Pomáhali vám vaši muži s bábätkami?

4. jún 2023

Pomahali vam starat sa o ne? Prebalit, nakrmit (z flase), odgrgnut, uspat, obliect?

Moj sa furt vyhovara, ze ini chlapi nepomahaju.

bessdonna
6. jún 2023

@milanemila presne, ked aj moj povie, ze pomaha, mam nervy. Ako keby robil nieco nad ramec ked malu podrzi.

pimpulienka
6. jún 2023

Áno

patka858
6. jún 2023

Samozrejme ze áno-dokonca u nás doma kúpe malého každý večer muž,robil to aj pri prvom-ja nemám šancu 😆taktiež každý deň jazdí s kočiarom či prší ci snezi-je to pre neho relax...A teraz boli aj dva dni sami,išla som do starším na pobyt k MDD -cize na mužovi ostala celodenná starostlivosť o mladšieho-kŕmenie,prebaľovanie, dokonca aj uvaril a zvládli to na 1*

veronikat9
6. jún 2023

Na jednej ruke viem spocitat ze kolokrat ho nakrmil alebo prebalil 🙂…. Takze nie. Stale len vyhovorky.

romana1110
6. jún 2023

Môj pracoval v zahraničí keď sa malý narodil chodil len na víkend ... cez víkend sa tiež staral o maleho ale ešte všetko nerobil lebo som na ňom videla ,že sa bál . Ale vždy keď prebalil alebo nakŕmili tak som ho pochválila. Natrvalo sa vrátil sa keď mal malý 7 mesiacov a odvtedy je rodič na plný úväzok tak ako ja .

akiana
6. jún 2023

Akoze pomahali? Snad ci sa starali o vlastne dieta, nie?

kulumulu123
6. jún 2023

Moj muz nepomahal moj muz si bol plne vedomi toho ze deti su aj jeho je rovnako olnohodnitny rodic ako ja so vsetkymi pravami ale aj povinnostami... Pomohli obcas babky ked mali na to chut aj naladu nakolko to nie su ich deti a teda nie su pivinne sa o ne starat 🤷‍♀️

majlo1234
6. jún 2023

Moc neprebaloval, ani nekojil. Ale vela nosil na rukach prve mesiace, ked mal koliky, a nal vecernu sichtu, ked pri pozerani hokeja(alebo furbalu?) tri hodinky hojdal a ja som spala. Teraz uz aj okupe, aj nakrmi, aj prebali.

kulumulu123
6. jún 2023

Ale ak sa pytas ci ich prebalil, narmil, obliekol a pid ano od prvych hodin po porode bol rodic na plny uvazok a videla som ze si to naplno uziva 🙂

jana_eyre_2
6. jún 2023

Áno pomáhal 🙂 inak by som s ním nemala tri deti 😀

romana1110
6. jún 2023

@lasona ale toto som si všimla aj ja ,že proste niektorí muži sa vobec nestarajú . Poznám to aj z okolia . Matka ide cvičiť otec ide preč a vždy si niekoho zavolaju sa stráženie a nie je to len raz za čas. Alebo matka chce ísť po nákupoch tak si zavolá niekoho na stráženie to sa deje skoro každý deň . Otec ide s kamarátmi na 5 dní preč a ich nechá doma.. ako možno som prisna ale keby mi toto spravil môj tak už by nás nevidel . Môj keď ide von s malým tak len počúva zas máš službu ? Aj včera si mal aj predvcerom ... Ako niekedy si prídem jak keby som sa musela len ja starať keď som doma má rodičovskej len ja ....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelka49
6. jún 2023

Ano,moj muz mi pri babatku velmi pomahal,len on ho napriklad zo začiatku kúpal a nosil v nosiči;), skúste manželovi nevyčítať nič,ale pokojne mu stále hovorte,čo by ste od neho potrebovali…zaručene to zaberá,keď mu budete hovorit,aké je pre Vás dôležité,aby mal rovnaký podiel pri starostlivosti o malé…🙂 moja kamarátku od začiatku mužovi hovorila,že on je len jej asistent a ona je tá hlavná…🙉🙈 muž od nej o rok a pol odišiel;( ale čímskôr ho zapojíte do starostlivosti,tým lepšie

misenka88
6. jún 2023

Na to že on deti nechcel, teraz malého miluje asi viac jak ja 😁maly ma 4 týždne, a odkedy sme prisli domov pomáha mi vstáva, urobí mlieko, keďže sme na UM, prebali keď treba, kúpe ho, nečakala som to, roky čo sme spolu som takú nehu nehu nevidela akú prejavuje malému ❤️ ako muž má chyby ako otec je najlepší tato ❤️

mima1988m
6. jún 2023

Pri prvom nie. Pri druhom som chytila 39teploty hned ako som prisla s porodnice a staral sa prikladne. Je to dobre pre vstah medzi otcom a dietatom, ked ma zaujem o starostlivost 🙂 Mala by to byt samozrejmost, co som si vdaka tej situacii uvedomila.
Kedze maly je a bude narocny na starostlivost, je u nas nevyhnutne aby im tiez venoval cas. Utuzilo to aj nas vzajomny vstah.

queen_el
6. jún 2023

Konkretne v tychto veciach “pomahal” malo. Krmit nevedel (kedze maly bol kojeny), uspavat vacsinou nevedel (kedze maly zaspaval na prse - ale v kociku ho uspal), prebalit a obleict to robim vacsinou ja. Ale od narodenia sa mu venuje uplne na 100% ked je doma, hraju sa spolu, ked bol maly kocikoval ho casto, teraz ho zoberie na ihrisko, na bicykel. Maly ma 1,5r. a maju krasny vztah.

hubka51
6. jún 2023

Ano mažel sa staral.V noci nevstával to som od neho ani nežiadala ale keď bolo treba okúpal,nakŕmil,prebalil,nosil.Dokonca aj OČR vždy čerpá on 😁 ja som na OČR ešte nebola a to má dcéra 10r.Dokonca keď trebalo isť k lekárke na prehliadku či vyšetrenie nemal a ani nemá problem ak sa mu dá ísť.

terezka1947
6. jún 2023

Okrem kojenia robil všetko. Aj v noci často vstával,keď som ja mala zdravotné problemy.Dokonca prvorodeného v pôrodnici prebaloval prvý,mne sa ruky triasli😃 to je o povahe muža.

dominika19p
6. jún 2023

ano so vsetkym od začiatku a teraz ked ma maly vyse roka tak uz ho aj sam kúpe večer

penelope2066
6. jún 2023

Áno,od úplného začiatku odkedy sme prišli z pôrodnice a stále sa stará.Je taký istý rodič ako ja.

cookie29
6. jún 2023

4 strany komentarov za 2 dni a ani jedna reakcia od autorky... na zamyslenie

stanulienkat
6. jún 2023

@cookie29 asi sa presviedca, ze ma doma dobreho muza.😁

len_nig
6. jún 2023

Robil všetko ako ja okrem kojenia samozrejme, doteraz robí a s radosťou, preto sme si robili dieťa aby sme sa starali obaja 😊

veronikaszabova
6. jún 2023

@deti95060810 smutne, ze si uprednostnila mamu pred muzom...

akiana
6. jún 2023

@elizabet173 Pretoze stale zijeme v presvedceni, ze dieta a domacnost je domenou zeny, a ked sa muz nahodou obcas uraci do tychto vod zabrdnut, aby sa nepovedalo, ideme ho vychvalovat do nebies, ze ako pomaha. V takzvanych "modernych" vztahoch sa od zien ocakava presne to iste nasadenie v domacnosti a okolo deti, ako v 50-tych rokoch, ale nazyvame ich "moderne", lebo dnes navyse zeny musia este k tomu vsetkemu na plny uvazok chodit do prace a spolufinancovat rodinu. Takze ked si to zosumarizujes, zeny sa staraju o deti, o domacnost, o navarene jedlo, o oprate a vyzehlene saty, k tomu musia byt krasne, stihle a mlade, stale naladene na sex a na socialne vyzivanie sa, plus 40+ hodin denne pracovat, v case medzitym, ako obriadia deti a rozvezu ich do vzdelavacich zariadeni a na kruzky. Do toho byt v pohotovosti v pripade choroby, tak nejak potlacit vlastnu chorobu ked sa nakazis, lietat medzi doktormi a lekarnami, pripadne nahanat strazenie, ked si pri tom vsetkom potrebujes s prepacenim usrat.

Co sa ocakava od muzov? Aby ako tak zarobili a netlkli nas po navsteve krcmy. No a ked pohnu prstom v niecom navyse, tak sa ideme pokakat. A podla tejto diskusie a ostatnych diskusii na tento styl, usudzujem, ze vacsine muzov je aj to vela.

maaji
6. jún 2023

Samozrejme že pomáhal a ešte ako 😊okrem obliekania to som už musela ja.

dankakuc
6. jún 2023

veru sa staral a rád, pri dvojičkách to ani inak nešlo 🙂

monika1089
6. jún 2023

Môj muž moc nepomáha, máme dve malé deti 2 r. A 5r.
Povie že nosí domov peniaze a ja som na rodičovskej.
Mala bude mať dva roky ale ani raz ju neprebalil ...
Ani neokupal.
Má dosť ťažkú prácu na zmeny ale aj tak.

adrianajozko
6. jún 2023

Veru sa staral aj o mňa aj o dcerku a aj sam keď som bola v nemocnici až som bola prekvapena a mozem povedat ze sa stale stara aj teraz. Ale mozem napisat, ze nie kazdy otec je taky, moj ex sa o syna vobec nevedel postarat aj ked ho mal rad, ale povedal, ze to je moja uloha, takze nie kazdy chlap je normalny

misinka0611
6. jún 2023

@monika1089 To je tiež smutné. Že nosím domov peniaze, tak je prebalenie aj problém. Ale to nieje o tom, že chodí do roboty, ale o tom či ma záujem sa starať o dieťa. Veď tam nieje 24/7.