Ako pomôcť 7 mesačnej dcérke, ktorá má problémy s kakaním?

Zodpovedané
10. mar 2022

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcérka je dojčená a od začiatku prikrmovania má problém so zápchou a tvrdou stolicou. Veľmi plače pri každom kakaní. Zadržiava. Dávam jej aj vodu, aj oleje do príkrmu. Vločky nepomohli.

Doteraz sme neužívali probiotiká.

Viete nám nejaké poradiť?

Ako inak jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako píšete, tak dôležitá je vodička a oleje. Ale trakt si musí aj zvyknúť na prikrmy. Probiotiká Probiofix Imun Baby. Ak by zápcha pretrvávala, tak je vhodné nasadiť Dulcosoft z lekárne.

Robte jej vodovejšie príkrmy a nedávajte banán, ryžu, zemiak. Skôr tekvica, cuketa. Môžete kúpiť HiPP BIO Slivkový nektár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas