Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

asitka
12. okt 2008

ivcap...písala som to všeobecne...nie konkrétne...ale asi moja chyba...že som nenapísala "občas" čo sa týka tej vatovej tyčinky namočenej v olejčeku....pretože nejaká maminka tu aj písala, že jej dr povedal, že do oblasti okolo cikulky nemá vôbec zasahovať....nič viac a ani nič menej som tým povedať (napísať) nechcela...a už vôbec nie to, že cikulky svojím ratolestiam neumývate.... 😀 a na tých púdroch a krémikoch čosi je....ale ja malej natieram riťku krémikom, či púdrujem, len ked máme zapareninku...a až teraz, keď sme brali antibiotiká sa nám vyhodila červená riťka a predpokladám, že z nich....ale to je už mimo témy.... 😀

bubba
12. okt 2008

asitka,podla mna tie detske....hm...vylucky z pohlavnych organov...sa uplne v pohode daju umyt len cistou vodu ja neviem ale podla mna sa to v teplej vodicke rozpusti,predsa len to je trosku ine ako u dospelej zeny si myslim 😉
lebo my cistime vnutor vylucne len vodou,kontrolujem po kazdom kupani ,sprchovani a ak su tam nejake spinky,zotriem jemnou plienkou alebo vatou...ale vacsinou to fakt ani docistovat netreba.
kremy na zapareniny vylucne pouzivame len pri zapareninach....vzdy som sa cudovala ked moje zname po kazdom prebalovani natierali ritky aj ked nebolo potrebne...vraj preventivne.pretoze mne to neprislo prirodzene naco liecit nieco co nie je poskodene...a ako prevencia sluzia ine...)napr.vetranie alebo kupovanie kvalitnych plienok)

asitka
12. okt 2008

bubba...ale šak ja netvrdim nič iné....šak som písala...že cikulky treba umývať....a fakt som reagovala na to, že ktorá si mamička...či mamičky písali, že im pediater, či v pôrodnici napísali, že nechytať sa nedotýkať (a rozoberalo sa to aj v téme ako umývať cikulku dievčatkám...kde hoodne mamičiek písalo, že im lekári povedali, že nečistiť, nedotýkať sa...proste nič...tak preto som napísala...že umývať treba...šak aj my sa umývať musíme...aj keď ako píšeš detské a ženské pohl.orgány sú iné.....aj každý, kto chce dodržiavať nejakú hygienu....a presne ako si písala...tiež malej skontrolujem a raz za týždeň, či dva, keď vidím nejakú špinku zotriem vatovou tyčinkou namočenou v oliv.oleji...a hotovo....a tiež nechápem niekedy kamarátky, ktoré preventívne natierajú riťky bábatkám....ale no...každá sa staráme ako vieme najlepšie....a končím tu....motám sa dookola, pritom som nič zlé napísať nechcela...či koho si sa dotknúť... 😝

eliska7
autor
12. okt 2008

asitka nejeduj sa 😀 ani mojej to teda nejde obyčajnou vodou umyť-a to plava každý večer vo vani,ja nesprchujem ,ale vždy jej napustim vodu,kopka nožkami rozťahuje ich pritom,proste každe dieťa je ine,každá žena a aj každe vylučky a proste u každeho to je ine,sme tu nato aby sme sa podporili a nie vučitali čo jedna spravi zle a druhá dobre 😉 ja som si vždy myslela že robim najlepšie ako viem a predsa mam problem,zajtra ho doriešim a potom vam napišem čo povedala moja dr.na čistenie detských genitalii 😉

asitka
12. okt 2008

eliška...nech je čím skôr všetko v poriadku.... 😉

bubba
12. okt 2008

aaaaaaaaaaaaale asitka.... 🙂 nepaprc sa 😀 😀
ja som nemala pocit ze by si tu niekto nieco vycital 😅 😅 kde?kto? 😅 eliska tak vam drzim palce...a caute 😉

eliska7
autor
13. okt 2008

no vyšetrnie mame za sebou,pozrela jej dr. na šušku a rukou len vchod do pošvy roztiahla-sarka začala hrozne kričať,tak dalej jej nič nerobila,že mameto natierať framykoinom a postupne odťahovať 😒 mato prirastene-prilepene 😖 ale že ine jej nebude ztým robiť.Umývať sa má šuška každý den a a ked vidime tie biele povlaky,treba to olejčekom zotreť a taisto každý den oddelovať pysky od seba,vraj bohužial vela mamičiek otomto nič nevie,ale prave tie čo vedia maju problemy,vid my. 😢pytala som sa či za tých deväť dni sa to mohlo prirasť,vraj aj za dva dni sa spravi zlepenina 😅 Uprimne posobila namna dojmom,že sama nevie čo stým ma robiť,lebo na otazku dokedy natierať,ani nič konkretne neodpovedala,vraj aby sa to oddelilo ked bude velká 😅
poprichode domov chcela cikať,ale spustila taký strašný rev,že boli šušurka a kričala a kričala,vobec sa mi ešte od rana nevycikala,maju celu červenu,určite juto hrozne štípe ako jej to ťahala od seba,teraz zaspala od plaču,tak čakam čo bude dalej,asi som predsa mala isť rovno za primarom 😖

dadulka19
13. okt 2008

jáj,chúďa malé 😢 ..možno,keď ju posadíš do teplej vody,ľahšie sa vyciká 😉

asitka
13. okt 2008

eliska....my sme mali takýto problém so synom...presne...tiež mu kožičku na pipíku sťahovali...aj keď som mu to preventívne vždy po kúpaní sťahovala...a vždy po tomto sa mi tiež nechcel vycikať...ale mastila som to framikoinom...a na druhý deň to už bolo celkom v pohode, tiež nechcel cikať a kričal...ale niekedy sa mi v spánku vycikal...hoc sa na bolesť zobudil, ale vycikal......a ináč odvtedy sa mi bojí všetkých doktorov....tak držím palce...nech to čím skôr prejde....a tiež mi urolog radil...posadiť do vody.... 😖

bubba
13. okt 2008

a do vody dat repik ja som normalne kupila caj v obchode uvarila som 5 litrov,do toho hodila 5 sackov vyluhovat a potom som jej to cele vyliala do vane..ale to mala mala vysyp na telicku...ale kamoska to davala synovi co mu robili obriezku(tiez koli zrasteniu)naozaj to zabera...joj boze chudiatko male este si ako zena vytrpi dost so zenskymi problemami a ona chudiatko uz takato malinka ☹

danka_ba
13. okt 2008

Eliska drzime palce aby to malej rychlo preslo. Ja idem teraz rychlo skontrolovat malu ci nahodou ... nevedela som ze je take nieco mozne. Doktorka mi o cisteni povedala, aj sme jej to cistievali detským olivovým olejom. Ale teraz ked je uz väčšia som myslela ze uz netreba, nakolko ked sa kupe tak sa vymoci, umyjeme a to som myslela ze staci.

eliska7
autor
14. okt 2008

no včera bol prišerný den,skušali sme všetko,ani do vody nechcela cikať,potom navela od revu pustila a večer sa pocikala pri dverach ako sme išli domov,dnes je už lepšie,už ju neštipe,ale ma to cele červene a je vidieť kde to ma odlepene,lepšie povedane odtrhnuté 😠 pysky ma stale zlepene a dokial sa jej to nevyhoji tak musim velmi opatrne,lebo nechce ani nožky roztiahnuť,bojim sa aby jej nejaka trauma nezostala 😒 .mastíme po každom cikaní.Asitka ja som si pri synovi užila dosť,pisala som otom v teme sťahovanie predkožky

dididi30
14. okt 2008

fuha eliska tak ty mas teda roboty 😕 no len nech sa to malickej pekne upravi 😉 a ja sa teraz bojim o synka, aby sa mu ta kozka dobre stiahla, lebo ja neprezijem ked mu to budu musiet stahovat ☹

danka_ba
14. okt 2008

eliska asi by som tej doktorke riadne vynadala - ved ked to nevie robit mala vas poslat k niekomu inenu a nie takt, aby potom mala trpela !!!! dufam ze sa jej to coskoro zahoji a bude ok. Ja som to Danielke vcera pre istotu pozrela a klop klop je vsetko v poriadku.

asitka
14. okt 2008

no my sme si tiež so synom užili....ale to je fakt na inú tému....a trauma nám ostala...bojí sa doktorov odvtedy....jak čert kríža.... 😠

xxmargaretka
14. okt 2008

Eliska prajem nech sa to malinkej cim skor zahoji a nech na to zabudne..sak to je hroza co tu pises,ze jej to roztrhla a nie opatrne rozlepila a este k tomu to asi ani nespravila poriadne ked su stale zlepene..

eliska7
autor
14. okt 2008

no konečne som jej to lepšie pozrela,tak otvor do vaginy ma ešte trocha nazvem to zlepený a pysky tiež,takže dr.sa to podarilo tak len trošku-je teda už vidieť otvor.čo dalej?natierať budem tým framikoinom,skušať rozlepiťpo kupeli a ked nenastane zlepšenie vyhladam detskeho gynekologa,pripadne urologa v Nitre.ak nahodou niekto poznate možte mi dať kontaktna Ip-diky.poviem vam je fakt hrozné,ked take male dieťa prvé čo je zvestuje navšteve že ju boli a štipe šušurka 😅 nevedela som rychle čo tej susede povedať,teraz večer už povedala,že boli už troška maličko(to je jej oblubene spojenie 😀 )určite sa niekedy ešte ozvem ako sme to dalej doriešili

ivankaalenka
14. okt 2008

ja sa tiez s malou chystam na gyndu, ale sa teraz bojim, aby sa jej nestalo nieco podobne, eliska7. ☹

asitka
15. okt 2008

eliška...skoré uzdravenie malinkej...

ivanka, prečo?? malá má problémy???

duskaf
15. okt 2008

Eliska, nech ste skoro bez akéjkoľvek bolesti.

junovka
6. nov 2008

Ahojte...

oprasujem opat tutu temu, nakolko vcera sme boli na gynde s Timeikou, ktora ma 7 rokov, nakolko ma svrbenie a palenie na pisulke.Tak, zistila jej zapal a zaroven ma informovala, ze mala zrastene male pysky 😕 ...co som nechapala.Ona behom stotinky sekund jej to "roztvorila" a bolo.Timka len skrikla a uz to bolo.Vravela, ze stale mam po kupeli, darmo ma uz 7 rokov jej to takto odtiahnut....a nehovoriac , ze aj Nelke , aby som to uz robila teraz, nakolko vraj zvyknu sa zrast hlavne ked je zapal v posve. 😖 Taze, zas som sa daco v zivote naucila 😒

eliska7
autor
7. nov 2008

dik za prispevok,vidiš volakedy naše matere nerobili nič,ked im otom povieš tak vyvaluju oči že očom rozpravam 😕 akurat som aj kamoške z ineho fora písala,že odkedy jej dokina rozpelila ten otvor na vagine,tak sa prestala docikavať,ale stale ho ma ešte prilepený takou blankou(asi 4mm od hradze)no a pysky ma uplne spolu.umyvam ,snažím sa oddeliť ale vramci normy po kupeli-zatial bezvýsledne.na gyndu pojdeme až ked doriešim važnejší problem ,našla som dr.v Nitre,určite dam vedieť ako dopadneme,ale to bude možno aj po novom roku.

junovka
7. nov 2008

Vidis Eliska, ja mam uz druhu dcerku a viem to az teraz, ze taketo daco sa robi ☹ 😕 A Sarinka ti to dovoli, aby si jej to roztahovala?Moja Nely to mi nedovoli, taze dakedy sa stane, ze jej musim nasilu rozkrocit nohy atd.... 😝 😔

eliska7
autor
9. nov 2008

no aj ona sa vzpiera,ale lubi sa jej ked jej fukam 😀 tak to tak všeliak kombinujeme aby aspon troška sa to uvolnovalo-začina sa jej troška otvarať taka štrbinka na pyskoch,takže asi to nebude až take zle,ale určite to chce odbornika

junovka
9. nov 2008

...konecne sa mi podarilo dopatrat k "veci" a zistila som, teda ja si to myslim, ze Nely to ma zrastene 😢 😢 😔 proste nikde nevidim nijaku dierku do posvy ☹ ....neviem, ci je to este skoro na taky vek , aby tu dierku mala, alebo naozaj ma to uz zrastene? 😔

eliska7
autor
9. nov 2008

no musi tam mať otvor,ak nevidiš chod sa poradiť aj ohladom malej.Sarka tam nemala nič len taku belavu blanku a tu jej dr.doslovne roztrhla ako som pisala,ale aj to nie uplne,lebo stale tam je 4 mm zrastenina-zlepenina?ale ako mi kamoška poradila detský gynekolog uplne inač vyšetruje ako ženský,takže skus isť tým smerom.Vy mate v košiciach super detsku kliniku,našla som na internete,ked som hladala detskeho gyn.

junovka
24. nov 2008

ahojte

tak, Nelke dnes robili presne to, ako si uz opisovala Eliska7 vyssie. 😢 😢 😢 ...tiez ma problemy s piskanim teraz ☹ ...o tyzden mame ist na kontrolu.Je to hrozne!!!!!!Keby pediatricky na to upozornovali uz v prvej poradni, tak si myslim, zeby takto nemuseli dopadnu mnohe dievcatka 😔

tutifruti
25. nov 2008

No ja sa čudujem, že na to pediater neupozorní!!!! Ako tu čítam, je to pomerne časté... Naša doktorka nám však starostlivosť o intímnu hygienu ukázala pri prvej návšteve doma... A do tej základnej starostlivosti patrilo aj to čistenie olejom na vatovej tyčinke tak ako to asitka písala... My to robíme doteraz a naozaj sme nemali žiadny problém...klop, klop.... Doktorka vyslovene povedala, že aj potom, ako sa dieťa vyšpiní do plienky sa môže stať, že jej v cike ostane stolica, tak ju treba vyčistiť, aby nevznikol zápal... A môžem povedať, že aj keď malú umyjem, ciku jej nečistím mydlom, tak tam niekedy niečo ostane, to očistím tou tyčinkou namočenou v olivovom oleji....

ankam
25. nov 2008

no mne napr.nikto nic o tom nepovedal-a to sme pochodili teda dost lekarov-vseliakych.Az tu som sa dozvedela ze aj take nieco sa moze stat 😒

tutifruti
25. nov 2008

No u "nás" bola veľká aféra, stalo sa to jednej pani dievčatku, tak potom frčala v našom meste riadna "osveta" v tomto smere...