Rozoznáte rozdiel chutí u kureniec?

timotej_hsh
13. dec 2016

Milé žienky,
pre mňa ako zákazníka je prvoradé, aby potravina, ktorá sa dostane na môj tanier, bola kvalitná. Chcem vedieť, že sa môžem spoľahnúť na chovateľa, a preto, ak kuracinu, tak len Kura Kráľovské. Avšak niekedy sa mi stáva, že “svoje kura” neviem v obchode nájsť, môžem sa hrabať v chladiacom boxe aj 15 minút a kura bez krvi a podliatin nenájdem. Čo mám teda robiť? Vegetarián sa zo mňa dobrovoľne nestane. Myslím, že každá mamička je gurmánom a dokáže rozpoznať zdravú kuracinu na prvý pohľad. Trávite aj vy tak veľa času v obchode, kým nájdete “to pravé”? Stáva sa vám, že chcete kúpiť Kura Kráľovské, no už ho nemajú? Cítite aj vy ten rozdiel, že kura z welfare chovu chutí tak odlišne od bežných kureniec?

livi
13. dec 2016

kedysi sme kupovali kráľovské kura, lebo bolo lepšie oproti iným, ale časom prestalo byť akési chutné a aj žltá farba zmizla a aj cena sa znížila.... tak sme začali pátrať po ozaj domácich zdrojoch a to sa nedá ani porovnať. teraz už vlastné aj chováme 🙂 takéto kurča je jednak chuťovo úplne inde, jednak sa aj dlhšie pečie a farbu má žltú a vnútri je mäso ružové, kdežto u kupovaných je biele a hneď sa rozpadne. nie, ani kráľovské nie je domáce. kto ochutnal, rozpozná rozdiel.

anjelicek26
13. dec 2016

Masko kupujeme tuto z dvora o dedinu dalej. Aj kuracie, na objednavku v urcite dni, ked zabijaju. Isteze je na chuti poznat a hlavne na mase, ci to zviera len sedelo a zralo a bolo za 6 tyzdnov na vahe 2 kil alebo to trvalo 4 mesiace a sa hybalo. Bohuzial ludia v dnesnej dobe nie su ochotni priplatit za kvalitu a tu vidim kamen urazu. Nesetria na nicom, na obleceni, elektronike, dovolenke, aute, ale setria na JEDLE (kupuju sa masy miesto klasy), ktore si davaju do tela, to mne hlava neberie. Pritom to je ten uplny zaklad naseho zdravia a to mame len jedno..

mimla
13. dec 2016

Aj som fanúšikom Kráľovského kuraťa. Má dobrú chuť. A čo ak ho nemôžem zohnať? No jednoducho nekúpim kura. Ale odkedy prešiel náš miestny obchod rekonštrukciou a rozšírili priestory tak sa v sortimente nachádza vždy apoň niečo. Ak nie je celé kura, sú aspoň stehná. Ako napríklad dnes.

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@bzzzz v Kauflande a Tescu by ste nás mali nájsť aj na výhode 😉

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@mimla takýto prístup chce veľkú odvahu, ale tak by to malo vyzerať! Keď proste nemajú v obchode to čo chcem, nebudem predsa kupovať náhradu.

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@anjelicek26 Viete, už staroveký mysliteľ povedal, že si to čo ješ... pravda právd

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

@livi to ani netvrdíme (že je domáce). Ak máte blízko našu podnikovú predajňu a minú sa Vám Vaše kuriatka, popýtajte sa na kura Nitria 🙂

anjelicek26
13. dec 2016

@timotej_hsh hlavne potom otrieskat 100+e mesacne na vyzivove doplnky, vitaminiky, martankov, koloidne striebro, sirupy na kasel a pokracujeme... miesto zainvestovat primarne v dobrej strave bez milionu ecok a hormonov. Nehovorim, ze potom dieta nebude nikdy chore, ale vyrazne to pomoze.

timotej_hsh
autor
13. dec 2016

My doma kuriatka nechováme, ale u nás iné ako Kráľovské proste nenájdete 🙂
Malému sme z neho pripravovali aj príkrmy od 7. mesiaca a do dnes mi manželka voláva do práce aby som nezabudol kúpiť synčekovi jeho obľúbenú hydinovú Kniežaciu šunku s 96% obsahom mäsa 😅

googlinqa
13. dec 2016

Kupujem,ho v akcii v kauflande

si_sa_6
13. dec 2016

Ja som si dlho myslela že je kura ako kura, dnes viem, že nie. Máme známych ktorí chovajú a často nám pošlú a to sa chuťovo nedá ani len porovnať s tými kupovanými. Aspoň viem, že kura čo máme od známych nie je nijako dopované ani nič a že je normálne chované bez nejakého trápenia a podobne

miroslavan
13. dec 2016

Urcite rozozname chut kvalitneho kurata 😉

chokma
13. dec 2016

Nemusime preberat v obchode, mame vlastne, co nevyrastlu za dva mesiace a ich kosti su ovela pevnejsie a predlzene a nelamave a maso ma chut i kobzistenciu masa a nie spongie. Su len na zrne a kuchynskom odpade, takze sme aspon v tomto uchraneni od hormonov...

timotej_hsh
autor
14. dec 2016

@chokma Aj Kráľovské Kuriatko je chované bez rastových hormónov a antibiotík. 😉

timotej_hsh
autor
14. dec 2016

@mishicca to nás teší 😍

dankaa78
14. dec 2016

že váhaš😅