Ako posilniť imunitu u dcérky?

123369
19. júl 2021

Prosím, viete mi poradiť? Má ju oslabenú, chodíme aj na imunológiu,no aj tak je podchvíľou chorá,leto, zima . Klasické sirupy či kvapky z lekárne jej nepomáhajú.Od imunologicky má nasadenú liečbu na jar a jeseň. Ale či neviete niečo overené,čo by ju trošku nakoplo,posilnilo, ďakujem za rady.

pribinak
19. júl 2021

@123369 otužovanie

dijka123
19. júl 2021

@123369 skus sirup imunoglukan

pribinak
19. júl 2021

@dijka123 ak chodia už k imunilogicke, tak imunoglukan sú už len vyhodené peniaze

patka06
19. júl 2021

pestrá strava, pobyt vonku za každého počasia, otužovanie ...nie príliš obliekať, dostatok spánku / teplota v miestnosti max 20 Stupňov

kittykat22
19. júl 2021

@dijka123 @123369 tiez doporucujem imunoglukan. Syn chory totalne do 7 rokov. Imunologicka mu nic nepredpisala - nenasla pricinu. A bral sirup pol roka a predstav si ze prestal byt chory. Ja som bola zufala pretoze mal syndrom vysokych horucoch bez CRP a na to neexistuju antibiotika. Az ten imunoglukan ... pre mna zazrak zazrakov.

dijka123
19. júl 2021

@kittykat22 ahoj ten sirup je uzasny mala som teploty neznamej etio cpr v norme ako som ho uzivala prestali

ikissedagirl
19. júl 2021

moja skusenost s imonoglukanom: vyhodene peniaze. a tak isto komplet vsetko ostatne. dodrziavame pitny rezim, probiotika, otuzovanie, pobyt vonku, zelenina, ovocie a vsetko co si este spomeniete.... C-cko, D-cko, Aloe ...
jedine co pomaha, je nechodit do kolektivu. A to je asi jedine, co sa neda, vsak :D

fiafia
19. júl 2021

@123369 Bronchovaxom, c,d

123369
autor
19. júl 2021

@fiafia bronchovaxom užíva od imunologicky + imunitu. To ale teraz v lete neužíva a práve je chorá .

123369
autor
19. júl 2021

@ikissedagirl probiotiká,c cko, decko béčko užíva stále.

123369
autor
19. júl 2021

@patka06 keď ja sa bojím otužovania, keď ju ofukne hneď je chorá,ako mám začať otuzovat so slabou imunitou? Má 3 roky

123369
autor
19. júl 2021

@dijka123 ten sirup mám kúpený , už mu bude končiť aj expiracia, keď tak nasadim na jeseň, či?

tncka
19. júl 2021

@123369 robil testy na alergie? Nasej zistili alergiu na psa,stale byvala chora,potom uz nonstop. Ako pes isiel z domu😥,mala nebola chora ani raz a uz to budu 3r.ani sopel,nic🙏A inak berie Imunor,kazdy tyzden 1ampulku

nerko
19. júl 2021

@123369 aku ma diagnozu? Zistila jej imunologicka nieco?

patka06
19. júl 2021

@123369 predpokladám, že to má z toho, že doteraz bola "vo vatičke"
teraz už len postupne ..obliekať menej ,,ak je chladno pridať vrstvu nie naopak ..spotenú vyzliekať,
sprchovať chladnejšou vodou ..v lete ..aj v zime
spať pri otvorenom okne ..alebo aspoň pootvorenom
v zime neprekurovať miestnosti
a nespoliehať na predražené "cukríky" a sirupy z lekárne
Už ste boli aj u imunologa, počúvaj jeho rady
Imunita sa buduje postupne od narodenia

dijka123
19. júl 2021

@123369 mozes kludne

dijka123
19. júl 2021

@123369 a skus este colostrum sirup tiez velmi dobry

miadi
20. júl 2021

Ja toto nastastie nepoznam “ ked ju ofukne je chora “ moje deti su otužile od malicka. Chora bola raz v 4r kasel zo skolky .Inak od malicka aj v lietadlach vsetko chcela olizovat ziadny bacilofob ako Ja 😂teplotu mala asi raz v zivote. Aj na ockovanie nemaju ziadne reakcie.. Maly mà 17m od maja beha vonku bosy .. ked Ideme von velice mi podava svoje boticky a hnet za dverami ich vyzuva 😂od juna beha po dovori nahy. Striekam ich vodou z hadice maju to radi..oschnu na slnku. chodime vela k vode v jazere moze byt 17C vode nevadi im to.(este nebol chori) nikdy ich extra nebabušim capice nosia len ked je ozaj zima. ( tajomstvo uspechu moze byt aj dlhodobe kojenie -antibodies odomna Ja som tiez nezmar hoci ako dieta som bola chorlava clovek si tu imunitu moze vybudovat) kedze uz mà 3r a je taka haklivejsia musis ist na to otuzovanie postupne opatrne, ale smelo do toho .

gdpr
20. júl 2021

Echinaceovy airup/kvapky z korena nie kvetu.

123369
autor
20. júl 2021

@tncka na alergie ešte nerobili, môžem sa na to nabudúce spýtať,bude mať teraz 3 roky v auguste, neviem odkedy sa toto robí. Imunor užívala v zime,teraz v lete kázala vysadiť,ale chorá bola aj v zime a aj teraz.

lilke
20. júl 2021

Rady už boli spomenuté vyššie. Ale veľmi odporúčam liečenie, Smokovec (viac nemocničný režim, ale urobia veľa vyšetrení, na ktoré by si u imunológia čakala aj rok) alebo Lučivná ( voľnejší, skôr dovolenkový typ, osobne by som sen šla až po určení všetkých diagnóz).
U nás aj tieto liečenia, povinné každodenné niekoľkohodinové pobyty vonku + predpísané kúry, pomohli vždy na pár mesiacov.

123369
autor
20. júl 2021

@nerko no zistila jej , že má oslabenú ( napíšem to svojimi slovami) slizničnu imunitu, neviem ako sa to odborne píše,či mazivá, po lopate to znamená, že sa na ňu lepia najmä vyrozi.Ked mala 6-7 mesiacov som prestala kojit a potom to začalo o dva mesiace na to prvý krát ochorela a už to išlo, pravidelne každe dva mesiace na ATB už ako malinká

123369
autor
20. júl 2021

@patka06 áno doslova, lebo ja jej radšej pre istotu tú vrstvu pridám, akoby mala prechladnúť. Rada by som začala s otuzovanim naozaj, zišlo by sa to aj nám ale neviem ako začať a hlavne teda u dcérky,a ja som do toho otehotnela a tiež keď ma teraz trochu strase zima už mám herpes.

123369
autor
20. júl 2021

@lilke ďakujem,no momentálne som tehotná, nemôžem si dovoliť ísť teraz na liečivý pobyt. Ale určite si to pozriem. Ďakujem

123369
autor
20. júl 2021

@gdpr kde ho zoženiem? Nemáš prosím foto?

gdpr
20. júl 2021

https://www.prezdravie.sk/zdravie/simply-you-im... (od 3rokov) je naozaj velmi ucinny nas skolkar ktory bol vkuse chory po nasadeni tychto kvapiek chodil do skolky aj ked ostatne deti choreli.

gdpr
20. júl 2021

@123369 https://www.lekaren-bella.sk/zbozi/859405973124... tu ho maju skladom na predoslom linku som si nevsimla, ze ho nemaju

mata391
20. júl 2021

@lilke ahoj, prosím ta, len sa chcem opýtať na Smokovec. Kedy ste tam boli? My Ideme v auguste a prvý deň testujú rodiča ale aj dieťa a rovnako tak aj na 5 deň. Boli ste teraz niekedy? Testovali vás? Dcérku moc nechcem dat testovať, mam z toho celkom obavy.

123369
autor
20. júl 2021

@gdpr ďakujem krásne ♥️ takže ty ho nasadis keď vidíš, že niečo na neho lezie? Či užíva preventívne stále, prípade obden? V letáku je písané pri prvých príznakoch .

gdpr
20. júl 2021

@123369 v skolke ked su virozy ma preventivne lebo to fakt 1 tyzden bol v skolke a hned bol chory a cez leto nema alebo ked vidim ze nieco ide tak nasadim.