Zlepená predkožka

renca910
10. jan 2015

Ahojte,zaujima ma ci ste niektora s dietatkom absolvovali to co caka nas,malemu este nejde stiahnut predkozka mal to aj zapalene,ma tam nahromadenu smegmu,sme objednani k urologovi,bude mu s tym robit nieco,ze mu to prejde laserom a potom mu to stiahne,nic konkretne som k tomu nevygooglila,preto ak mate niektora skusenost,budem rada ak mi to presnejsie objasnite,dakujem

sashabb
10. jan 2015

@renca910 strhne mu to nasilu 🙄

jannullka1
10. jan 2015

Aj ja viem len o tom, že strhnú nasilu a hotovo ☹ môj má len 9 mesiacov, doktorka vravela, že už sa s tým necvičí, s predkožkou.. Má vnútri tiež biele nahromadené trocha a nejde mi to vyčistiť. Vy im nejako čistíte pipika?

zara0201
10. jan 2015

Ziadny laser, stiahnutie na silu. Trvalo to asi 2 sekundy, prve cikanie potom horor. Ale potom OK. Natrete 2x framykoinom. Ziadna veda.

renca910
autor
11. jan 2015

@sashabb
@jannullka1
@zara0201 preco by mu to strhal nasilu,ked aj pediatricka mi hovorila,ze sa to uvolni najskor tym laserom,a ked mi urolog na poslednej kontrole o tom hovoril tak mrkol na ten pristroj!

bubula_007
11. jan 2015

@renca910 hlavne sa pýtaj lekára, nech ti vysvetlí dopredu, čo bude robiť. A potom sa rozhodneš, či s tým súhlasíš, alebo nie.

bubula_007
24. jan 2015

@renca910 ako ste dopadli u urologa?

renca910
autor
24. jan 2015

@bubula_007 ideme az o 2 tyzdne

bubula_007
24. jan 2015

@renca910 nevedala som kedy idete. A neskúšala si malého kúpať v odvare zo slezu nebadaneho? To vraj veľmi pomáha.

renca910
autor
24. jan 2015

Skusim uz to mam doma,uvidim ci pomoze

@bubula_007

luciarobi
24. jan 2015

Nášmu malému sa tiež nedala stiahnuť predložka ale iba z jednej strany (ma 3,5roka), tak som to radšej začala riešiť, urolog mi povedal že najlepšie je to stiahnuť nasilu, najprv som sa zlakla a moc som to nechcela, len mi ešte povedal, že neskôr to musia rozstrihavat noznicami keď sú tam už silne zrasty, možno keď ma dieťa cca 5rokov, tak sme to teda radšej urobili hneď, ale poprosila som ho aby mu to niečom umrtvzjucim trochu postriejal.
. Za cca 2sek to bolo stiahnute a o 2 minúty sa malý smial.. Ale to prvé cikanie bolo strašne, asi 1 den plakal pri cikani a bolo po všetkom 😊 tiež som sa toho straaasne bála, ale už to máme z krku 😊

molin
24. jan 2015

A nie je to nejako skoro v 9 mesiacoch? My sme tiez boli a urologii a to mal maly 3 roky a 2 mesiace a predtym sme poctivo skusali po kupani doma. Na niektorych miestach sa mu to pekne uvolnilo, ale tie ostatne nie a nie odlepit tak preto nas poslala dr. na urologiu. A urolog mu to pretiahol a bolo hotovo. Akurat par dni s tym cikam sme sa trapili lebo ho to stipalo.

bubula_007
24. jan 2015

@renca910 držím palce, aby pomohlo. Aj keď toto je u niekoho zdĺhavé, ale hlavne aby nebolo treba nasilu.
@luciarobi to je fajn, ze vy ste sa potrápili iba jeden deň, čítala som skúsenosti mnohých mamičiek, ktoré toto iste nemôžu povedať a mnoho deti malo viac problémov po strhnuti ako pred.

halko
24. jan 2015

my sme sedavali v odvare zo slezu,nam to pomohlo,samozrejme este sme "cvicili hore-dole"

bubula_007
24. jan 2015

@dobromila poučný članok. A práve hajanka mi poradila ako na zúženú predkozku a fakt musim povedať, ze po cca dvoch týždňoch strečingu vidieť malé zlepšenie.

renca910
autor
25. jan 2015

@halko a mozem ten odvar zo slezu dat do maleho poharika a tam mu mocit pindika?zda sa mi to ucinnejsie lebo do vanicky to by som kolko toho musela naliat...

bubula_007
25. jan 2015

@renca910 myslim tak tri vrecúška do pol litra vody a tak do vane. Aby v tom chvíľu posedel. Moja sestra to tak robila svojmu synovi a chlapec to ma už v poriadku.

renca910
autor
26. jan 2015

@bubula_007
@halko
@dobromila

dievcata mačala som mu pindika v tom sleze,islo mu to okusok nizsie potiahnut a trcalo kusok tej smegmy a pekne som videla kolko tam toho ma a ma to oto prilepene asi ma sibne!
o tyzden ideme na tu urologiu,keby mu to aspon pod ten zalud povolilo dovtedy,lebo to prizvukoval aby to podto dovtedy islo,zeby to bolo dobre....

bubula_007
26. jan 2015

@renca910 nemôžem spať tak študujem o smegme. Dočítala som sa, ze "u malých chlapcov smegma pomaly ale isto podporuje oddeľovanie predkožky od žaluďa". V ďalšom článku bolo, ze sondou sa opatrne oddeľuje predkožka, niekedy treba aj trikrát ísť k urologovi. Často sa piše, ze v takomto prípade ako je aj vás, ze nasilu strhnú, ale už más zopár argumentov, ze prečo to nedovoliť, a hlavne ak si teraz na prvýkrát videla zlepšenie, tak dúfam a držím palce aby o týžden ste mali taký pokrok, ze návšteva urologa bude "zbytočná".

jankoduraj
26. jan 2015

Ahojte baby. Tak ja mám 5 chalanov a všetkým som predkožku sťahovala (ale postupne po troške) vždy pri kúpaní. Najmladší má 15 mesiacov a predkožka sa mu dá stiahnuť už úplne. Nikdy som ani s jedným nebola pri urológovi. Samozrejme že niekedy boli aj slzičky ale nič drastické. Keď si chalani objavili to "niečo" medzi nohami 🙂 začali sme ich učiť ako stiahnuť predkožku a umyť žaluď. Vždy sme vraveli že pipík musí urobiť kukuk aby sme ho umyli 😀. Len žiadnu paniku a veľa trpezlivosti.

brisilda
26. jan 2015

pokial viem predkozka sa postupne uvolnuje az do puberty cca do 15 r. . Pokial tam nieje zapal a iny problem tak by som to nasilne neriesila u urologa 😝 absolvovala som to pri prvom synovi a bolo to hrozne 😔 zial nemala som o tom ziadne info tak som doverovala lekarom ..... mladsi to ma zatial OK na cca 70- 80 % postupne sa to uvolnuje same

bubula_007
1. feb 2015

@renca910 to je asi ta kortikoidova masť, a prečo ti to dr. nechcel predpísať? Veď to je šetrnejšie ako násilne prietiahnutie...

renca910
autor
1. feb 2015

@bubula_007 neviem,vo stvrtok tam ideme ale nedam mu to urobit vobec nemam z toho dobry pocit,citala som o tej sonde a ziadne pozitivum som nenasla!poprosim o este raz o predpisanie tej masti,chcem to najprv vyskusat takto,ak nebude suhlasit jednoducho pojdem k inemu urologovi

bubula_007
1. feb 2015

@renca910 súhlasím s tebou, aj ja by som to riešila takto. Držím palce a dúfam, ze dáš vedieť ako bolo.

bubula_007
1. feb 2015

@renca910 http://nanicmama.sme.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a... nasla som dobré články, ak máš záujem, pozri si ich. Že ako pomáha slez nebadaný...

renca910
autor
5. feb 2015

@bubula_007 tak boli sme len som to dala skontrolovat,povedal,ze ako sme pekne pokrocili ale aj tak chcel hned konat ten svoj zakrok.maleho som obliekla,vypytala si triamcinolom,lenze mi ho nedal,objednal nas o mesiac s tym,ze sa s tym mam zmierit,ma prist otecko,ABY SOM JA BOLA OD TOHO UCHRANENA,no cisty debil!zajtra sa objednam k inemu lekarovi....

bubula_007
5. feb 2015

@renca910 super si to zvládla. Nechápem, co to ma byt za prístup lekára, neskutočné... pekne ste pokročili ale aj tak tá vec?? No už k nemu viac nechoďte. Stále čajíkujete?

renca910
autor
5. feb 2015

@bubula_007 ano macam mu to v tom sleze,mam pocit,ze sa to po troske odliepa ale nizsie to zatial nejde

bubula_007
6. feb 2015

@renca910 tak akomsi písala, ze len v poháriku? Ale možno aj lepsie, keď to ide pomaly, aby sa nestal opak, ze to prebehne na druhý koniec a bude z toho parafimoza. Aj nám to ide len pomaličky. Niekedy sa aj bojím, co ten chlapec stvára s tým pindurom, ale zrejme ho to neboli ako si to naťahuje atd. 😨

renca910
autor
6. feb 2015

@bubula_007 nie uz davam na 5l hrst tych kvetov a vyluh mu dam do vanicky a sedi v tom