Chodíte s deťmi von, ked majú horúčku?

luciferkax
15. okt 2012

CHodíte von? NEMYSLíM tým nechať dieťa behať, ale také dieťa, čo obsedí v kočíku, mohlo by ísť von aj s horúčkou? Nemá červené hrdlo ani nekašle, iba ma horúčku, možno viroza alebo zubky...

brumka
15. okt 2012

zalezi kolko, skor by som nesla jedine len na chvilocku na cerstvy vzduch. ved ani dospelakovy sa moc nic nechce ked ma horucku

sendy182
15. okt 2012

nie......dieťa s teplotou nechať doma.....kľudový režim........vetrať..........

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi
15. okt 2012

nie, pred tyzdnom sme mali tiez horucku a dr.vravela, aby sme radsej nechodili vonku 😉

vinifred
15. okt 2012

..to je sranda,že??? 😕

slniecko41
15. okt 2012

V žiadnom prípade 😒

zigzag
15. okt 2012

jasne, cerstvy vzduch len pomoze, nechodim do kolektivu, ci na ihrisko, prechdzka v kociku na cerstvom vzduchu len prospeje,, my chodievame za kazdeho pocasia vonku a kazdy den,,,, 😉

moon1979
15. okt 2012

pri horúčke zásadne nie ... vtedy je aj dospelému zle chodiť von ... ak nie je horúčka, tak na prechádzku po čerstvom vzduchu či peši alebo v kočíku na chvíločku ano, ale do kolektívu nikdy nie ... len na prechádzku ...

anw
15. okt 2012

urcite nie...ja to sudim podla seba...ked mam teplotu tak len lahnut a hotovo....

yidaky
15. okt 2012

Nie nechodim, a aj dr. hovorila, ze s teplotou sa nema chodit von. Cerstvy vzduch riesim vetranim izieb.

ivett1
15. okt 2012

@luciferkax nie... už keď má zvýšenú teplotu, treba dieťatko sledovať a merať tú teplotu a obliecť nejaké ľahké oblečko + zabezpečiť veľa tekutín atď... a keď už má horúčku (to je jedno, či zo zúbkov, alebo viróza...), tak sú nejaké postupy ako sa o takéto dieťatko postarať a to si teda neviem predstaviť, ako by sa to dalo počas prechádzky... 😉

vefi89
15. okt 2012

tak ja som asi vadná, ale pokiaľ vonku nie sú horúčavy, tak s ním von idem. radšej ho schladím pobytom vonku- samozrejme nie v kolektíve, ani v nákupnom centre, akoby som do neho mala pchať lieky na zníženie teploty

ivetkab.
15. okt 2012

Nepíšeš o akej teplote hovoríš. Ak má 40, tak sa vonku netrepeme. Pred týždňom mala dcérka teplotku niečo cez 38. Samozrejme, že som vonku ísť nechcela. Ale bola úplne jak zdivetá. takže sme museli. Proste keď sú deti naučené chodiť vonku ako moji, tak jednoducho s nimi vonku choď. Ale keď s nimi chodíš vonku len tak, kedy sa Ti chce a hlavne len keď svieti slniečko, považujem za nerozumné, trepať vonku dieťa s akoukoľvek teplotou... 😎

piacere
15. okt 2012

Nie....

Mne je tiež lepšie s horúčkou doma v teplej posteli. Prechádza vonku v kočíku nie je len o čerstvom vzduchu, ale aj o slnku, hluku... s teplotou môže dieťaťu všetko vadiť, tak mu nepridávaj. Stačí otvoriť doma okno.

Apropo.... asi nikdy nepochopím tento slovenský národný šport: s dieťaťom vonku za každej okolnosti, aj keby traktory padali....

Všetko s mierou 😉

zuzka38
15. okt 2012

nie, ani ty urcite ked mas teplotu nebehas po vonku..

prasiatko30
15. okt 2012

Ked im prave stupa teplota tak sa snazim s nimi byt doma a veru aj som lebo nie su schopne sa tie deti ani hybat, ale ked im teplota klesne a su vcelku do pohody tak veru ideme aj vonku - mam dve deti, polovicka je vytazena a ja predsa nemozem chciet aby to druhe dieta bolo niekolko dni zatvorene v byte by sme sa zblaznili a kedze starsie je v poslednom obdobi fakt kazdy mesiac chore tak clovek si fakt uz nevybera a ked vidim ze medzi jednotlivymi epizodami horucky je zive a do pohody a vonku je prijatelna teplota tak sa ide vonku.

jaruska6
15. okt 2012

Keďže ja mám doma živé striebro, aj keď má teploty 40, na neuverenie, ale behá ako divý, len je viac plačlivý.Pediatrička mi povedala pokiaľ je pekné počasie, nie je silný vietor,dážď, sneh, príp.hmla kľudne na pol hodinku môžme ísť von. 🙂

lenka_b
15. okt 2012

Kazdy ti povie, ze nie. Ale ked potrebujes odbehnut do obchodu alebo do lekarne, tak jasne, ze to dieta v kociari vydrzi 🙂 Ale tiez som za to, ze potrebuje oddych a klud.

simca06022011
15. okt 2012

dieta nema chodit s horuckou von, dokonca vraj 2 dni po horucke ma byt doma a mat klud. Samozrejme, ze ked ma 37,2, moze sa odbehnut do obchodu ked je to nutne na otocku, ale ziadna hodina prechadzok a podobne. Moze sa to zhorsit hocikedy a bude zle... mne mala mala takto 36,9-37,3 skoro tyzden... nevedela som co a lekarka stale, ze to nic nie je a netreba to riesit... teraz sme na ATB, pretoze uz som ju nevedela udrzat doma (ved to viete urcite co take babo robi, ked je doma zatvorene) a zobrala som ju na prechadzkua samozrejme ze hned na to dostala kasel a soplik 🙂

alex31
15. okt 2012

urcite nie .... nasa lekarka stale hovori ..pokial je dieta chore ale nema teplotu a nie je vyrazne oslabene von ist moze aj ked len bude sediet v kociari ale pokial ma teplotu tak urcite nie .... skor by som sa spytala sama seba .... mam ja chut ist na prechadzku ked mam teplotu ???? Urcite nie radsej si riadne oddychnut a polezat v posteli 🙂

angellinka
15. okt 2012

Pokial teplota klesne,preco nie?myslis ze dieta si lahne do postele,a bude tam lezat,lebo ma teploty????? 😀 😀
to mozno tie ostatne,co tu pisali,ze dieta nema co robit vonku.Pokial nie je 40 stupnov,alebo min 10,ked dietatu klesne teplota,klusne moze ist von,najlepsie ked este obsedi v kociku,a prevetrat 😉 my chodime von stale,samozjrejme pokial nie je vazne chore,cesrty vzduch mu prospeje a aj tebe 😉

lubikan
15. okt 2012

ked je dieta chore,treba sa vzit do jeho koze,ze ako by ste sa citili vy na jeho mieste...ci by ste mali naladu behat po vonku,alebo prelezali aj 2 dni...samozrejme,ked je nieco surne,obchod,lekar...ozaj len na otocku,najlepsie schovane v kocari...a keby bolo niekolko dni chore,taka mini prechadzka na cerstvom vzduchu moze len pomoct

pipa23
15. okt 2012

nie az pokym neklesne teplota...ak teplotu nebude mat moze sa ist vonku,ale s chorym urcite nie za kazdeho pocasia.....

kris557
15. okt 2012

NIE

bubelko
15. okt 2012

ak nie je uplne vysoka a citia sa dobre, chcu sa vonku hrat tak ich s kludom poslem aj s teplotou na terasu. medzi deti nie. a pri vysokej horucke sa sami ukladaju a polijuju na gauci v obyvacke alebo idu do vlastnej postele ci k nam do spalne. 😉

anjelik2509
15. okt 2012

nie, nechodím, keď má človek horúčku, nielen dieťa, cíti sa ako zbitý pes a načo budem trepať dieťa s horúčkou po vonku? Viem, aké je to mať horúčku a nebudem dieťa trápiť....Raz mala moja malá horúčku a šli sme s ňou na pohotovosť a aj to autom a chúďa taká bola uplakaná, ubolená, len tak sedela v tom aute a pozerala do prázdna...Takže nie..

spalka
15. okt 2012

nie, pytala som sa lekara - pokial je teplota nechat doma, aj ked sa dieta v kociku prilis nehybe, ale vonku sa telicko musi prisposobovat teplotnym rozdielom, to stoji tiez energiu, ktora je potrebna na boj s chorobou...inac ani mne sa nechce von ked mam teplotu

janaalzbeta
15. okt 2012

NIE

dasulik123
15. okt 2012

ked je horucka u dietata tak radsej na prechadzku vtedy nie.poriadne vyvetrat v miestnosti,to v tomto pripade uplne staci.ak su iba sopliky tak sa moze ist na prechadzku.bacilky nemaju radi cerstvy vzduch 🙂

chovancova27
15. okt 2012

Tak ja som asi iná ako všetky ostatné...🙂 my chodíme von aj s teplotou. Samozrejme ak má tak do 38, nad 38 už sním nieje reč a sedíme doma🙂 ale ak má do 38, nieje na nom ani vidno že by mal teplotu a sám sa pýta von... my vonku v podstate žijeme🙂 na byt sa chodíme len najesť a vyspať...