Zmierili by ste s tým, že váš partner nechce daľšie dieťa?

18. júl 2022

Zmierili by ste s tým, že Váš partner nechce daľšie dieťa? Máme dve a partner o treťom nechce ani počuť. Máme 2 synov, chcela by som ešte dievčatko, cítim to tak, napĺňa ma to. Mám 31, som ešte relatívne mladá. Doma s deťmi som 6 rokov. Príjmy máme celkom slušné, bývame v dome, finančne by to nebol problém. Partner nechce, lebo vraj som už dlho doma, najmladší chodí do školky. Nechali by ste to tak a snažili sa s tým časom vyrovnať? Som ešte mladá, uvažujem aj o rozchode, môžem ešte niekoho stretnúť, lenže začiatky by boli ťažké.

anjelicek26
18. júl 2022

Tak partner ma pravdu, 6 rokov doma je strasne dlho... Treba zmenit tapetu a uhol pohladu na taketo veci... muz skvele zarobi, ale tym padom je cely stres a tlak a zodpovednost na jeho pleciach, takze ked si predstavi, ze to bude tak dalsie tri roky a o dieta viac, tak to nie je lakava predstava ze vobec... Nastup do prace, casu mate este vela... ked pojde mladsi do skoly, skuste otvorit temu dalsie dieta este raz...cas vas skutocne netlaci...

Ono si predstav situaciu, ze vas muz opusti, s coho sa o tie vase deti postaras? Alebo sa mu nebodaj nieco stane? Treba mat aj zadne vratka nachystane a byt trochu samostatna... Od 24-25 rokov stale doma a male deti (riziko ocr vysoke), o take nieco sa zamestnavatelia zrovna netrhaju...

Takze praca, trosku kariera, pevny zamestnavatel, vacsie deti a potom verim, ze muz nebude uplne proti dalsiemu dietatku...

melanta
18. júl 2022

Mám kamošku, ktorá mala 2 synov a veľmi chcela dievčatko. Má 4 deti, všetci sú chlapci. To za prvé, aby si si bola vedomá toho, že môžeš mať ešte ďalších 5 detí a ani jedno nebude dievčatko. Ďalšia vec, byť doma 6 rokov, to je ozaj dosť. Máš 31, čiže ja by som išla pracovať, realizovať sa aj na inom fronte a ak tá potreba u teba stále bude, môžeš mať dieťa aj za pár rokov a možno aj muž zmení názor. Píšeš, že finančne ste na tom dobre. Ale kto tých 6 rokov zarába na to, aby ste sa mali dobre? Asi len ten muž. A rozchod, lebo muž nechce tretie dieťa po tvojej 6 ročnej rodičovskej? Nuž, asi by si on zaslúžil lepšiu ženu ako teba.

kvetinka75
18. júl 2022

po prvé, že tretie bude dievča, nemáš istotu. A to chceš rozchod iba kvôli tomu? Skôr by som sa zamyslela nad sebou, či je to normálne, len preto, že chlap nechce tretie, aby som sa s ním rozvádzala. Ešte tak prvé, alebo druhé, aby nebol jedináčik. Aj v tom prípade je to na zváženie. A 6 rokov doma, že už ozaj dosť dlho. Možno len ty si myslíš, že finančne by problém nebol. Čo keď partner niečo chce a nemôže to mať iba kvôli tomu, že ty si doma? A živiť 4 ľudí tiež nie je jednoduché. Ktožvie ako teba a celú situáciu vidí on.

pribinak
18. júl 2022

6 rokov doma je dosť. Fakt máš ešte len 31 rokov, chod robiť na 2 - 4 roky. Vieš píšeš že ste finančne na tom dobre, to je ok, ale muž sa cíti mizno preťažený, že cela finančná stránka vašej rodiny je na jeho pleciach

A kde máš záruku že 3. dieťa bude dievčatko? Tejto logike nerozumiem. Chápala by som ak by si len túžila po 3. dieťati, ale len dievčatko?

Okrem toho, rozbijes rodinu len preto aby si si splnila svoj sen? Čo tie 2 deti? Berieš ohľad aj na nich? Im znicis rodinu a šťastie aby si si splnila to svoje?

Veď fakt chod robiť a uvidis aky názor bude mat muž o 2-3 roky

zmrzlinka2021
18. júl 2022

Pravdepodobne svojho partnera, teda priatela nelubis a dobre ho vyuzivas.

Uvazovat o rozchode a rozbity a zniceni rodiny, lebo frajer nechce tretie dieta moze len vypocitava zena.

Ano, si doma dlho, nudis sa, a preto vymyslas. Ale pytat alimenty od frajera, s tym uz problem nebudes mat.

Tvoj priatel ma aspon rozum

kate211
18. júl 2022

Rozchod lebo mas akysi pud na dalsie dieta? A myslis aj na prvych dvoch synov? Vezmes im otca, obmedzis kontakt na 1x za dva tyzdne alebo im pripravis pendlovanie medzi dvoma domacnostami? A to len koli tvojmu pudu? Zalezi ti na synoch alebo na tvojom partnerovi, ktory ta 6 rokov zivi? A kto ta bude zivit ak sa rozides a do doby kym nenajdes dalsieho ploditela? Mas nieco nasetrene z pred rodicovskej? Pojdes sa sudit o najvyssie alimenty?

A k tvojej otazke - nad dalsim by som uvazovala za predpokladu pudu v pripade, ze by som sa dokazala aj ja financne podielat na vyzive. Nielen chlap. Zasnem nad uvahami tu niektorych zien. V poslednej dobe 100 nasobne viac.

kkovacovak
18. júl 2022

Na dieťa treba dvoch. A nie len na jeho výrobu ale aj ostatné okolo. Ak ty chceš a muž nechce tak si o tom treba pohovoriť. Sú asi dôvody prečo muž nechce. Vie čo to všetko obnáša jak finančne, časovo tak ak psychicky. Možno by prijal mať viac peňazí a nie ich míňať na ďalšie dieťa. Rozísť sa s ním kvôli tomu? Ok rozíď sa s nimale len preto aby si našiel lepšiu ženu 🤦‍♀️ Si ochotná pre niečo, čo ani nemáš, zahodiť niečo, čo máš a evidentne s tým nie si až tak nespokojná? Nebuď sebec a vnímaj že je to aj jeho rozhodnutie

jaond19
18. júl 2022

No chudák chlap, pripominas mi pysnu princeznú, co chce, chce a chce. A ked to nebude, bude zle. Vies co rozíd sa teda, nech ti spravi tretie dieta (dufam ze dvojicky a chlapcov)nejaky pako pri ktorom zistis aka si bola hlupa, mala si rodinu, chlapa co ti zaraba roky na tvoj komfort a jedina jeho vina je v tom ze nie je stroj na deti.

kattky
18. júl 2022

Ja tiez mam 2 chlapcov a tuzime po dievcatku s muzom ale rozhodne 3 dieta nechcem, lebo viem ze aj tak by to bol chlapec ... a riskovat nebudem a nechcem uz ...

luccija
18. júl 2022

Si sebecka, ked uvazujes, ze ak muz nebude chciet dalsie dieta vymenis ho...6 r ma vsetko na svojich pleciach...vek mas dobry vyskusaj si pracovat a potom uvidis co s dalsim dietatom

klarissa25
18. júl 2022

Rozchod a mužom preto ze nechce tretie dieťa? Bože môj. Sa nečudujem ze sa pýtaš anonymné 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ale snažím sa stále veriť tomu ze je to cele vymyslené 🤦‍♀️

vlado818
18. júl 2022

Toto ako fakt? Ked partner nebude chciet 3 dieta 50% sanca ze bude dievca tak rozchod?wao klobuk dole pred vasim zmyslanim. Ak by mi toto zena povedla rovno ja podam na druhy den ziadost o rozvod. Vy si uvedomujete ze rozmyslate nad rozpadom rodiny kvoli 3 decku??? A ked nebude dievcatko tak za dalsie 2 roky skusime 4 x?

zuzanockamt
18. júl 2022

Partner má pravdu, dve deti stačia. Preber sa zo sna a začni aj ty už prispievať na chod domácnosti.

sissy27
18. júl 2022

Príjmy máte celkom slušné - aké príjmy? Akože príjem tvojho muža? Či aj ty nejako finančne prispievaš do rozpočtu? Lebo ak je 6 rokov všetko finančne len na mužovi, tak sa mu nečudujem, že na to nemá chuť ďalšie tri roky... A navyše ak tretie nebude dievčatko tak čo, dáš chlapca na adopciu?
Inak ja vidím celkom jednoduché riešenie - porodíš tretie a vymeníte sa. Muž ostane s deťmi doma a ty sa vrátiš do práce a budeš financovať váš život na takej úrovni, ako ho máte dnes.
A uvažovať nad rozvodom, lebo nechce tretie dieťa - pobavilo 😀 z čoho sa budeš starať o seba a dve deti, keď si 6 rokov nepracovala? 😀 a predpokladám, že ani predtým si nepracovala na nejakom lukratívnom poste...

veronka523
18. júl 2022

Ahoj, musím sa s tebou podeliť o moju skúsenosť... Mali sme dve dcéry, manžel bol veľmi spokojný, absolútne už nechcel ďalšie dieťa, vraj aj tak pri našom šťastí sa niekedy ešte stane, že sa podarí 🙂 ... Ja som ale nechcela čakať, nechcela som väčší rozdiel... Nuž som ho prehovorila a keď mali dcéry 6 a takmer 4 narodil sa synček. Realita ma dosť prefackala, keď mal malý 5 týždňov, bola som s ním v nemocnici a dosť ma to zobralo psychicky, prišla som domov, všade neporiadok, manžel samozrejme veď si chcela tri deti, tak sa postaraj, dal mi to trošku vyžrat. Mala som riadnu depku, ten kolotoč doma má zabíjal... takmer na lieky... Dajako som sa vysekala z toho, manžel si malého obľúbil, pomáhal mi, zosuladili sme sa super. A zrazu bum... Ja som zase tehotná, a to len 7 mesiacov od narodenia malého. Nechci vedieť aké myšlienky som mala, keď som to zistila, že načo som to silila, keby sme mali len dve deti bola by som za vodou už v robote konečne iný život... Vďaka Bohu som to prekonala a začali sme sa trošku tešiť. Nikto to ešte nevie, očakávam hororové reakcie. Len ti chcem povedať, že manžel chcel dve deti, bude mať štyri (minimálne :D ). Posilnilo nás to ale často si poviem, že som ho mala počúvať...

annamalaga
18. júl 2022

Za mna tiež u vás 3 dieťa nie, chápem hlavne tvojho muza.

casavina
18. júl 2022

Napíšem ti o sebe...po 13 rokoch v jednej práci som rok doma...hľadala som prácu, lebo nechcem a ani som nikdy nechcela byť závislá od manžela, hoci je to zlatíčko... momentálne vybavujem opatrovateľské na otca, ktorý žije s nami a dosť sa mu zhoršil zdravotný stav...máme rodinný dom a 40 árov pozemok...čiže práce dosť... deti žiaľ nemáme 🙁
Mne je blbo z toho, že mm "musí" ťahať finančne všetko sám 🙁
Tvoj muž má pravdu...
veď skús nejakú prácu, trochu sa začleniť do pracovného procesu... zmeniť stereotyp a pocit že aj ja niečím prispievam 🙂

zmrzlinka2021
18. júl 2022

@casavina Nech ti z toho nie je blbo, je to tvoj muz, nie cudzi clovek. Manzelstvo je o tom, ze si vzajomne pomahame, a hlavne sme si najblizsou rodinou.

salamistka
18. júl 2022

nútiť ho nemôžeš a zmieriť sa s tým dá určite....sú aj horšie veci
inak nerozumiem tej posadnutosti rodiť deti, naozaj...a viem sa vcítiť, pretože som dlho chcela druhé a nevydalo...ale aj tak
a nerozumiem aj ďalšej veci, ale asi to funguje u každého páru inak, ale ako žena môže otehotnieť a pritom nechcela? myslím, že keď nechcem, tak nebudem tehotná, takže z mojej strany keď sa niekto sťažuje lebo nevládze lebo má veľa detí - nemám pochopenie pre takéto situácie

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
casavina
18. júl 2022

@zmrzlinka2021 to áno my takto žijeme 20 rokov, pomáhame si navzájom o tomto to je, ale mňa zarazilo u autorky ten rozchod 🙁
Že keď jej muž povedal ako si to predstavuje tak je zle a hneď rozvod/ rozchod? Manželstvo/ partnerstvo je aj o kompromisoch...nie pri prvom probléme koniec...
Aspoň u nás to tak nefunguje a som za to veľmi rada 🙏

elementissa
18. júl 2022

Mňa najviac pobavila veta "príjmy MÁME dobré" 😅😅 tvoj príjem je koľko? Koľko si ty prispela na chod domácnosti, že sa vyťahujes, že mátE dobré príjmY? Či muž má 2-3 roboty aby si panička mohla byť 6 rokov doma a poskakovať na oblacikovom jednorozcovi okolo detí? Už si doma trošku moc dlho, treba sa vrátiť do reality, začať prispievať do domácnosti, vybudovať si nejaké pracovné návyky a potom, ak budeš mať ešte hroznú túžbu po ďalšom dieťati sa môžete dohodnúť. Ale takto iba zneuzivas svojho muža. Sorry, not sorry

sense
18. júl 2022

Pracuješ popri rodičaku? Keďže píšeš príjmy mate dobre? Alebo ty si 6 rokov doma a všetko ťahá muž?. Ak prvá možnosť jeho odôvodnenie ze si 6 rokov doma je neopodstatnená ak je to dôvod prečo nechce 3 dieťa. Ak je to možnosť druhá, tak ho chápem.
Ak od neho teraz s 2 deťmi odídeš kde máš záruku ze nájdeš rýchlo niekoho kto ťa bude mať rád aj s tvojimi dvoma deťmi a ctuzit po dieťati...
Chápem tvoju túžbu ale ak toto je jediný váš problém, rodinu by som nerozbijala. Máš 31 rokov si mladá, ak ne pracuješ vráť sa do práce a možno o 3-4roky chlap názor zmení.

panelacikova
18. júl 2022

@elementissa nie je teraz RP 400 eur? alebo tesne pod? to teda nie je zlé na to, že žena sedí doma na riti. ale tiež ma to pobavilo. z môjho pohľadu je to tak, že autorke sa nechce robiť. a všetky ženy tu majú pravdu v tom, že muža to nebude baviť donekonečna, všetko ťahať sám. a aj zodpovednosť v prípade jeho zranenia alebo úmrtia, všetko sa môže stať. aj on uvažuje podľa mňa rovnako, čo si počne s 3-4 deťmi, ak by sa žene niečo stalo... doba je zlá, plná civilizačných chorôb, úmrtí pomerne mladých ľudí, človek musí počítať naozaj so všetkým. a 31 rokov, to je taký vek, kedy by som už nešla po 2 deťoch do tretieho (ja som totiž odrodila v 32 a už je to záber, hlavne, keď nabehli diagnózy, s ktorými sa roky trápim).
a ešte autorka napíše, že je 6 rokov doma. šialene dlhý čas, pokiaľ teda nemajú niektoré dieťa postihnuté, že mu treba venovať 24-hodinovú starostlivosť. mňa čerti brali do práce už po 3.rokoch.

kate211
18. júl 2022

Autorka a este ma napadlo - si si ista, ze najdes niekoho, kto prijme 2 tvoje deti a bude ochotny mas s tebou dalsie a dalsie tri roky ta zivit? Myslis, ze takych muzov je vela? Mas aspon kde byvat? Koho je ten dom? Priatela? Alebo chces po dalsom pripadnom priatelovi, aby aj byvanie zabezpecil?

kayyaa
18. júl 2022

Ja by som sa veru tazko zmierovala.
Mam uplne opacny nazor ako tu vyssie diskutujuce.
Zena, ktora sa stara o deti, ma predsa rovnako pracu, ako muz. Dokonca ju ma 24/7, kdezto muz aspon v noci spi a ma vacsinou volne vikendy😅😅
Takze nechapem tomu zosmiesnovaniu zeny na materskej.
Je normalne, ze zena sa citi naplnena v pozicii matky, nie je na tom nic, za co by ju bolo treba zhadzovat alebo sa vysmievat.
Tvarit sa, ze zena na materskej neprinasa ziadny prinos, to je take...smutne.... hlavne od zien. Zena predsa vychovava deti...muz sa stara o zivobytie.
V historii to vzdy tak bolo, je to prirodzene.
Doba je dnes sice ina, zeny, sa dnes mozu realizovat aj ohladne vzdelania, kariery, ale stale je zena zenou a je mnoho takych, ktore nachadzaju naplnenie prave v materstve.
Ja sama mam 6 deti, som 13 rokov doma, staram sa o deti, popritom mam prilezitostnu pracu na HO, podla casovych kapacit....ale moznost mat velku rodinu je to, co ma velmi naplna. Manzel zaraba vyborne, financnu rezervu mame velmi dostatocnu, ziadna hypo, mame sa skratka, vdakabohu, dobre. Po kazdej stranke. Som vdacna svojmu manzelovi, ze je taky, aky je, ze vidi rovnako ako ja naplnenie zivota vo velkej rodine, a ze nikdy, ani raz v zivote, mi nenaznacil, ze on chudak to cele "taha". Prave naopak, vazi si ma za to, ze sa staram o deti cele dni..cele roky...a ja si vazim jeho. Cele toto nam prinasa obrovsky pocit stastia a naplnenia. Zivot ma uplne iny zmysel...
Takze autorka...rozumiem tvojej tuzbe, nie je na tom nic zle ani nenormalne..31 rokov je uplne ok vek, niektore zeny samozrejme tazsie znasaju tehotenstva, porody aj v mladom veku, niektore nemaju problem ani v 40..to uz ty musis vediet, to len k tomu, ze ti tu niekotore radia, ze v tom veku uz nie😊..ja som posledne porodila v 36 a vsetko bez problemov, aj tehotenstvo, porod, citim sa skvele, nemam ziadne zdravotne problemy, dokonca aj zuby mam vsetky svoje😀😀...takze to je vzdy len o konkretnej zene...ale zial, kedze manzel to vidi inak, nutit ho nemozes...a rozchadzat sa s nim kvoli tomu, to snad zas nie...ked je inak dobry manzel, otec, tak to snad bol len taky vykrik z tvojej strany...mozes len verit, ze manzel casom zmeni nazor..a dockas sa😊 drzim palce😊

mouxa
18. júl 2022

Ja dam pripad zo zivota: Muz zivil manzelku a 3 synov, platil hypoteku a vsetko potrebne, kym bola 9 rokov takmer na nepretrzitej materskej, potom sa jej podarilo zamestnat za minimalnu mzdu a tuzila este po dievcatku ale samozrejme muz o tom ani pocut, mali medzi sebou aj iny problem, lebo on bol cele dni v robote, bral si aj fusky pomimo len aby sa jeho rodina mala dobre a deti nestradali. Jej to samozrejme vadilo, pretoze netravil s nimi dostatok volneho casu a tak prislo k rozchodu/rozvodu, pretoze si nasla noveho partnera. Boli dohodnuti tak, ze muz byt necha jej a detom a on sa o par mesiacov, ked si najde vyhovujuci podnajom, odstahuje prec. Lenze ani tych par mesiacov nestihlo ubehnut, este ani periny po nom nestihli vychladnut a zena s novym partnerom otehotnela, a tak sa mily muz pratal zo svojho domova o dost skor ako povodne planoval, nechcel sa totiz pozerat na tehotenske nevolnosti a vsetko s tym spojene. A teraz sa podrzte: Novy parik caka dievcatko!! Holt clovek si podla mna niekedy dostatocne neuvedomuje, ze sny sa sice niekedy plnia, ale aka spust sa pri tom zanecha :(

nevelyn
18. júl 2022

Este si mlada a na dalsie dieta mas aspon 10 rokov. Ja by som nastupila do prace. Ak partnera trapia hlavne financie a kvoli nim nechce dieta, tak treba ukazat, ze aj ty vies niecim prispiet (a ano, myslim si, ze byt dom a s detmi je casto tazsie nez chodit do prace, ale v dnesnej dobe je pre zenu dolezite byt aspon trochu samostatna). Treba si aj trochu premiesat role. Mozno manzel zisti, ze je lepsie, ked je manzelka doma a o vsetko sa postara (aj takeho poznam, prikyvol na dalsie dieta, pze mu vadilo, ze ked manzelka uspesne pracuje, tak logicky nema doma servis🙂), alebo pridete na to, ze chodit do prace a popritom obskakovat decka je tak tazke, ze dalsie nechcete. A v idealnom pripade to vsetko zladite casovo aj financne a pribudne cislo tri🙂

kate211
18. júl 2022

@kayyaa ono asi aj zalezi na vyklade toho co robi zena 24/7. Chapem, ked su deti male a treba sa im naplno venovat. Alebo pokial ma doma farmu, 5 kriav a pestuje 10 druhov plodin. Ale ked su deti v skole, skolke hoc aj na pol dna? To doma vari a upratuje? Vsak to robi zena bezne po praci alebo cez vikedny. To neni ziadne 24/7. Ale vyhovorka dobra. Chapem, ze muzi su obozretni a logicky na to prijdu.

zmrzlinka2021
18. júl 2022

@kayyaa
Myslim, ze nikto netvrdi, ze starostlivost o domacnost a deti nie je praca, lenze je to tzv. neplatena praca a preto si ju obvykle manzelia delia, kedze domacnost a deti su spolocne.
Uz davno neplati ze muz je zivitel rodiny, a vela muzov ani nie je ochotnych byt v takejto pozicii, hlavne, ked zeny maju pristup k vzdelaniu, su sikovne a maju moznost mat aj peknu karieru. Pokial zena chce byt cely zivot v domacnosti, treba si hladat manzela, ktory je s tym uzrozumeny a je to uplne v poriadku, pretoze to vyhovuje obom. Jemu to vsak nevyhovuje. A nie, nie je sranda chodit do prace, riesit pracovne veci, same terminy, meetingy, zodpovednost - ja sama niekedy pridem tak vyflusnuta z prace, ze potrebujem si na 30 minut lahnut a dajte mi vsetci pokoj!!! Vyslovne!!
Cize uplne v tomto smere chapem aj chlapov, ze chcu zit a nie byt zodrate kone, pripadne chodit robit este do zahranicia... tiez chcu mat priestor pre zivot, rodinu, klud.
Velmi pochybujem, ze autorka tejto temy by po 6 mesiacoch naklusala do prace a manzel na matersku a rodicak.
Zial, velmi castym "hnacim motorom" pre dalsie dieta je u mnohych zien neist do prace a mat proste vyhovorku a to dieta je velmi vela krat v roznych situaciach ako vyhovorka.