Koľko kg sa dá schudnúť za 1 rok?

moischaaa
30. aug 2019

koľko kg sa dá schudnúť za 1 rok pri pravidelnom cvičení 4-5x za týždeň + úprava stravy, ide o moju sestru ma vysokú nadváhu (+-50kg) chcem jej pomôcť a potrebujem reálny názor či je možné sa dat do formy za 1 rok, toto je posledná šanca lebo by chcela podstúpiť resekciu žalúdka a chccem jej pomôcť aby sme sa tomu vyhli ďakujem za každú jednu radu inšpiráciu atd🙏

kattrin5
30. aug 2019

Realne a zdrave chudnutie ide celkom pomaly, odporuca sa tak 4-5 kil za mesiac, realne za rok dokaze dat dolu 40-50 kil uplne v pohode, chce to len zmenu zivitneho stylu.

ladyblcha
30. aug 2019

Pri vyssej vahe to ide prvy mesiac rychle, aj viac ako 4-5kg mesacne, moze to byt dobra motivacia pre nu, ak vydrzi. Inak strava a kuchyna je zaklad.

monikatopolcany
30. aug 2019

@moischaaa toľko sa za rok dá zhodiť a aj bez cvičenia. Stačí zmeniť stravu.

pertu
30. aug 2019

Zmenit zivotny styl a stravu znamena zmenit to na zvysok zivota, inac ludia zasa priberu, ked si myslia, ze sa uz z obezity "vyliecili"

moischaaa
autor
30. aug 2019

Nechcem žiadne diety ani nič podobné hlavne pravidelnú stravu a samozrejme zelenina atď a dali by sme si určite vypracovať jedálniček

hettinka
30. aug 2019

@moischaaa pokial chceš ty, sestra neschudne. Musí chcieť ona. Onak jej budete nastavovať jedálničky a ona bude v noci tajne vyjedat. Pripadne schudne 10kg a priberie 20.

1gabriela13
30. aug 2019

@moischaaa ja som schudla 18kg za pol rok. Ale mala som 65kg. Po pôrode som schudla ale vždy som mala 48kg takže mne to išlo rýchlo. Základ je zmeniť stravu. Pridať aj pohyb samozrejme. Pravidelnosť je veľmi dôležitá a množstvo. A pripraviť sa ze sa tak musí stravovať dokonca života, hlavne keď ma sklon k priberaniu.

evinkakub
30. aug 2019

ak ma nadvahu +50 kil, tak to ma dobrych 120 kilo... a z takej vahy schudne hned prvy mesiac 20 kg a ani nemusi cvicit, staci ked sa prestane prejedat... cvicit by mala zacat az pri mensej vahe lebo zatazuje klby aj srdce aj vsetko.... staci chodza... to spravi vela.

alissawhite
30. aug 2019

@evinkakub nehnevajte sa ale není to pravda, to si každý len myslí že pri takej váhe sa človek musí prejedať a keď začne jesť menej hneď schudne 20 kg. Presne pre toto potom nasleduje veľké sklamanie a koniec celého snaženia. Niektorí ľudia si myslia že človek s nadváhou strašne veľa zje ale nemusí veľa zjesť, len je príliž kalorické potraviny, a keď nezmení jedálníček iba zmenší porcie bude hladný a aj tak nebude mať želané výsledky. A Kĺudne môže cvičiť aj pri váhe 120 kg ak nemá vážnejšie zdravotné problémy.

pertu
30. aug 2019

@alissawhite sak ved to je definicia prejedania sa,prijimat prilis kaloricku stravu

alissawhite
30. aug 2019

@pertu Ja si prejedanie predstavujem inak, človek sa dokáže prejesť aj zeleniny ale dostane do seba menej kaloríí ako keby si dal niečo vyprážané v malom množstve

pertu
30. aug 2019

@alissawhite tam, kde sa predstavy jednotlivych ludi lisia,prichadzaju na rad fakty

alissawhite
30. aug 2019

@pertu ok tak každý si asi prejedanie predstavujeme inak, pre mňa je predstava prejedania že človek je veľké množstvá jedla, to je jedno akého a zase ty vravíš že prejedanie je aj jedenie malého množstva nezdravého jedla. To je asi problém obéznych ľudí, že vidím že jem málo, je jedno čoho ale neprejedám sa

pertu
30. aug 2019

@alissawhite zrejme takto si to "predstavuju" aj mnohi,co maju problem s hmotnostou, lebo predsa jedia male jedla...no,aj tu plati,ze nezalezi na velkosti

alissawhite
30. aug 2019

@pertu no veď práve si napísala to isté čo som myslela ja

moischaaa
autor
30. aug 2019

baby nehadajte sa ☝️
segra je nastavena že toto je posledná šanca a ja som jej podpora a samozrejme tiež sa k nej pridám vo všetkom aj keď ja som ok, segra kedysi cvičila 17r dozadu potom sa vydala ostala tehu a neskôr užívala ešte horm liečbu a samozrejme rôzne diéty... nabali sa to a nie práveže neje veľa a myslím ze to je tiež problém,,, samozrejme pohyb tiež 0bodov takže začíname od 0 a preto si zisťujem ci je to reálne, vždy delena napr vydržala aj pol roka ale nechudla podľa mňa už telo takto reaguje po takom množstve diét a presne preto som nastúpila ja ze ideme do toho a uvidíme, spravíme všetko preto aby nemusela ísť pod nôž a preto oceňujem každú jednu rada alebo inšpirácie atď hocičo co nás bude motivovať a myslím ze nielen nás 😉

eliska13
30. aug 2019

@moischaaa prečo si dávate limit rok? A nejaké číslo?potom môže byť demotivovana.mne sa zdá, že pred redukciou žalúdka je potrebné najprv chodiť k diabetologovi
Cvičenie 5x za týždeň nedodrží celkom určite.Radsej pomaly a isto a úplne zmeniť stravu, pohyb....môj guľatý kamarát schudol pri zmene stravy šaláty, mäso, bielkoviny ani kúsok niečoho zakázaného 7 kg v prvý mesiac neskôr už po menej....celkovo 34 kg drží sa už 2 rok, ale on už mal vysoký tlak, vnútorný tuk na orgánoch...

pertu
30. aug 2019

@moischaaa hybat sa staci zacat az 3-6mesiacov po redukcii kalorickeho prijmu, do deficitu samozrejme. Potom sa uz ale znizuje bazalny metabolizmus natolko, ze nestaci pociatocne obmedzenie kalorickeho prijmu, preto treba aj fyzicku aktivitu. Preto by som sa na zaciatku fakt s cvicenim netrapila,nie je to nutne ku chudnutiu. Tym nehovorim, ze cvicit od zaciatku nemozes, len sa netreba zbytocne demotivovat tym, ze mozno nebudes vladat alebo ta/vas to nebude bavit.
.

monikatopolcany
31. aug 2019

@alissawhite naopak, je to pravda. Ak by sa neprejedala nemala by 50 kg nadváhu (ak nemá zdravotné problémy, čo asi nemá lebo autorka príspevku by to asi spomenula..). A zo začiatku schudne viac, pretože sa najprv odborní, takže s tukom pôjde dole aj nadbytočná voda. Stabilizuje sa to až potom na kilo týždenne ak bude chudnúť zdravo. Autorka tiež písala že nechce zmenšiť porcie ako uvádzaš ale chce si dať vypracovať jedálniček, takže nie znížiť kalorické bomby ale zmeniť životosprávu. A cvičiť samozrejme môže ale nemusí. Viem to, pretože som schudla polku samej seba, takže o tom asi niečo viem 😉

kaja153
31. aug 2019

Zdrava, pestra, pravidelna strava, pohyb, cas, vytrvalost. Hlavne nejest kuracie prsia na vode a brokolicu na pare🙈a pohyb by som pridala az ked schudne aspon prvych 20kg potom by som začala s dlhsimi prechadzkami a az potom sa pustilado realneho cvicenia😊

lavender273
31. aug 2019

@moischaaa

Tazko je povedat ze kolko kg sa da schudnut, je to individualne. Najlepsie je podla mna nedavat si laťku vysoko aby ju nahodou sklamanie neodradilo. Zmenit ten jedalnicek, vela vitaminov, mineralov, v lete slnko...hybat sa viac, staci obycajna chodza.
Moze sa jej podarit zhodit viac kg, a mozno to pojde pomaly. Hlavne sa netreba nechat odradit.
Drzim palce velmi. Je to boj.

evinkakub
31. aug 2019

@monikatopolcany presne...

monikatopolcany
31. aug 2019

@moischaaa podstatné je nevzdávať to. Tiež sa nenechajte zvyklať takými vecami ako napríklad jeden deň si všetko dopriať. Môže sa stať, že z jedného sa stanú dva a odhodlanie vyprchá. Podporujte sa. Dvom to pôjde ľahšie. Jeden deň podrží jedna, druhý deň druhá keď príde slabá chvíľka. A nenechajte sa odradiť ak schudnete za týždeň len kilo. Možno si poviete, že to je málo, ale keď vytrváte odrazu to bude kilo ale dvadsiate.. a vy si budete môcť obliecť tie šaty, ktoré sa vám tak páčili..😉 a zrazu budete plné energie a radosti 🙂 a potom to pôjde ľahšie lebo budete vedieť výsledky. Ak budete vytrvalé podarí sa vám to. Tak držím palce nech sa vám to podarí 🤞🍀

galioska
31. aug 2019

Záleží od pôvodnej váhy aj od zdravotného hľadiska, niekto potrebuje schudnúť len 5 kíl a trvá mu to roky , obeznym to ide spočiatku rýchlo a hlavne nič jednorazové, proste cvičenie brat ako súčasť života, nie že ide leto potrebujem schudnúť..

moischaaa
autor
31. aug 2019

@eliska13 rok si dávame aby sme dosiahli nejaký cieľ za ten rok nemáme nič dopredu dane koľko kg ani nič podobné mame proste cieľ že za 1 rok spravíme maximum preto aby zredukovala váhu a bola fit, začínajú sa prejavovať rôzne zdr problémy takže resekciu žalúdka rieši už dlhšiu dobu a keďže viem aké sú vysoké rizika nechcem aby ju podstúpila a ona tiež nieje ešte rozhodnutá na 100% to je dôvod, myslím ze 1 rok je ideálny čas na to aby si zvykla na nový životný štýl a videla výsledky, keby sme sa dohodli na 3-6mesiacov myslím ze to by bol veľký stres pre nu a takto ideme na to v pohode s časom kľudom.... nič nesilit a hlavne aby jej vyhovoval pohyb atď... každú jednu radu si berieme k srdcu a sme vďačne aj za ďalšie rady inšpirácie prípadnr nejaké linky s reálnymi premena i atď , čo sa týka úpravy stravy necháme to na odborníka a s tým cheat Day to poznám 😁 je to presne ako píše vyššie kočka tak to beriem tiež ako dobrý príklad 👍

juliet86
31. aug 2019

@moischaaa uprimne. si super sestra ze jej chces pomoct. kazdopadne norbidne obezny clovek patri do ruk gastroentrologa.... diabetologa. endokrinologa. fyzioterapeuta. vustudovaneho trenera ktory ma vela skusenosti s ludmi s vysokou nadvahou. a atkisto by jej mohla pomoct terapia u psychologa/psychiatra. to pribratie na vahe moze byt iba dosledkom psychickych problemov. ktore ked sa nevuriesia nevyriesi sa ani vaha.ty jej svojou najlepsou snahou mozes ublizit. to co naplanujes moze byt pre nu neefektivne. takze fandim ti aj sestre ale hladala by som odbornikov v okoli

deti95060810
31. aug 2019

v tel. bola relácia kde obézny ľudia cvičili za pomoci trénerov...a mali krásne výsledky...Nechcete skúsiť ísť touto cestou? Lebo neviem či to zvládnete samé...ja by som radšej vyhľadala nejakého trénera...
mne treba schudnúť podľa mňa 2 kg a neustále to len odkladám že od pondelka začnem, od prvého, od 10....nie a nie sa ku tomu dokopať...
neprejedá sa náhodou zo stresov? potom by som to riešila s psychológom...

deti95060810
31. aug 2019

a ešte najskôr by som si dala spraviť u lekára prehliadku - preventívku...či tam nie je zdr. problém, či je možná telesná aktivita....

ivca88
31. aug 2019

Moj muz schudol z 138 na 85 od januara. Presiel na low carb/keto. Ale ma to uz ako zivotny styl, nie dietu. Cize ziadne zazracne sacky, ale normalna strava.
Neskor zacal behat

stanulienkat
31. aug 2019

Kazda ti tu pise,ze sa to da za rok schudnut,ale nikto ti nenapisal,ze je to nezdrave,skodlive tak rychlo schudnut a tym hrozi vacsie riziko jojo efektu. Ako sa hovori: pomaly dalej zajdes. Len si to treba prepnut v hlave a nezrat stale. Lebo pri takej vahe toho musi zozrat kvantum. Podla mna ataci za rok -25 kg.