Priberanie po pôrode. Ako schudnúť

lilithka26
11. aug 2010

Ahojte maminky 🙂 nenašla som diskusiu kde by bola rozoberaná táto konkrétna téma. Meriam 164cm a v keď som otehotnela mala som 73kg. V tehu som pribrala 10 kg čiže na 83. Po pôrode som sa nejako popri všetkom nestihla vážiť ale bola som ok, ešte som hovorila s mamou ako som pekne splasla, že ak ešte niečo pôjde dole, budem lepšia než pred tým. Ale nič nešlo dole, naopak keď mala malinka 6 mesiacov vaha bola86kg, teda ešte o 3kg viac ako na konci tehu. Že som si dopriala uznávam, nesnažila som sa nejako extra, sústredila som sa na malú. Ale tak som sa stravovala aj pred tým a nepriberala som takto. Teraz malinka ťahá 10 mesiac ja som sa len tak postavila na váhu a ukazuje 82, tj. -4 kg. Myslíte že to ešte pôjde dole? Máte podobné skúsenosti? Ako to že miesto chudnutia priberám a ako ste zhodili vy? Budem vďačná za každú odpoveď

miskap2111
24. nov 2012
lubikan
2. dec 2012

tak kocky,ja hlasim,ze som konecne pod 60-kou..vcera rano ze 59,4 kg..supiiis.snad sa mi podari do vianoc ist na 56kg

zahadka
11. dec 2012

@lubikan zavidim ti moja, ja mam 74, ale to mam len 3 mes. po porode, snad ta v lete dobehnem 😝 😀 😀

kesika
20. jan 2013

Ahojte žienky, vidím, že tu už dlho nikto nebol. Rada by som zmenila svoju životosprávu a začínam sa stravovať podľa Ing. Petra Havíčka z programu Jste to, co jíte. Ak by mal niekto záujem "chudnúť" spoločne, dajte vedieť. Už som podľa toho išla, ale po mesiaci som otehotnela a chute sa mi zmenili. Upozorňujem, že to nie je diéta, ale zmena stravovacích návykov. A funguje 100% 🙂

farenka
20. jan 2013

@kesika a v com prosim ta spociva toto stravovanie?

kesika
20. jan 2013

Je to rozdelenie živín do 5-6 jedál denne, pričom v každom sú aj bielkoviny, aj tuky, aj sacharidy. Plus dodržanie pitného režimu. Nič zvláštne, nové. Akurát ťa to naučí vyberať správne potraviny, variť jednoducho a hlavne jesť pravidelne a dostatočne.

kesika
20. jan 2013

Jedálniček tu: http://zkusenosti.org/recenze/havlicek-jidelnicek
Je to univerzálny jedálniček, nie písaný na mieru. Ukáže cestu ako smerovať a potom je už na vás, ako si ho upravíte 🙂 Chudne sa pri ňom pol kila až kilo za týždeň. Nie je to zázračná diéta, je to úprava stravy, pomocou ktorej sa naučíte jesť. Aspoň na mňa to tak fungovalo. Keďže nenávidím, ak mi niekto niečo zakazuje a predstava, že už nikdy nebudem jesť napr. koláč sa mi prieči, nemôžem držať ani diétu. Tu nemáte zakázané nič. Ale sami prídete na to, že toho sladkého až toľko nepotrebujete, lebo máte dosť energie aj bez dopingu čokoládou /a to ja som čokoholik ako vyšitý 😀 / V prípade záujmu môžem poradiť, prípadne odporučiť jeho tri knihy, kde odpovedá na všetky otázky.

kesika
20. jan 2013

@farenka Príspevky hore sú pre teba 😀

zahadka
26. jan 2013

@kesika ja sa snazim, stale vsak bojujem so sladkostami... 😠 😠 😠 Je to tazke, ale uz som si za odmenu slubila nohavice, ktore mi tak nutne treba.....aby som nenosila stale tehotenske...

kesika
26. jan 2013

@zahadka Ja pri tomto type stravovania nemám potrebu sladkého. Ak má telo dosť sacharidov, má dosť energie a nepýta. Ale pokušeniam sa snažím vyhýbať 🙂

kosta123
26. jan 2013

@kesika - ja prijímam tiež dosť sacharidov ale aj tak musím to sladké do seba tlačiť.strach,neviem sa ovládať 😀 😀

zahadka
27. jan 2013

@kesika ja som to tiez pred rokom drzala a nemala som potrebu...ale teraz po druhom babatku hormonom asi preplo a ta chut na sladke je neskutocna, je to veeeelmi tazke

kesika
27. jan 2013

@zahadka Určite sa to bude dať zvládnuť 🙂 Správna motivácia urobí divy!

zahadka
31. jan 2013

kilo a pol dole 🙂

zumamina
1. feb 2013

tak dievcata,som rada,ze nie som sama...ja ked som otehotnela som mala(konecne po narocnej uprave stravy)64kg....pocas tehu som pribrala na 78kg a to mi doktor pohrozil,ze si mam davat pozor...zevraj uz 2kg nadvaha 😒 po porode som mala krasnych 68kg,ale tak mi zacalo chutit biele pecivo a zacala som vypekat kolaciky a tak,ze mam teraz 79,8 kg,cize o 2 kg viac nez pocas tehu 😖 zacala som s dietou a cvicenim sice iba od pondelka,ale pevne verim a dufam,ze do dovolenky,ktoru mame koncom jula,bude zo mna mamicka ako lusk 😀 a to je moja hlavna motivacia...DOVOLENKAAAAAAAA.....

kvietok73
12. feb 2013

ahojte mamky...tiez som si v poslednej dobe uvedomila, ze nieco nie je v poriadku....Stahovali sme sa do inej krajiny, koncila som skolu a da sa povedat, ze som sa prestala hybat...Teraz mi na vahe svieti 72 kg (vyska 158cm) a som z toho dost mimo...Nikdy som nebola stihla, ale mala som priemernu postavu....nie, nadvahu...je tu niekto, kto vyslovene nedietuje, ale zacal viac sportovat? dcerka ma 15 mesiacov, stale ju dojcim 🙂 a snazim sa trochu si pomoct, cvicenim, nejedenim blbosti atd...mozem sa k Vam pridat?

beya
13. feb 2013

no ked tu citam tieto vase prispevky, tak hned mi je lepsie, ze v tom nie som sama..ja som mala pred tehotenstvom 49 (svadobne saty 34) a postupne to islo hore, zmenila som pracu, bola viac sedava a potom som otehotnela a nabrala 24 kg..asi 2 tyzdne po porode som dala dole 12, no teraz mam 66 a som jak take prasa vyzrata..hoci sa snazim zdravo stravovat, stale kojim, mam pocit, ze vaha stale ide hore..tak uz len sa tesim ked pride jar a bude viac pohybu, hadam to pojde dolu..drzim vsetkym palceky 🙂

katkaking
18. feb 2013

@kvietok73 ahoj ja som po troch porodoch (za 4 roky)....po prvom som zacala chodit pravidelne do fitka cca ked mala malinka 8 mesiacov. so stravou som nic nerobila-nemenila....len teda 2 krat do tyzdna po hodine vo fitku....vaha sla dolu dost rychlo-to som necakala a zacala sa mi formovat postava. Len potom dalsie tehu a potom este jedno....maly ma vyse roka, prestala som kojit a znova zacinam s fitkom...tak verim ze pomoze sa mi vratit aspon na vahu pred tehu (aj ked by som sa chcela vratit na uplne povodnu, no to bude makačka). po tychto porodoch mi ostalo ešte cca 7kg...a nie a nie ist dolu 😠

vejkkka
19. feb 2013

Ahojte som 2 mesiace po pôrode ale brucho mám ako pred pôrodom. Neviem čo mám s tým robiť?? A zadok fúú neviem ako zhodím z neho.

zahadka
2. mar 2013

baby aj chudnete????

zahadka
7. mar 2013

@lubikan ahoj,prosim, aspon ty sa ozvi, ze uz mas idealnu vahu

lubikan
7. mar 2013

@zahadka ahoj 🙂 ale,zacala som odznova, mam na to 2 mesiace...tato zima,vianoce,skuska mojej pevnej vole-zlyhala som...mam neake kila naviac,ale stale sa zmestim do rifli,ked som mala 59 kg..to je stale dobre...pre istotu som si dala vysetrit stitnu zlazu,vysledky este nemam,lebo dost opucham

a tebe sa ako dari??

zahadka
7. mar 2013

@lubikan konecne to ide dolu, uz mam -5kg, zacala som sa lepsie stravovat a kazdy den cvicim, takze teraz 71,5, cize ja mam este veeeela prace pred sebou

lubikan
7. mar 2013

@zahadka a za aku dobu si to dala dole?a ako cvicis?len tak,ako ta napadne?ja tiez uz od dnes som zacala,ale neviem sa niajkovsky dokopat na vacsi vykon...stale som neskutocne unavena,ospala

zahadka
7. mar 2013

3,5kg islo za 3tyzdne a zvysok za mesiac a pol. Teda najprv bolo to 1,5kg a potom som prestala jest sladke a zacala cvicit

riverparkdanceschool
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika07
2. sep 2013

Skúste toto - chlapík schudol 29 kg za rok a teda hooodne to na ňom vidno 🙂 a že schudla aj jeho manželka, jeho svokra ,....
Pozrite si jeho fotky pred a po schudnutí: : http://www.skolachudnutia.sk/?a_box=nvwrupw7

Stacila zmena stravovacich navykov, trochu cvicenia ..... ved pozrite, ma tam aj video ako to dosiahol....

erika07
5. sep 2013

dnes mi poslali z tej školy chudnutia druhé video, nové, tiež zdarma a teda fuuuuuuuuuuuj 😖 buď mám takú dobrú predstavivosť alebo to naozaj funguje. Lebo veru po tomto už asi moju obľúbenú horkú čokoládku s veľkými mandľami do pusy a ani do nákupného košíka veru nedám... však pozrite aj vy, vyskúšajte či to bude fungovať aj u vás ... ale doporučujem len pre tie z vás, ktoré naozaj sa chcú vzdať jedenia obľúbenej čokoládky či zákusku....! Ak ich chcete aj naďalej jesť, tak to nepozerajte!
Vyskusajte: http://bit.ly/150WR6J

erika07
5. sep 2013

normálne keď si teraz na tú svoju obľúbenú horkú čokoládu spomeniem, tak si poviem fuuuuuj .... (až mi je to trochu ľúto 🙂 ... ale už ju do úst veru nedám ! 🙂

michaelapillarova
23. sep 2013

Ahojte. Som tu asi podvoch rokoch, neviem ci sa mozem k Vam znova pridat, mam uz druhe babatko, ktore ma uz pol roka, sice som hned na povodnej vahe, ale chcela by som sa dostat aspon na 58 🙂