Jazmínové upokojenie

marton_popradske
Moderátor
16. okt 2018

Milé mamičky a dievčatá. Predstavujeme Vám dnes tretí fantastický a nevšedný čaj Mistral z ovocného radu. Po ruži a levanduli tak prichádza voňavý jazmín. Ten sme pridali k šťavnatej a sladkej slivke. Ak je v poézii základ slovo, tak pri čaji je to vôňa. Jasmínový čaj sa v Číne používal pre svoje liečivé vlastnosti po stáročia a v niektorých starovekých čínskych rukopisoch je uvádzaný ako afrodiziakum, či posilňovač plodnosti. Jazmín je plný antioxidantov a môže pomôcť k posilneniu imunitného systému. Ochutnajte ho, určite mu neodoláte. Vychutnajte si tento čajík a napíšte nám, ktorý zmysel máte podľa Vás najvyvinutejší a prečo 🙂

aadrika
16. okt 2018

@marton_popradske môj najlepší zmysel je čuch 😀Zacitim doslova všetko 😀Či už je to jedlo, kvety, manželove smradlave ponozky😂alebo synova plná plienka😂Som ako stopovaci pes a nic môjmu cuchu neujde☺A čajík Mistral voňajú naozaj krasne😍🍀🍓🌺🍃🌷🍐🍑

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@aadrika super teda. Ďakujeme za Váš príspevok😊😊😊

baby213
16. okt 2018

@marton_popradske mnaaam milujem vonu jazminu a v spojeni so slivkou to moze byt naozaj zazitok nielen voni ale aj chuti.Ked uvidim v nasom obchode urcite si ho kupim 🤗🤗🤗

greta123
16. okt 2018

Slivky sú výborné, zdravé, plné vitamínov. Ja z tých našich varím vynikajúci lekvár, zaváram, mrazím, suším. Slivka a jazmín, je super kombinácia, ktorú si určite vychutnám ako čajík. Už sa teším na tú chuť a vôňu a s medíkom 😍😀😍

moname
16. okt 2018

čuch asi

chillibubble
16. okt 2018

už dávnejšie som si kúpila tento čaj a je dokonalý. pripomenulo mi to bubbletea a tak som si dokúpila tapioku a niekedy si ju doňho uvarím 🙂

zuzanatl
16. okt 2018

Ahoj. Myslim si ze cuch. Uz z daleka zacitim vselico mozne. A vonu cajika na kilometre. Tento cajik musi byť uzasny urcite si ho kupim ked ho budu mat u nas. Pekny vecer 😊🌜

jankaajanko
16. okt 2018

Ahoj no ja mam asi oci vsetko vidim kazdu spinku aj to co netreba ked deti kradnu sladkosti a beru si ich hore do izby

onmaria
16. okt 2018

Ja..chuť 🙂 a ako moj manžel hovorí,odkedy som bola tehotná,je jedlo ešte lepšie 😂👍

igiana
16. okt 2018

Ja mam najvyvinutejsi zmysel pre humor 😁

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@baby213 áno kúpte. A potom napíšte ako chutil.

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@jankaajanko 😊😊😊👍

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@chillibubble ďakujeme za krásne slová.

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@moname 👍

cadulka2908
16. okt 2018

U mňa je to asi chuť. Musim ho vyskusat aj ja,takze pisem do nakupneho zoznamu

marton_popradske
autorModerátor
16. okt 2018

@baby213 môžete aj online na www.popradske.sk

drdrdr
16. okt 2018

Ja som vdacna, ze mi funguju vsetky zmysly 🙂 nedavno mi nadcha uplne odrovnala na par dni cuch a to som takmer podpalila byt... zabudla som, ze varim mladsej dcere zeleninu, voda sa vyparila, ale ja kedze som nic necitila, som si to nevsimla... hrniec som doteraz uplne nevydrhla 🙂 slivkovy cajik som este neskusala, ale po takom opise, mu veru asi neodolam 🙂

rude_baby
17. okt 2018

Tento čaj som od vás ešte nemala, ale mám z neho také mierne obavy. Jasmín voňal v záhrade starých rodičov roky, bola to veľmi príjemná, no až príliš intenzívna vôňa. Bojím sa, ako by to v čaji vypálilo. Slivky veľmi nemusím, kým z nich nie je lekvár (v mrkvových taštičkách) alebo jemná domáca slivovica 😅 ale je super, že ste k slivke nešvihli škoricu, vanilku, ako býva zvykom 👍
Jaj a môj zmysel? Možno zmysel pre spravodlivosť, ale o takýchto zmysloch asi nie je reč 😀

maryon1
17. okt 2018

@marton_popradske ja mam asi najvyvinutejsi nejaky ten "siesty" zmysel, ako teda tvrdia hlavne deti, ze vzdy vycitim, ked chcu nieco zatajit,oklamat 😀 nemyslim,ze ho mam len ja, vsetky maminky tento maminkovsky 6. Zmysel urcite poznaju 😉 keby aj nie pri detoch, tak aj pri partnerovi vieme "citat medzi riadkami" 😉

No pri dobrom cajiku citat medzi riadkami nepotrebujem, to mi staci jeho uzasna vona /takze potrebujem nos a cuch/,
Caj pijem najradsej horuci, ze mi tepla salka zohreje najskor chladne dlane, a potom sa teplo prenesie do celeho tela /takze aj hmat je v hre 😉,
Samozrejme chut dobreho cajika potesi moje chutove bunky na jazyku, takze chut,
No a ked ma cajik krasnu farbu, tak potesi ak oko/zrak.

sperka
17. okt 2018

@marton_popradske taký by som teraz potrebovala. Určite vyskúšam 👍

lucik194
17. okt 2018

tento caj som uz pila.... dala som mu jednu sancu a potom este jednu.... no nezaujal.... ani nahodou.... nieco mi na nom vadi.... a pritom naozaj vsetky caje.... ale nevadi, nastastie mate rozne druhy, takze dokazem si vybrat hocijaky iny....
a za mna clovek ma vacsinou najviac vyvinuty cuch.... teda aj rozne studie dokazali, ze cuchova pamat je ta najlepsia a mozu sa vynorit rozne spomienky az z detstva na ktore ste uz davno zabudli.... ja s tymto musim len suhlasit.... vzdy ked idem niekde a robia tam langose tak ich dokazem zacitit aj na 50m a nemusim ich ani vidiet - nemyslim tym ten prepaleny olej ale naozaj domace langose....) ... vzdy si spomeniem na svoju babku.... takze za mna cuch.... je nasilnejsi...

carmen238
17. okt 2018

Čuch,keďže jeho vônu cítim už pri zalievaní 🙂

baby213
17. okt 2018

@marton_popradske vdaka, v obchode je len slaby vyber, tak idem objednat 😊

greta123
17. okt 2018

Môj naj zmysel je čuch, zacítim hneď všetko, či už je to vôňa parfumu, kvetov, či môjho čajíku. Vôňa lipového či bazového kvetu, ktoré mám pripravené na zimu, mi pripomínajú vôňu detstva, vtedy nebolo toľko druhov, ako je teraz...s medíkom a citrónom sú vynikajúce😍

smolinka024
17. okt 2018

Jazmín je takýto kúzelník?!to treba overiť 😊😋😎 a môj naj zmysel?! Ja viem predvídať - čo sa stane keď ma deti neposluchnu 😂😂😂 čiže šiesty zmysel funguje 😂😂😂😋😎

butterfly22
17. okt 2018

milujem zeleny caj s jazminom ..tuto kombinaciu som este neskusila, dakujem za radu 🙂 vyskusam

jajamalka
17. okt 2018

môj najvyvinutejší zmysel je jednoznačne sluch. Pri dvoch malých deťoch som si ho tak vycibrila, že počujem, aj čo sa nestalo aj pád toho, čo nepadlo. 😀

baby213
20. okt 2018

@marton_popradske mame mame mame ho uz domaaaa! a je na jednicku proste uzasnyyy 🤗 netradicne spojenie dvoch chuti ktore mam rada.Najskor citit jazmin a potom sa dostane k chutovym poharikov aj slivka. MA Prijemne kyslastu chut takze stacilo trosilinku mediku a hotovy zazrak! Vdaka za typ na hmliste studene rano 😉😎