Ako posilniť imunitu u dcérky?

123369
19. júl 2021

Prosím, viete mi poradiť? Má ju oslabenú, chodíme aj na imunológiu,no aj tak je podchvíľou chorá,leto, zima . Klasické sirupy či kvapky z lekárne jej nepomáhajú.Od imunologicky má nasadenú liečbu na jar a jeseň. Ale či neviete niečo overené,čo by ju trošku nakoplo,posilnilo, ďakujem za rady.

patka06
20. júl 2021

@123369 v prvom rade musíš zmeniť myslenie ...napr. vrstva navyše "pre istotu" nepomáha ale viac škodí, ak bude spať v chladnejšej izbe a bude zima sa reflexívne prikryje ..a neprechladne, postupne ochladzovať vodu pri sprchovaní a končíť studenou

dagmara17
20. júl 2021

U nás Cebion a otužovanie, to je taká istotka, céčko to by proste pri deťoch mala byť samozrejmosť, to je základ pri budovaní a posilňovaní imunity a otužovanie v zmysle aspoň u nás je to tak, že niekedy je menej viacej. Neobliekame príliš ani v zime, nevadí keď ide aj bez rukavíc, teraz sa koľko krát aj v chladnejšej vode sprchuje, ale všetko postupne, nie zbŕklo 🙂

jana_eyre_2
20. júl 2021

Mojím deťom sa výrazne posilnila imunita, keď začali užívať lieky na ich rozsiahle alergie - všetkých troch som mávala často chorých, nakoniec im boli zistené alergie (len najmladšiemu budú testy kvôli veku robené až túto jeseň, ale lieky berie aj tak - on mal zdravie najhoršie z mojich troch, bral aj lieky na imunitu, ale najlepšie mu spravil flixotide a rupafin - on mával obštrukcne bronchytidy, zápaly stredného ucha atd), na niečo silnejšie na niečo slabšie.. otužovani boli a sú od mala, vit.D vysoký, ale keď sú raz deti alergici tak moc to nepomôže.. takže ja si myslím že je na zváženie či nie je dieťa alergické a či by nemalo mať liečbu..

dagmara17
20. júl 2021

@jana_eyre_2 To je fakt, jedna vec je, keď je dieťa choré, že imunita oslabená, že proste potrebuje posilniť a rozdiel je keď čelí alergiám, to ozaj nie je na škodu dať vyšetriť 😉

baja15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilke
21. júl 2021

@123369 neviem, v akom štádiu tehotenstva teraz si. Ale práveže by si to mala ako dovolenku, postarané o stravu i program. 😉 Resp. s malou môžu ísť tatino, starí rodičia,... Nemusíš len ty.

lilke
21. júl 2021

@mata391 bohužiaľ, neporadim. My už sme nejaké roky po, pre dobrú skúsenosť som odporúčala.

123369
autor
21. júl 2021

@lilke som v 5 mesiaci, zachvilku začínam 6 ty, muž je živnostník, nemôže si to dovoliť,a jedny starý rodičia ešte pracujú, druhý už sú na dôchodku,to by som im ju určite nedala. Skúsim si ale určite o tom prečítať viac, ďakujem 😊

123369
autor
21. júl 2021

@jana_eyre_2
@dagmara17 je sledovaná na imonologi- alergologi, testy jej ešte nerobili na alergie, neviem od akého veku sa robia,ale určite ich budem pýtať. Aj mi s mužom sme alergici,tak si myslím, že je aj ona, vidím aj na očiach ako si ich zmoli.Na kontrolu ideme až v jeseni, musím sa s ňou potom porozprávať.

danielahamar
21. júl 2021

C a D vitamíny, môj bol chorý nonstop do 10r., odvtedy klop klop ani raz doma a to má už 15r.. Nonstop znamená aj 2týždny každý mesiac od narodenia

123369
autor
21. júl 2021

@danielahamar C a D užíva stále, aj probiotiká no toto je asi slabé

danielahamar
21. júl 2021

@123369 tak musí z toho vyrásť

jana_eyre_2
21. júl 2021

@123369 testy sa robia od 5tich rokov, aby vydržalo kožný test.. niektorí robia z krvi aj skor, ale ako povedala naša alergo, je to zväčša zbytočné lebo do 5tich rokov sa alergény veľmi menia a až potom sa to viac ustaluje a ukazuje.. najmladší syn je na alergo liecbe od 3rokov, bez testov, len pre príznaky.. najstarší začal liečbu po testoch ako 5r a dcéra ako 6r, lebo jej začali silné príznaky po silnej chrípke čo prekonala..

Treba sa veru obrátiť ešte na imunoalergo, že to lepšie nie je a ako by ešte vedeli pomôcť.. je to ale na dlhé trate, najstaršiemu sa napr. Chorobnosť upravila až ako cca 8r..

123369
autor
21. júl 2021

@danielahamar áno toto hovoria všetci, len ja asi zosediviem ,ale má niekam zavrú 😬

123369
autor
21. júl 2021

@jana_eyre_2 dcérka bude mať teraz v auguste 3 r , musím sa dohodnúť s dr čo robiť

tinka_21
23. júl 2021

@123369 ahoj, kazde dieta je ine a kazde dieta ma iny problem s imunitou. Preto to, co niekomu pomaha ako zazrak, druhemu neurobi nic. V tomto pripade musis len skusat co zaberie. My sme tiez skusali Imunoglukan, inym zaberal, nam nepomohol. Co nam pomohlo, bolo Colostrum z LR. Ficali sme na nom aj ja, aj dcera, 2 roky, vyhrabalo nas to uplne uzasne. Ale po 2 rokoch tiez prestalo zaberat. Zhodnotila som, ze jeden problem sa tym vyriesil, nejaka cast imunity, a musime poriesit teraz inu.
Aktualne taky nas bezny "koktejlik" je: C, D, Bcka, omega3mastne kyseliny, zinok, zelezo.
A aktualne studujem betaglukany dostupne na trhu, aby bola co najcistejsia forma, davkovanie, ze to znovu skusime.
Dcera a ja tiez mame problem s virozami, vzdy nam chyta dutiny, mame sople, prip.herpesy. Dolezita je aj starostlivost o sliznice ako take. Hygiena nosa morskou vodou, ochrannymi olejmi pri suchych slizniciach, dcera vybrala aj probioticku kuru do nosa.
Chce to vela trpezlivosti, kym clovek najde tu spravnu cestu situ pre neho. Drzim palce!

123369
autor
23. júl 2021

@tinka_21 ďakujem krásne za odpoveď,preve teraz som v kontakte s kockou , čo robí s LR , určite niečo objednám.Jeden sirup z Justin na imunitu som práve objednala a ako píšeš, len skúšať. Ďakujem za rady 🙂

domidomi123
23. júl 2021

@123369 ja som plynule prešla z imunoglukanu na čučoriedkový narosan od justu… posilňuje crevnu milrofloru dopĺňa železo a obsahuje mikro častice peľu, ktoré sú nápomocné aj pri znižovaní prejavov alergie, pri pravidelnom užívaní 🙂 najväčšia časť imunity deti je práve v tráviacom trakte čiže pestrá strava probiotiká a narosan 👌 klop klop syn navštevuje jasle a zatiaľ všetko ok a to predtým býval chorý skoro stále 🙂

123369
autor
23. júl 2021

@domidomi123 presne tento som objednala, koľko ho dávaš drobcovi? Sa mi zdá že je tam písané 3x čajová lyžička pre deti

domidomi123
24. júl 2021

@123369 áno presne tak, poprípade ak niesme počas dňa doma tak na večer dám o tu obednú dávku naviac 🙂 mal by sa brat ako kúra - využívať jedno balenie potom pauza a zas pred chrípkovým obdobím ďalšie balenie 🙂

123369
autor
24. júl 2021

@domidomi123 ja som myslela, že sa to môže dlhodobo užívať

domidomi123
24. júl 2021

@123369 áno samozrejme pri problémoch zdravotných je vhodné aj dlhodobé užívanie, keďže má prírodné zloženie 🙂

123369
autor
24. júl 2021

@domidomi123 lebo toto sa neviem nikde dočítať, dĺžku užívania. No a keď má dcérka problém s imunitou či leto, či zima tak by som najradšej vysadila max na mesiac, prípadne vôbec skúsila potiahnuť rok v kuse, len fakt neviem či to nebude hlúposť, neviem s kým sa poradiť 🤷

domidomi123
24. júl 2021

@123369 kľudne mi napíšte správu 🙂 dám Vám na seba kontakt ak potrebujete pokecať o výrobkoch a ich užívaní 🙂