Trúfate si na druhé bábo?

zszudorova
16. máj 2013

Cawte zeny. Tuto diskusiu zakladam len tak zo zvedavosti a na pobavenie..Pytam sa mamiciek, ktore maju zatial len jedno babo. Trufate si aj na druhe? Ak nie, preco? Ak ano, nebojite sa?🙂
Ja mam doma 4 mesacne dievcatko, strasne ju lubim ale je to namahave. Druhe by som aj chcela ale ked si predstavim znova tehotenstvo, porod (ktory som mala perfektny a prave preto sa bojim ze druhy by bol horsi a to nechcem zazit), ten stres prve tyzdne/mesiace s maly babom plus do toho mala, ktora by uz chodila a mala iste poziadavky, v zavislosti od veku...no bojim sa toho. Asi je tych negativ viac:( Ja by som uz chcela rovno take 2rocne....hehe

danim
17. máj 2013

@rora som ta "naladila" co ? 😉 ale decka su radost velika na tom sa zhoneme vsetky 🙂

rora
17. máj 2013

@katren ze štvrte 🙂 bud mas fakt dobrych anjelikov doma alebo sakra dobre nervy a ochotne babičky venovat sa vnucatam 😀 😉 alebo ako sa to da vsetko postihat? 🙂

rora
17. máj 2013

@danim a tak ja si uvedomujem ze je to aj velka obeta, aj vela starosti, ale za to duplom radost a som rada ze mi niekto napise aj svoje osobne skusenosti 🙂

katren
19. máj 2013

@rora 😀 anjelikov nemam, ale mam total salamistov, ktori maju vsetko na haku.... 😎

1ivanka1
20. máj 2013

Povodne som chcela deti 3.....no budem zvazovat i druhe...dcerka patri k tym veeelmi narocnym detom, od narodenia a vyzera to tak ze sa to len stupnuje... 😒 ked si predstavim ze take bude aj druhe....no ufff

ninison
20. máj 2013

v ziadnom pripade ...

@1ivanka1 tiez tak...aj ked nemame extremne narocne ale patri k tym narocnejsim.

1ivanka1
20. máj 2013

@ninison no super....si mozme vymienat rady spolu 😉

petulawink
22. máj 2013

ahojte zeny🙂....ja sa priznam,ze prve dietatko som mala ako 20 rocna a teraz mam 25 a v decembri sa nam narodi druhe babatko🙂...zo zaciatku to bude urcite namahavejsie,kedze uz budu dvaja,ale tak starsi syn je uz len predsa vacsi a aj samostatnejsi a taky zodpovednejsi,tak dufam v to, ze to bude dobre a ved nakoniec vsetko sa zvladne, ked chce a je chut,no nie🙂....chceli sme druhe preto,aby nebol sam na svete, ked mi uz raz nebudeme🙂...

maribell
3. jún 2013

ahoj ja mam doma 9mesacneho chlapceka.. s manzelom by sme chceli velmi dalsie dieta ale ja mam obrovsky strach z porodu ... zazila som uplne normalny porod ..bezz problemov ..trval 2 hodiny viem ze za to by ine zeny dali vsetko ale vo mne to proste zanechalo nieco neuveritelne a teraz ked pomyslim na porod tak sa mi zjezia vsetky chlpy... neskutocne ma to zasiahlo a nemozem sa cez to preniest..takze asi tak

kokorunecka
3. jún 2013

Nie nerozmýšľam nad druhým a ani neplánujem začať nad tým premýšľať...

petpop
15. júl 2013

@kokorunecka Kika 😀 😀 😀
A me uz prave hlavou litaj ruzny myslenky. Proto ctu tuhle diskuzi 😉

Maly ma 17 mesicu a o druhem uz zaciname premyslet, ........u toho ale jeste nejaky rocek, dva zustane..u toho premysleni 😀 Doufam.. Ted bych tehotnet urcite nechtela, ale za rok, rok a pul uz si to i dokazu predstavit 😉
I kdyz z toho, jak budu zvladat dve, mam uprimne panicky strach 😅

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
15. júl 2013

jasne, uz mam dve dcerky, krasne sa spolu vyhraju, radost sa pozriet.Neviem si predstavit, ze by som tu stariu obrala o takuto radost - mat sestru.Mame rozdiel 3 roky aj 4 mesiace, takze ta starsia je ozaj "opatrovatelka", ale neskutocne malu taha dopredu. Ta ma 4 rociky a sama sa dokaze podpisat a pozna skoro vsetky pismena......so starsou sa casto hraju na skolu,kedze ta je uz skolacka a malá ma chut sa s nou ucit, je to super.Jedinacika by som nechcela za nic na svete, a to hovori aj moja mama, ktora je jedinacik, ako jej je smutno bez surodencov aj v tomto veku, ked je uz vlastne sama starka.......

kokorunecka
15. júl 2013

@petpop 😀 😀 Tak nad tým len rozmýšľaj !!!! 😀

jajus28
1. aug 2013

Ahojte maminky, ja mam doma 16m chlapca je strasny neposednik a fakt da zabrat uz niekedy vycerpanim letim dole nosom kedze byvame na dome a mame aj zahradu stihat vsetko da zabrat. Dlho rozmyslam nad tym, ze ci by sme si vedeli predstavit casom druhe babo, porod som mala super toho sa nebojim, len mozno to bude zniet smiesne bojim sa toho ako by som lubila dve deti, kedze ten nas poklad je pre mna vsetkym ako ste to zvladli ake boli vase pocity? Nemali ste pocit, ze to druhe dieta je urcity cas na druhej kolaji?

zaza218
1. aug 2013

Ja uz mam sice tretie,ale mam ich hned po sebe, takze viem co to vsetko obnasa. ked sa nam narodila najstarsia, planovali sme druhe,ale nie tak skoro. Ja som musela ist skor do nemocnice,takze bola raz u jednej babky a raz u druhej, stoho som bola nestastna, lebo ked som isla domov z nemocnice tak sa mi zdala velmi velka. Po druhom synovi uz sme nechceli tetie dieta,ale stalo sa. Aj ked by ma nikdy nenapadlo,ze otehotniem tak skoro. Je medzi nimi presne 13 mesiacov. To bolo narocnejsie,lebo maly este nevedel chodit a ked som sa mala vlastne venovat jemu tak som sa musela venovat malej,aby som ju mohla kojit a nestratila mlieko popri tom vsetkom. Takze nas syn bol ukrateny o to,co prezila najstarsia a teraz najmladsia dcera

ichbinich
1. aug 2013

My sme vzdy chceli dve deti, s odstupom asi tri roky.
Syn bol dost narocny, vyzadoval neustalu pozornost, ktora sa ale zhruba od 2 rokov zacala "vracat". Teda vidim, ze vsetko, co som do neho investovala, sa mi vracia v podobe dobreho a sikovneho chlapca. Jasne, ze ma svoje muchy a obdobie vzdoru tiez dobre vyuzil 😀

Ked islo o rozhodovanie o druhom, bala som sa. Nevedela som, ako budem zvladat aj tehotenstvo, aj potom novorodenca, aj prvorodeneho. Fakt som si nebola ista, ci mame do toho ist. Ale nakoniec som si povedala, ze to zvladaju miliony zien na celom svete, starat sa o dve aj viac deti, preco by som nemohla aj ja 😉

V tehotenstve ma potom trapili nevolnosti, to bolo neprijemne. Ale nastasite to syn z casti chapal, ja som si lahla na gauc a on si z mojich noh urobil dialnicu pre auticka 😉 Ja som si oddychla a on sa pekne hral. Dokonca aj ked uz ma nevolnosti presli, z casu na cas chcel, aby som si lahla na gauc, ze on bude po mne jazdit 😉

Na prichod babatka sme ho pripravili prislusnou literaturou 😀 Vsetko sme mu vysvetlili, hlavne ako to bude, ked ja budem v nemocnici. Dovtedy som syna uspavala iba ja. Ale potom dokonca aj porod, aj ako to zvladol syn, ze som tam nebola, dopadol super. A odvtedy si vybera, kto ho ma ist ulozit spat, ci ja alebo manzel 😉

Jasne, ze sa dozadoval pozornosti, casto aj negativnej, ze vymyslal a robil veci, o ktorych vie, ze nesmie. To bolo narocne. Ale nastastie nemal ziadne agresie voci sestre. Aj jej zaspieva pesnicku, aj jej poda cumel. A teraz, ked uz ona nanho reaguje, ze sa nanho smeje, tak je to ovela, ovela lahsie. Presne, ako mi povedala jedna mama z ihriska: prve tri mesiace su tvrde, ale potom je to super. A aj u nas to tak je.

Su dne, ked chce nieco odo mna just vtedy, ked kojim a pod. Ale snazim sa mu hned po dokojeni spravit to, co chcel. Aj ked niekedy nanho kricim, ked vymysla, ale potom mu aj poviem, ze kricat nechcem, ale ked mu to vysvetlim a poviem mu pockaj, ze chcem, aby chvilku pockal.

Navyse je dcera o dost "jednoduchsia" ako syn. Je menej narocna, aj ked sa tiez vie dozadovat svojho 😉 Ale spi lepsie, vie sa pohrat aj sama, tak stiham aj pracovat.
A jasne, ze by som nevymenila ani jedneho z nich 😉 Len ma niekedy trapi, ked na syna nemam cas alebo nanho nakricim, lebo ked mu pekne poviem, tak ma neposlucha ☹ Ale to podla mna tiez patri k tomu, snazim sa mu to vzdy vynahradit a venovat sa iba jemu.
A ako som kdesi citala, s druhym dietatom sa laska nedeli na polovicu, ale zdvojnasobuje 🙂

janeita
1. aug 2013

Nám bude musiet stačiťjedno, chceli sme velku rodinu obaja , ale na druhé dieta si netrufame- teda ja trufnem si ked budeme mat splatenu hypoteku - o 25rokov- to by som mala 46rokov- cize casovo dost nerealne.
Ale vravi sa clovek mieni "niekto" meni- ked sa postasti tak sa potrapime uskromnime a nejak zvladneme. pripadne čo ked vyhrame loto? 😅

saskienka
6. aug 2013

Ahojte ja mam uz 3 decka a cakam teraz dvojicky🙂

mrvaj
6. aug 2013

@eliska07 my sme tiež nechceli veľký rozdiel medzi deťmi, ale život nám to zariadil tak, že medzi každým ďalším dieťaťom (máme 4) je rozdiel presne 5 rokov a 5 mesiacov, bez toho, aby sme to plánovali. Takže máme už aj "dospeláka" s vodičákom , ale aj 2-ročného neposeda. Je pravda, že pri takomto vekovom rozdiele už nemajú spoločné záujmy, ale bolo super, že to staršie už bolo samostatné a ja som sa mohla venovať bábätku. A vždy som bola na MD, keď som mala prvákov. 🙂 To bolo super. Držím palce

libela
6. aug 2013

ja som sa nebála či to zvládnem, ale či ich dokážem aj rovnako ľúbiť... 🙂 dokážem....

azbestica
6. aug 2013

ked som na tych mamickovskych forach a citam mamickovske casopisy druheho tehotenstva sa uz neviem dockat a aj druhe babo sa mi uz ziada aj ked viem ze este nie je na to cas ze dcerka je este malicka a este musim aspon tuknut do mojej kariery ....Cize (moj plan 🙂 ) tak o 3-4 roky to uz dcerka bude v predskolskom veku teda velka kocka ktora mozno co to aj pomoze a vela veciam bude chapat 🙂 Cize ano trufam si a uz teraz sa prevelmi tesim 🙂

bambina78
6. aug 2013

@janeita a co ma dieta spolocne s hypotekou?? 😀 teraz ma kazda 2rodina hypoteku na 30 rokov a zato uz deti nebudu mat surodencov?ja uz fakt neviem co je take strasne drahe natych detoch..ake strachy z toho niekto robi..Ak mamicka nemoze znejakej priciny kojit ok..to ide dost do penazi ale na jedalnicku ostatnych sa to hadam az tak neodrazi 😉

preshibana
6. aug 2013

Nie,nie,nie...Alenocka je nas najvacsi poklad na svete, stred nasho vesmiru,ale matersku dovolenku a vsetko to okolo pocitujeme uz viac menej ako ekonomicke a socialne obmedzenie...aj ja,aj manzel sme jedinacikovia a ma to svoje vyhody. Vyjadrujem svoj nazor na polozenu otazku/ temu, nemam zaujem sa pustat do diskusie so zastankynami x-pocetnych materstiev. Dik za pochopenie 🙂

janeita
7. aug 2013

@bambina78 jednoducho som vyjadrila svoj nazor- nejde o dietao stravu obliekanie, treba mysliet i zadne dvierka (tj choroba urazy strata zamestnania) a jednoducho strach o to ze sa nieco vyskytne a clovek pride i o strechu nad hlavou je rozumovo vacsi nez xy pocetna rodina.
Tolko moj nazor, zaujima ma nase socialno ekonomicke postavenie nie kazda druha rodina 😉
tolko moj nazor a viac sa nebudem vyjadrovat dakujem.

ewisam
7. aug 2013

@zszudorova Tiez som riesila podobny problem, ale urcite som za druhe... Presvedcilo ma aj to, ze mam znameho, kt. je uplne sam myslim tym nema surodenca a uz ani pribuznych... Sviatky travi u kamaratov a poviem vam, mozno bude zniet morbidne, ale az ja tu nebudem budu moje deti mat aspon jeden druheho, pripadne tretieho 😀
Ze to bude narocne je mi jasne, ale je to len otazka organizacie a pripadnej vypomoci rodiny. Co sa tyka ekonomickych veci, myslim, ze pri dvoch sa to da zvladnut. Pri 10 by bolo horsie 😲

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackcat8885
18. aug 2013

Tak náš malý má len 6mesiacov ale druhé chceme vyrábať o rok takže keby sa zadarilo tak rozdiel bude cca 2roky a pre mňa je to akurát.Nechcem nastupovať 2x na matersku.Mala som pekné tehotenstvo aj pôrod a malý je celkom kľudné bábo tak pri druhom si možno užijem 🙂 Priateľ by chcel aj hned druhé ale ja sa chcem venovať malému.Potom to sice bude zo začiatku ťažké ale tak zvládli to iné tak snad aj ja nejak 🙂