Zápcha a vedomé zadržiavanie stolice u 9 mesačného dieťaťa

katkara
27. mar 2017

Zdravím žienky, potrebujem pomoc... Mám 9 mesačnú dcérku, ktorá má problémy so zápchou a tento týždeň cez víkend som nadobudla pocit, že stolicu vedome zadržiava. Keď začne tlačiť zaborí hlávku do zeme, nohy napne ako struny a nič... Keď ju to prejde spokojne sa hrá ďalej. Doteraz nemala s kakaním žiadne problémy, prvýkrát sa to stalo v januáry, to mala 7m, nekakala viac ako týždeň, tak sme šli k doktorke, tá jej dala duphalac, espumisan a probiotiká, vtedy po 3 dni to začalo vychádzať a po 5 dni už normálne kakala, no teraz sa to zopakovalo znova, duphalac berieme už 5 deň a zatiaľ nič, dnes som pridala aj tie probiotiká a espumisan...
Nemali ste niektorá podobný problém? Neviete mi poradiť čo robiť, čomu sa vyhnúť alebo hocičo čo by pomohlo? Už som zúfalá😢

katkara
autor
29. mar 2017

@mily7 dakujem🙂 nocnik zatial zabera,dnes zafungoval aj bez predchadzajuceho tlacenia😉 a vedela by si mi odporucit nejaky vhodny rychly "cestovny" snack?

danieela
29. mar 2017

@katkara
... ja vzdy pockam kym je voda tak akurat na zarobenie s UM ... fakt sme nikdy toto cez lekaren neriesili ... vzdy len takto ... kym je problem tak kazdy den jedno papanie takto zaliat ... potom sem tam raz za tyzden preventivne 😊 ... dufam ze pomoze tak, ako nam 👍

mily7
30. mar 2017

@katkara jablko,hruska v nasom pripade😁neskor mozes rozmyslat nad chrumkami. Naozaj teraz ked problemy,ked idu zubky,malo pije tak len takto.

zamiskova
16. apr 2021

@katkara zdravím môžem sa opýtať ako ste to viriešili? Máme doma to isté a už som zúfalá ako sa mala trápi. Ďakujem pekne

katkara
autor
16. apr 2021

@zamiskova ahoj,no mám pocit,že u nás nezaberalo nič,poctivo sme sa vytratili asi do 1,5-2 r potom som nadobudla pocit,že to môže byť s mlieka podľa toho ako som ju sledovala... Tak sme šli k alergo nakoľko aj staršia dcéra je alergik a tam jej zistili suspektnu alergiu na BKM,mali sme mesiac diétu a od vtedy máme vďaka Bohu pokoj... Teraz bude mať 5r,ale pre zmenu to zažívame pri synovi... Tomu 5,5m zistili alergiu na zemiaky🤦🏻‍♀️

zamiskova
20. apr 2021

@katkara ďakujem pekne. Držte sa pôjdem asi aj ja touto cestov.

katarina644
20. apr 2021

@zamiskova skuste ist na gastro, tam robia vsetky vysetrenia na lepok, a na ostatne veci a na ine vysetrenia sa to tam riesi.