Koľko, za akú dobu a ako ste schudli?

angelana
19. feb 2016

Zakladám túto tému, pre podporu tých, ktorí chcú schudnúť, alebo chudnú, a aj pre tých, ktorí už schudli. Prosím napíšte svoje skúsenosti ako sa Vám podarilo schudnúť, čo ste robili, či už strava alebo cvičenie a za akú dlhú dobu sa Vám to podarilo. Tak asi začnem ja. Po rokoch neúspechoch a zlyhaniach som sa vypracovala na 93.6 kg to už to bolo tak na "zabijačkový preukaz". Viete ja patrím k tým, ktorí pri stresoch priberajú...a tých mám neúrekom. Od januára tohto roku som si povedala dosť a začala som. Vynechala som komplet múku a chleba, sladkosti a zaradila som do jedálnička viac ovocia a zeleniny, mäso a ryby, začala som piť veľa tekutín. Posledný týždeň som začala aj cvičit po 30m každý deň, nič extra ale také light cardio z youtube. Do dnešného dňa sa mi podarilo schudnúť na 87,3 kg. Nie je to jednoduché, ale Vaše skúsenosti budú určite motivovať aj mňa a aj ostatných. Prosím podeĺte sa o ne. 🙂

priora
19. feb 2016

Ja som po pôrode mala 93,3 pribrala som 25 kg cca a za rok som schudla na 70 kg poctivo som. Chodila do posilky 3x do týždňa mala som trénera a samozrejme úprava jedAlnicku, teraz som zas pribrala zatiaľ na 96kg a este mam ďaleko do pôrodu, tak zas budem mat co robit ale dúfam ze budem kojiť s tým to pôjde dole 🙂

misel0806
19. feb 2016

@matomarek nemas zaco.. Ides drzat aj ti dietku??😀😀

bonaqa2013
19. feb 2016

daj sa do skupiny o chudnutí . tých je tu požehnane..... Takže pozri skupiny.

ragulca
20. feb 2016

@majdalenka23 jasne, že hej, ale iba zo začiatku, asi prvé dva týždne 😃, potom to už je v pohode

matomarek
20. feb 2016

@misel0806 idem lebo uz sa na seba nemozem ani pozriet, fnuk...

misel0806
20. feb 2016

@matomarek tak drzim palce✊✊✊ nech ti to vyjde

janette321
20. feb 2016

ja cvičievam doma na Fondovú - aerobik . je aj na you tube . a večer nejem . schudla som za mesiac 16kg . keby sa nedostavili zdravotné problémy tak už som jak modelka :D schudla som tak už pred rokmi cez 30kg . vtedy som si ten istý aerobik kúpila ešte na VHS kazete :D a sú v tom aj spevňujúce cviky takže žiadna ovisnutá koža a podobne . pevný zadok a ploché bruško .... :D

angelana
autor
20. feb 2016

@janette321 16 kg za mesiac? Wau 🙂 . Z akej vahy si šla? Čo si jedla? Cvičila si každý deň?

salome_01
20. feb 2016

@misel0806 a potom keď ste schudla tak ste prešli na normálnu stravu? Alebo ako lebo uvažujem nad tou delenou stravou.

misel0806
20. feb 2016

@salome_01 ano potom uz som presla aj na normalnu ale postupne. Ako tucne mastne jedla nejem vobec odvtedy co som schudla uplne sa mi zhnusili. Nehovorim ze si uz teraz nedam aj to sladke dam ale s mierou
. Stale jem viac ovocia zeleniny a snazim sa nejest po piatej hod. Vela vody pijem zeleny caj. Stale sa hybem chodim do prace. Ja som lubila velmi vela jest kolkokrat som jedla aj o dvoch v noci ale povedala som nie toto nie je pre mna cesta po ktorej chcem ist. Tak som sa na to dala aj ked zaciatky boli tazke kym sa roztiahnuti zaludok zasa stiahne. Aj ked som sa niekedy drasticky drzala dietu ze som zjedla jedno dve jablka denne nelutujem schudla som a som stastna😃😄

salome_01
20. feb 2016

@misel0806 Ďakujem 🙂

misel0806
20. feb 2016

@salome_01 za malicko ak si sa rozhodla vydat sa na cestu chudnutia drzim ti ✊✊✊✊viem ze to bude tazke ale stoji to zato a uz len spravit ten prvy krok je vyhra😀☺

salome_01
20. feb 2016

@misel0806 ja už sa o to pokúšam nejakú dobu skúšam všeličo ale nie a nie vydržať ale za to obdobie sa mi podarilo schudnúť tých 5 kíl. Ale ešte treba tak hladam a skúšam čo by mi sadlo. Vyskúšam tú delenú stravu. Ďakujem za povzbudenie a ako som zas poľavila tak zase začnem a prave dnes 🙂

salome_01
20. feb 2016

A ste ma veľmi motivovala.

hankahc
20. feb 2016

Dievčatá mne je až do plaču ked čítam kolko ste tu schudli, ja som 8 rokov po porode a mam viacej ako ked som sa vratila z nemocnice. Vydzim max 2 tyzdne ukazkovo staci ked ma niekto vytoci, alebo dostanem depku a idem do chladnicky ☹ ...nerobim som doma tak stale kol do kola to iste. ale ste mi dali chrobaka do hlavy, skusim to po x krat...len ta hlava musi to tam prepnut 😀

misel0806
20. feb 2016

@salome_01 nikdy nie je neskoro zacat. A ak sa aj rucicka na vahe zastavi a nepohne sa aj tyzden netreba smutit telo si musi zvyknut na zmenu v oranizme. Ako som spominala 15 kg som zhodila cca za dva tyzdne. Teda roztopili sa ozaj rychlo.. A tych dalsich 15 kg sa mi strasne dhlo vlieklo no nevzdala som to. Ono ak sa clovek zacne zdravsie stravovat tak si na to aj zvykne. Kolko cokolady som pojedla teraz nakrajam do misky jahody kivi pomaranc hocico co doma najdem a to je pre mna zakusok. Drzte sa a pevne nervy..😀

hankahc
20. feb 2016

Len mna to neskutocne demotivuje to ze sa trapim vazim varim si slintam a horko tazko dam dole 3 kg za tri tyzdne. Uz som si vybrala aj baterky z vahy aby som sa tak casto nevazila 😀

misel0806
20. feb 2016

@hankahc netreba sa vazit casto lebo vahu bude ukazovat tu istu. Najskor clovek zbada vysledok na veciach ked zacnu byt volne. Najlepsie je odvazit sa po tyzdny a nie kazdy den lebo ked clovek nevidi vysledok odradi ho to chyti depku a je to pase..😀

misel0806
20. feb 2016
nela6
20. feb 2016

@hankahc ale tak vies, ze svaly vazia viac ako tuk...pridaj meranie metrom, plus ako sa citis v satach 🙂 ale fakt vynechat neustale kontroly, iba mysliet a sustredit sa na to, ze nieco dodrziavas a pojde to / moja skusenost 🙂

janette321
20. feb 2016

@angelana mala som teraz po pôrode už 95 kg tak prvé kilá idú vždy rýchlo . áno cvičila som každý deň - skoro teda . ak nepočítam dni s migrénou . a vždy keď začínam cvičiť tak prvýkrát cvičím asi 3 minúty a idem vypľuť dušu :D ale po pár dňoch už v pohode celá hodinka . jedla som ako predtým . ale hlavne som už po tej cca 17 večer nejedla . a to je teda fakt hladovka a presne tomu sa hovorí tá pevná vôľa vydržať to . môj názor je že toto úplne stačí pre každého čo chce schudnúť - večer nejesť . cvičenie je už len o tom aby som po schudnutí nebola jak 70 ročná babka zošuverená . tak predtým som chudla z 83 a schudla som až na 51kg . moja mladícka váha :D a to fakt to telo v plavkách bola paráda . z toho hrocha celulitídového bola postava jak lusk . a ešte pridám jednu skúsenosť - pitný režim že 2 až 3 litre vody denne . najväčšia blbosť čo som urobila . keď som prišla k doktorke taká tučná a opuchnutá zľakla sa či nemám nejakú opačnú curovku či čo to ... že veľké nutkanie na pitie . hneď mi predpísala tabletky na odvodnenie ... takže ja naozaj že priberám aj z vody :D :D :D a ešte jedno pravidlo ktoré dávajú tréneri . nikdy nevynechaj cvičenie v PONDELOK :D

misel0806
23. feb 2016

@salome_01 ahoj tak ako sa ti dari?? Uz si sa dala na boj?😀😀

mamka_danka
23. feb 2016
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

ked vynechas v pondelok tak uz nezacnes vobec :D ze?

salome_01
23. feb 2016

@misel0806 Ano bojujem stále, priznám sa že dnes som trochu poľavila ale pokračujem v tom a uvidím možno za mesiac to sa takto nedá ešte povedať či to zaberá. Nechcem nič slubovať ale myslím že je to na dobrej ceste zatiaľ ale nemám nijaký posun stále sa to drží na rovnakej váhe ale muž mi povedal že je vidno že trochu chudnem lebo už sa mi tvaruje driek tak ale bruško mám stále ale je to pozitívna správa ale to ja chudnem už ale od Decembra tak že to odvtedy je vidno že som schudla ale uvidíme ako to pôjde dalej. Ďakujem za opýtanie keď nastanú volaké zmeny tak dám vedieť.

janette321
23. feb 2016

mne pri chudnutí sa vždy samé prvé zmenší hlava a miznú ,, kozy ,, . brucho a zadok je až tá posledná záležitosť :D :D :D

salome_01
23. feb 2016

@janette321 No aj mne ako na bokoch je to už trochu vidno a trochu driek sa mi formuje ale brucho ide veľmi pomaly a dokonca aj v tvári som schudla trochu. Nuž brucho a zadok sú asi tie najhoršie partie.

evittam
23. feb 2016

@salome_01 No zas u mňa, dievčatá, prvé kozy a brucho , a posledné stehná a boky....Ale už som našťastie "za vodou" a už "len" udržiavam" a spevňujem, tak vám držím prsty a odporúčam jedno - "pomalšie ďalej zájdeš". 😉

misel0806
23. feb 2016

@salome_01 to je dobre hlavne ze si isla do toho.. Vaha moze stat na jednom mieste telo musi spracovat zmenu v oranizme preto je dobre nevazit sa kazdy den. Tesim sa s tebou ze sa zmensujes. Pomali dalej zajdes.. Drz sa😀😀

salome_01
29. feb 2016

No už je to 74kg takže pomáha to. A dlho to stálo na 75kg takže dalšie kilo dole 🙂

janette321
29. feb 2016

ja sa už nejaký čas nevážim . ale rifle čo som si kúpila na nový rok som si teraz v piatok obliekla a na mne trochu visia hlavne brucho sa mi vyprázdnilo asi . môj problém je zavodňovanie a zápcha . už asi dva týždne si dávam do kávy škoricu a nepijem vodu , len bylinkové čaje a konečne mám pravidelnú stolicu :D :D :D keby to čovek vedel skôr že takáto blbosť mu pomôže a nie až po rokoch diét a hladoviek a driny s cvičením ... :D