Ako na neustále zapareniny a vred u 6 týždňového bábätka?

lienkabubu
19. jún 2013

Ahojte,od tretieho tyzdna mame s drobcom problem so zapareninkami,nie su velke ale uz ma v poradi asi stvrtu,vzdy to rychlo prejde,ale je na to asi velmi citlivy lebo ten den velmi place pri pocikani a pri kazdom purknuti a kakani. Bojujeme proti tomu rybilkou,ktora sa celkom osvedcila aj imazolom.vyskusali sme vsak aj ine.Minuly tyzden sa vsak malemu spravil vredik pri dierke na zadocku,obcas sazmensi a zmakne,nic na to nepomaha.jedine co sme spacifikovali bola bolest a citlivost z prveho dna,nedalo sa toho ani dotknut.ked uz to vcera vyzealo lepsie,dnes ma vedla seba dve hrcky a dokonca sa mi zda ze sa robi aj tretia.pouzivame klasicke bavlnene plienky,ktore prichytim pamperskou,je tak zaroven nasiroko -hoci vraj nemusime balit. Neviem ci ma taku citlivu pokozku,alebo co.prebalujeme velmi casto,stale ked pocujem ze zhrmi do gati,umyjeme zadocek harmancekovou vodou,necham vyschnut namastime a zabalime.skusali sme snad uz vaetko.eom zufala,cim viac sa snazim tym horsie :'(

ewellina
19. jún 2013

Na zapareniny sa mi zatiaľ najlepšie osvedčil babypanthen. S vriedikmi skúsenosť zatiaľ nemáme.

simcab
19. jún 2013

určite by som s tým išla k lekárovi, nech sa na to pozrie.. a vyskúšala by som sudocrem - nám zabral na zapareniny lepšie ako imazol.. a určite by som aspoň na čas použivala iba pampersky - predsa má v nich dieťatko riťku suchšiu, a prebaľovať často často..

renata5
19. jún 2013

toto by som riesila s doktorkou vredy su neni sranda a na zapareninky cista vodicka nechavat ho co najviac bez plienky na takom mieste aby ti neprecikal ziadne obrusky ja som davala sudocrem zelam nech to rychlo prejde

althejka
19. jún 2013

mozno by pomohli obklady s manganistanom draselnym, to je taky fialovy roztok a strasne vela vetrat ritku.

xlucia
19. jún 2013

ziadnu harmancekovu vodu. umyvaj cistou vodou. a po kakani ritulu natri bepanthenom. a zmenit plienky.

brisilda
19. jún 2013

skus zmenit znacku plienok 😉 ak nepomoze skus prejst na latkove plienocky a zameraj sa hlavne na tie bambusove 😉 informacie o latkovkach a bambuse najdes na nete 😉 vrelo odporucam 🙂 dnesne latkovky su na dost vysokej urovni 😉 odporucam aj navstevu lekara pokial to mate bolestive

mmaatt
19. jún 2013

keď je teraz teplo, tak nechaj bábo bez plienky, ja mám 8 týždňové a aj pol dňa mi tak leží bez plienky, keď spí cez deň na brušku, tak podložím, vzduch a čistá voda sa nám zatiaľ osvedčili....a prikryjem iba bavlnenou plienočkou...samozrejme, že keď balím do plienky, tak pomastím (maste striedam - sudocream, babypanthen, rybia masť...vždy tú, ktorú mám po ruke 😀.)

maznacik007
19. jún 2013

tak harmancekova voda je dost alergizujuca tu by som vynechala hned, umyvat len pod tecucou vodou pokial sa da myslim ritku po kazdom prebaleni, vetrat nechat naholo len s podlozkou aby sa neprecikalo ... ja by som ten vriedik vydezinfikovala po kazdom prebaleni s vatovou tycinkou namocenou v betadine (co je dezinfekcia aj na sliznice... nestipe)

@brisilda ved mamicka pise ze pouziva latkovky..resp. klasicke plienky...

paloma20
19. jún 2013

Moja známa mala vreda presne na tom istom mieste.a davala si na to zajacie sadlo! Potrela prikryla a prelepila.zmizlo jej to.

zigzag
19. jún 2013

sudokrem a davaj bud latkove plienky, ale jednorazove, kominacia tych dvoch nerobi dobre ako vidis.... vertaj poriadne ritu, nechaj bez plienky a vela sudokremu

jankako
19. jún 2013

Môže to byť aj neznášanlivosť prachu na pranie v akom perieš látkovky.ale aj harmanček je alergen,tak by som ho skúsila vynechať.

svetlusska
19. jún 2013

my sme zatial so zapareninami na zadocku problem nemali ale spravili sa nam okolo krku a popod pazusky ked bol mensi kedzee bol silnejsi, nam pomohlo ze sme sa kazdy den kupali a mastili s olejcekom...ale riesila som to s lekarkou ale riesenie som na takom malom dietati praktizovat nevedela nakoniec to preslo..nechapem ale ako myslis to ze bavlnenu plienku prichytis pamperskou? mozno kvoli tomu mate aj tie vrediky, my tiez pouzivame latkove plienky ale navrh davam nohavicky ktore sa daju kupit aj tu na MK a klop klop jedine co sme mali tak bol ekzem od jednorazoviek ktore z casu na cas pouzivam ked idem k lekarke.

michaela1182
19. jún 2013

Rozhodne začni návštevou u lekára, to si mala urobit už dávno

alena1808
19. jún 2013

Mozno sa zapareninky robia preto, e je to velmi hruba vrstva aj obycajna plienka aj pamperska. Ved babo tam musi mat tak horuco, ze fakt ked si len cvrkne, hned sa to tam musi zaparit. Podla mna pouzivat len 1 plienku a vela nechavat vetrat.

michellinkalove
19. jún 2013

Ahoj, mi sme nikdy nedavali ziadne masticky a kremiky,vzdy som oplachovala pod vodou zadocek a natrela olejcekom Nivea,Jonsons a nikdy sme nemali zapareniny. Vela sme odvetravali zadocek dali na podlozku a mala bola bez plienky, a plienocky sme mali zo zaciatku Pampersky sensitiv a vlhcene obrusky Biodermu, boli drahe ale do 4 mesiaca mi nepasovali ine,teraz uz pouzivame Hugies aloe. Treba oplachovat vodickou a vela odvetravat 🙂 Drzim palceky 🙂

euka210
19. jún 2013

skus bepanthen alebo aj sudocrem, na latkovku by som pampersku nedala, to potom vobec nedycha...bud neholo nechat, alebo len latkovu novosklad, pripadne aj s vrchnymi nohavickami. A ja som s takym malym babom chodila k lekarke a ku koznej ako na klavir prve mesiace, takze ked ju nemas daleko, tak aj k lekarke odporucam. A tiez skus len pampersku, moj mal asi mesiac exem kedy sme sa museli latkoviek vzdat, potom som prebalovala casto (po hodine) a bolo dobre.

marissenka
19. jún 2013

moj maly mal ritku vyscipanu aj vajko...krava,ze som pocuvala sestricky,ze ked je dieta spokojne,tak neprebalovat.smolka mu to vyscipala.ach....odporucili mi pytiol mast,ale to neak nepomahalo,tak som pri prebalovani potierala repikovym cajom-slaby odvar,ritku umyvat pod cistou vodou,ziadne obrusky!vzdusny kupel,a kopec rybacej masticky,vyborny je tiez sudokrem..a ked maly zaparenu ritku som ich umyvala aj po cikani. a skor dat pampersku a na to latkovu,v latkovej ma stale mokru ritku....ale s tymi vredikmi by som sla k dr...drzim palecky,nech je cim skor fit 😉

janinah
19. jún 2013

vredik treba otvoriť,vyčistiť,vydezinfikovať a asi aj atb mastičku,takže lekár....

mamutka
19. jún 2013

harmancek je jeden nechutny alergen, pokial je problem, urcite ho nepouzivaj, radsej cistu vodicku, neskor uvidis..... a vela vetrat. A doporucovala by som latkovky, plachat to viac krat pri prani, nech nie su na nich zvysky prasku. Ved v jednorazovke je dieta akoby sa v tychto horucavach zena dole komplet obalila do vloziek. To musi byt zahul na kazdu pokozku...

danulicek
19. jún 2013

my sme vyhadzanu prdelku + zaparene vajka riesili posledne dva tyzdne. bola to reakcia na sudocrem, ktory kazdy chvali, ale zrovna moj syn musi mat nan citlivu pokozku. skusali sme snad vsetko, co nam odporucila lekarka, aj v lekarni. od imazolu, cez indulonu, po fialovu vodicku a kupel v bylinkach - nic nepomohlo, dokonca sa mu to miestami zhorsilo az tak, ze mal krvave ranky na ritke a vajka mal cele posiate ranami. kazde prebalovanie bolo pre nas uplne utrpenie...

skusila som uz z cisteho zufalstva HOLTOV KREM (v tom case som mu ho davala na bezne vyhadzanu tvaricku a zabralo to za 1 den), tak som skusila na tu prdelku a zaparene vajka (nie 2krat, ako je pisane, ale pri kazdom prebalovani). konecne pri prebalovani neziapal, ako keby som ho drzala hore nohami a za 3 dni to mal uplne vyliecene. a to mal predtym naozaj v katastrofalnom stave - aj tie vajka, aj ritku. takze ak nepomaha nic, ani rady lekarov, ja odporucam toto.

lubbie
20. jún 2013

Ahoj, ako baby radia vyssie, davaj bud latkove , alebo pampersky (mozes dat radsej bio-plienky z DM, tie su bez chloru). Nemusis ho balit nasiroko, vela bab co poznam to nikdy nerobilo a vsetko v pohode, a hlavne teraz v tych horucavach je to utrpenie. Vela vetrat ritku, nechavaj ho bez plienky, len prikryteho latkovou plienkou. Repik je zazracna bylina, nam pomohol na vsetko, urob si odvar a tym mu potieraj a umyvaj ritku aj 5-krat denne. Nam na zapareniny pomohol Babykrem od Weledy (ten biely) z DM. Je drahsi, ale cisto natural. Tak drzim palce, nech sa rychlo uzdravite!

milota164
26. jún 2013

my pouzivame Bepanthen skus vyskusat.

petula8
11. júl 2013

ja používam sudocrem, nedám naň dopustiť

hajajanka
11. júl 2013

Niektore deti maju tak citlivu pokozku, ze aj troska mocu je problem. Aj moj syn mal s tymto problemy. Trapili sme sa tym 6 tyzdnov. Pouzivala som bavlnene plienky, susili, mastili, kupali v repiku. Raz bolo dobre, raz zle. Nakoniec som to riesila tak, ze len co som zbadala zacervenanie, tak som hned dala imazol, jedine takto sme tomu predisli. Skusili sme x masti a kremov, lacnych, drahych a nic. Zdalo sa mi, ze cim bol vacsi, tym viac si s tym vedel poradit. Ale bol na to citlivy, kym nosil plienky.
Do pampersiek ho nebal. Nasiroko sa balia deti, ktore maju zle klby - tu to vyznam ma. Dieta so zdravymi nohami nema byt co balene nasiroko. Pamperska mu zbytocne dusi kozu, postaci mu bavlnena plienka s vrchnymi nohavickami.

andrejka1983
11. júl 2013

my sme umývali v repíku 🙂...čo si písala je dobré, všetko čo robíš robiš dobre 🙂 ale ak to nepomáha skus to potriet framykoinom ( očným) je to atb mastička takže je silná, možno to pomože, ja to tiež používam na vyrážky a funguje to...za vyskušanie nič nedáš..... 🙂 my inak tiež používame rybilku a imazol krempastu!!! ( nie imazol obyčajný, ten je na zapareninky slaby)...tak vela stastia

stanislavao
11. júl 2013

na zapareniny je velmi dobry Sudocrem. ale vzhadom k tomu, ze ste uz vyskusali toho viac, tak urcite by som hned isla k doktorke, ku koznej a riesila to medicinsky. pouzivate bavlnene plienky. vyvarate ich? v com periete? aj to je dolezite. neskusali ste bavlnenu vymenit za pampers? skuste pampers premium - su velmi jemne a dobre save. ked sa vam do bavlnenej plienky pocika, tak ho to stipe a drazdi a preto place. nemali by ste ich pouzivat. dnes sa uz pouzivaju ine plienky, ako klasicke, co volakedy. ale rozhodne chodke ku koznej, nech sa aj ten vred vylieci. treba aj zistit pricinu, preco sa mu dermatitida stale vracia.

kkl82
11. júl 2013

a tu pampersku navrch davas kvoli comu? ak pouzivas latkove plienky, tak si zaobstaraj pul nohavicky, su ovela priedusnejsie nez pampersky. napr. tu https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/pjt8/vr.... toto by mohlo poriesit zapareninky. masticku davaj len minimum, cca vo velkosti hrasku po kazdej stolici. inak je najlepsia cista voda, prip. ten roztok s harmancekom. a kedze je teraz teplo, mozes prdolku "vetrat", tzn. nechavat co najviac bez plienky. my sme so zapareninami mali problemy len v porodnici na jednorazovkach, akonahle sme zacali balit do latkoviek, zapareninky boli fuc. z casu na cas sa objavili po pouziti mikrovlaknovej plienky, takze aj tie sme vyradili. odporucam okrem bavlny hlavne bambus, ktory ma protizapalove vlastnosti. skus zbehnut do dm drogerie (ak mate nejaku na okoli) a kupit si na skusku kikko bambusove plienocky (tiez stvorcove, ako tie tvoje bavlnene).
co sa vredu tyka, tiez sa s tym pasujeme, no moj maly je dost starsi a zacalo mu to asi ked mal 10 mesiacov. vzdy sa mu to objavi, ked ma tuhsiu stolicu. tak sa snazim nakombinovat mu stravu tak, aby ho nezapekalo.
neviem, ci dojcis alebo davas um, ale ak ste na um, skus zmenit mliecko na nejake, ktore ho nebude tak zapekat. dojcene deti s tymto nemavaju problem, pretoze kakaju tzv. prazenicku, ktora je velmi riedka.

steffi123
11. júl 2013

Moj maly mal tiež problemy so zapareninami, vyskušali sme všetko, a napokon mi pomohol od Biodermy krem ABC derm, ktory stoji sice 13 e a je 75 g, ale stači ho dat málinko a pravidelne po vykakani a problemy pominú!!!! Ja som fakt vyskušala aj imazol, aj sudokrem aj od Nivey a nic....takze Bioderma to vyriešila.

kiki68
11. júl 2013

a co tak ta bezplienkova metoda? co tak to vyskusat?asi tazko vychytate vsetko,ale mozno aspon cosi,ze by to tej pokozke ulavilo...cim viac to bude volne na vzduchu tym lepsie pre ten zadocek 😉