Predčasniatko zle počuje

20. jan 2024

Pekný večer. Synček je predcasniatko 34tt po narodení bol na JIS kôli ťažkostiam s dýchaním. Jedno uško mu vyšlo vybavné a druhé nevýbavné. Už sme boli 2x na meraní BERA a stále mu to uško vyjde, že počuje na 60db a na 35db to stále nevychádza. Máme ísť do BA. Malý reaguje krásne aj keď sa otočím len na posteli hneď sa budí podľa mňa počuje aj tie nižšie tony. Ale strašne sa bojím čo bude či aj keby sa to potvrdilo sa dáva nacuvatko. Malý má skoro 4 mesiace. Ževraj má v usku veľa mazu ale, že to nemá na to vplyv. Som z toho zúfalá

janinah
20. jan 2024

Tvoje zúfalstvo mu pomôže ako? Urobíš co sa bude dat,mame dosť odborníkov,poradia...pilot z neho nebude,ale môže mať krásny život aj s načuvadlom,len potrebuje podporu a istotu od rodičov.Toto zvladnete,sú oveľa horšie choroby.

jablkovastrudla
20. jan 2024

Ono sa to moze este zlepsit. Moj syn sa narodil hluchy, na pravom uchu mu nenamerali absolutne nic a na lavom mal iba vysoky frekvencie. Chodili sme na kliniku kazdych par mesiacov, dostala BAHU ktora sirila frekvencie cez kost za uchom. Vlozili mu ventilacne trubicky do ucha a neskor dostal nacuvatko ktore mal pol roka. Teraz ma 5,5 a po operacii uz nenosi nic. Na prave usko stale nepocuje ale lave mu opravili.
Syn bol donoseny a v rodine nemame ziadne ochorenie sluchu takze proste iba zhoda nahod. Pre mna to bolo tiez sok, strasne som plakala ale ver ze teraz uz vedia deckam super pomoc a vela veci opravit 🙂

stellarstar
20. jan 2024

A čoho sa bojíš nasluchacieho aparátu? Bud rada že mu včas na to prišli ako neskôr, mne tiež dosť neskoro na to prišli a mala som problémy. A bude viesť úplne normálny život

deti95060810
20. jan 2024

to že v nemocnici dieťaťu namerajú sluch ešte nič neznamená..
mojej namerali na jednom ušku a aj tak má stredne tažkú poruchu sluchu...