Prečo ženy nechcú synov?

9. jan 2022

Ahojte
Možno trochu zvláštna téma, ale rozmýšľam nad tým, prečo ženy nechcú mať synov. Ja sama mám jedného syna a čakám druhého. Vždy som chcela mať chlapcov. No vždy, keď sa ma niekto pýta, čo to bude a odpoviem, že chlapec, reakcia je taká, že čo už, alebo že veď nevadí. Že nabudúce sa podarí dievča. Takúto reakciu som mala od rodiny, od kamosiek, od susied. Ja to nechápem. Prečo by mi malo vadiť, že to bude chlapec? Prečo chce každý dievčatko a keď sa nepodarí, tak to je akože problém?
Mňa sa to vždy dotkne a cítim sa trápne, keď musím vysvetľovať, že sa na svoje dieťa teším aj napriek tomu, že to nie je dievčatko.

mamamasama
9. jan 2022

@maggie1978 veruže sa mýliš 😁

maggie1978
9. jan 2022

@mamamasama v čom konkrétne? Mne sa len nepaci keď niekto povie, že " ja mám dvoch chlapcov a ja by som určite dievča nechcela, neviem si predstaviť, že by som mala dievča 🤷, alebo opačne. Alebo že nevedia čo by s tým dieťaťom iného pohlavia robili atd...Ako to môže niekto takto povedať? Postrehla som to tu na MK veľakrát. Je snáď úplne jedno či je to dievča alebo chlapec, je to hlavne moje dieťa. Ale to je teda len môj názor,neberiem nikomu ten ich 🙂

kozova87
9. jan 2022

Ja som nechcela dievča ani za svet😄😄😄mám chlapca a nemenila by som.

marsmykkok
9. jan 2022

@asia83 tak ja napríklad určite nemám mužské zmýšľanie. Skôr pozerám do budúcna, ked príde puberta, čo je dnes u detí už pomaly v 9 rokoch. Chlapci si časom matku vážia, dievčatá berú ako súperku, bojujú s ňou, vážiť si ju začnú možno niekedy v 25tke. Plus neviem čo je to za doba, ale čo vidím v okolí, chlapci skoro anjeli v puberte, dobre sa správajú, ale dievčiská čo stvárajú-nechápem. A to dokonca vidím že aj ked je jedna rodina a majú viac detí-teda rovnaká výchova, chlapec v pohode bez väčších problémov a dievča vyvádza. A aj v dospelosti myslím že chlap to má stále ľahšie ako žena.

totatimeka
9. jan 2022

Nečítala som komentáre, ale u nás to bolo rovnako. Najskôr všetci že ako super že prvý chlapec a aky musí byť muž rád že bude mať chlapca (aj keď on bol ten čo chcel viac dievča ale samozrejme neprežíval to nejako) a keď sme zistili že druhý bude chlapec tak presne tie reakcie že "ďalšie bude dievča" "čo už" alebo "nevadí" lebo to sa asi tak patrí keď máš chlapca tak druhé musí byť dievča 🤦 teraz má mladší 2 roky a už to nikto nerieši ☺️

kiki68
9. jan 2022

Ja som rada, ze mam syna. Keby mam druhe , tak beriem zase syna. Ale tak nejak som to neriesila. Prave naopak, kazdy chcel u mas syna, dedica

petkasaurus
9. jan 2022

@annm81 brnkla som na citlivu strunu?

petkasaurus
9. jan 2022

@kiki68 dievca nededi?

petkasaurus
9. jan 2022

@h2 ja zase poznam vela ludi, kde ked mi povedali, ze druhe bude to iste, clovek ani nestihol zareagovať, hned zacali obhajovat, ze ine by ani nechceli.. Vyskum nerobim, je mi totalne jedno, ale toto ma stve..

ailiba
9. jan 2022

Podľa mňa ľudia majú tendenciu hľadať vo všetkom rovnováhu. Ak by si mala prvé dievčatko a čakáš znovu dievča, tak ti každý po bude hovoriť, že do tretice sa iste podarí syn.
Na druhu stranu, ja mam tiež syna a čakám 2.syna...no, dosť ma to prekvapilo, lebo úplne iné tehotenstvo a samozrejme rada cesem vlásky, páčia sa mi satocký a my sme boli 2 sestri, tak si to ani neviem predstavit... No syn bude mať aspoň pártaka a verím, že všetko má svoj význam...zrejme to tak bude lepšie. Tretie určite už nebude, dve nám úplne stačia.
Hlavne, že ty si spokojna💗

h2
9. jan 2022

@petkasaurus A čo Ťa na tom štve? Že hovoria, že iné by nechceli, alebo že si myslíš, že klamú, lebo "každý chce párik"?

sika1
9. jan 2022

3x som chcela dievča a mám 3 synov 🙂...sú úžasní, nemenila by som 🙂

bennn
9. jan 2022

Individualne, skôr som sa stretol v diskusii s babami, že chcú chlapca, nie dievča.

kris_tin257
9. jan 2022

Ja som presný opak, vždy som chcela syna keď som sa dozvedela že čakáme chlapca bola som najšťastnejšia, teraz začíname riešiť druhé bábo a zas chcem chlapca. Nechcem mať veľmi dcéru, v živote som vždy lepšie vychádzala s chalanmi/mužmi sú to vacsi parťáci a nikdy ma nebavili tie citové záležitosti čo k ženám patria
Bábiky som obliekala ako dieťa nepotrebujem živú bábiku na obliekanie v dospelosti 😊

annm81
9. jan 2022

@petkasaurus Myslíš? Mám dievčatko a chlapčeka 🙂

zuat
9. jan 2022

Mne zase na druhé dievčatko hovorili,že veď nevadí. Akože čo mi má na tom vadiť?? Ľudia sú divní

euka210
9. jan 2022

...lebo zena chce dievca a muz syna...je to prirodzene. Ja mam 3 synov 😁

h2
9. jan 2022

@euka210 Mnohé ženy chcú chlapcov a mnohí muži dievčatá. A to je tiež prirodzené.

inana11
9. jan 2022

No,ja dom túžila po dvojičkách,babách a hotovo ,hneď mat vybavene😃plod bol len jeden a teda Dr bola prekvapena mojou reakciou keď som povedala že skoda🤷‍♀️😃a ptoom keď mi povedali že chlapec,v polke tehotenstva,tak to už som sa smiala,lebo moje tri kritéria boli” dvojicky,dievcata,nie strelec”😃 (samozrejme mimo toho že zdravé)mam jedného strelca🤷‍♀️Ale teda mojkac veľký🥰no a potom prišlo druhe tehotenstvo,kde všetci dúfali že konecne budem mat babu a mne to bolo jedno. Mam druhého chlapca a tesi má to pretože veci vyuzivame naďalej,teraz sa dá fesakovat aj chlapcov🤷‍♀️Vôbec mi nie je ľúto že tie baby nemám,chalani sú total rozdielni aj tak😃a ja sa napríklad stotožňujem s tým že neviem čo by som s babou robila… samozrejme ke mi jasne že by to “prišlo spontánne “ ale skratka už tá predstava mat dievča mi je vzdialená a mat chlapca mi je prirodzene. Brat má dcérku a ja sa jej stále prihovaram v mužskom rode🤦‍♀️Zatial to nevadí,neeviduje to nejako,je minimini😃🤷‍♀️

fodorka
9. jan 2022

Ja som strasne moc chcela chalanov a aj mam....

ckatka
9. jan 2022

@petkasaurus "každý chce párik"? Prepáč...vyvediem ta z omylu. Po x rokoch neplodnosti by ti bolo totálne jedno akého pohlavia bude tvoje dieťa, hlavne aby nejaké bolo.
Nie, nie každý chce párik. Sú ľudia, čo chcú viac chlapcov, sú ľudia, čo chcú viac dievčatá a potom sú ľudia, ktorí deti nechcú vôbec a potom sú takí ako my, ktorým je to úplne jedno. Milujem svoj deti, bez ohľadu na to, či chromozom Y majú alebo nemajú.
Dieťa je úžasný dar a zázrak prírody. A je totálne nezrele, vôbec uvažovať nad tým, že ja chcem to ci ono. Je to dar. Dostaneš, čo máš dostať. Nerozhoduješ o tom.

ckatka
9. jan 2022

@inana11 prečo nie strelca? 😂
Ja mam dvoch 😂

cukroska
9. jan 2022

Poviem Vám to mojimi očami. Osobne som sa z ničím podobným nestretla ako opisujete. Našťastie. Mám dvoch zdravých krásnych synov ,a som za nich neskutočne vďačná. A túžba po dievčatku bola aj u mňa a veľká..Neviem to správne pomenovať .Nebolo to ani tak šatičkami, mašličkami, vrkočami... Možno skôr tým, že v dievčatku žena vidí seba, neskôr aj kamarátku, v budúcnosti skôr pomôže, možno aj viac spoločných záujmov. Predsa žena. Netvrdím, že chlapec nedá veľa lásky. Chlapci sú niektorí možno viac za mamami ako dievčatá...a veľa krát počúvam, že dievčatá sú celkovo divokejšie aj v období puberty. Ale tá túžba je vždy. Pretože prevaha chlapov doma je cítiť 🙈😃 Nikdy by som nemenila za žiadnu cenu. Všetka láska sa mi od nich vracia každým dňom, napriek tomu, že sú už veľký. Ale občas by dobre padlo riešiť aj babské veci a nie len hry, PC... 😃

petkasaurus
10. jan 2022

@ckatka ked uz niekto ma, to je jedno ake pohlavie, samozrejme, ze ich miluje preboha.. To kde si vycucala, ze nie?

fineta
10. jan 2022

Presne toto som zazivala pri druhom tehotenstve a pocity boli rovnaké. Zamyslala som sa vzdy takisto. Pride mi netaktne pytat sa tehotnej na pohlavie a po druhé uplne odveci ho komentovat takymto sposobom, keď aj sama od seba povie. Este som to pocuvala aj pri kocikovani, aka je skoda, ze nam to nevyslo. Halooo! Mali sme dvoch zdravych a pre nas najkrajsich synov. Čo nemalo vyjst?
Ľudia su nastavení na akysi dokonalý model - otec, mama, syn a dcéra. Ale vôbec to nie je pravidlo, vsetci dobre vieme. Pri treťom tehotenstve som na otazku "A čo čakáte, viete?" S úsmevom na tvari odpovedala "bábätko." Už sme takí rozmaznaní, ze by sme si najradsej a pohlavie navolili. Smutné.

inana11
10. jan 2022

@ckatka lebo brat je strelec a veľmi ťažká povaha a muž je tiež strelec🤷‍♀️😃úplne iný ale tiež ťažká a prudká povaha🤷‍♀️

petkasaurus
10. jan 2022

@h2 frustruje ich to.. Ja vzdy poviem aj tak, ze super, budu mat partaka, tie iste hracky atd., ale kazdy chce aj aj..

petkasaurus
10. jan 2022

@annm81 aj tak bol ten tvoj komentár uplne od veci

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudos
10. jan 2022

Ja mám dve deti. Staršieho syna, mladšia je dcéra. Vždy som bola vnútorne nastavená, že budem mať dvoch chlapcov. Neviem, kde sa to vo mne vybudovalo. Svoje deti milujem rovnako intenzívne. Trošku viac mám obavu o výchovu dcéry v puberte. Mám pocit, že dnes je ťažšie vychovávať mladé slečny ako mladých pánov.
No nechápala som ľudí, ktorí keď ma videli tehotnú, a opýtali sa ma, že či bude chlapec alebo dievča. Keď som odpovedala, že dievča, každého odpoveď jej to je krásne, to bude párik.
Pýtam sa do kelu aký párik? Čo za párik? Veď sú to súrodenci, mužove a moje deti. A najlepšie bolo, keď mi niekto povedal, vieš, dvom dievčatám nepovieš, že máš deti, alebo dvom chlapcom nepovieš, že máš deti. Povieš, mám dve dievčatá alebo dvoch chlapcov.
Ja v hlave, že prosím? To je ako že čo? A to nie sú deti? Tak čo to potom je....🤔
😁