Zvracanie škôlkara

janusa76
5. okt 2011

dobry den neviete nahodou poradit alebo mate rovnaku skusenost? moja dcera zacala chodit do skolky v septembri prve 2 tyzdne to bolo zle ale potom to uz bol len rannny plac .Stale vsak opakuje ze nechce chodit do skolky aj ked s skolke sa uz pekne hra. Opäť ale začala zvracať, rano v šatni sa rozplače a sama si to vybudi(je to aj nazor pedagoga) už v 19 mesiacoch to robila prvy krat- ked sme sa prestahovali (4 mesiace) potom to prestalo nevracala od marca.Prisla pre nu zmena a opäť mame problem. gastro je ok, pediatricka nereaguje podla nej vsetko ok. Prosim ak ma niekto podobnu skuste poradit.

ani3012
5. okt 2011

a u psychologičky si nebola s ňou ? by vedela ti viac povedať ako pediatrička.....inak mojej známej malá každé ráno vracala v škôlke,tak revala,až sa povracala....čo viem,tak v škole nie sú žiadne problémy s týmto....ale spýtam sa jej na toto....

janusa76
autor
5. okt 2011

@ani3012 dakujem tak sa prosim opytaj kamaratky ako to vyriesili. Mam znameho psychologa (ale dospelacky) ten tvrdi ze to prejde len vysvetlovat uz som myslela ze skontaktujem nejakeho detskeho psychologa. Ale prosim tej znamej sa spytaj , lebo ani v skolke este take nazazili , ani som o nikom nepocula.

elienka
5. okt 2011

kamarátkin syn takto zle znášal škôlku, bolo to psychyckého pôvodu, každé ráno vracanie, hnačky, celé doobedie presedel v škôlke na záchode a poobede ho brala domov, nevedel to vôbec pochopiť, prečo on musí byť v škôlke, keď jeho mamička je s mladším bratom doma. Nepomohlo nič a ešte k tomu bol často chorý, takže ledva si začal troška zvykať, tak hneď musel zostať 2-3 týždne doma kvôli chorobe. Neviem ako sa im teraz darí so škôlkou, ale tieto problémy im trvali celý rok.

ani3012
5. okt 2011

@elienka myslím,že tam tvoja kamarátka urobila chybu....ja keby že som doma a moje staršie dieťa psychicky nezvláda škôlku ,tak by som ho tam určite nedávala...tiež sa pýtam,prečo tam musel byť,keď maminka s mladším boli doma....

ani3012
5. okt 2011

@janusa76 písala som jej na FB,číslo na nich nemám (som menila telefón a ostalo v starom mobile 😠 )

janusa76
autor
5. okt 2011

ja uzchodim do prace takze nas pripad to nie je , ale aj tak dakujem za ochotui

evala777
5. okt 2011

@janusa76 ahoj, mojej kámošky dcéra tiež ráno vracala, ked mala isť do škôlky, proste to bolo psychologického charakteru, postupne to ustalo(ona odmietala aj stravu v škôlke, ani na záchod nechcela isť), ale prestalo to, keď si zvykla. Kamoška neustúpila, stále jej vysvetlila, že do škôlky musí isť, lebo ona ide do roboty. Ale jej dcérka má takú povahu, je úzkostlivá a pri psychickej nepohode má proste problémy takého typu. Tiež by som asi volila detského psychológa a veľa trpezlivosti ....držím palce

irriss
5. okt 2011

@janusa76
Jde po mne husi kuze pri vzpomince na situaci u nas pred lety ☹ 😢 😖 😲
V zadnem pripade...
Nepodcenovat chovani ucitelky. Nervozita a spatny pristup ucitelky k diteti muze mit tento dopad...mame tuto spatnou zkusenost...Prestehovali jsme se a nova pani ucitelka se lecila na rakovinu a svou profesi evidentne nezvladala..."znicila tak skolni rok nekolika detem"...nase dcerka zvracela a casto se i pokakala, drive nez nastoupila do skolniho autobusu...takze i velke absence souvisejici se stavem neschopnosti vubec do skoly dojet... 😢
Resili jsme to pak lecenim (uklidnujici sirup) cele leto za pomoci odborneho lekare...a PRESTEHOVALI SE... 🙂

mamavera
5. okt 2011

Niektoré deti si dokážu zvracanie vyvolať a takto s rodičmi manipulovať, ale rozhodne by som to nepodceňovala, mala by som oči na stopkách, či sa to deje len pri jednej učiteľke, či pri oboch, všímala by som si, ako reagujú ostatné deti ráno v materskej škole, ako ich učiteľky privítajú. Možno len dieťatko na materskú školu nie je zrelé, ale nepodceňovala by som to, podľa toho, čo píšeš, citlivo reaguje na zmeny.

atrami
5. okt 2011

@janusa76 , podla mňa to je zo stresu. Mne to robil prostredný syn. Začalo to až vo vyššom veku-presne po zápise do školy. Nám pomohlo rozprávanie, cestou do školky. Keď sa vrátil, rozprávali sme sa o tom, čo sa dialo a čo sa mu páčilo a čo nie. Jednoducho si uvedomoval svoje povinnosti a cítil zmenu.
Teraz je prvák a síce nevracia, ale papá menej, má obavy, že ho tam zabudneme 😢
Najstarší syn v školke nikdy nekakal, jednoducho nemal svoje pohodlie-wc bez dverí,
Najmladší, zatial v pohode.

janusa76
autor
6. okt 2011

dakujem za nazory moja dcera je cely den v skolke ok - papa ,zapaja sa ma kamaratov, takze si myslim, ze ma chce len donutit, aby som jej ustupila , vyskusam vselico

ivett1
6. okt 2011

@janusa76 presne toto robila spoluziacka mojej dcerky...rano, ked ju rodicia doviedli do MS chytila "hysak" (ani prilis neplakala)...a nasledne zacala vracat...trvalo to cca dva mesiace...a len rano pri nastupe - v satni...cely den prebiehal potom normalne...hrala sa, papala, neplakala...ale bola prilis naviazana na rodicov a jedina dcerka v rodine a siroko daleko najmladsie dieta v celej ich rodine...(aspon, tak to vysvetlovala jej mamina)... u psychologicky neboli, to viem urcite, lebo som sa jej na to pytala 😉 ...skratka, stale jej vysvetlovali, ze ju maju radi, ale musi sa nieco naucit a preto je v MS...no, mozno som prilis nepomohla, drzim vam palce 😉
PS:...nas maly mi zase celu cestu do skolky pili usi, ze tam nechce ist, ale ked uz dorazime, tak sa zachova ako "chlap" a ide sa hrat...ale je pravda, ze na chalanov je ich pani ucitelka dost prisna (nechtiac som si vypocula "prihovor" k detom v ich triede...bolo by dobre, porozpravat sa aj s pani ucitelkou a trosku si ju "omrknut"...

janusa76
autor
7. okt 2011

vies u nas je to presne to iste, je na nas naviazana, jedina dcerka v celej rodine ( moje neter maju po17 rokov) a svokrovci okrem nej nemaju vnuca a takto emocionalne reaguje uz odmalicka a navyse musim priznat ze je asi trosku rozmaznana 😒

andrema
11. sep 2013

@janusa76 ahoj, nam teraz nastal tiez taky problem so zvracanim...rano vraca uz doma v posteli ako sa zobudi, alebo ju len cele rano napina, nechce jest...potom place cele rano,ze ona nejde do skolky, v skolke place za mnou... ☹
uz sa v skolke aj povracala pri obede a ze sa na tom smiala...tak ze to robi naschval...
tak sa chcem spytat, ako ste pochodili a zvladi ste tuto situaciu takto s odstupom casu, ci ste boli u psychologa a co vam poradil..dakujem

sendy182
11. sep 2013

@andrema ahoj ja poznám kámošku ktorá má dievčatko v mš a stále ráno zvracala dokonca i hnačkovala.....doki jej predpísala na dlhodobo promhetazín v min. dávkach........to jej pomohlo........tiež ráno vstala rovno ju napínalo.....v mš za ňou plakala každé ráno.....neskôr už len mrnkala.........psychicky veľmi náročné obdobie......tento rok je predškoláčka no nestretla som sa sňou ako to tentokrát zvláda

betina1984
16. sep 2013

Ja mám baby rovnaký problém. Moja dcéra chodí do škôlky už tri roky a stále si nedokáže zvyknúť. Ešte to bolo ako tak OK, keď som chodila do práce. Ale akonáhle som zostala doma s dvojkou, chcela byť aj ona. Ráno revy, že nejde, niekedy sa až povracala, dostala hisáky, musela som ju nechať doma, násilím by som to nevyriešila. Potom celkom pekne aj chodila, ale zas prišli prázdniny a bola dva mesiace doma. Teraz od septembra sme boli 4x v škôlke, minulý týždeň mala virózu. Dokonca aj vracia večer, keď si spomenie na škôlku. Nechce tam ísť, lebo keď idú von, jej sa nechce cikať. Tak jej hovorím, že nech sa vyciká vonku. Potom, že jej nejde cikať, keď idú buvať a ona sa bojí, že sa pociká. Majú novú učiteľku a tá ju možno zahriakla, že nech nevymýšľa a nepustila ju cikať. A malá je na to háklivá, vzala si to k srdcu a teraz ju nemôžem ani do škôlky dostať. Pravdepodobne skúsim navštíviť detského psychológa.