Vyšetrenie imunity

citronade
2. júl 2015

neviete niekto, ci sa dojcatam pri hospitalizacii, napr z dovodu klasickych chorob, ako siesta choroba atd, robia testy na imunitu, resp. z krvi v takychto situaciach sa zistuje aj hodnota imunoglobinov, ktore maju SKRATKU IGG, IGA, ATD...? alebo sa imunoglobiny vysetruju len v nejakych specialnych situaciach?. ak by niekoho znalosti siahali az sem,budem vdacna.zaujimala by ma ich hodnota, mam zopar vysledkov dietata krvneho obrazu a ine z biochemie, len pod spominanymi skratkami sa tam nic take neuvadza.

bbbarunka
3. júl 2015

@citronade pocas choroby su tie vysledky skreslene, treba to robit v dobe, ked je dieta zdrave.

citronade
autor
3. júl 2015

@bbbarunka jasne, to ma nenapadlo, by mi to bolo na nic..

sasa1983
3. júl 2015

Urcite nie, jednak tieto vysetrenia,resp.vysledky su otazkou viacrych tyzdnov, nie par dni. Samozrejme, nieco skor. Sasa

sasa1983
3. júl 2015

A o ich cene pisat radsej nebudem.

citronade
autor
3. júl 2015

@sasa1983 keby som to chcela na vvlastnu ziadost, kolko to stoji cca? a novorodencom to nerobia automaticky? a vobec, aj tak, preco zo ziadnych vysledkov nevycitam hodnoty igg, igga, igm atd?

ivkadracova
3. júl 2015

a v pripade exemu to robia zadarmo? a co vsetko robia? ked ma dieta rok..

sasa1983
3. júl 2015

@citronade lebo sa to nerobi, som lekarka a uz som to pisala. Napr.vysetrenie protilatok proti bielkovinam kravskeho mlieka (cca 500euro). Cakanie na vysledky cca 4-6tyzdnov (antia IgE sa robi len v Kosiciach na posudenie narocnosti vysetenia.). A to nie su protilatky vseobecne, ze IgG na vsetko, to su konkretne imunoglobuliny na konkretne alergeny/patogeny. Indikovat bezny pediater nemoze, zvacsa len alergolog (gastroenterolog napr.tiez, nie ale kazdy).

ivkadracova
3. júl 2015

ak napr. chceme vyzistit alergie

citronade
autor
3. júl 2015

@sasa1983 toto ma suvis s neurologiou, k vysloveniu istej neuro diagnozy je potrebne okrem inych neuro symptomov, vediet ake hodnoty imunoglobinov su vv krvi. spolu s hodnotami alfaproteinov... to sa zrejme tiez robi nejak zlozitejsie.

sasa1983
4. júl 2015

@citronade ale tak o to je to jednoduchsie
Ked mas od neurologa indikovany takyto odber a presne je napisane, co sa ma vysetrit, protilatky proti konkretne comu odobrat, tak je to bez problemov. A to by vam v nemocnici na zaklade takeho odporucenia mali zobrat, alebo v ambulancii mozno jz aj toho neurologa, ked to indikoval. Potom uz len pockat na vysledky, ale tak to sa da...