Druhé dieťa - áno alebo nie

30. jan 2023

Ahojte, máme s manželom skoro 5 ročne dieťa, a momentálne zvažujeme, či chceme druhé. Rozpravala som sa o tom s mojou mamou a teraz som zmätená... čo ak je náš byt príliš malý? mame trojizbovy byt, 65m2, spalna aj detska izba su male, pre nas 3 idealny, ale neviem ci by tam bolo miesto aj pre druhé dietatko. momentálne sa nechceme sťahovať, lebo sa nám páči naša oblasť a byt. Po druhom je ze ani jeden nemame vodicsky preukaz, obaja sme sa spoznali tu v zahranici pri studiu a zijeme v meste, kde je veľmi dobrý MHD systém a doteraz sme nemali pocit, ze by sme potrebovali auto, ale mama reagovala totálne negatívne a povedala, že rodina s dvoma deťmi potrebuje auto. pri všetkom strese v práci, ak mám byť úprimná, nemám ani čas, ani chuť urobiť si vodičský preukaz a môj manžel ho vôbec nechce...neviem, čo mám robiť, túžime po druhom dieťati

zorana999
30. jan 2023

To je krásne. Mať takéto "dôvody" na premýšľanie.
Moje dôvody sú, či bude druhé dieťa zdravé, či tam zas nebude nejaká genetická chyba ako pri prvom.
Užívaj si svoje problémy, svoje zvažovanie o m2.
Dala by som za to všetko.......

diannas
30. jan 2023

Druhé by som na tvojom mieste mala iné v pohode. Ľudia bežne vychovávajú dve deti v 3 izbovom byte

scorpionflower1
30. jan 2023

Ty pocuvas takto mamu? Vsak ty ides mat dieta, nie ona. Zvazujes auto, lebo ona povedala, ze ho musis mat? Nie je podstatnejsie, co si myslis o tom ty? Druhe dieta nemaj, ked ho mat nechces, ja tiez nechcem mat druhe,, s muzom sme v tom zajedno, dcera ma 4. Ale ani mi nenapadlo to rozoberat s mamou. Ked sa zacala na to pytat, tak som oznamila, ze druhe nebude a nic viac som k tomu nepovedala.

20erika07
30. jan 2023

Uplne v klude chodte do toho, splnte si túžbu po druhom babatku, ved nikde nie je napisane ,ze mozno o dajme tomu 5rokov sa vam naskytne paradna ponuka na vacsi byt alebo dom . My sme zili zo zaciatku v 2i 49m2 s dvoma, maly 6r. a babatko, este 3roky potom sme tak zili. Teraz mame 70m2 2i prerobeny na 3i, izby su male ale detom sme nechali najvacsi priestor, maju v izbe akurat co maju mat aj navyse, je to v pohode, neviem si predstavit byť vo väčšom ,nam je spolu dobre, ze sme každý každému tak po ruke, sme tak zvyknutí

andrejka1974
30. jan 2023

Do trojizboveho sa zmestite v pohode ,keď tak urobite poschodovu postel my máme síce štvorizbový a teraz sme tu síce už len štyria ale boli sme tu siedmi a vermi dobrých ľudí sa všade zmestí dosť a deťom vôbec nevadilo že boli spolu v izbe traja a s tím vodičákom vždy si ho môžeš spraviť ja som si ho robila až keď malo moje tretie dieťa rok čiže až keď to bolo už nutné a jazdím denne teraz už 22 rokov

evkamotka
31. jan 2023

A preco potrebuje rodina s 2 detmi auto?

lavanda84
31. jan 2023

Máme 4 deti v trojizbaku 69m2. Deti s tým problém vôbec nemajú..

kris_tin257
31. jan 2023

Máme 3izbovy byt prerobený na 4izbovy a výmera 64m2 (izby majú detské 8 a 12 a spálňa 16m2, obývačka a kuchyňa sú štandardne veľkosti), všetko máme na mieru a veľmi šikovne vymyslené aby sme priestorovo vychádzali. Narodí sa nám druhé dieťa, auto nepotrebujeme máme ho síce k dispozícii ale využívame ho tak raz do týždňa na väčší nákup. Podľa mňa nemáš nad čím rozmýšľať, jedine či to druhé dieťa chces alebo nie 😊

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz