Syn si búcha hlavičku, keď sa hnevá. Je to normálne?

elise
16. apr 2008

prosím pomôžte mi môj syn si začal ked sa jeduje a nechcem mu ustúpiť buchať hlavičku o zem alebo o stenu je to normálne alebo nie? ja ho vždy vtedy ako sa jeduje chytím do náručia a hovorím mu že ho ľubim .....ale niekedy neustriehnem, nebúcha sa silno ale neviem prečo ho to napadlo?? dakuje za každý názor🙂 ja sa spýtam doktorky ale chcelsa by som vedieť aj vaše skúsenosti. ospravedlnujem sa vopred za to keby tu takáto téma už bola, ale mne to vyhladávač nenašiel.

ckatka
7. feb 2018

nas rocny toto ma tiez vo zvyku - ked sedi v stolicke na krmenie a nieco sa mu nepaci, trieska si dozadu hlavu. Ked mu vezmem nieco co nesmie, tak sa hodi (rychlo si sadne a potom lahne) na zem, a trieska si hlavu celom o zem. Ale je rozkosny, lebo fakt vidno ako si dava pozor aby to nebolo moc silno :D :D Blby nie je,...to sa mu musi nechat :D Ked si ho nevsimam, postavi sa a pride....

slusnaxbaba
6. mar 2018

@sstefi ako dopadlo buchanie hlavicky?

evelinaciganova
6. máj 2019

Ahojte,viem že je toto stará téma,ale týka sa aj nás,resp.mojho syna,má 3roky a 3 mesiace.Hladala som niečo ohladne tejto témy.Robí to už od útleho detstva.To búchanie hlavičkou,kmitanie neustále,či už do rytmu ,alebo len tak.Viac to začalo po hre Bác bác bum bác....Kým mi zaspí myká hlavičkou zo strany na stranu,alebo vykopáva nohi,rukamiuž . Myslela som,že ho to prejde,ale teraz začal aj mykať prudko hlavou dopredu a dozadu už aj pri kreslení, a jedení,v klude bez pohybu mi tento drobec ani neobsedí,stále musí mať telo v pohybe,odráža sa od sedačky,či stoličky celým telíčkom,alebo hlavou,je dosť temperamentný a živý. Mmm,no neviem,ale asi na základe niekolkých článkov,aj čo som počula a aj týchto komentárov ako tu čítam to ozaj to bude mať aj niečo do hudby.??... :D Lebo ja hudbu od malička milujem,rada spievam,tancujem,dokonca aj pri varení musím mať hudbu pustenú a tancovať či spievať pri tom, 🙂 🙂 🙂 hrám malému na niektoré hudobné nástroje- len tak pre radosť,malému som ešte v brušku stále spievala.Ked som bola mladšia, spievala som v zbore ,navštevovala hodiny flauty a výtvarnú umeleckú školu.Aj dnes sa venujem umeniu a baví ma to,ale žial veru už nemám na to tolko času,kedže veškerý svoj čas venujem rodine,domácnosti a svojmu neposednému malému zbojníkovi,ktorého je plný dom xixix.. Vela času trávi kreslením,malovaním,miluje hudbu a behanie a prírodou.Mali sme obavy prečo to stále robí s hlavičkou ,rukami,nohami telíčkom,musí ich mať neustáále v pohybe,,ale po prečítaní aj týchto vaších skúseností som sa ukludnila,dúfam,že to prejde,bez toho ,aby sa nebuchol velmi,alebo neublížil,aj v noci dokonca sa často stane že nevie zaspať,pokial sa nemyká a nespieva pesničky ,či nožičkami silno nevykopál do paličiek,ked sa v noci zobudí mixuje sa a hmká si ,alebo mi povie aby som mu spievala a do postielky si hlavičkou o rám búcha, manžel mi povedal,že ked bol malý aj on to robieval.Hmm...