Je neskoro mať druhé dieťa v 40tke?

lenjaja84
11. máj 2022

Je neskoro mat druhe dieta v 40tke?

kakawah
13. máj 2022

@barboraamatejko ja ti na písem tak, že keď sa robili testy na tie " syndrómy ", prišiel mi výsledok testu 1:95 000.Trocha som sa vystrasila, či neurobili chybu, či tam na byť fakt toľko núl... Mala som 42r.a presne, take múdre sa našli, čo mi predpovedali chóre dieťa. Tak som sa na najbližšej návšteve s Midwife ( tu sa nechodí k Dr.) opýtala, či sa nemohla staťt chyba Takže nie, nemôže sa stať. A potom mi povedala, veď to nie je len o veku, pozeram, že vy nefajcite, nepijete, nič iné neberie, že je to aj o životnom štýle. Že sa nemam báť, že mi vyšli fakt dobre tie testy.

kakawah
14. máj 2022

@zuzana212722 no ano, rizika si vieme vygooglit aj na nete. Ale s tou nezodpovednosťou si prehnala. A tie mladé mamičky, 20-25r.v super veku na dieťa, ale bez schopného chlapa, beZ peňazí, deti majú mladé matky, ale niektoré žijú v katastrofálnych rodinách. Tak nemudruj. Ty nemaš právo súdiť a tvrdiť, či sme alebo nie sme zodpovedné, my mamicky 40+.Ked sa pozriem na moje bezdetné kolegyne 26-33r.a porovnam, tak oni zlenivete, unudene, ufrflane, čo si musia po práci na 2 hoďky dať šlofika,lebo sú unavene kým ja so 6r.ideme na bycikle, večer si spolu zacvicime, zatancujeme, tvorime niečo, pecieme.... Proste mam oveľa viac energie, a zvládam viac ako oni o toľko mladšie. Tak o akej nezodpovednosti to tu píšeme? Veď aj mladá žena môže porodiť chóre dieťa, aj mlada žena môže mať problémy v tehotenstve, sú tu mamičky mladé, ktorým dieťatko zomrelo pri pôrode, nemôžeš takto jednoznačne označovať niekoho.

megan777
14. máj 2022

@kakawah presne ja 42 rocna som rodila ,zdrave dieta a mam vela mladych kamosiek ,co ma dieta s downom ,alebo aj inak chore atd.

zuzana212722
14. máj 2022

@kakawah neviem čo splietas od veci ale úplne od veci.. Nehovorím nič o energii a vôbec sa tomu nerozumieš tak nechápem prečo sa vyjadrujes.. Navždy to je nezodpovedne.. A bude to horšie.. Lebo všetky mate času na rodenie lebo 40 je úplne v pohode vek na deti.. Jasné.. Poprosím ta nastuduj si niečo a potom sa vyjadruj.. A daj mi pokoj.. Moje mladé kolegyne majú oveľa viac energie ako tie staršie práve oni sú musia pospať po práci.. To ma akú výpovednú hodnotu?.. Neotravuj ma s tvojimi názormi lebo ty vieš.. Nevieš len si ďalšia co mala šťastie..

zuzanockamt
14. máj 2022

@zuzana212722 A rozprávala si sa s gynekológmi o geriatrickom tehotenstve? Dnes sú vekové hranice posunuté. Zbytočne tu šíriš negatívnu náladu pod vplyvom tvojej práce. Asi si si zle vybrala,keď ťa to takto ničí a neberieš to ako pomáhajúcu profesiu.

zuzanockamt
14. máj 2022

@cucoriedkacucoriedka Tak to je už na každom, veľa žien má strach, asi nemajú dostatočné info.

kakawah
14. máj 2022

@zuzana212722 reaguje prehnane, prides mi ako nervovo labilná. Veď je to obyčajná diskusia, tak čo sa tak rozčúluješ.

zuzana212722
14. máj 2022

@kakawah tak ty útočiš na mňa a ja som nervovo labilna 😁😁 máš veľmi zlé usudky tak pozor ci nezbadas nejaké iné veci potom už je potrebné riešiť to odborne..

zuzana212722
14. máj 2022

@zuzanockamt na teba ja už reagovat nebudem ty máš info od kamošiek a z netu.. Maj krásny deň 😉

katarinka289
14. máj 2022

@mamutka a my,co mame dom,si hovorime,ze nezavidime tym,co su v byte. Ano,dom vyzaduje viac prace,ale raz za tyzden pokosit este nikoho nezniciloA nerobia to len muzi.Ja tiez rada kosim. Moj manzel so susedom najazdia kilometre na bicykli, v lete otvorim terasu a skocim do bazene,vecer sme vonku pred domom so vsetkymi susedmi...ja by som dom nikdy nevymenila za byt

katarinka289
14. máj 2022

@zuzana212722 ja som prve rodila v 32. Primar mi povedal,ze to sa tam este viackrat uvidime.Ja na to,ze no vzhladom na vek uz maximalne raz.On mi odpovedal,ze mam este casu dost.Dolezite je mat prve do 40ky,potom uz je to jedno.A aj moja Dr.mi minuly tyzden na preventivke povedala,ze kludne by som este mohla mat.Mam 42. A suhlasim s komentarom vyssie.Ako bezdetne som si po praci musela lahnut.Teraz pridem a som v druhej praci.Deti,domacnost a opat som zacala chodit do skoly.Mam pocit,ze mam teraz viac energie,ako v 25ke

zuzanockamt
14. máj 2022

@zuzana212722 Ja mám predovšetkým svoju skúsenosť, keďže som tiež bola geriatrická rodička.

derdia
14. máj 2022

@kakawah ale ked si to otocis co to cislo znamena ze 1:95000 tak to znamena, ze mas sancu ze 1 z 95000 deti je chore. To je ako keby si mala sancuvyhrat milion eur 1:95000 takze to je sanca takmer nulova.

kakawah
14. máj 2022

@derdia veď ano, tak som to myslela.

kakawah
14. máj 2022

@zuzana212722 po prvé, neútočím na teba, nehraj sa so slovíčkami. Po druhé, reaguješ cez čiaru, dosť ostro,

koteska83
14. máj 2022

@lenjaja84 ja som mala pred par dnami 39 a o 2 mesiace idem rodit. A za mňa je to ok ale tiež som si hovorila ze dám šancu tomu do 40.tky lebo sa nám nedarilo. Sama musíš vedieť ci sa na to cítiš.

gubka71
14. máj 2022

@elementissa to, že vy ste mali s rodičmi medzi sebou priepasť netreba zovšeobecňovať . Mám 51rokov ,deti 11 a 6 rokov . Máme úplne super vztah.Ja sa na svoj vek necítim , možno tak na 35.Ja viem pochopiť svoje deti a oni vedia,ze s čímkoľvek za mnou môžu prísť.

ika11123
14. máj 2022

@lenjaja84 ja práve obdivujem mamičku po 40 klobúk dole

sasa1983
14. máj 2022

@ika11123 ale tak po 40tke je také širokospektrálne..môže to byť že pôrod v 40tke, alebo v 45tke..to už je sakra rozdiel

mamutka
14. máj 2022

@katarinka289 toto aj mne, 43 ročnej babe vtedy povedal Dr, že plodná jak jabloň, žiaden problém 😁 ja reku dajte pokoj, to už teda vážne nie

mamutka
14. máj 2022

@katarinka289 nejde o to, či dom, či byt, ide o to - kde. V byte to mame do práce jeden 13minut autom, druhý 10, ak schyta červené (alebo v pohode pešo) a les pod oknami, sme v prírode každý deň, bicykluju sa u nás tisícky km na 4 - 5 bicykloch 😁 v byte ako si človek väčšinou predstaví (betónová džungľa, zápchy, hluk od susedov) by som sa zbláznila. Dom ako opisuješ ty znie ideálne, no musí to byť tiež dobre vychytena lokalita. Aby ľudia žili život a nie ráno hodina v aute, večer ešte viac, potom robota okolo domu a aktívny oddych nikde. Hlavný je prístup, lebo co poznám ľudí, oni nežijú mimo dom, oni len okolo neho, stále dačo, pritom my sa flákame deň čo deň v prírode. Ale je to ich prístup, dobre pre teba, ak nie si otrokom domu 👍

mircalla
14. máj 2022

@lenjaja84 Ja vrelo odporucam. Ale kopec bab, cu su v 40tke babky a prve dieta mali ako 20 rocne ti napise, ze nie. Nedala by som na MK, ale na vnutorny pocit. Druhe dieta som mala po 40

mircalla
14. máj 2022

@zuzana212722 Polda mna je nezodpovedne mat dieta v 20ke, nemat peniaze, nemat vzdelanie a byvat u svokrovcov ci v podnajme. Potom sa rychlo rozviest. Paradoxne poznam rodicky, co ich deti mali rozne zdravotne problemy, ktore boli mlade. Dnes uz bezna vec mat dieta okolo 40, kedysi nieco nepredstavitelne, mama ma mala v 26 a uz bola stara....Matky spoloziakov ich rodili v 19 ci 20. Dakujem, ani za nic. Ja som rada, ze tento trend dieta pomaly "hned ako zmaturujes" uz nefunguje.

ika11123
14. máj 2022

@sasa1983 si myslím že keď sa na to cíti prečo nie...

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka289
15. máj 2022

@mamutka ja pracujem u nas v skolke na konci ulice a moj manzel je szco obklady dlazby,takze kazdy tyzden inde.A s domom to tiez nie je tak,ako si kazdy mysli,ze robota okolo domu.To bolo len ked sme dokoncivali exterier.Teraz sa len kosi,inak ziadna robota 🙂

barboraamatejko
15. máj 2022

@zuzudrnda precitaj si este raz po sebe, co si napisala.. "riziko je vacsie len statisticky".. citaj s porozumenim.. co to je statistika a z coho vychadza statistika.. urcite nie len z domienok (ani z mojich, ani z tvojich, ani z domienok tvojej gynekologicky), ale z realnych pripadov.. som lekar, tvoj koment proti mne nemozem brat ani len vazne, som rada za vsetky mamicky, ktore rodili vo vyssom veku, ze maju zdrave babatko.. popieras vedecke fakty

78787878
15. máj 2022

@barboraamatejko Vsetci ocakavaju zazraky od mediciny, ale zdravy rozum sa stratil. Prirodzene pravidla fungovania prirody nepustia. Ale ked dnes si vsetci myslia, ze priroda je iba ekologia.

sasa1983
15. máj 2022

@lenjaja84 píšem to skôr všeobecne. V tejto skupine sú 2 mamičky, ktoré otehotneli po 40tke lebo až ivf bolo úspešné. T.j.prirodzene sa snažili ďaleko skôr, ale nevydalo. Takže cestou asistovanej reprodukcie sa dá tlačiť na otehotnenie kľudne aj v 45 tke