3 ročného syna bolia nohy. Čo to môže byť?

mimara
19. mar 2011

Mile maminky, prosim poradte mi. Moj trojrocny syn sa stazuje, ze ho bolia nohy..trva to uz tak dva mesiace. Lekarovi som to hovorila...ale vysmial ma.
Popritom kocik nepouzivame od roka a pol..stale sme chodili pesi...Teraz prejde par metrov....a place...ze ho bolia nohy. Manzel mu par krat capol po zadku, ze si vymysla,ale ja si uz myslim, ze to ma nejaku pricinu.
Dnes sa zobudil placom, ze ho bolia velmi nozicky..co mam robit?????????????

janinka0000
15. mar 2012

divčatá a čo mi poviete na to ked bolí moju malú šikulku iba jedna nôžka?tiež je to cca 2 mesiac a niekedy v noci sa zobudí,mám strach to čo ste tu popísali dnes letím k lekárke.........potom napíšem ako sme dopadli,obávam sa len toho že ju nebolia 2 ale iba jedna nôžka,,tak držte palce

stanislavao
15. mar 2012

Tak v prvom rade by som vtmenila lekara. co vas mal co vysmiat za bolest dietata? je to kreten. moze ist len o to, ze rastie a tak ho bolia kosti, ako sa rozsiruju, ale moze ist aj o nieco vaznejsie. bolo by super spravit komplexne krvne testy, aby sa vylucilo nieco vazne. najdite si normalneho lekara a urcite vam pomoze.

grenadinka
15. mar 2012

podla mna ked bolia kosti tak to znamena ze rastu. ale urcit by som to nenechala tak, mozno by som porozmyslala ci nemam lahostajneho doktora, ked ta vysmial. 😒
urcite to treba riesit s lekarom . drzim palce

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankako
23. mar 2012

rýchlo rastie

anjelicek26
23. mar 2012

Sasku bolievaju nozicky sezonne, ploche nohy nema, ani ine problemy. Raz za cas sa tyzden-dva budi, ze ju bolia nozicky, cez den ju nic neboli. Je to v obdobi, ked rastie.... Vzdy potom namerame 1-2cm viac...

korenbaba
23. mar 2012

Ja ako diieta si pamatám ako ma straaašne bolievali nohy. Hlavne teda v noci. a bolo to tiež len z rastu.

sladkasue
23. mar 2012

myslim, ze to bude rastom🙂 ale skus pozriet aj spravnu obuv...

luy
23. mar 2012

Ak za tým nie je iný zdravotný problém a je už vyšetrený a ešte stále ho bolia,tak dávaj kvalitné topánky,večer nôžky sprchuj striedavo,studená teplá a masíruj,je to asi rastom,môjho boleli nôžky tiež ,absovovali sme všetky vyšetrenia a bolo to v poriadku

bambulka026
25. mar 2012

Aj mojho drobca bolievaju nozicky.
Absolvovali sme rozne vysetrenia, napokon nam povedali, ze to je tym ako rastie.
Nam pomaha len vyhriat nozky vo vode, alebo s termoforom, masirovat a davam mu sirup od bolesti.

arieska
26. mar 2012

mimare, v ktorej časti ho bolia? my sme tým tiež prešli, sú to rastové bolesti. vtedy nôžky bolia hlavne v oblasti priehlavku. masírovali sme a užívali homeopatiká

sisaklenkova
26. mar 2012

no moja dcérka tak 1-2x do týždňa býva nespokojná, odmieta jedlo, okrem môjho mliečka a pár krát mi ukázala na pršteky na rúčkach, že ju bolia.. Sťažujú sa na to niekedy aj vaše detičky? Ja mám z toho hrôzu, lebo môj 4-ročný synovec trpí reumou od svojich necelých 2rôčkov!

lilla244
26. mar 2012

mozno jej rastu nozicky ???

vodnarky
27. mar 2012

tiez si myslim,ze to bude rychlim rastom..aj nasa to mala,len v noci,ked spala a vzdy sa na tu bolest zobudila..pomohlo jej len teplucko na nozicky a pomasirovat..si dobre pametam,ked som bola mala a ako ma tiez boleli.. 😔

miriam001
27. mar 2012

ja by som to tiež už teraz určite nepodceňovala a spýtala sa na nejaké vyšetrenia - teda až u nového doktora, po tom, čo ste písali, že vás vysmial. mňa bolievajú nohy celý život - napr. aj dnes, lebo som veľa chodila (ale už nie tak často ako keď som bola dieťa), ale pamätám si, že ako dieťa som veľmi často plakávala po nociach a mama mi musela dávať zábaly a masáže na nohy - každý to pripisoval rastu. a to isté mala aj moja mama, sestra, a teraz aj synovec sa v noci budieva na bolenie nôh...

zlatat
25. apr 2012

môj mladší synček máva silné bolesti kĺbov už od 2 rokov - dlho sme tápali ( teda hlavne lekári ) nikdy sa na príčinu neprišlo ( absolvovali sme kadejaké vyšetrenia ) - doteraz ju nevieme, len Dr. predpokladá, že je to len z nadmernej hypermobility kĺbov - má ich omnoho viac uvoľnené ako je zdravé. Ktovie, či je príčina tam, alebo niekde inde :-/
Ale okrem toho reaguje na zmeny počasia - takže máme doma malú rosničku ☹
Rastové boelsti u neho vylúčili, pretože ak sú boelsti z rýchleho rastu, tak dodávanie vápnika a vitamínu D veľmi rýchlo pomôže - môjmu malému to nepomáha ( užíva ich už 2 roky a žiadna zmena )

Príčin môže byť veľa - tak ako tu písali holky, no niekedy sa nezistí žiadna ( ako v našom prípade ) a dieťa musí trpieť bolesťami ☹
V každom prípade to netreba podceniť a treba sa dožadovať vyšetrení

majuska85
25. apr 2012

Ani ja nechcem strašiť, ale na 100% nie je v poriadku, že ho nôžky bolia. Môjho malého začali bolieť nôžky v apríli v noci začal strašne plakať som sa zľakla čo to je, zabral nám na bolesť nurofen a zase sa to opakovalo, bola som u doktorky, ktorá tiež nemala záujem to riešiť ☹ malého to prešlo, ale o pár mesiacov sa to zopakovalo v septembri. Zase ho strašne boleli nôžky, potom sa zkrčil do klbka a plakal , že ho bolí bruško ja som to nechápala kedže cez deň mu nič nebolo tak som šla ku doktorke a dali nás ležať na detské tak sme boli dva týždne a nezistili nič ani ortopéd ☹ ☹ ☹ potom sme boli dalšie 2týždne doma a opuchlo nám veľmi líčko na čo mi doktorka povedala,, maminka ved to je zo zubov" no vtedy som sa už nenechala oblbnúť a pýtala sa na sono neposlala ma tak som hore poslala muža pre papiere a išli sme na sono tam mal zväčšene uzlinky stade sme išli na infekčné tam nám poriadne vyšetrili krv 4.10 a náš osudný deň bol 5.10 dg LEUKEMIA ☹ ☹ ☹ ☹ Malý nám tiež nebol v kočíku všade chodil sám a od toho apríľa chodíme len s kočíkom daleko nezájde nevládze. Liečime sa ešte stále zatiaľ veľmi ÚSPEŠNE 🙂 🙂 🙂

madz
17. dec 2012

Bozinku zienky, normalne na mna ide hruza z toho co sa tu popisalo....
Aj ja mam doma dievcatko 3,5 rocne a obcas sa stazuje na bolesti noziciek ale pod kolenami, normalne to riesim tak
ze jej mazem podkolenia s alpou, a potom jej to prejde..Ale teraz som sa rozhodla , ze ideme k lekarke na odber krvy aj mocu.

mata2
17. dec 2012

mojmu najstarsiemu synovi zacali bolesti nôh tiez asi vo veku 3r...
det. lekar nas poslal na ortopediu,tam zistili ze su to rastove bolesti,syn nosil asi 2r ortopedicke vlozky v topankach,bolesti ustupili,a nakoniec uplne prestali. @mimara nic za to nedas,ked navstivis ortopeda 😉

sssimi
17. dec 2012

Moja 3a pol ročná sa mi tak sťažovala 2 mesiace a po odmeraní sa vyšvihla za tie 2 mesiace o 4cm. Teraz sa už nesťažuje. Takže si myslím, že je to rastom.

cherryl
17. dec 2012

ked sa to opakuje a nie je to len nejaky vymysel ze nechce is peso tak urcite zajdi k doktorke nato tam je ked ti nevyde v ustrety chod inej 😉 moj brat sa stazoval na bolest noh asi 5r a nakoniec nasli aj pricinu koksia-to si len z detstva hadam dobre pamatam rozpadavali sa mu bedrove klby alebo tak nejak , takze nesledne ho 2r liecili kym sa postavil na nohy bez barli

leanax
17. dec 2012

My to máme tiež a tiež to už dlho trvá, doktorka mi povedala, že rastie a ak sú silné bolesti mám dať panadol sirup proti bolesti... aj sestriná staršia dcérka tak vyrastala... ale určite sa treba poradiť s doktorkou.... a zarazilo ma ,že ten váš sa ti vysmial... to je čo za prístup detského lekára???

slunce3
14. mar 2013

Ahojte, máme podobný problém ale máme rastové bolesti + plochá noha, dr. som to samozrejme oznámila, boli sme viackrát chotý poseldné 2-3 mes. može to byť aj z toho ale máme ploché nohy, nie moc, pomáha nám cvičenie a masírovanie nožiek, na vyšetrení sme boli a bez nálezu.. chvalabohu. Ja ako decko si pamatám ja sommávala v noci stále kŕče do nôh a pobolievali ma aj kosti, tak okolo večera alebo v noci, bolo to také divné obdobie. Zvýšili sme prísun magnézia a multivit. + cvičenie + masírovanie, dobré je aj sprcha na nohy striedavo teplá a studená.. liekom od bolesti sa vyhýbame pokiaľ sa dá, nie som zástancom chémie, ale ked sa ináč nedá tak dáme. Malej rýchlo rastie aj noha a za posledný polrok aj dosť vyrástla.

ursulienka1
14. mar 2013

mimara
bolia ho chodidla alebo klby a kolena?
ked blby a kolena tak to je bezne ked deticky rychlo rastu, vtedy sa stazuju na bolest a casto dokonca v noci, vtedy sa budia a stazuju sa.
ak chodidla tak to mozu byt ploche nohy alebo zle drzanie tela

majamat
16. mar 2013

@ursulienka1 kolena mozu boliet aj pri plochych nohach. nie vzdy boli ta cast tela, ktora nie je OK. ide o to, ze pri plochych nohach mozu byt kolena viac zatazene.

nas tiez bolia kolienka uz asi 8m. niekedy je dlhsie obdobie kludu a potom sa stane, ze za tyzden aj niekolkokrat. niekedy aj v priebehu dna. rastove bolesti sa viac objavuju pri pretazeni. nam sa zacali po MMR ockovani a casto sa objavuju pri nachladnuti. dokonca pri horucke ju bolia aj niekolko dni vkuse. som z toho na nervy. ked bolia cez den, vacsinou neplace, tak len posuchame. ked bolia vecer, tak tiez posuchame, ale ked sa stane, ze sa bolest opakuje, co je teraz skoro zakazdym, tak jej dam sirupcek. uz si ho vie sama vypytat, tak som jej skusila dat aj vitaminovy, ako placebo, ale ten nezabral. zabera na aj Paralenovy sirup, tak striedam s Nurofenom.

bajboj
16. mar 2013

presne toto mala kamoska s malym, stazoval sa na bolesti noziciek a nakoniec mu zistili boleriozu...sidce nikdy nebol v lese kde by chytil klieska ale ved dnes su klieste aj doma na trave.druha moznost je ze rastie aj vtedy sa zvyknu deticky stazovat na bolest noziciek...skuste dat vysetrit krv na boleriozu

veselamuska
16. mar 2013

Mojho maleho boleli nozicky, lebo ich mal ploche,t eraz nosi ortopedicke topanky a uz ho nebolia, 🙂

adulka82
16. mar 2013

ahoj...ja som toto presne mala so synom...urcite by som dala urobit krvne testy...maly mal katastrofalne zelezo a to bola pricina unavy a bolesit noziciek (tiez nechcel kracat)....trvalo to dost dlho, kym sme sa dali do poriadku, ale odvtedy chodime pravidelne na kontrolne krvne testy a zatial sme OK...

atreyu
16. mar 2013

Ja hovorím z vlastnej skúsenosti, mna bolia nohy od detstva od kedy si pamatám...od kolien dole...boleli, lamali rodičia mi ich natierali alpou, nie jednu noc som preplakala...vtedy mi hovorili, že mi nohy rastú bolia do dnes,.ale už určite nerastiem :D reagujú na zmeny...prudká zmena počasia, po dlhšom chodení...nehovorím, že to treba zanedbať, so mnou tiež chodili po vyšetreniach, ale fakt to može byť v poriadku 😵

ivetkabab
16. mar 2013

Ahojky.Urcite y som to dala skontrolovat ortopedovi.Moju dceru takto bolievali a bolo to z rychleho rastu...
no clovek nikdy nevie ,tak chod pre istotu k Dr.