6 týždňový chlapec má koliky. Čo mu pomôže?

bzunnka
4. feb 2013

Ahojky babenky
Viem,ze sa uz vela o tom vsade pise,ale neda mi...
Tak ako skoro kazde babo aj nas neobisli koliky. Mam 6tyzdnoveho synceka,ktory sa dost trapi a ja neviem ako mu pomoct,z coho som na nervy. Dostali sme koliky v jeden krasny piatok,preplakali aj cely vikend. Nasadili sme sab simpl, z ktoreho mal strasne zapachajuce prdiky,ale ok aspon to,ked uz nie stolica,po piatich dnoch prisla aj ta,ale iba s pomocou r.rurky,ulavilo sa nam. Znama mi odporucila baby calm,vysadili sme sab,dali baby calm,opat iba prdkal, po navsteve doktorky,sme sa vratili k sab simpl,vraj v tom mame pokracovat,pokracovali sme. Zrazu sa krpaty po viac ako tyzdni sam vykakal a to az tri dni za sebou...myslela som,ze to bude ok,vysadili som sab,ale znova uz stvrty den stolica nikde,zacala som znova davat sab. Moja otazka znie...co tie kvapky vlastne maju robit? Ma z nich dieta prdkat,to viem,ale az tak,ze ho vidim,takmer 24hod tlacit??? Je fialovy,cerveny neviem aky este. Tlaci pri kojeni,po, tlaci ked ho necham kludne lezat,ked ho mam na rukach...mam pocit,ze nonstop,uz sa na to nemozem pozerat,ako sa trapi. Skusali sme vsetko..cvicime,masirujeme,mastime,na brusku lezime,kupele teple mame,ale stolica nikde ☹sme plne kojeni
Tak co mozem este pre neho urobit,samozrejme okrem toho,ze to prejde aj samo.
Dakujem vam krasne

sante81
4. feb 2013

@bzunnka musís to len vydrzat, niekomu nezaberie vôbec nič, ani masirovanie, cvičenie, kvapky, mam s tym vlastnu skusenost a to mam 2 deti. ako posledná sanca u nas boli probiotika ifnadophilus- stoja 12e ale to jediné nam pomohlo a dcéra mi plakala nielen večer ale aj cez den. ked dieta dovrsí 3 mes, koliky tak ako prisli aj odídu

alena0305
4. feb 2013

@bzunnka Ak je plne kojený - tak zo začiatku môže šprtnúť do každej plienky a potom nemusí kakať týždeň aj 12 dní. Materské mlieko je plne stráviteľné - takže je to v poriadku. Všetky tie kvapky sú na to aby sa vyprdlkal. Nám pomohol až babycalm - bolo to trochu lepšie, nečakaj zázraky a babycalm si môže dávať aj ty - 15kvapiek pred každým jedlom a jemu to pôjde do mlieka. Ono to prestane samo tak po 3.-4. mesiaci -keď sa začne viac hýbať. Teraz tlačí, keď si chce pomôcť sám- neskôr bude stačiť,keď bude kopkať a pretáčať sa. Musíš len vydržať a masírovať a cvičiť a skús ho nosiť dole bruškom na ruke - na tigríka. A skús ho dávať odgrgnúť aj počas kojenia a možno vyskúšaj kŕmiť častejšie a menej aby nepapal moc hltavo a nebral aj veľa vzduchu. Mojej malej tieklo mliečko veľmi rýchlo a nahltala sa aj vzduchu - skúšali sme aj meniť polohy pri dojčení ale potom čim bolo väčšia tak sa to samo upravilo. Tiež preplakala prvé štyri mesiace a vyškúšali sme všetko. Kakala raz za tri dni. Teraz má 9 mesiacov - a ešte je na to citlivá. Ešte stále si musím dávať pozor, čo zjem a napr. brokolica a karfiol do príkrmov u nej nehrozí.

01mirka
4. feb 2013

Ahoj, plne dojčené dieťa nemusí mať stolicu 2-3 aj 10 dní, takže my sme to tiež neriešili,keď nekakal 5 dní... a keď mal koliku tak som použila r.rúrku a kvapky baby calm fungovali super nie sú ani chemické. A hlave je to aj o tom čo zješ u nás keď to bolo zlé, doktorka mi poradila aby som nejedla nič mliečne a dosť to pomohlo nehovorím, že ho to úplne prešlo, ale zmiernilo sa to. Potom čím bol starší tak som pomaly zaraďovala mliečne naspat 🙂 tento týždeň máme pol roka a je to už dobré

bzunnka
autor
4. feb 2013

A este,vcera mi znama povedala,ze velmi casto prdka,ze mam skusit vymenit kvapky,ze to nie je celkom ok. Tie kvapky sice pomahaju vyprdkat sa,ale vraj nie tak casto ako on...co si mam o tom mysliet?

monikars
4. feb 2013

ahoj, moja mala ma uz teraz 6 masiacov, ked mala mesiac, zo dna na den sa buvajuceho babatka stalo urevane babatko, prestala cez den spavatnie dobre papala a od pobedia sa to zacalo, koncilo az okolo 11 hod v noci, espumisan vobec nezaberal, pomahal pupik, masirovanie, sab simplex pravidelne, podla navodu, ale tiez aj infacol, samozrejme, siskanie, na klokanku bolo velmi skoro, ale hopkanie na rukach ako keby sedela v klokanke malo svoje caro, takze za par dni som citila moje svaly na rukach aj nohach, po uzivani tychto kvapiek sa to zacalo krasne upravovat, strava tiez robi svoje, skus obcas nieco vyradit, to co jes bezne, mozno to co inym babatkam nevadi, prave tvojmu nesedi, stolica vobec nemusi byt pravidelana, u nasej sa to stale menilo, ked uz mala tri mesiace, dali sme ju aj do klokanky, nikdy nie na dlho, bo po chvili zaspala, babatko potrebuje tiez citis blizkost mamicky, funguje to aj teraz a to uz koliku nemame 🙂 vela stastia prejeme, nech to rychlo prejde

angua27
4. feb 2013

ahoj,
ako píšu dievčatá. to čo zaberá u jedného, nemusí u iného... ale pre príklad, hodím aj naše trápenie.
môj syn trpel tiež kolikou. dosť pomohli kvapky sab simplex - pravidelne pred kojením podľa návodu. ale treba ich užívať pravidelne, nevysadzovať po pár dňoch. kvapky prejdú tráviacim traktom, rozpustia penu, ktorá sa tam drží a vyjdú von.
kojené deti nemusia kakať aj 10 dní, mliečko vedia kompletne stráviť.
u nás veľmi dobre zaberala aj šatka, malého som si k sebe priviazala, bruško, na bruško, chodila som, pracovala, ... a nemala vyťahané ruky. veľakrát v šatke zaspal a z nej som ho dávala do postieľky.
a jedného dňa... koliky skončili. 😉

ikke
4. feb 2013

kvapky na koliky su najucinnejsie ak sa uzivaju pravidelne (denne), cize nevysadzovat po par dnoch, ked sa zda, ze je to lepsie. teraz pri dcere som ich musela davat az do 5 mesiacov, uzivala infacol.

jankagun
4. feb 2013

ahoj,a nevadi mu nieco z tvojej stravy?bo aj z nejakeho jedla co prechadza do mliecka ho moze nafukovat a mat koliky...ja som nemohla jest cerstvu zeleninu bo malu z toho bolelo brusko,trosku trvalo kym sme na to prisli ale potom bolo dobre uz 🙂

bzunnka
autor
4. feb 2013

@jankagun
Ale ako to mam zistit...davam pozor,co papam,aby nic nenaduvalo,ale ked clovek tolko toho zje,ze neviem,co konkretne vylucit

jankagun
4. feb 2013

@bzunnka no ved prave to,ze to nemusia byt vyslovene potraviny ktore vo vseobecnosti sposobuju naduvanie...ja som to zitsila tak,ze som mala taky tyzden oddelenej stravy..napr.ked som si dala zeleninu v jeden den,tak napr.maso som nejedla..na druhy den som mala napr.len mliecne vyrobky,treti len polievky atd...a nafuklo ju len vtedy ked som jedla tu zeleninu,tak som ju prestala jest na dlhsiu dobu a pomohlo...a kvapky Infacol ste neskusali?

jahody11
4. feb 2013

kolika nie je o stoloci... moja kakala aj viac krat denne a aj tak kazdy den plac od 18:00 do 23:00... nam trocha zabrali baby calm, po sab simpl. mala este vacsie krce.. tu treba len bohuzial vydrzat...

maca8
4. feb 2013

mojej pomahal detský espumizan,probiotiká,nosila som ju zavesunú na predlaktí dolu bruškom a pomohlo to.Držím palce.

rimina
4. feb 2013

chcela by som sa opytat aj ja uz ked je takato tema. Mam 2 mesacneho synceka, plne kojene. Tiez ho boli brusko ale len poobede tak na hodinku stale v ten isty cas. Keby som zjedla nieco co mu nerobi dobre tak by sa to ukazalo aj v inu hodinu a nie len poobedie, nie ? napriklad zjem rano o 7 paradaku s paprikou a ukaze sa to poobede o 5 ?
alebo ked zjem nieco vecer tak to byho aj v noci bolelo brusko, nie ? ci ako to je nerozumiem tomu 🙂

staniacik
4. feb 2013

@bzunnka Ahoj, nečítala som si tu všetky odpovede a tak sa možno budem opatkovať. Môj synček mal tiež koliky, po každom jedle. 6 týždňov nám v kuse plakal, pučil sa a nič nepomáhalo. Nakoniec nám jedna známa poradila kvapky Infacol a tie zabrali už na druhý deň. Malému som ich dávala pred každým papaním až do 3 mesiacov, potom som ich začala postupne vysádzať a chvála Bohu, sme v poriadku. Vyskúšaj, nestojí to veľa a možno sa prestanete trápiť. Držím palce 🙂

mirka1611
4. feb 2013

@bzunnka Ahoj mali sme tie iste problemy. Vyriesil nam to čajik, harmančekový, vypije počas dna aj dve flašky 125 ml.... to mu poženie hovienka... okrem toho ma 5x babycalm - na prdiky. A ked bolo to najhorsie obdobie, tak kadych 24 hodin sme trubičkovali.... Neboj sa toho, ulav mu. Za 4 dni mozes byt tak naplnený ze ozaj potom chudak trpí cely den.... Na trubičku si zavislost nevybuduje, kakanie je reflex , nestratí sa..... oni este nemaju poriadne vyvynuté črievka, tak to trvá ale zatial mu musis pomoct. Nam už to prešlo, má 3 mesiace ale okolo 2 mesiacov sme kazdy den trubičkovali. Teraz kaka krasne sam, kazdy den....

nikolet_89
4. feb 2013

@bzunnka ahoj tak treba davat pozor aj nato co ty papas, kedze to ide potom dietatku..a my sme pouzivali tiez babycalm prdkala, k tomu biogaju pomaha pri kakani a obnovuje crevnu mikrofloru prirodne su, a rektalnu rurku som davala malej vzdy, ked plakala niekedy aj 10x za den ked sa nevykaka vedela som, ze to nieje tym...a nezvykla si na nu vobec pouzivali sme ju do cca 4 mesiaca a mala ma teraz skoro rok a kaka jedna radost