Prečo ľudia rýpu do ženy, ktorá sa rozhodla nemať druhé dieťa?

11. jan 2023

Všimli ste si, že keď sa žena rozhodne nemať viac ako jedno dieťa, z každej strany na ňu padá totálny lynč ako je sebecka a ako nedopraje súrodenca a neviem čo všetko? Čím to je že ľudia takto vyryvaju snáď ešte viac ako do bezdetných párov čo deti mať nechcu.

konikkon
11. jan 2023

Nie, nevšimla som si to. Poznám veľa rodín s jedným dieťaťom a všetci k ním pristupujú úplne bezne a normálne.

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
w123
11. jan 2023

nie nevsimla mam jedno a vobec nikto sa nikdy ani len nezmienil o tom preco nemam druhe max sa spytali ci by som druhe dieta chcela ale nikto mi nikdy nepovedal ze som sebecka ked odpoved bola ze nie

kristinka92
11. jan 2023

áno tiež som si to všimla, ako keby to automaticky MUSELO byt tak že sú dve deti a bodka…a keď ma niekto jedno tak je zle, ak ma aj tretie tak je tiež zle….choré

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galganka
11. jan 2023

Skôr som si všimla jednodetné kamošky, ako sa vypytujú, kedy budeme mať štvrté. Na to vždy protiodpoviem, že počkám, kým nás dobehnú. 🤷‍♀️

kristinka92
11. jan 2023

@galganka to je perfektná odpoved 😂😂😂

galganka
11. jan 2023

@kristinka92 kto podrypuje, iné si nezaslúži...🤣

diewcatqoo
11. jan 2023

Ale ved to je len taka barlicka, aby rec nestala. Uprimne, myslim, ze je kazdemu uplne jedno, kto ma kolko deti. Tiez sa ma na to pytali, snad odkedy som prisla s prvym z porodnice. A vobec tomu neprikladam ziadnu vahu.

autor
11. jan 2023

@kristinka92 presne toto. Tie, čo ste si to vo svojom okolí nevšimli, závidím vám vašu bublinu. U mňa to ide z každej strany a ešte idú aj do decka že povedz mamine nech ti urobí bračeka alebo až citové vydieranie že "nie je ti smutno samej?" Tlačenie dieťaťa do pocitov ktoré by samo o sebe vôbec nemalo keby okolie nie je maximálne debilné. A verím tomu že keby si urobím tri tak počúvam že nemam mieru a budú strádat a neviem čo

h2
11. jan 2023

Mám jedno a nikto do mňa nerýpe. Kým bol syn malý, zopár ľudí sa opýtalo, kedy bude druhé. Ale to absolútne neberiem, ako rýpanie. Ako tak zisťujem z diskusií, som asi jedna z mála, ktorej sa môže ktokoľvek takúto vec opýtať bez tohto, aby sa naňho na smrť urazila.

gabrielka823
11. jan 2023

@kristinka92 a ešte je aj zle ak sú dve deti a nie je to párik 🤷🥴

galganka
11. jan 2023

@h2 to podľa mna nie je o urazení, ale o chochmese. Aj muža som naučila, že na deti sa nepýtame. Nikdy nevieš, čím daný pár prechádza, či sa neliečia, či neriešia adopciu, potrat, iné problémy. Kým to ten druhý pár nezačne sám od seba, nepýtam sa. A zistil aj sám, že je to tak. Kamoš napríklad jedno dieťa má, druhé by chceli, ale nedarí sa. A každá jedna zbytočná otázka je ako ihla... Ďalší boli už dvakrát na umelom a nevyšlo to... peniaze na ďalšie nemajú... toto je otázka z kadegórie, dojčíš? Už menštruuješ? Idete na umelé? = čo koho do toho...

nelca84
11. jan 2023

mam jedno a nic take som si nevsimla, inak tato otazka je tu polozena uz 100x, mohla si si to vyhladat

bronik89
11. jan 2023

aj ja mam jedno dieta a taketo reci absolutne od svojho okolia nepocuvam. to, co si myslia, je druha vec a ani ma to popravde nezaujima velmi. ale na druhe sa necitim zatial. ak to pride, pride, budem rada, ale zatial neplanujeme.

lienka192
11. jan 2023

Mam jedno, 7 ročne, áno samozrejme ze sa pýtajú, či ešte chceme ďalšie. My sme ešte relatívne mladí ( mam 31), takže to neberiem ako niečo zlé, keby mam 38 asi by som to viac brala ako určitý tlak, že jedine 2 deti sú ok. Ja narovinu poviem, že sa nám veľmi do toho este nechce 😀, predsalen dieťa už máme takého partaka, je to iné ako novorodenec. No ale nikto mi teda nepovedal, že som sebecká, skôr so mnou súhlasia 😀 ved to je každého páru vec koľko detí má, na koľko detí sa psychicky, fizycky aj finančne cítia.

viestta
11. jan 2023

A preco jednodetne "rypu" do viacdetnych?
Nemyslim si, ze zakazdym je to rypanie. Je to celkom bezna tema na konverzaciu. Niekomu neprijemna. Ale zas pytajuci sa nemoze vediet, ze narazil na citlive miesto druhej strany.

terezka1947
11. jan 2023

Otázkou je,čo je to "rypanie".
Pretože tu už človek nesmie nič nikomu povedať,poradiť,či nedajbože oponovať,lebo hneď je zlý.

anonymous87
11. jan 2023

Nie nestretla. Ale teda otazku kedy bude druhe som nikdy nepovazovala za rypavicnu 🤷‍♀️😆 normalne som na nu odpovedala. Tak ako o pohlavi,svadbe… ved normalne na nu odpoviem.
Neviem preco hned povazuju kazdu zdvorilostnu otazku za rypanie

petamich
11. jan 2023

tiez to nechapem ale zasa to je taky slovensky sport starat sa do toho, do co ho ma nic ;) a kedze ja som si muza nasla po 30tke - tak to bolo kedy si najdes frajera, nemladnes, aby si potom deti mohla mat (neviem, ci som mala akoze prveho skrachovanca zbalit, len nech mi dieta spravi), potom kedy sa vezmete, kedy bude dieta, kedy bude druhe a teraz este kedy pojdes do roboty a jasne medzi tym kojis a dokedy budes kojit 😵‍💫😵‍💫

mna, ked sa opytaju kedy bude druhe poviem, ze nech sa spytaju muza, lebo druhe bude mat jedine s inou zenou

simona20201309
11. jan 2023

Hneď pod tebou je téma, kde švagriná rype, že 3 deti je veľa a skončil im život...
Keby si nemala deti, rypu do teba, aby si mala ASPON JEDNO. Keď máš JEDNO, budeš celý život počúvať prečo. Keby si mala 2, budú sa pýtať, či nechceš ešte tretie. Ak by si mala tri, počúvala by si , či to nie je veľa... a tak by som mohla pokračovať. Keby si mala 2 chlapcov, či nechceš ešte dievcatko a naopak....
Vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú mať vlbe pripomienky, vždy!
Proste to neries a nenechaj sa rozladit takými nepodstatnými hlupostami.
Známa ma 3dievcata a po rokoch sa im narodil 4ty chlapec. Dievčatá nic iné nepočúvajú, len ,,no konečne mate aj chlapca, konečne sa otec dočkal syna..." - toto sú jedny z najsprostejsich reči... ako sa asi cítia tie dievčatá?
Skratka, nikoho do toho nič nie je. Živiť a starať sa budeš len ty a muž.

sense
11. jan 2023

Mam jedno dieťa a nikto ma nelyncoval kvôli tomu à ani ma nenazval sebeckou. A keď sa ma niekto spýta ci druhé neplánujeme alebo sme nechceli tak odpoviem. Nemám s tým absolútne žiaden problém.

januska12323
11. jan 2023

Normálna otázka na začatie konverzácie. Ak naozaj rýpu a sú drzí máš ústa a môžeš danú osobu uzemniť.

salamistka
11. jan 2023

Mňa sa v rodine len dookola vypytovali, kedy už bude druhé, na čo čakáme, na potlesk? prečo oberáme dieťa o súrodenca, prečo to, hento, tamto? nuž mňa ako ženu, ktorá chcela mať druhé a nemohla (manžel nechcel), to veľmi ranilo, keďže veľmi dobre vedeli, prečo nemáme druhé dieťa, ale neodpustili si poznámku....oni to nemysleli zle, ale spôsobili mi tým dlhé roky trápenie...teraz už keď sa konečne môžem vyhovoriť na môj vek :D, tak už s tým nikto neotravuje, už sa s tým "zmierili", keďže my máme veľkú rodinu a každý má minimálne po dve deti...

evinqua
11. jan 2023

Neviem prečo to robia, ja osobne sa s tým stretávam výnimočne, vsetci blízki vedeli, že ďalšie nebude, v našom prípade zo zdravotných dôvodov, a asi mam šťastie na širšie okolie, že sa ma nezvyknú pýtať na súrodenca pre syna. Ja sa tiež nikoho nepýtam ci ma , prečo ma, prečo nemá 1 , 2, 3, 4,5....deti.

luccija
11. jan 2023

Nestretla som sa takto priamo s takymi otázkami.Ludia tliachaju a pchaju nos do všetkého🙂možno skôr či jej nie je smutno

breznica
11. jan 2023

Je to bežná konverzačna otázka, ktorú počúvam roky.a nechceš druhé? Samozrejme že by som chcela. Aj tretie,štvrté. Ak mi ho niekto vynosi a porodí, lebo ja nemôžem 🤷‍♀️

misinka0611
11. jan 2023

Keď máš jedno si sebecká a myslíš len na seba a keď máš 3 tak ti skončil život ako som sa pred chvíľou dočítala v jednej diskusii 😀 Najideálnejšie je aby mal každý 2 deti a hlavne dievca a chlapca 😀😀😀

Niektorí ľudia len tak trepu a ani sa nezamýšľajú nad tým čo hovoria. Naozaj ti tak záleží na názore cudzieho človeka? Veď ty to druhé budeš vychovávať, satit, krmit .. nie ti čo sa starajú..

ndrag
11. jan 2023

Ja zas nechapem, preco vacsina chce prave dve deti ako cez kopirak :D. Ale v zivote by mi nenapadlo sa niekoho spytat na dalsie rozmnozovanie, kazdeho osobna vec. Mozno maju tak nudny zivot, ze riesia iba toto. Mozes si na nich cvicit asertivitu ak ti to velmi vadi, aspon nieco z toho ziskas pre seba.

zooeynka
11. jan 2023

...aby sa clovek bal opytat aj na pocasie lebo niekoho to moze urazit :/ Tak asi s vami dotycni nechcu debatovat o jadrovej fyzike tak sa opytaju kedy bude druhe dieta, no boze....ako toto moze niekoho urazit...