla...ja neviem čím to je

snopkulka
22. feb 2014

Ja som schudla pri oboch synoch 😵

veva45
22. feb 2014

ano.... ja som 1 rok kojenia nabrala 25 kg 😀 dalsi rok som ich da dole... samozrejme upravou stravy... islo to nadherne dole.... 1 mesiac dva boli strasneeee.... potom som si uz zvykla... predo mnou co neuslo tak som zjedla.... takze som bola hroznaaaaa.... su zeny co pocas kojenia schudnu.... a to jedia vsetko a vela.... ja som toto stastie nemala.... u mna v prvom rade prec pecivo.... nahradila som macesom.... proste nic kde je biela muka.... potom prec bravcove, sladke, vela zeleniny... ovocie, ryby, naviesto vyprazania som piekla.... neni to samozrejmemtake chutne ale tiez sa da zvyknut...... hlavne ziadne lieky alebo teie delene stravy... a ine.... ako nahle prestanes dietovat pride jojo efekt, neda sa tak stravovat cely zivot..... najlepsie a najzdravsie je to co som ja napisala v skratke a toto iste ti poradi aj lekar....

zuzugab
22. feb 2014

ja kojim uz 6 mesiacov a vaha sa mi nehybe. a to maly papa kazdu hodinku a pol. stale mam asi 5 kilo navyse oproti povodnej vahe a nist. tiez som myslela ze ta vaha pojde sama dole, ale nejak ma tie kila maju radi 🙂

anda2
22. feb 2014

dá, ja som pred pôrodom mala 58kg, rodila som tak som mala 70kg, doma po príchode s pôrodnice 66kg, a dnes mám 58kg, syn má 5mesiacov, kojím, ale aj si zacvičim, také tvarujúce cviky, a brušáky, ale sa dá

bublinka711
22. feb 2014

Počas kojenia môžeš robiť takmer všetko, ak dodržiavaš zásady zdravej životosprávy a zdravého rozumu. Takže ak sa nechystáš na nejakú "zaručenú" hallywoodsku diétu o vode a džúsoch, tak kľudne chudni 🙂. Začni cvičiť, či posilovať, jediné, čo sa neodporúča sú detoxikačné čaje a kúry. Inak hor sa do toho 😀. Mne by sa tiež zišlo aspoň 7 kg, ale mojím problémom nie je kojenie, ale krívajúca pevná vôľa 😀....

83lenka83
22. feb 2014

Ahoj, ja som od porodu schudla 23kg, malý ma teraz 18 mesiacov a ja 52kg, ešte stale kojim ale uz len rano 🙂 ( stravujem sa zdravo a sem-tam skocim aj do fitka)

marcelatje
22. feb 2014

Väčšinou sa chudne, ale sú aj výnimky ako ja napríklad. 🙄 neviem prečo musím byť vždy výnimka 🙄 🙄 🙄 🙄 takže podľa @stanulienkat som tlstoška (asi nejaká menejcenná či čo 😕 ) stále dojčím na požiadanie deň/noc x- krát a furt tučná.....
Ale asi aj v tomto platí že sýty hladnému neverí a ak som schudla ja musia všetky...... 🙄

karolinka4
22. feb 2014

pocas kojenia sa da pekne schudnut ja som mala po porode 70 kil
a pocas kojenia som schudla 13 kil bez cvicenia ale s mamickovskymi povinnostami je to lepsie ako sa drvit s dietami 🙂

jankako
22. feb 2014

Ja som napr.dala dole 5kg pri kojeni bez akejkolvek diety, cvicenia...

reni1512
22. feb 2014

...no ja som baby neschudla ani GRAM....a to kojim uz 7,5 mesiaca....ako...bez komentara a uz normalne idem na dietu, lebo je to katastrofa, nechapem ako tak chudnete :( z kojenia...

vinifred
22. feb 2014

..ja som neschudla ani deko..a pritom som ich mala dve a roboty vyše hlavy..nevadí,nech sme len zdraví..kým tlstý schudne,chudý umre.. 😀

tweetinka.co
22. feb 2014

Ahoj, ja mám 13 mesačnú dcérku, stále ju kojím, takmer 7 mesiacov bola čisto kojená.. a od pôrodu mám dole viac ako som nabrahala počas tehotenstva. Mliečko stále chutí 😉 (keď chceš, kuk v mojom fotoblogu popôrodné kilá alebo medzi prvýi albumami premeny možno pre inšpiráciu). drž sa.

nika1020
22. feb 2014

Ja si to nemyslím,že sa kojením chudne, to je širší pojem... čo je to chudnúť..? lebo ja mam po pôrode presne toľko isto, čo pred porodom, ale citala som clanok, že pri kojení funguje u zeny iny metabolizmus, telo ma tendenciu si "ukladat zasoby"..udrziavat vodu..
Ja dojcim 10 mesiacov, 3 mesiace uz nie tak plnne, ale chcela by som mat menej kil, furt sa citim sfučaná v tvári som schudnutá a na bokoch no však viete.....pokusila som sa upravit si jedelny lístok, okmažite som bola hladná, žiadalo sa mi sladké a bola som smädná.. vyradila som napríklad chlieb, pila som vela vody..ziadne sladke veci.. hovorím si, viac zeleniny. no mala som pocit, ze musim jest tri krat tolko..a ja to pripisujem dojčeniu, teda u seba!
a pri mamickovských povinnostiach aj schudnes, to hej a odide ti aj chrbát, vlasy a podobne..
začala som cviciť a odislo mi rameno... lebo mam malu aj zavesenu na sebe, este nechodí..
ja kašlem na to, kupila som si sťahovacie nohavičky, chodím vystretá a sťahujem brucho a je mi dobre!Doma ma muž chváli, že dobre vyzerám...
takže nerieš..

betunka39
22. feb 2014

Myslim.ze vela zalezi od Metabolizmu a veku zeny.Predchadzajuce tehotenstva som pribrala vela.nekojila som dlho a vsetko islo dole.ale nemalasom ani tridsat.Teraz pri pkslednom som pribrala iba 9 kgkratko po porode sli dole .lenze po troch mesiacoch nabehli.Hocistale kojim.chodim aj do prace.mala dost pije lebo az niekedy odgrne mliecko aj tak stojim uz 22mesiacov natej istejvahe a nie a nie tych desat kil dole.Kebyze mam tridsat tak by to uz bolo davno prec.