OPÄŤ ŠTARTUJEME! + SÚŤAŽ
Dobré ránko, dámy! Dnes opäť štartujeme Dni s dm a ja sa na ne veľmi teším! 😇
Ako ste našatartovali vy dnešné ráno? 🚀 Ja som začala poriadnou dávkou kávy a krémom na tvár, pretože najmä v zime nevystrčím nos z dverí bez toho, aby som mala nakrémovanú tvár!
Napíšte mi, ako ste sa vy dnes naštartovali, aby ste zvládli celý týždeň, ktorý nás čaká. 😊 5 z vás odmeníme dm balíčkom, ktorý poteší nie len vás ale aj celú rodinku! Žrebujeme už dnes večer!💃
Stručné zhrnutie
- Väčšina rodičov v diskusii opisuje ranné naštartovanie dňa kávou alebo čajom; konkrétne bola viackrát menovaná dmBio káva ako súčasť rannej rutiny.
- Pri detských infekciách rodičia v diskusii spomínali lieky a lokálne prípravky: Fenistil kvapky, Zyrtec tablety, Tanno hermal lotio, Glimbax v spreji a Tantum Verde, a jednej skúsená matka odporučila Paralen alebo Panadol namiesto Nurofenu pri horúčke u detí.
- Rodičia vo veľkej miere používajú produkty z drogérie dm: Babylove (mliečko, plienky), Balea (umývací gél, adventný kalendár), Alverde (krémy) a dm ovsené vločky ako súčasť raňajok.
Najčastejšie otázky
Q: Aké lieky a lokálne prípravky rodičia používajú pri planých kiahňach u detí?
A: Rodičia v diskusii uviedli liečbu trvajúcu približne 3 týždne; spomínali Fenistil kvapky, neskôr Zyrtec tablety, lokálne Tanno hermal lotio a krémy od kožnej, a jedna skúsená matka odporučila Paralen alebo Panadol namiesto Nurofenu.
Q: Čo sa v diskusii odporúča pri bolestiach alebo problémoch v hrdle u detí?
A: V diskusii boli menované Glimbax v spreji a Tantum Verde; rodičia zároveň upozornili, že Tantum Verde „dost stipe deti“ (štípe deti).
Q: Ktoré produkty z drogérie dm rodičia najčastejšie používajú na starostlivosť o deti a pleť?
A: Diskusiu dominovali značky Babylove (mliečko, plienky), Balea (umývací gél, adventné kalendáre) a Alverde (krémy); viacerí rodičia spomenuli používanie týchto produktov na tvár a ruky detí aj dospelých.
Q: Čo rodičia spomínali pri problémoch s trávením alebo probiotickou podporou?
A: V diskusii bol uvedený Hylak ako prípravok na trávenie; pri závažnejších infekciách rodičia spomínali, že podľa lekára dostali antibiotiká (ATB).
Q: Ako dlho zostať doma s dieťaťom pri kiahňach podľa skúseností v diskusii?
A: Jedna matka uviedla, že liečenie kiahní trvalo 3 týždne a dieťa išlo do školy až 5.12.; diskusia neuviedla jednotné, všeobecne platné pravidlo.
Q: Aké ranné rutiny a rýchle tipy rodičia používajú na zvládnutie náročného rána?
A: Rodičia často uvádzali: silná káva alebo čaj, rýchla hygiena (sprcha, denný krém na tvár), výdatné raňajky (ovsené vločky/kaša) a pravidelné krémovanie rúk v zime.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina rodičov začína deň kávou alebo čajom ako hlavným ranným stimulom.
- Používanie hydratačných krémov na tvár a ruky v zimnom období je v diskusii bežné (spomínané Alverde, Babylove, Balea).
Sporné názory
- Protichodné názory ohľadom liekov pri horúčke: jedna skúsená matka odporučila vyhnúť sa Nurofenu a uprednostniť Paralen alebo Panadol; tento názor v diskusii nebol jednoznačne potvrdený.
- Tantum Verde je v diskusii uvedené ako liek na hrdlo, zároveň bolo upozornené, že môže „štípať“ malé deti.
Otvorené otázky
- Ktorý konkrétny krém či prípravok od kožnej lekárky je najúčinnejší na jazvy po kiahňach u detí?
- Presné doporučenia a dávkovanie liekov pre rôzne vekové kategórie detí pri bežných infekciách zostali v diskusii nevyriešené.
Spomenuté značky a firmy
dm, Balea, Alverde, Babylove, dmBio, Modrý koník
Spomenuté produkty a metódy
Fenistil kvapky, Zyrtec tablety, Nurofen, Paralen, Panadol, Tanno hermal lotio, Glimbax v spreji, Tantum Verde, Hylak, dmBio káva, dm ovsené vločky, Balea umývací gél, Alverde krémy, Babylove mliečko a plienky, DM adventný kalendár, šumivé magnézium (z DM), ovsené pudingy (recept: celozrnné vločky+banán+med+organické kakao+škorica), umývanie v hypermangane
Miesta a osoby
žiadne
Môj štart výrazne zhoršuje rastúce bruško a takmer žiadny spánok v noci 😂 zachránil to čaj a vianočka, ktoré ma nabudili tak akurát na dokončenie prerábky bytu a vytvorenie detského kútika 😍
Najradsej by som zacala den s kavou aby som sa prebrala,ale realita je ina😃nachystam seba a potom rychlo mojich skolkarov,aby sme stihli skolku a po prichode hura na kavu 😉
Dobré ráno. Tak u nás ráno vyzeralo, že má krpec ťahal za vlasy, pohrali sme sa, raňajky a samozrejme káva na naštartovanie☕ Ako každe ráno od 1.12. otvoriť adventny kalendar z DM-balea a hneď aj skušam všetky vyrobky z neho👌❤
Nás "naštartovala" kolika s refluxom ☹ Naša malá princezná má opäť raz problémy s bruškom. Spať 6 hodín na 4 etapy nie je nič moc ...
@sisa_dm ja sa ešte len štartujeem, leňoším po náročnom víkende, drahý je doma a zaniesol staršiu do škôlky ,🙂
mňa každé ráno štartuje úsmev synov z postieľky a prechádzka po čerstvom vzduchu cestou do škôlky. Dnes sa ale nekonala, keďže drobca cez víkend zdolala nejaká viróza, tak sa ideme naštartovať tak vianočne a pustiť sa do pečenia medovníčkov, prvá dávka je už hotová, ale keďže chceme potešiť čo najviac ľudí, ide sa na druhú 🙂
Dobré ráno, mňa štartol syn, keď mi začal pátrať pod pyzamom, bol smädný ... Tak sme vstávali ... 😉😋
Ja zacinam den s poharom sumiveho magnezia z DM, lepšie som zatiaľ nenašla 😁👍 a samozrejme s usmevom mojich drobcov teda hlavne mladšieho keďže spi u nas ešte 😁
Keďže dcérke idú stoličky, tak my sme s manželom naštartovaní už od včera :D Každopádne ako 15 mesačnej sme jej odobrali všetky čokolády a podobné nevhodné veci zo všetkých mikulášskych balíčkov (je nám jasné, že budúci rok nám to už neprejde) a môžem povedať, že v naštartovaní tento zlý cukor dosť pomáha, určite ale pred tým ako vyrazím s kočíkom do ulíc šupnem do seba silné preso.
Kazdy den startujem kavou vlastne dvoma, kedze som ss uz 8 rokov nevyspala 😁 sice to nepomaha ald je to start kazdeho dna, estevso zavretymi ocami zapinam kavovar.
Mňa zobudil 2 ročný synček, ktorý spal vedľa mňa. Najnovšie miluje plastelinu, takže má budí slovami "mama platejína" a kým sa hral, tak na prebratie u mňa zelený čaj a potom sme si dali raňajky
Začala som veľmi podobne: umyť sa, krém na tvár, bez ktorého nezačnem deň v lete ani v zime, teraz samozrejme taký mastnejší. Veľký pohár vody na naštartovanie. Na to každodenná ranná dávka adrenalínu v aute - odviezť deti do školy. A potom si môžem uvariť kávu, zapnúť počítač a pracovať a pracovať ... 🙂 všetkým prajem pekný začiatok dňa a aj týždňa
Vsetkym dobré ráno, pekný začiatok dňa. My sme rano, opäť ako vzdy vstali. Syna zobudil tento krat az zvoniaci budík. Rýchlo previezť z pyzama, na záchod, obliecť, to synovi pomáham lebo sam by sa rano neobliekol ani za 30 minut . Umyjeme sa. Obujeme , berieme batoh a ideme do skoly. Raňajky rano nestíham, kávu moc nepijem, resp.veľmi zriedka , staci mi pohár vody. Moja ratolesť ma svacinu aj obed v skole, dostali sme poučenie, aby rano moc nejedli lebo potom v skole nechcú jesť. Na 07:30 sme už v skole, doma ked pridem stihnem nakupit, aj navariť pokial treba, najesť sa, upratať a o 11:10 uz pelasim po syna lebo im končí vyučovanie. Vsetkym pekný den prajem. Este mam necelé 2 hodiny cas, idem ja poupratovat
Ahoj, ráno som si stihla dať banán a niečo má seba 😉) inak vychystala, nakŕmila deti a vitaj nový deň! A dnes si spravím den v DMke! Teším sa !👍😜
Ajoj, dnes som zacala čajikom, kavu si zalievam az v robote... a hlavne s úsmevom do nového týždňa. 😊
Ako každy den kavou bez ktorej sa mi den ani začat neda a samozrejme obajtim a bozkom od mojich synčekov 🙂 ❤
Ahoj. Uz 4 mesiace ma do noveho dna nastartuje moj krpcek, raz je to placom inokedy usmevom. Dnes to bolo tou lepsou variantou 👶a pondelok je hned krajsi 😉
@sisa_dm po dlhej noci, kedze kojim a malicka si zo ma spravila cumlik, som sa nastartovala na malom, lebo nechcel ranajkovat, nic co som mu dala na stol sa mu nepozdavalo. Moju kavu si vypijem zase zimnu, popripade si ju zohrejem v mikrovlnke. Isla som sa ukludnit vysypanim kosa do kanvy a uz sa s kludom pozeram na moje milovane deticky ako prevracaju hore nohami. Krasny pondelok 😊
Kazde rano v podstate ma nastartuje namiesto kavy cerealny kavov.napoj.. a moj pomaly dvojročný syn..ale dnes ma nastartoval specialne..dostal sa k oleju v kuchyni a rozlial ho po koberci..😰😀
den som zacala neskorym vstavanim o 8.00, lebo dcera je chora. Ta sa zobudila s celkom fajn naladou, takze choroba ustupuje, co ma tesi najviac 😍
Ja som sa naštartovala rýchlou rannou prechádzkou do škôlky so synmi a ovsenou kašou s ľanovými semienkami z DM🤩😊
@sisa_dm ahojte, moje ranko nastartoval syncek (2,5 roka) ked dobehol do spalne s vetou: Dobe ranko maminka, uz je den? Som doby ja, nepocikal som 😍 Hned od rana je u nas super nalada, uz sme stihli nakreslit list Jeziskovi a po dohode s Oliverkom posielame s listom aj plienocky a spinkaci dudlik ❤️❤️❤️ Takze pre nas je to uz teraz VYYYYHRA ❤️❤️❤️
Krasny den vsetkym
Dnesok sme zacali iz pre istotu o 3 rano kenze krpec sa rozhodol ze tolko spanku mu staci😀😀 a samozrejme mega veeeeelka a silna kava samozrejmostou a ked koooonecne zaspal este, stihla som teplucku sprchu 😀😀
Pri dvoch plačúcich deťoch, ktoré nechcú ísť do škôlky som stihla aspoň kávu, miesto účesu čiapku na hlavu, ale aspoň trochu pomády na pery v aute som si nagebrila 😝😀
Môj den už 18 dni začína s ním, vonavym batozkom v perinke, výtvorom lasky 💖🧒😘
Dnes ráno súper s malým behom do školy prišla som jednému mlieko druhému mlieko. Totižto ja mám 3 deturence. Urobit si kávu a deň sa môže začať 😀





Dnešné ráno bolo ťažké, ale asi rovnako ťažké ako tie predošlé rána už skoro 2 roky odkedy máme dvojičky 😀 poprebaľovať, poprezliekať z pyžamka, zamávať starším dvom, ktorých manžel berie do škôlky/ školy, až potom sa dostávam na rad ja 😀 umyť tvár, nakrémovať, raňajky a zelený čaj..až po ňom sa cítim naštartovane 🙂