Zlyhanie obličiek u 3 ročnej dcérky

hanule24
3. feb 2012

Mam dceru ktora ma zlyhane 2 oblicky,ma teraz 3 roky a neviem ci sa jej to v zivote upravi,doktori povedali ze uz to ma na cely zivot!!Chodi na dializu,bere tabletky.Ma 3 roky a vazi 10,5 kg.myslite ze to bude dobré a ze sa jej to upravi???ma stym niekto skusenost????dakujem za rady a odpovede.

nela82
4. feb 2012

@macamac aha-uz chapem... 😀 sorry 😅

macamac
4. feb 2012

@nela82 😉

jarunka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
4. feb 2012

@mexico_16 kopirujem od hanule24 detsky Domov Hurbanova 42 Košice

p.j.jacky
4. feb 2012

a mamicky,ruku na srdce...kolke znasich rodin si mozu dovolit ostat doma,bez toho aby matka nic nedostavala(ak nepracuje a nieje ona na MD) a manzel ostal na materskej a celu zimu presedel doma? nech hladam v tejto teme ake kolvek pochopenie pre zakladatelku ja ho asi nenajdem...bohuzial.,...matka co nechodi za svojim chorym dietatom a nieje ochotna sa vzdan nadstandartnych veci ☹

diid
5. feb 2012

@koniarova No ja som balicisko (od zeme po pas mi bol) poslala zo zahranicia jednej zene v nudzi na sk zadarmo, postovne som jej zaplatila ja 30eur, prevzala si ho, ale vobec nebola v nudzi ako opisala a potom na to dosli viacere co jej ho poslali. Mna balik ani postovne netrapilo ale to ze klamala pretoze ked ma na dovolenku pri mori radsej by som ho poslala tomu, kto na to nema.

aliza
5. feb 2012

inak, ja som az teraz zachytila, ze hanule bola v tom istom DSS rok, ked bola mala, kvoli tej celiakii. Takze zrejme kvoli tomu to nepovazuje za zvlastne, ze jej dieta tam uz je 2 roky, kedze diagnozu ma omnoho vaznejsiu, ako celiakia. A pisala, ze ju tam dali dokopy, ze ona Kosiciam veri.

macamac
5. feb 2012

@aliza ale ako? zakladateľka bola v DSS v Košiciach ako malá? veď pochádza z Čiech. či? 😕

vejula
5. feb 2012

inak mna to digi akože tiež zrazilo do kolien. My mame zakladny raster za 1 ečko.... a hanule že digi 😖

stardust
5. feb 2012

a co je to to digi?

nibiru
5. feb 2012

@stardust digi tv satelit.

vejula
5. feb 2012

@stardust no digi TV aspon tak som to pochopila. Ako rozšírene programy....

nibiru
5. feb 2012

no podla mna to co opísala zije v dakej osade kde maju niaku pristavbu a digi tv satelit ved tie maju v osadach vsetci a ocividne im to takto vyhovuje ....ja sa mat takto letim naspat do ciech kedze tam stale funguje vo velkom najomne byty od mesta dokonca neskor dostanu na odkup.do osob.vlasnictva predhypotekarny uver moj nevlasny brat zo zenou dostali najomny 3izb.byt ziadost mali ani nie pol roka maju 2deti jedno ma tazky atop.egzem poistovna im preplaca kupele, lieceb, pobyty vsetko brat je tazky astmatik a ma inval.dôchodok nech mi niekto ukaze astmatika ktory by ho na sk dostal?ani jeden tam je to bezne kedze na lieky minie stvrtrocne cez 15000kč sluzi mu v poctate na preplatenie liekou popri tom chodi na brigady ked bola zena na materskej dostavali aj prispevok na byvanie ....aj roboty tam je ak by chcel ....

hanule24
autor
5. feb 2012

@stardust satelit

denisekkk
5. feb 2012

@p.j.jacky mas pravdu u mna na sto percent

ja sa k autorke nevyjadrujem, lebo ma rozhodi budem moc drza a arogantna.....sediet doma , lutovat sa a cakat ze sa vsetko urobi samo...krasa

@hanule24 zacni nieco robit...pobehaj urady a pytaj sa...

hanule24
autor
5. feb 2012

@denisekkk my uz digi chceme aj tak zrusit...

denisekkk
5. feb 2012

@hanule24 no prva rozumna vec ktoru si napisala...a za usetrene mozes ist castejsie za dcerkou

lady511
5. feb 2012

@denisekkk myslím že bez pítania a behania po príslušných uradoch sa neda nič poriešit...teda ani stav dietata sa nedá zistit ak sa človek nepíta dostatočne...možno výklad lekárov bol moc nejasný respektíve..asi použivali dost zložite lekárske vyjadrovanie,,,zažila som to,,ked som sama ležala v nemocnici a ked mi začali vykladat tie kadejake latinske hatlaniny mala som dost.. 😀 ☹ takže viem pochopit,,,skor možno by bolo lepšie ak by malu prišli pozriet aj niaky pribuzný..ktorých dobre pozná..ked už sa nedá inak

latvia
5. feb 2012

zlyhane oblicky sa tu uz dlho nepreberali...

denisekkk
5. feb 2012

@lady511 no ja to poznam ale staci povedat"mozete so mou hovorit ludskou recou"? a oni to vacsinou pochopia a vysvetlia to polopate 🙂

lady511
5. feb 2012

@hanule24 akorát som si to našla na internete ....akésu pre toto dieta možnosti..a je ich dost...respektíve...ak si dáš do google...zlyhanie obličiek...su tam rozne možnosti ako dalej pokračovat a aspon zmiernit tuto chorobu,, ☹ respektíve je tam dieta,darovanie obličky,(nechápem ako nikto z rodiny nechce darovat obličku malemu dietatu) ☹ je toho vela na internete popísane treba si to pozret....http://www.yesanswer.de/med/sk/1160.html.......... sa to treba spítat lekára či ma malo hemoglobínu?má annémiu?vysoký krvný tlak?opuch?toto všetko možu byt príznaky chronického zlyhania obličiek...da sa jej určite pomoct ak sa to bude dodržiavat..ved mate internet a vidím že ho vieš používat...tak si to naštuduj...na internete su aj diskusie na tuto temu,,,a aj lekari tam odpovedaju..teda možeš sa spítat aj takouto formou,,, 🙂

lady511
5. feb 2012

@hanule24 dokonca píšu že pri tej špecialnej diete sa daju zmiernit príznaky a spomalit priebeh choroby 😉 len sa treba spítat či práve ta dieta by jej pomohla teda...ako daleko pokročila choroba?

latvia
5. feb 2012

@lady511 zlyhavanie obliciek je hrozne siroky pojem, hanule zrejme ani nevie co konkretne jej to sposobilo ani v akom stadiu to akurat je, co v podstate nevieme ami my 😒 vseobecne informacie zial nepomozu

lady511
5. feb 2012

@denisekkk neviem to pochopit ako niekto može odmietnut darovat dietatu obličku?teda ak su už kompatibilny?keby som mala v rodine niekoho kto by to potreboval a k tomu ešte dieta neváhala by som...aj ked viem že človek s jednou obličkou ma vela obmedzení....a ten život už nieje taky ako s dvoma obličkami,,,, 😒

lady511
5. feb 2012

@latvia ved všák preto to keby napísala presnejšie ,,,,,čo by zabralo ta dieta alebo len ta oblička?zase tam nieje tolko pojmov že by v tom mal človek chaos..to čo je na internete pochopí znad každy nie su tam žiadne tažke slová 🙂 chcela by som niako pomoct ale asi to nieje v našej moci.. 😒 ale keby si to prečítala...aspon by mala ako takí prehlad o tom čo sa deje.....teda v jednej správe písala že ked sa mala VYLIECI beru ju domov,,,,tak by mala vediet že sa to vyliečit nedá...ale sa to da spomalit ak to nieje v tom najhoršom štádiu ja viem že sa to zle číta...a nikto mi nemože povedat že niečo take sa lahko píše ked to človek nezažil ...naopak.....zažila som niečo podobne...ale s klbami..a taktiež som si vypočula hrozivé prognozi..že nebudem moct vynosit bábo...ale dokázala som to a myslím že aj tomuto ditatku sa da pomoct...vždy(skoro) je niake riešenie

anjelicek26
5. feb 2012

@lady511 - zdravo sa stravujuci clovek, co nie je teda alkoholik ci inak chronicky chory - na liekoch - zije s jednou oblickou kvalitny zivot bez akychkolvek obmedzeni. Neviem, ja by som nevahala ani minutu, keby to ma pomoct zmiernit utrpenie mojho dietata. Ved cely zivot dialyza nie je riesenie, to fakt nemoze ta rodina mysliet vazne 😔

lady511
5. feb 2012

@anjelicek26 ano...to je pravda ale su tam niake...obmedzenia myslím v športe napríklad...ale píšu že sa da dožit vysokého veku...a ten život je plnohodnotný...ja neviem že by to naozaj odmietli?darovat dietatu obličku?a zachranit jej život ak sa oblička ujme?to sa mi nechce verit ☹

latvia
5. feb 2012

@lady511 ano, na internete pisu vcelku zretelne, ale nie vsetko sa da aplikovat aj na danu pricinu....a pokial je uz na dialyze, tam nepomahaju ani lieky a dieta uz vobec nie....ale ako hovorim, tazko radit ked nemame info co jej vlastne je

lady511
5. feb 2012

@latvia asi si nečítala moj príspevok ved som písala že su rozne možnosti....dieta...darovanie...vždy sa da niečo spravit....to posledne je darovat obličku ...ano nevieme čo sa deje...mala by to napísat...a nie sa bavit o digi bože...ved jej dieta je velmi choré ☹

gemini2
5. feb 2012

poctivo som citala vsetko od zaciatku....a len krutim hlavou.....

@hanule24 pisala si tu -tvoje prve temy, ze si hladas priatelku na rozpravanie... https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/je-tu-niekto-na-kamaratstvo/
potvrdila som jej aj priatelstvo na FB. aby sa chudinka vyrozpravala.....ale poviem vam ako to je--
ta pani sa nudi, vzdy ked ma vidi na FB pripojenu, hned mi pise, uz som ju zrusila, pise len o hlupostiach o detoch takmer vobec.....je pripojena asi stale- na tom nete 😠 😠
potrebuje sa vyrozpravat a nie radit...... 😠
toto je moj nazor a
@hanule24 prosim, uz mi nepis....lebo co som sa tu o tebe dozvedela, mi staci a obraz o tebe som si uz spravila 😖