Uklízí děti s vámi? 🙂

lidka_hipp
31. okt 2015

Mít doma malého pomocníka stojí za to, zvlášť když chcete udržet pořádek 🙂 U nás doma platí zásada, bordel v bytě = šťastné dítě 😀 S úklidem to opravdu nepřeháníme, ale snažíme se, aby každý přiložil svou ruku k dílu. Takže běžně uklízí manžel, Anička trochu protestuje, ale nakonec se do uklízení pustí. Jak to vypadá u vás? Pomáhají vám děti nebo spíš škodí? 🙂

cerez
31. okt 2015

Moje deti upratujú. Každý podľa svojich schopností a veku. Nie vždy s veľkou radosťou ...., neboli sme iní 😀 , ale upratovať sa musí.

bibyke
31. okt 2015

kedze nas syncek budeme v januari dva roky,tak este sam upratat nevie,ale vedieme ho k tomu,napr. ked vysype vedierko s hrackami tak ho napomeniem nech si tie hracky pekne uprace alebo ked vysype nejake jedlo schvalne tak ho aj pozbiera..tak snad nerobime nikde chybu vo vychove 🙂

topier
31. okt 2015

Starší Tomáško si upratuje s veľkým frflaním, ale urobí to (aj keď väčšinou pod hrozbou, že nebude čítanie na dobrú noc) a Miška, tá upratuje s veľkou vervou, len pri tom narobí viac škody ako úžitku 🙂 Ale brániť jej v tom nechcem, veď keď bude väčšia, tak sa mi to možno zíde 😀

kim_rossi_stuard
31. okt 2015

nasa 5 rocna upratuje velmmi dobre, sama si uprace saty po sebe, potriedi vyprate saty, povysava, utrie prach, aj umyje ci pozameta podlahu, raz darmo dievcata to asi maju v krvy 😀 😀 😀

stacey46
31. okt 2015

Zatiaľ máme iba 7 mesiacov takže nevieme ani rozhadzovať ani pomáhať upratovať 🙂

haidi
31. okt 2015

u nas je to zatial v takom stadiu ,ze dcerka skor napodobnuje urcite veci ako lestenie ,utieranie stola,umyvanie podlahy zatial to berie ako hru ,ale je to zabavne sledovat ju ako ju to bavi ,dufam ,ze jej to aj ostane ked bude vacsia a bude nam s manzelom pomahat 😀

fazulka17
31. okt 2015

snaží sa aj keď niekedy mi viac neporiadku urobí, ale je to zlaté a viem sa pri tom dobre zabaviť keď sa ma snaží napodobniť 😀

bonaqa2013
31. okt 2015

moje baby nechcú - majú výhovoriek až, až.... A syn ten radšej zoberie kľúče od auta a dovi .....

magdicka111
31. okt 2015

Urcite ano to snazenie a radost nemaju chybu. Horse he ze upratujem potom dvakrat 😅

eny999
31. okt 2015

Dcerka ma jeden rocik,vela toho naroztahuje,ale podava mi cisty riad z umyvacky a chodi vedla mna za rucicku ked vysavam. Miluje to 🙂

macopka
31. okt 2015

Snazime sa o to 🙂 Mala dcerka, ked vidi, ze zametam zoberie si svoju matlicku a pomaha mi alebo ked umyvam zrkadla, tak zoberie vlhceny obrusok a umyva so mnou 🙂 Snazime sa hlavne, aby si sama ukladala hracky, len to este teraz straaaaaasne dlho trva, lebo s kazdou hrackou sa musi este pohrat pokial, ju ulozi 🙂

ivulkakm
31. okt 2015

Ivetka je skvela pomocnice, kdyz zametam tak chce zametat taky. Chodi po kuchyni se smetakem,co lezi.na kuchyn.lince tak je pokazde neco na zemi. Smeti.na hromadce nezustane na stejnym miste,prijde a zacne machat rukou takze mozu zametat znovu :D kdyz davam pradlo do pracky tak me ho vyhazuje nebo tam dava hracky. Oprane pradlo me natrepava. Je to muj milacek

renaatka
1. nov 2015

Malý má 13mes a keď má tu svojhu správnu náladu, dokáže si po sebe odložiť kocky späť do bedničky,a kým ja píšem akurát mi tu prebehol ten môj malý človiečik a hodil do smetneho koša niečo čo nám vzal s izby 🙂 dúfam, že keď trošku podrastie bude nám takto pekne pomáhať a hlavne bez frflania 😀

dadka_bb
1. nov 2015

Moja ma necelych 9 mesiacov, stvornozkuje,a je v stadiu kedy je preciznejsia ako vysavac 😀 😀 kazdu smietku najde ,kazdu bodocku, kvapocku. Nadhera! 🙂 dufam ze jej to ostane do 18rokov haha,

bubloska135
1. nov 2015

moj syncek rad pomaha 🙂 najradsej zbiera zo zeme a uklada do nadoby. cize o lego a skladacky mam postaran.
dnes napriklad zbieral na zahrade zemiacky, velmi ho to bavilo 🙂
a casom pride aj ostatne, ved je este malicky 🙂

stellamaris
1. nov 2015

Mne syn pomaha s upratovanim.Svoje hracky upratuje sam,niekedy mu treba pripomenut,ze mamka ani tatko to neurobia za neho 😉 Ked zacnem vysavat,syn sa dozaduje vysavaca a povysava na 3 rocneho teda pekne.

erickatt
1. nov 2015

Decka od malicka pomahali. A viac syn ako dcera. Teraz ma syn, 16 a vie mi pomoct zo vsetkym. Aj okna umyvat a zaclony povesia uplne paradne. Neni vec co by som mu nedavala robit. Dcera musi mat chut. A vtedy urobi vsetko , no ta chut chyba...

ludka140281
1. nov 2015

u nas dievčatá obe pomáhaju,Mladšia pozameta a staršia 8 ročna umýva a ja ešte doutieram,kde je vela vody,ale pomáhaju v rámci svojích možností,,,,nenapomýnam ich ,len potom,ked nevidi to urobim ešte raz 🙂 🙂

kupcovci
1. nov 2015

Starší pomáha podľa nálady keď má dobrú tak my dokonca aj prach poutiera no keď sa mu nechce tak mám smolu ale snažíme sa ho zapájať skoro do všetkých činnosti.Verim že keď Zuzka vyrastie tak my bude pomáhať ona ale to sa ešte nacakam keďže má len 6mesiacov. 🙂

jarmila64
1. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

Mama upratuje a mala rozhadzuje vsetko, co upracem.. 🙂 uz sa tesim na vianocne pecenie dufam ze to Veronku bude bavit a bude mi poamahat 🙂

bibinka78
1. nov 2015

Upracem za par minut povybera vsetky hracky ale som rada ze sa pohra s drobcom a ja mam aspon chvilku klud 😀

martinkaha
1. nov 2015

Naše deti upracú, keď im niečo za to sľúbime. 😀

happyzuuz
1. nov 2015

ano🙂 ja umyvam podlahu a krpec nahana mop a smyka sa na mokrej podlahe🙂)) velmi sa mu to paci🙂

2kocka7
4. nov 2015

U nás to vyzerá asi tak, že keď vysávam, tak dcéra mi berie vysávač z ruky, lebo aj ona chce..pomáha mi riad umyť :D utiera stôl, skrine...a zase syn mi "pomáha" skladať prádlo.. ja si poskladám komínček a on mi ho zbúra a veci povláči po zemi :D

gretocka
4. nov 2015

no povedala by som to tak, ze to co by som potrebovala . teda aby si upratovali svoju izbu nam nejak moc nefunguje, ale to co chcu - vysavanie, utieranie prachu, utieranie zrkadiel a podobne o to sa idu pobit 🙂
tiez vesaju drobne pradlo, vykladaju umyvacku, prestieraju stol a ked peciem, tak zarucene musim zapojit aj ich 🙂
sice mi vsetko s nimi trva raz tak dlho ako keby som to robila sama, ale zas ucia sa a aspon nehnevaju 🙂

dankaa78
6. nov 2015

Najmensi zbojnik skor skodi...postupne ju ucime..a ta starsia je uz gazdinka..sama umyje riad..uprace si izbu.utrie prach..i sama si pripravi nieco male pod zub.Je velmi sikovna a robi to rada🙂

dendulik82
7. nov 2015

Syn mi pomaha pri vsetkych cinnostiach. Poutiera s handrou zachod, cisti ho kefou, ked ksladam pradlo, tatrovkou ho roznosi do izieb a vylozi na postel, po mojom vysavani povysava cely byt sam-zajde do kazdej skarky, pomaha zametat, utierat prach, pomaha pri vareni,triedi pradlo podla farieb na pranie, vyklada umyvacku, hracky si odlozi, ked ich odlozim na ine miesto, sam si ich presunie. Velmi ho to bavi.Ma tri roky a dufam, ze mu to vydrzi.