Prečo ľudia rýpu do ženy, ktorá sa rozhodla nemať druhé dieťa?

11. jan 2023

Všimli ste si, že keď sa žena rozhodne nemať viac ako jedno dieťa, z každej strany na ňu padá totálny lynč ako je sebecka a ako nedopraje súrodenca a neviem čo všetko? Čím to je že ľudia takto vyryvaju snáď ešte viac ako do bezdetných párov čo deti mať nechcu.

cervenaruza123
11. jan 2023

A ked sa zena rozhodne, ze chce mat druhe dieta, lyncuju ju, ci je normalna, ze v dnesnej dobe je problem uzivit jedno dieta a nieto dve, ze nema rozum, ze deti budu kvoli nej zivorit a nema byt sebecka, ze chce vela deti pre svoje vlastne potesenie, ale ma myslim na to jedno co uz ma a dopriat mu slusny zivot. Taze to mas jedno, ludia sa staraju do rozhodnuti druhych vzdy. A vzdy to budu komentovat.

dominikamacakova
11. jan 2023

@kristinka92 dve sú ideálne, ale "párik". V opačnom prípade je dovolené tretie dieťa 😂

beronsche
11. jan 2023

Vsimla som si, ze zial vela ludi je vyslovene hlupych, bez stipky socialnych zrucnosti a taki vediat rypat do vsetkeho a vsetkych..
Ak to mas spracovane, nemalo by sa ta to nijako dotknut.
Na poznamku "povedz mamine..." by som rovno reagovala, ze co su to za hlupe reci, ze aj tak ich je do toho nic.. 🙂

terezka1947
11. jan 2023

Ja neviem,ale mne otázky iných nevadia.
Ani či kojim,ani či chceme či plánujeme druhé,prečo nie tretie,ani nič.
Veď je to súčasť bežných rozhovorov.
Keď som niektorých známych stretla po XY rokoch,tiež otázky,vydatá,deti....kde pracuješ....veď normálne veci.
Trošku treba prestať byť taký precitliveny, jesitny...

h2
11. jan 2023

@terezka1947 Presne. Človek aby sa bál aj opýtať "Ako sa máš?" , lebo čo ak sa ten druhý nemá dobre a mohlo by ho to raniť? 🙄

terezka1947
11. jan 2023

@h2 no ale si zober. Stretneš mamičku nejakú,no tak aby reč nestála,tak človek začne aj tému kojenia,deti....
Bežné s kolegyňami v práci rozoberáme pôrody,atď.
Či napr.na prechádzke s kociarom sa mi ľudia prihovorili...a tiež,otázky:prvé? Spinká?kojite?
Nemá kolíky?a sestričku,bračeka neplánujete?
Veď nič zle tí ľudia nevracia a ani nechcú.

lalala94
11. jan 2023

Osobne som sa s tým nestretla, resp. to nevnímam nejako osobne. Ten “lynč” a blbé kecy vnímam popravde len na internete. To len tu som si všimla, že mnoho ľudí považuje jedno dieťa za sebectvo a súrodenec je to najlepšie, čo môžeš dať dieťaťu. Ono sa to vyskytuje v každej téme o súrodencoch. Internet toho ale znesie.

miadi
11. jan 2023

@terezka1947 nemyslim si ze som precitlivena ješitna. Stalo sa mi ze mi doktor ( fresh of the boat from Africa) normalne vytkol ze preco mam “ len “ jedno dieta . ( s ktorym sme boli na pohotovosti) par tyzdnov po tom co som rodila v 18tt. Mal take reci ze zena by mala mat deti. Potom sa ospravedlnil ked som mu vysvetlila. Ale nemala by som to nikomu vysvetlovat, nikdy nevies ci cloveka nezranis. Opytat sa jedna vec ale stylom Akoby ta zena bola povinna mat viac deti a ked nema tak je jalovica? Nie s lynchom som sa nestretla . Ale stalo sa mi aj ze ked uz som mala 2 deti opytal sa mà taxikar ci mam” len “ 2 a on mal len 1 😂to mà len pobavilo,

beronsche
11. jan 2023

@terezka1947 ale "aby rec nestala" sa da porozpravat aj mimo citlivych tem.
Otazky "kojite? Kedy dalsie?" a pod. su fakt cez ciaru..
mne osobne to sice nikdy nevadilo, ale mam tolko sudnosti, ze sa to nikdy neopytam inej zeny, kedze neviem, cim si prechadza/ presla a ako citliva tema to pre nu moze byt...

terezka1947
11. jan 2023

@beronsche preto ľudia už radšej komunikujú na sociálnych sieťach ako reálne.
Lebo už sa každý boji každého.

@miadi vieš,vždy sa nájde netaktny človek,ale to ešte neznamená,že teraz bude každý zvažovať každé slovíčko.
No a ten lekár,predpokladám,bol z inej kultúry. Pre neho možno niečo nepochopiteľné,preto nevidím problém,keď si vysvetlila a ospravedlnil sa.
Hoci...nemyslím,že lekár by mal niečo vyčítať.
Spýtať sa ok, vyčítať prečo nie viac detí je netaktne.
Lenže...prirodzený takt je niečo,čo bude človek má alebo nemá.

beronsche
11. jan 2023

@terezka1947 .. ale ProSim ta. Toto nie je o dobe a uz duplom nie o soc. Sietach. Toto je o takom, nazvem to tak hovorovo 🙂 - chochmese..

Aj pred dobou doc.sieti boli ludia, kt. chapali, ze sa tych, s ktorymi si niesu celkom blizky, nepytaju nejake veci... Ze je nevhodne otvarat iniciativne citlive temy.
A na druhej strane vzdy boli aj neotesanci, ktorym to problem nerobilo...

terezka1947
11. jan 2023

@beronsche vieš,takt buď máš alebo nemáš.
A môj názor je,že teraz sme veľmi citliví a na úplne všetko. Už aj bežné:ako sa máš?sa berie a rozoberá,čo tým ten človek myslí,na čo naráža....atď.

beronsche
11. jan 2023

@terezka1947 suhlasim s tym, ze takto bud mas alebo nemas.
Nesuhlasim s tym, ze su ludia citlivejsi. Ludia su vzdy rovnaky..

teleskop
11. jan 2023

nevsimla som si to

majusik1304
11. jan 2023

Ľudia rýpu aj keď máš 4 ....🤩, Nevyhovies všetkým 😁

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sono2
11. jan 2023

Ja osobne, čo poznám s jedným dieťaťom, tak vyložene povedali, že z pohodlnosti nie ďalšie.
Pritom ich deti vyhľadávajú ďalšie deti. Moja dcéra je doslova v škôlke bombardovana svojou kamarátkou samou, pretože sa na ňu nadviazala.
Ďalšie rovnako, proste jedno stačí. Áno ľudia sú pohodlní. Jedno je proste bez problémov. Ja mať len jedno, doslova neviem čo s časom a to robím a muž mi chodí neskoro do večera.
Dve už je úplne iné a tretie obdivujem.

salamistka
11. jan 2023

@sono2 no vidíš a ja som počula, že nie je rozdiel mať jedno alebo dve deti, ale rozdiel je byť alebo nebyť mamou...to o pohodlnosti jednomatiek sú predsudky, si zober že keď má mama jedináčika, tak mu musí nahradiť súrodenca a dve deti sa už ľahšie spolu zahrajú, čím viac detí, tým viac sa zabavia spolu samé a rodičia majú pokoj. To, či sa dieťa ťahá k inèmu dieťaťu závisí od toho, akej je povahy (intro/extrovert) a nie od počtu súrodencov.

bluka2
11. jan 2023

Musíš sa obklopiť nejakymi trochu menej primitivnymi ľuďmi, to je všetko, potom to ani ty nebudeš počuť.

sono2
11. jan 2023

@salamistka máš koľko detí? Moje sa teda nezahraju vkuse hádky, ale ľúbia sa. Tak neviem, keby tie detí mali súrodencov, možno by sa tak nefixovali na iné deti. Moj názor.

kristinka92
11. jan 2023

@galganka amen!

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sergejj
12. jan 2023

1) mozno si naozaj sebecka, s viac detmi je veselsie. 2) alebo si len precitlivela a otazku na druhe ieta hned beries ako rypanie 3) ludia odpovedaju zvycajne ze maju jedno lebo si chcu ,,uzivat´´ nemam pocit ze s dvoma detmi sa neda uzivat, skor naopak. 🙂

kikus7
12. jan 2023

To, či niekto chce dve, tri, štyri deti alebo jedno či žiadne, je každého osobná vec. Mňa sa na to dokonca opýtali kedysi aj dvaja lekári, že či a kedy budem mať dieťa. 😄 Aj ľudia, ktorí so mnou nie sú v kontakte, len sme sa niekde v meste stretli. A potom také tie pripomienky, že pekná, šikovná, prečo je sama. Od kamošiek, že aby som to raz neľutovala, že nemám deti a bla bla bla. Ľutovať keď tak budem predsa ja, nie ony. Nepochopím nikdy, prečo sa iní starajú do niečoho, do čoho ich nič. To nemajú iné starosti?

tianna
16. jan 2023

Toto vôbec nerieš.. ľudia rypu vždy.. keď sme boli nejaký ten rok už manželia každý sa pýtal kedy bude bábo.. ozaj ma to riadne vytacalo najmä po zamlknutom potrate o ktorom nikto okrem nás nevedel 😓 po prvom pôrode sa ma každý pýtal kedy bude druhé.. keď sa narodil druhý syn každý sa pýtal či ešte chceme dievčatko. Máme 3 synov a nikoho už ani nenapadne sa nič pýtať 😄 povedia len že traja chalani? No škoda že aj dievča nemáte. Keď poviem že ak bude ešte štvrté kľudne ,,beriem" znovu chlapca zhrozene na mňa zazeraju že to snáď nemyslíte vážne že ešte 4. by ste chceli.. no áno, myslíme to vážne 😁 teda ľuďom nevyhovies.. mám pocit že spoločnosť je nastavená prijať bez blbych reči len rodiny s 2 deťmi, samozrejme to musí byť chlapec a dievča (ideálne v tomto poradí lebo veď chalan musí predsa ochraňovať malú princeznú 😆) a so super dokonalým rozdielom 2,5-3 roky.. 🤣

nerienpagan
25. jan 2023

Aj ja som stretla.Kamoska na mna vybehla, ze to snad nemyslim vazne, ze to svojmu synovi nemozem predsa spravit, ze bude sam. Od osoby, ktora vedela, ze mam zdravotne problemy a horko-tazko sa nam jedno dieta podarilo to bola dost podpasovka. A tak isto svokra cela nešťastná, ze ideme predat kocik, ze uz neplanujeme druhe...

martusik2305
25. jan 2023

Tiež to tak nám každý na mňa kuka ako na čudnú .