Zápcha, vláknina ani čípky nepomáhajú

adrianka7d
3. máj 2019

Ach baby ja som už zúfalá , máme hrozne problémy s kakanim od úplného malička . Stále zápcha snažím sa o to aby píl čo najviac tekutín ,polievky papa aj dva tri krát za deň, pridávam ľanové semiačka , máme stým stále problém každý deň chcem aby lákal skúšame to dobrovoľne aj na silu , niekedy tlači niekedy nechce som už zúfalá , nepomáhajú nám žiadne šťavy , slivky ani duphalac ani čipky . Chodili sme aj na gastro nemá alergiu žiadnu alergiu . všetky výsledky mal ok . Už neviem ako mu mám pomôcť . Skúšam mu aj olejčekom natierať riťku už neviem ako ďalej je mi ľúto že ho musím stále takto trápiť . MoEm mu dať čipku keď som mu dala večer a nevykakal ju ! Kajal naposledy v pondelok.

deti95060810
3. máj 2019

v pondelok? moja malá nekaká aj 2 týždne...no ale my to máme z liekov...

sapetka
3. máj 2019

@adrianka7d probiotika ste skusali?alebo 100%stavs z vytlaceneho pomaranca, tepla voda Nepouzivali ste casto rekt rurku alebo inak pomahali pri kakani,

magdalenkad
3. máj 2019

@adrianka7d ahoj, neviem kolko ma tvoj maly, ale my s kakanim bojujeme uz od augusta minuleho roka. Teraz ma2roky a3mes. Po lekaroch aj skoda chodit, lebo stale sme odbiti s tym, ze to je psychika. Naposledy na gastre nam predpisala prebioticku vlakninu valosun a probiotika biogaia. Mlieko smie max. 1,5dcl denne. A musim povedat, ze celkom to zabralo. Ano obcas mame, ze nekaka aj par dni, ale uz pri tom aspon neplace a stolica je vzdy taka akurat, ktoru nevie skratka zadrzat. Takze sa musi pokakat, ci chce, ci nechce 🙂

magdalenkad
3. máj 2019

@adrianka7d no a taktiez nam doporucila kupel v harmanceku, pitie stavy /surova cvikla,mrkva,pomaranc/, vynechat varenu mrkvu, ryzu...atd...ale to nedodrziavame vsetko....

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@deti95060810 ...hej v pondelok ale nebolo to veľa ... Máme dva a pol roka, tiež nekakavame aj dlhšie niekedy ale ja som stoho zufala

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@magdalenkad môj malý má dva a pol a bojujeme stým v podstate od bábätka , tiež mu dávam aj vlákninu a všetko možné šťavy a polievky dokonca pred chvíľou vipil aj lyžičku olivového oleja keď som to čítala vo veľa príspevkoch a neviem či je v pohode keď nevykakal ani tu včerajšiu čipku či sa mu rozpustila alebo čo alebo či prípadne môžem skúsiť dať ešte jednu .

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@sapetka áno probiotiká sme dlhodobo používali a nepomohlo vôbec ,aj teplú vodu dávam nalačno a už som mu dala zo dva dni aj večer miesto mlieka , dávam prebioticku vlákninu ale všetko bez výsledku.rurku sme používali v krajnich prípadoch keď už sa inak nedalo

sapetka
3. máj 2019

@adrianka7d ach jaj chudatko😏tak prajem nech sa to rychlo vyriesi. A nemoze mat na lepok alergiu?

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@sapetka nie nemá alergiu , chodili sme dlho na gastro všetko mal v poriadku

magdalenkad
3. máj 2019

@adrianka7d cipky nezaberali ani nam, to nam v podstate aj zakazali, aj ten duphalac nesmieme, ze mame ist prirodnou cestou... skus tie kupele harmancekove, najlepsie by bolo rano, ak by sa dalo .

mkado
3. máj 2019

@adrianka7d dobry den, aloe vera gel na pitie ste neskusali?

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@mkado dobrý deň áno skúšala ani to nepomohlo

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@magdalenkad a kde kúpim ten harmanček v lekárni ? To ma byť čaj či ?

mkado
3. máj 2019

@adrianka7d ake ste mali?

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@mkado forever

eeerickal1
3. máj 2019

@adrianka7d podľa mňa by si chvíľku nemala dávať nič, nech sa to nejako skúsi vyplaviť z tela, zelenina obsahuje veľa vlákniny, nie vždy je kopa zeleniny riešením, skúsila by som bylinky opýtaj sa v lekárni alebo teplú vodu, nehovorí sa mi to dobre hádam ma maminky neukameňujú, ale skús sa informovať u dr, možno nejaké preháňadlo, iba trošičku, aby sa proste vyprázdnil, zápcha nie je sranda a je dosť nebezpečná, bolesti bruška, nafúknutie, zápaly :( Držím palce!

veronikadamianko
3. máj 2019

@adrianka7d dobry den nam jedine pomaha movicol junior neberie ho stale odporucila nam ho na gastre nech si ho zozenieme inak sme vyskusali vsetko mozne aj nemozne movicol jediny pomaha

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@eeerickal1 no musím sa pokúsiť nejak to z neho dostať kázala som mužovi nech kúpi easylax ak budú mať to by malo byť nejaké prehanadlo to sme ešte nemali tak uvidíme.

melinocka
3. máj 2019

@adrianka7d ake stare dietatko?

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@melinocka 2,5 roka

adrianka7d
autor
3. máj 2019

@veronikadamianko a čo to je ? To sme ešte nemali

mkado
3. máj 2019

@adrianka7d a fields of green od forever ste neskusali?

veronikadamianko
3. máj 2019

@adrianka7d to nam poradili v NR na gastre ,kamaratka co ma malu tej v BA , je to pri dlhodobej zapche max rok uzivat mi uzivame dlhsie ale nie pravidelne mali sme 1 az 2 sacky a uplne nam staci pol sacka par dni uzasne to zmaksi stolicu a dieta sa krasne vykaka zial vsetky dr.radia len co je smutne tento liek je Zohnatelny iba v Rakusku mozu ho deticky od 2 rokov ..jedine co fakt pomaha ani easylax nepomohol je to skor pre male deticky to nam povedali na pohotovosti lepsi je cipok

melinocka
3. máj 2019

@adrianka7d 2,5r dobre... ja by som skusila kombinaciu: tekvicovy olej lyzicku rano na lacno 15min pred ranajkami, aloe gel 2x2,5ml, a probiotika 1 vecer pred spanim... ale len probiotika od LR mam odskusane ze funguju (zial tie z lekarne mi nefungovali)... tento trojboj - nevynechala by som z trojboja ani jedno! No a tiez by bolo dobre sa zamysliet nad pracou so psychikou dietata, ci je vsetko ok. Drzim prsty.

joujou444
4. máj 2019

@adrianka7d my tiez sme mali parkrat tento problem. Zdalo sa mi ze v kombinacii vacsiny z uvedeneho hore jej este robila dobre masaz bruska - pritlacit jemne parkrat za sebou v oblasti vlavo nizsie na brusku tam zhruba kde je hrube crevo akokeby nad bedrovou kostou. Snad som nic nedoplietla 😊 az tak vzdelana v tejto oblasti nie som, hmat mi ukazoval jeden starsi pediater ze aj mechanicky sa da takto pridzene pomoct. Ale nie az tak casto, skor v takychto krajnych pripadoch.

magdalenkad
4. máj 2019

@adrianka7d kedysi sa predaval tekuty extrakt rumanceka chamomilla teva, ale ten stiahli z predaja...ale skus v lekarni si pytat nejaku nahradu tohto..oni ti uz poradia....

marya2
4. máj 2019

Dcérka mala dlhobo problém s kakaním, asi od roka, až nakoniec ako 2,5 ročná skončila v nemocnici. Nakoniec nám pomohla obvodná lekárka. Predpísala Duphalac - vraj to nie je návykové ani škodlivé. Dcéra to užívala veľmi dlho. Ale môžem povedať, že to ju dostalo z problémov. Dovtedy nám nič nepomáhalo - ani šťavy, ani slivky v mlieku, ani teplý kúpeľ (ten občas). Postupne sme Duphalc vysádzali až nakoniec úplne vysadili. Bolo to ťažké obdobie, ale našťastie, je to dávno za nami. Ja na Duphalac nedám dopustiť. Ale musí sa užívať naozaj dlho.

ink
5. máj 2019

Počuj, viem, že hovoríš, že nemáte potvrdené alergie, ale niečo sa tam musí proste diať. Čo keby ste na týždeň vysadili múku a mliečne, že čo to spraví? Môjmu sa z prvého vyšetrenia nepotvrdila celiakia, tak som to neriešila, ale stále pretrvával tento problém. Až sa to zhoršilo a po každom múčnom sa mu už aj pupák vyhodil kdekoľvek na tele. Už vyše mesiaca je na bezlepkovej strave a kaká každý deň, konečne bez plaču. Viem o čom hovoríš. Keď dieťa nekaká, trpí celá rodina. Náladovosť, plač ... hrozné.

mechurik
5. máj 2019

My sme mali to iste a nakoniec to bola alergia na laktozu a histaminova intolerancia.
Kludne to moze byt aj lepkova alergia.

Synovi to zistili az v 4 rokoch dovtedy sme sa strapili s jogurtami ktore mali pomoct a pritom ich nemal jest...

mechurik
5. máj 2019

Cipok podla mna je fajn ale to su babske reci pokial viem nejaky chlapec po cipku zomrel