Zápcha, vláknina ani čípky nepomáhajú

adrianka7d
3. máj 2019

Ach baby ja som už zúfalá , máme hrozne problémy s kakanim od úplného malička . Stále zápcha snažím sa o to aby píl čo najviac tekutín ,polievky papa aj dva tri krát za deň, pridávam ľanové semiačka , máme stým stále problém každý deň chcem aby lákal skúšame to dobrovoľne aj na silu , niekedy tlači niekedy nechce som už zúfalá , nepomáhajú nám žiadne šťavy , slivky ani duphalac ani čipky . Chodili sme aj na gastro nemá alergiu žiadnu alergiu . všetky výsledky mal ok . Už neviem ako mu mám pomôcť . Skúšam mu aj olejčekom natierať riťku už neviem ako ďalej je mi ľúto že ho musím stále takto trápiť . MoEm mu dať čipku keď som mu dala večer a nevykakal ju ! Kajal naposledy v pondelok.

frota3
4. aug 2021

@zlatica no presne, pridavala som si do toho, co som prave isla jest alebo pit. len zamiestala a bolo. vies aj preco nie do bublikovych? isto ju ale doplnim do lekarnicky domacej, nech je tam aj preventivne. clovek nevie, kedy sa taketo brusne crevne problemy objavia. aj som si hovorila teraz naposledy, ze nechapem preco, pretoze stravu som nijak nezmenila, nebola som ani v strese, alebo bez pohybu. hlavne, ze som nasla aj vdaka tebe nieco, co pomohlo.

zlatica99
9. aug 2021

@frota3 asi preto, že keď si ju pridávaš do nejakého nápoja, tak ju rozmiešavaš lyžičkou, až kým sa úplne nerozpustí. No a vieš, aké veci sa dejú s bublinkovými vodami, keď ich miešaš. Začnú peniť ako besné. Tak by sa asi mohlo stať, že by ti to vykypelo celé z pohára. Neviem prečo inak by sa to neodporúčalo. Hej no, niekedy sa nám dejú veci, ktoré si nevieme vysvetliť. Ale teraz budeš už pripravená, keby to znovu prišlo 🙂

frota3
13. aug 2021

@zlatica99 aha hej, to znie celkom logicky. neviem, som myslela, ci sa neudeje nejaky proces v tej bublinkovej vode, ked sa tam dostane vlaknina. blba som, co ti poviem, lebo vsak co uz len by sa tam mohlo stat. to som veru. som ju aj mamine kupila. kukala na mna, ze naco jej to davam. ale reku mami, len si to odloz, ani nevies, kedy sa ti bude hodit.

frota3
2. sep 2021

@zlatica99 aj ked si este nestihla odpisat, tak ti musim zreferovat. vsak potom sa vyjadris. co som ti pisala, ze som vlakninu aj mamine kupila a bola taka skepticka voci nej. tak prisiel na psa mraz a uz aj jej sa hodila. bola s kolegynami na pobyte a vyjedali samozrejme piate cez deviate, tak to zanechalo nasledky a mala problemy s tym, aby isla normalne na potrebu. ani sa mi nepriznala, len som videla, ze ma tu pixlu vylozenu na linke, ked som bola u nej. tak mi potom dakovala, ze som jej ju priniesla vtedy.

zlatica99
10. sep 2021

@frota ale nie si blbá, len si sa nad tým zamyslela. Stále lepšie ako keď niekto nespraví ani to 🙂 Vidíš to, to sa často stáva, že ľudia takto niečo dopredu ofrflú a potom im to ako dobre padne na úžitok. Ale však hlavné je, že jej pomohla a mala ju hneď po ruke doslova, keďže si jej ju doniesla. Nemusela ani nikam chodiť alebo objednávať.

frota3
28. sep 2021

@zlatica99 cakala som u nej taku reakciu. mozno by aj nastala, keby sa jej neprihodilo, to co sa prihodilo. ale som rada, ked ti mam povedat, ze aspon mala hned po probleme. ale prosim ta, ona ju uz naobjednavala aj tym kolegyniam. ze vsak su rovnaka vekova kategoria, tak isto aj ich budu matat podobne problemy. takze ich vybavila tiez zasobami. popravde som ostala aj prekvapena, pretoze ked jej nieco ja odporucim alebo donesiem, tak zvykne vraviet, ze zase len vymyslam nejake novinky a robim pokusy. ale teraz to bolo inak.

zlatica99
7. okt 2021

@frota3 a tak vidíš. Potom toto tvoje rozhodnutie kúpiť jej vlákninu domov padlo na úrodnú pôdu, keď hovoríš, že aj ona ju potom bola kupovať. Keby sa jej nepáčila, alebo by jej nezabrala, tak by tak nespravila, no nie? Možno len pred tebou máva také reči, ale vidíš, že ju sama od seba nakoniec vyskúšala, keď si nevedela dať rady.

frota3
8. nov 2021

@zlatica99 aj si myslim, ze to takto bude, ze predo mnou chce byt ako keby hrdinka. ale nerozumiem preco, vsak sa pozname a prezili sme si uz svoje za tie roky. ale nevadi, len ma to tak niekedy zamrzi. dolezite je, ze vlaknina pomohla a som rada, ze to aj priznala.

frota3
2. dec 2021

@zlatica99 inak dokonca som sa dozvedela, ze si ju aj sama bola kupit potom v lekarni, ked sa jej minula ta odo mna. potom uz bola frajerka, vravela, ze si kupila rovno to velke balenie, ze vsak jej pomohla, tak radsej nech ma doma, keby bolo opat treba. jasne, ze som tomu rada, ze jej pomaha, len ma zamrzel ten jej pristup. ale dolezitejsie je to, ze jej robi dobre.

zlatica99
9. dec 2021

@frota3 ti verím, že to nie je moc dobrá situácia, ale hovorím, sústreď sa na to, že si jej pomohla. To je myslím dôležitejšie v tomto prípade 🙂

nikol873
18. jan 2022

o com je rec babule? akoze mam skusenosti s jednou vlakninou, ktora sa mi dobre osvedcila uz po niekolkokrat, ale rada sa dozviem aj pripadne nieco nove, co by stalo za vyskusanie ;)