Najprv svadba, potom dieťa. Alebo presne naopak?

basska_b
5. máj 2018

Ahojte mamičky, zaujíma ma váš názor na tému Najprv svadba, potom dieťa alebo naopak. V pôrodnici som bola pomaly jediná mamička prvorodička, čo mala priezvisko rovnaké ako moje dieťa. V podstate existujú štyri typy žien prvorodičiek:

1. Najprv si naplánovali svadbu a potom dieťa, až po svadbe sa začali snažiť o bábätko
2. Podarilo sa im otehotnieť a povedali si, že svadbu odložia, aby sa nevydávali tehotné a svadbu si užili, ako sa patrí
3. Otehotneli a preto ešte pred pôrodom narýchlo organizovali svadbu
4. Svadbu neriešia, nie je pre nich nejaká super dôležitá, ale deti spolu chcú mať a je im to prednejšie ako dať peniaze za svadbu.

Potom je ešte piata skupina, že krátko pred svadbou začali už pracovať na bábätku a vydávali sa v druhom, treťom mesiaci, ale tie padnú do 1. skupiny, keďže svadba už bola plánovaná ako prvá.

Zaujímajú ma všetky názory, zo všetkých skupín, že prečo ste sa tak rozhodli a ktorá zo 4 skupín prevláda v tejto dobe.

Za seba poviem, že sme sa najprv vzali (skupina 1), lebo som nechcela, aby všetci hovorili, že sme sa brali len preto, lebo som otehotnela, ale že sa berieme preto, lebo to my dvaja tak chceme a cítime. Samozrejme som si chcela svadbu užiť bez bruška resp. bez starosti o naše malé dieťatko.

Ale každý má na to svoj pohľad a určite ste si mnohé užili alebo užijete svadbu so svojimi detičkami.

Teším sa na diskusiu 🙂

babulkomale
8. máj 2018

@persica tretikrat vydate su podozrive 😀 ale ja si ich brat nebudem, mne je to jedno 😉

persica
8. máj 2018

@babulkomale Jaaaj to si bola Ty? Ved ani ja nie, ale tiez partner z druhej ruky- co uz 🙂 Sice ho neberiem ako "pouziteho a podozriveho", no ale je to jednoznacne nevyhoda 🙂

babulkomale
8. máj 2018

@persica a tak 2x rozvedeneho by si si asi uz nevzala, ci ano? Tam je uz jasne ze je nejaky problem.

alicka850
8. máj 2018

My sme sa brali pred 3 týždnami po takmer 7 ročnom spolužití. Vzhladom na vek sme mali synčeka už pred 3 rokmi, ale svatba bola u nás skor otazkou nedostatku času a chuti po predošlých manželstvách /obaja sme boli 1x rozvedení/. Kad´že už máme spoločné dieťa, dom a rôzne záväzky majetkové, rozhodli sme sa pre svatbu, ale bez ceremónií, iba my dvaja na matrike a svedkovia. A sme spokojní :D

persica
8. máj 2018

@babulkomale Ja by som si nevzala nikoho- ani princa 🙂

skjatqo
8. máj 2018

My sme zili spolu 9 rokov, u mna sa zmenila praca, postavili sme dom a chceli sme si zalozit vlastnu rodinu. Urcite som nechcela byt tehotna na svadbe, chcela som fungovat, uzit si to, byt dobra hostitelka a nie zelena s hlavou v zachode. Dieta sa nam narodilo rok po svadbe, termin som mala na vyrocie. Prakticky cely cas mi bolo blivno, skoro az do porodu, takze som spokojna s poradim.

Svadba je krasna oslava a verejne prehlasenie pred vsetkymi blizkymi. Pozvali sme kamaratov, s tymi sme sedeli za stolom a rodiny sme posadili pekne k sebe aby sa spoznali.

Ze sa chceme vziat sme tak nejak dohodli spolocne, manzel sa nechcel brat v sobotu. Ale dobre by bolo na druhy den volno. Pozreli sme do kalendara a datum bol jasny. Este vymysliet kde. Chceli sme niekde na salasi, podarilo sa dohodnut nadherne miesto, dokonca prvy krat aj sobasili na salasi. Prisiel sam pan starosta a miestny umelecky spolok nam zlozil basnicku. Fantasticki ludia. A to sme to vsetko vybavili behom mesiaca. Dlhsie pripravy by manzel velmi tazko niesol 😉

viskupovaandrea
8. máj 2018

@teegreen ok diky za radu

marianna_peskova
10. máj 2018

Každý by sa mal rozhodnúť podľa srdca (a rozumu). Ja sa budem vydávať v piatom mesiaci tehotenstva atak som si to aj naplánovala.

extempore
10. máj 2018

Ja len nechápem jednu vec - zazneli tu komenty, že načo manželstvo a že chlapi sa doň nehrnú lebo je to záväzok a ľahšie sa zo vzťahu vycúva bez manželstva. No ja teda neviem, aké mne dieťa príde ako väčší záväzok než manželstvo... Veď rozvedú vás za pár minút, ale rodičom je človek už nafurt...

skjatqo
10. máj 2018

@extempore Suhlasim. Vyskusali sme spolu zit v dobrom aj zlom a ked sme sa rozhodli mat deti, vzali sme sa

alicka850
10. máj 2018

@extempore presne tak.

mijo53
10. máj 2018

Všetky čo tu prispievate do diskusie na túto tému, prečítajte si články českého psychológa Mareka Hermana /teraz pred chvíľou som jeden čítala na FB/ a tam nájdete odpovede na dôležité otázky,týkajúce sa manželstva, výchovy deti, voľných vzťahov a pod. Múdry to človek

persica
10. máj 2018

@mijo53 On je perfektny...

extempore
10. máj 2018

@mijo53 brutálne konzervatívny, niekedy mám pocit, že žije v 19. storočí

persica
10. máj 2018

@extempore Konzervativny je, ale nariklad v tom ma pravdu, ze 70-80% ludi zije v nejakej pomylenej ulite (paradone konzervativizmu) a vyberaju su zlych partnerov, zlu pracu, etc.. a potom v tej frustracii preziju cely zivot a presviedcaju samych seba, ze ved to robia pre deti... Toto je velmi zaujimava myslienka.

extempore
10. máj 2018

@persica s tým súhlasím

obcanka123
23. máj 2018

Tie skupiny, čo si napísala sú zaujímavé 🙂
Ja osobne momentálne nasledujem poradie : skončenie školy (VŠ) - nájdenie práce - zabezpečenie (finančné a bytové) - svadba - deti ;)

Nestotožňujem sa s názorom "načo nám je svadba", "je to len papier, ktorý nič neznamená" atď. - nie je to len taký obyčajný "papier", ktorý neznamená nič, ono to znamená vcelku dosť, ak nadobúdate majetok a ste manželia alebo nie ste.. A nedajbože by sa jednému z partnerov niečo stalo... poznám viaceré také prípady...Takže preto sa nedržím názoru že je to len papier ;) Má to veľmi významné, najmä právne dôsledky.

antonia308
1. okt 2018

Ahojte , prosim ak vie niekto poradit, s manzelom by sme si chceli spravit druhu svadbu prva Bola v kostole moze byt druha na urade ?? Alebo obnnovenie slubu kostole? Pripade ako to prebbieha sme zobraty 5 rokov dakujem