Čo dávate namiesto vigantolu?

donaninqa
5. feb 2015

citala som ze z vigantolu boli bruško . davam ho malej večer a vždy je potom nervózna a place z toho predpokladám ze to bude tym kedze som jej ho nedala abola v pohode. chcem sa opýtať dávatenejaké iné kvapky vitamínové ci vôbec nic? vdakaaa

el6
5. feb 2015

my davame rybi olej na Dcko a teraz v zime aj rakytnikovy olej na Ccko, ale ten by sa nemal do troch rokov....mala mala dva a je pravda ze rakytnik obcas vynechame, lebo ma z neho riedke...ale myslim, ze rybi olej jej problem nerobi a aj doktorka ho schvalila

katrinka8
5. feb 2015

My dávame deťom od Jamiesonu D-ko. Maličkému kvapky, ktoré mi pred pár rokmi, keď bola dcérka maličká, odporučili v lekárni miesto Vigantolu (možno si maminky spomenú, bola taká kauza, že sťahovali jednu šaržu Vigantolu kvôli zlým vrchnákom, či čomu to) a dcérke od 2 rokov dávame D-ko medvedíky cmúľacie tiež od Jamiesonu. Aj my, dospelí, užívame v zime D-ko.
Vitamín D je dôležitý nielen kvôli krivici, ale aj kvôli imunitnému systému.

monicka9
5. feb 2015
lilidix
5. feb 2015

A ten od jamiesonu nespôsobuje žiadne problémy? Detičky sú už v pohode (teda tie, čo ste najprv dávali vigantol)?

esterba
6. feb 2015

@lilidix moja ano, v Jamiesone by nemalo byt okrem cholekalciferolu, co je to D-cko, a kukuricneho oleja nic. Tj ziadna nadbytocna chemia.

veronikax
6. feb 2015

Tak isto sme mali problem s Vigantolom ;) Je to hnus....a Dr.to predpisuju automaticky...lebo z toho maju provizie kedze sa uz nevyraba...tak ho treba rychlo vypredat. Najdite si take D ...od firmy ... ktora tam nepridava dalsie svinstva 🙂 napr. Jamieson ;) ja som mala iny zo zahranicia ;) Znama preberala v skole dokonca...ze vigantol obsahuje olovo....preto to nidktorym detom nerobi dobre . No ziadna lekarnicka mi to nepotvrdila...zatial...ale uz som sa stretla s par studentkami ...ktore to preberali na zdrav.skole a farmacii 🙂

evittam
6. feb 2015

@katrinka8 Dakujem ti za info a namahu,ale ja velmi dobre viem,co spôsobuje nedostatok vit.D,ale to neznamena,ze budem svojim detom davat vigantol. Ako som pisala maju ho dost v strave-môj 7-rocny syn ho nebral a ani dcerka a obaja su v poriadku a nemaju ziadne problemy. Neznamena,ze vsetko co lekar napise je dobre a spravne.

evittam
6. feb 2015

@evittam Myslela som,ze maju dost vit.D;-)

ivet1371
6. feb 2015

Vitamín D je veľmi dôležitý pre dieťa a dostať od dvoch iných značiek v lekarni.Jemieson a ešte jeden je to dosť rozdiel v cene ale ide o zdravie a vtedy sa na peniaze nepozerá

libka1
6. feb 2015

Mozte prosim vas niekto napisat v com je to hnus? Kukala som zlozenie a moc mu nerozumiem, tak mozno niekto sa najde kto vie z chemie viac ako ja 😒

lucinocka777
6. feb 2015

Aj mojmu syncekovi vigantol sposobuje problemy, ked som zabudla tak bol usmievavy, zlaty a v noci spinkal, ked som dala nervozne, uplakane dieta, a celu noc sa mi budil, skusim vitamin D3 v kvapkach, miesto vigantolu

fopka
6. feb 2015

ja som vigantol vymenila za oleovit,dostat ich v rakusku, vigantol bol pre nas utrpenim. Mam este kvapky d3 zo svajciarska,nove,neotvorene. Ak ma niekto zaujem,mozem poslat,ale boli drahe. A decko som davala prvy rok,potom bolo leto,slnko,tak som nedavala a ani teraz uz nedavam,uz len docuckame asi ten oleovit

katrinka8
6. feb 2015

@evittam - veď nejde o vigantol, ale o D-ko. Z toho, ako píšeš, vyznieva, že si proti vitamínu D ako takému. Ale tak je to len internet, ťažko sa čítajú "emócie" a možno to len tak vyznieva.
Ja tiež nepoužívamm vigantol, mimochodom 🙂 Pri dcérke sme používali, keď bola maličká, kým neprišla tá "zlá" šarža, ktorú sťahovali z obehu. Vtedy sme prešli na Jamieson, ktorý nám doporučili v lekárni, a ostali sme pri ňom až doteraz, pri oboch deťoch, aj pri nás.

lucinocka
6. feb 2015

@donaninqa nedavali sme nic, od 6 mesiacov nam bol vysadeny, kvoli rychlemu zatvaraniu fontanelly a odvtedy nic nebrala...snazime sa byt co najviac na slniecku 🙂 a s kostami teda urcite problem nema, kolko razy otrieskala hlavu o beton, o schody, spadla zo vsetkeho mozneho, preletela cez bike, cez motorku, spadla z auticka na kachlicky dozadu...

katrinka8
6. feb 2015

@lucinocka - júúúj, Vy sa máte, lebo u Vás je slniečka požehnane. U nás, bohužiaľ, niektoré dni sa ťahajú také, že ako v sude - tento rok to obzvlášť bolo také ☹ Nedávam v lete ani ja D-ko, keď sú vonku na slnku, ale inak áno.

evittam
6. feb 2015

@katrinka8 Nie,nie som proti vit.D a ani proti ostatnym vit.a mineralom ale pokial ich mame dost v tom co konzumujeme,tak nevidim dôvod zbytocne dodavat telu umele alternativy. A podla imunity a zdravia mojich deti maju vit.a mineralov tolko kolko potrebuju.😉

domak2
6. feb 2015

@libka1 ja nejak tiez neviem, je tam olej a vit D, jamieson je olej a vit D, asi tak . Mozno je tam iny pomer 😅

lucinocka
6. feb 2015

@katrinka8 tak terza uz 2 mesiace v kuse leje..a my sme na polostrove na severnej strane, taze v zime mame slnka minimalne, mozno 2 hodiny denne:(

libka1
6. feb 2015

@domak2 pockame na niekoho kto tomu rozumie, hadam sa zjavi. lebo zatial som tu asi 20x zaregistrovala slovo hnus a nic viac 😅 ziadne detaily...

libka1
6. feb 2015

@lucinocka kolko tam teraz mate stupnov?

lucinocka
6. feb 2015

@libka1 http://www.yr.no/place/Croatia/Dubrovnik-Neretv...

boli na nedelu 3 vlocky nakreslene, ale ocividne sa otaca pocasie, konecne bez dazda... cele dni len cumime na peppu pig, co s deckom vonku sa neda vyjst

katrinka8
6. feb 2015

@lucinocka - no, to ako my, ale zase my to občas máme aj počas roku také horšie. Sme zo všetkých strán obklopení horami, tak sa to tu dakedy tak držia tie mraky, že až. Hoci zhodou okolností dnes svieti krásne slniečko 😀 (a strašne fučí).

beton
6. feb 2015

@katrinka8 ta sarza sa nestahovala kvôli vrchnákom, ale kvôli stopovému mnozstvu nejakej rakovinotvornej latky...ale tych je tam podla mna este stale dost. ja som nedavala ani nedavam. tiez si myslim, ako tu spominali baby, ze ak je v strava pestra a vyvazena a rozumna, tak naco nieco navyse, ked nie je problem.

katrinka8
6. feb 2015

@beton - no, už si to nepamätám tak podrobne, lebo je to dosť dávno 😉 Ale vitamín D sa nedá získať práveže zo stravy. Jedine zo slnenia, ale bez krémov a inej ochrany (oblečenia). Naše deti sa v lete trochu takto slnia, keď sa dá, preto vtedy D-ko nedávame. Ale inak počas roka, kedy je slniečka málo, dávame. Iné vitamíny nedávame, snažíme sa stravou, aj keď pri našej slabej jedáčke je to trochu problém a ako začala chodiť minulý rok do škôlky, trochu sa to prejavilo. Tak sme skúsili akurát Imunoglukán, neviem, či to zabralo, ale chorobnosť sa naozaj výrazne znížila.

vierkac
6. feb 2015

Mamicky, ja som myslela, ze si tu chceme vzajomne radit a nie sa urazat. Podla vsetkeho, co som doteraz precitala, je vitamin D naozaj jediny vitamin, ktory treba dietatku umelo dodavat, do roka idealne kazdy den, do 2 rokov v zimnych mesiacoch. Ja davam Vigantol a nikdy ho nic nebolelo. Ale ako s mnohymi inymi liekmi ci potravinami, znasanlivost je rozna. Su ine produkty, treba vyskusat.

sadul
6. feb 2015

@donaninqa aj nas nafukovalo a celkovo poprdkavala viac, sa mykala, krutila, zrusila som vigantol a davam wellness kids omega3 z oriflameu..spokojnost...

kadri
6. feb 2015

v zimnom obdobi kvapky d3 od swanson

blska3
19. feb 2015

Ahojte dievcata,ja som tiez nazaciatku davala Vigantol,ale malicky zacal byt nekludny az bolesti bruska☹ Ale nato aby som sa vykaslala davat D vitamin uplne ,to urcite nie.Zohnala som si nahradu BABY D a davam to🙂