Ako postupovať pri synechii u 9 mesačného dievčatka?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

naša 9 mesačná dcérka mala synechiu a zrastenú dierku. Má problém s cikaním. Detská gynekologička dierku roztrhla a potierame to. Dierka sa už nezrastá a všimla som si, že sa maličkej zrastajú malé pysky o veľké. Má ich zrastené tak do polovice.

Gynekologička nám povedala, že to netreba riešiť. Vraj keď začne telo produkovať hormóny, tak sa to upraví. Vraj sa rieši len vtedy, keď je zrastený poštový vchod alebo malé pysky o seba.

Na nete som ale našla, že je problém aj keď sa zlepia malé pysky o veľké, že ak sa to neodlepí bude to treba riešiť chirurgicky.

Ako mám teraz postupovať?

Mám nájsť inú gynekologičku, alebo to naozaj nechať tak?

Ja jej to nedokážem rozlepiť, pretože veľmi plače už len keď sa snažím na to pozrieť, od kedy jej pretrhli synechiu čo mala na dierke.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdu povediac som konzultovala s kamarátkou gynekologičkou, pretože sama by som odpovedať nevedela. Jej názor je, že treba synechie denne sa snažiť odlučovať pri kúpeli.

Určite nie drastickým potrhaním. Ale starostlivosť je nutná denná, pretože sa synechia môže spraviť aj nanovo. Tá vzniknutá by mala takto postupne odznieť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas