Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

jahody11
6. mar 2013

@vlasticka185 tak ja klopem, imunita zatial ok, dostali sme tie inj. a tie dost pomahaju, mala bude u babky zatial...

ziarcanka
6. mar 2013

@jahody11 Ak máte poruke ochotnú starkú bez problémov 🙂 🙂 🙂 My máme v tomto ohľade šťastie, babina býva 2 poschodia pod nami, drobca postráži a ešte sa z toho teší, že je užitočná - nedám ju za nič na svete 😀
Predĺženú materskú určite budem vybavovať, ale už som na pár hodín začala chodiť do práce, ktorú mám rada a už mi po 4 rokoch chýbala. Uvidíme ešte ako sa to so Šimim vyvinie, ale ak nebudú mať lekári námietky, bude chodiť do škôlky aspoň na dopoludnie - tie choroby si raz odkrútiť musí a radšej v škôlke ako v škole.

matisekc
6. mar 2013

@ziarcanka plme s tebou suhlasim ze raz si choroby odkrutia aj tieto deti, u nas imunita slabsia, mam predlzenu matersku, Emka ide od septambra na skusku do skolky a uvidime co dalej

zebra41
6. mar 2013

@jahody11 zalezi od diagnozy. Jakubko mal lahsiu a siel do jasiel ako 15mesacny. A zvladame v pohode.

lenkagol
6. mar 2013

..tiez budem riesit predlzenu matersku (pre istotu) ale chystam sa dat Marka do skolky od 3,5 roka a ja chcem ist do prace (ak bude vsetko ako doteraz, klop, klop)..a moja mamina pojde v tom case uiz do dochodku, tak sa spolieham aj na to

jahody11
7. mar 2013

@ziarcanka
@matisekc
@zebra41
@lenkagol dik baby, povzbudili ste ma, nejako to zvladneme. Radsej neskor vystupim z prace ako by som si mala potom hlavu trieskat, ze som to mohla zobrat, najma teraz, ked sa robota tak tazko zhana... ponukli mi robit administrativu do kika nabytok...
u nas je mala stale v pozorovani, berie lieky a dr. v BA sami nevedia, ci ju budu alebo nebudu operovat...

ericka12
8. mar 2013

ahojte mamicky ,,,kontrola v BA dopadla ok 🙂 dr .olejnik mal velku radost z ERICKY lebo konecne pribrala 2 kg od operacii 🙂 a dalsia kontrola o 3 mesiace ,,,,a v septembri by uz mala nastupit do 1.rocnika ale neodporuca nam ziadnu školu ani školku ☹ mam dat odklad ☹ no co vy nato??? ale ja ju dam aspon do predskolskeho aspon na 4 hodinky a aspon 2 dni v tyzni nech si zvika na kolektiv ,,,ale to je najhorsie ze ericka nechce o škole ani pocut ☹ hned sa rozplace ☹

vvia
8. mar 2013

mam otazku ked ma mala defekt komoroveho septa, myslite ze s nou mozem chodit plavat? a inac davali ste ockovat?

lilly2711
8. mar 2013

Ahojte, zavitala som tu opät po "100 "rokoch 🙂 . Chcela som sa vas opytat, Nellie maju operovat subaortalnu stenozu a stenozu chlopne, neviete po akej dobe moze letiet lietadlom???Chcem ist na Slovensko, uz som nebola dva roky, ale neviem, kedy budem moct. Nemalo tu nejake dietatko z vasich tuto diagnozu??? Potrebovala som cosi vediet. Pytala som sa lekara na pooperacnu rekonvalescenciu, ale mam pocit, ze tu to vsetko zlahcuju. ☹

lilly2711
8. mar 2013

@jahody11 som pozerala, co mate nove a som na vas myslela, ze ci ste uz po operacii a teraz citam, ze cakaju, kedze prospieva. No my cakame od Nellkinho 2,5 mesiaca, stale to bolo preto, ze ved prospieva a mozu si dovolit cakat, aj ked echo stale horsie a chlopna zrastena uz na 50%, ale tak snad vedia, co robia. Odhad je na koniec marca az polka aprila.

jahody11
8. mar 2013

@lilly2711 AlICka ma naopak stale echo o trosicka lepsie... kardiologicka rajonna v PP nam povedala, ze mozno ani nebude treba, tak uvidime...

matisekc
8. mar 2013

@ericka12 ja by som skusila najprv od septembra tu predskolsku a skolu az o rok, predsa kym si zvykne na kolektiv, zo skoly by vela vynechala a mohlo by to byt pre nu tazsie do buducna opakovat rocnik ako ist hned o rok neskor, tym skor ked ma zo skoly strach

ericka12
8. mar 2013

@matisekc ahoj skusime od septembra tu predskolsku ,,, to bude najlepsie prenu ,a este sa spitam ci nemozem tam s nou byt aspon pokial si nezvykne co myslis dovolia mi???

matisekc
8. mar 2013

@ericka12 no v statnej skolke silne pochybujem, aspon u nas by to nedovolili, sukromne neviem, ja som chodila do materskeho centra, so synom pravidelne, s Emkou obcas, myslim ze je to dobra skusenost pre deti, zoznamia sa s detmi ale maju tam mamu, len u nas je napr. MC len do 3 rokoch a asi by ju to tam ani s takymi malimi detmi nebavilo, tak skus sa poobzerat po niecom takomto, nieco kde by prisla do kontaktu s detmi ale bola by si tam s nou

lenkagol
8. mar 2013

@ericka12 erika, super ze sa mate po operacii dobre 🙂 nech to tak aj ostane...co sa tyka skoly, tiez by som dala na tvojom mieste odklad, ked vam tak odporucaju, erika nic nezmeska, jeden rok odklad nie je nic, hlavne ked sa boji a nechce tam ist....ak vobec nechodila do skolky tak je to pre nu teraz najlepsie riesenie, materske centra su tiez fajn ako pise @metisekc ..v skole by si zvykala na kolektiv + povinnosti +ucenie, mohlo by sa stat ze by skolu nezvladala este.....u nas v statnej skolke moze byt matka z dietatom kludne kym si nezvykne..ale my sme na dedine, neviem ako je to v meste, a podla mna velmi zalezi aj od vedenia skolky..skus sa popytat..drzim palce 🙂

macilaci
12. mar 2013

ahojte, s dcérkou máme ísť do ba na uzáver ductusu. už sme mali tri termýni a stále bola chorá, výtery mala čisté raz mala nádchu a predtým kašel a teraz mi volala doki, že máme zlatého stafylokoka. ten je vraj v nose už stále ked ho raz dostane, čo bude s nami, to nás nikdy nezoberú?

ziarcanka
12. mar 2013

@macilaci Keď vám robila dr. výtery, tak tam bola určená aj citlivosť, podľa toho vám treba dať ATB lokálne - nám tiež sem - tam vyjde vo výteroch - preliečujeme ho pamyconom, v DKC tuším odporúčajú masť Bactroban. Je pravda, že nosičom už asi zostanete navždy, lebo keď je v nose, tak stečie aj do hrdielka a poprehĺta sa do bruška, len pred nemocnicou ho treba preliečiť, lebo pri oslabení dieťatka sa môže premnožiť a narobiť šarapatu. Zlatého stafyla má v sebe väčšina ľudí, u nás si ho deti nosia ako suvenír z pôrodnice už niekoľko rokov a nikto nevie prísť na to, kde sa im tam "uhniezdil" 😒

macilaci
12. mar 2013

ahoj
@ziarcanka ahoj, no pamycon máme tak dúfam, že budeme OK, lebo už sa normálne bojím volať do blavy 😒

lenkagol
12. mar 2013

@ziarcanka
@macilaci aj zo zvolenskej nemocnici si ho deti nosia ako suvenir..moje obe deti ho mali(maju)..ked nerobi problemi tak sa nelieci nijak..a tiez mi bolo povedane ze viac ako polovica populacie ho ma a ani o tom nevie...marko ked ho mal naposledy vo vyteroch tak nas ani neliecili, mal len trochu zadne sople tak sme striekali morsku sol a preslo to

macilaci
12. mar 2013

už mi odpísala aj naša kardiologička, že to nie je problém, len neviem prečo obvodná hovorí, že tak mi ju nezoberú, ale kardiologička to vie asi lepšie 🙂

matisekc
12. mar 2013

no tak tento suvenir mame aj my, neviem kde sme ho ziskali ale prejavil sa po operacii, kazdy vyter ho potvrdi a tiez dostaneme na preliecenie len pamycon 😢

katka6211
12. mar 2013

jaaaaj baby, pozeram, ze nas je dost, ktorych drobci ho maju. Aj my ho mame v kazdych vyteroch skoro ☹ My ale zase pamycon nemame nikdy, vzdy atb podla citlivosti

lenkagol
12. mar 2013

marko pokial nema prejavy (nesopli, nekasle, neteplotuje, ...) a ma ho vo vyteroch tak ho nasa dr. ani nelieci ....

priadka
12. mar 2013

@lenkagol ano - nasa pediatricka zvykne hovorit "neliecim vytery, ale dieta" 😀

macilaci
13. mar 2013

takže ked nič iné nechytíme, 24 . 3. v nedelu máme nástup do blavy, držte nám prosím palce 😉
@ziarcanka už máte výsledky?

matisekc
13. mar 2013

Emke robia vyteri len ked ma soplik a vtedy tam je vzdy tak na preliecenie dostane pamycon

ericka12
15. mar 2013

@lenkagol
@matisekc dakujem vam za vase radi 🙂

vlasticka185
17. mar 2013

nas Samko ma toho stafila asi stale, 😒 ,hoci nema ziadne znamky choroby,stale ho najdu vo vyteroch,3 mesiace sme sa preliecovali,aj naposledy nam zas zistili streptokoka a obriezka sa opat musela prelozit,ale pri streptokokovi ma horucky a vlastne priznaky ochorenia,my momentalne riesime zubky

takze podavam hlasenie,ze Samko je zase na antb. koli opuchnutej hornej pere,nastastie liecba zabrala,pera odpuchla,zubky uz tak nebolia,aj papat sa mu uz da ,menime zubneho lekara,kedze koli dg na srdiecku odmietal osetrit pokazene zubky 😠 😢 .......na stredu sme objednany k novemu zubarovi,tak uvidime,ci si nas ten zubar zoberie pod svoje kridla,lebo Samka sa kady boji,ako Satanasa 😢 😀 ,pokial budu zubky robit problemy,tak asi budeme musiet ist na hospitalizaciu a dat ih v narkoze vytrhnut,ale samozrejme to budeme musiet mat dobre vytery,ale ako sa k nim dopracovat,tak to teda fakt neviem,hneva ma,ze nemocnica je plna toho zlateho stafila,ved ho aj volaju ze nemocnicna potvorka a kedze Samko ma take problemy s tou imunitou,neviem co robit,kam sa obratit,aby niekto s jeho zubkami nieco robil 😒 ☹ 😢 ,to dieta mi 2 dni poriadne nespalo,nejedlo a teda ktovie,ako to dopadne nabuduce a potom nebud v strese

matisekc
18. mar 2013

@vlasticka185 neskusala si sukromneho zubara? ja viem ze su drahi, ale asi by som najprv skusila to a az potom dat zuby vytrhnut, u nas je jedna, ja som u nej nebola, ale susedina mala(3 r.) mala strasne bolesti zubkov, nechcela jej ani jest a obvodna zubarka jej zubky pozrela ale povedala ze kaz nema tak jej povedala ze nech jej dava len nurofen od bolesti a ze to mozno prejde, neprechadzalo tak ju zobrala k tej sukromnej, ta jej pomohla, ale neviem co presne mala

vlasticka185
18. mar 2013

@matisekc tento,ku ktoremu sme na stredu objednany je sukromny,cize uvidime,kedze vies,boja sa tu vsetci kardiakov,a ta nasa dg taka nepredvidatelna,uvidime ako dopadneme a ked inac nie,tak potom musime niekoho najst asi v Blave