Aké Y/I sa píše v slove F_Z_KA?

nela_kvido
Moderátor
24. aug 2019

V téme ako efektívne využiť čas prázdnin aj na učenie sme si predstavili niekoľko Kvídových hier, ktoré naozaj okrem zábavy majú za úlohu dietky aj niečo priučiť. Spomenuli sme si, ako trénovať matematiku, či angličtinu. Ale čo tá naša slovenčina?

Úprimne, občas potrápi aj nás, nie to ešte malých školákov. Kde sa píše aké i? Tak toto je najväčší kameň úrazu. Preto si Kvído na pomoc zavolal pani učiteľku slovenčiny a spolu s ňou vybral 200 slov, v ktorých deti často chybujú. Výsledkom je zábavná hra Íčka.

Zahrajte sa na predavačov ovocia a roztrieďte tvrdé a mäkké ovocie (rozumej tvrdé a mäkké Y/I) do nádoby, do ktorej patria. Trafte sa do nej z dostatočnej vzdialenosti a zbavte sa tak celej kopy ovocia, čo máte pred sebou. Najrýchlejší vyhráva.

Viac na: https://eshop.albi.sk/kvido-icka/

Dobrá správa, v predaji bude už od septembra 😉🙂

Má aj vaše dieťa problém so správnym určením Y/I? Ako trénujete gramatiku vy?

etelkatelka
24. aug 2019

Fyzika 😊

katarinkalilly
24. aug 2019

Prvé tvrdé druhé mäkké,kedže sa to vyslovuje tvrdo nie mäkko =D

lulliky1
24. aug 2019

fyzika

mirkov
24. aug 2019

Ha, tak to by dom aj ja potrebovala zopakovať. Super

penelope10
24. aug 2019

fyzika 🙂

luckamorka
24. aug 2019

Konečne, veľmi chválim.. dnes čítať akúkoľvek diskusiu na internete je normálne bolestivé pre moje oči 😆 mám pocit, že táto hra by sa zišla aj mnohým dospelým 😀 takže super 😍

derdia
24. aug 2019

Fyzika

sperka
24. aug 2019

Ideme do druhého ročníka, takže sa uvidí ako to budeme zvládať. FYZIKA

mala_katie
24. aug 2019

Fyzika

cilkau
24. aug 2019

Fyzika 🌞🙂

petronelak
24. aug 2019

@nela_kvido tak toto je super ❤️ fyzika 🍀

zdencak
24. aug 2019

fyzika

evittam
24. aug 2019

Toto naozaj?! To je akoze otazka ci kviz pre koho?

klarissa25
24. aug 2019

@evittam je fajn keď si to precvicia aj rodičia aby to potom dobre učili aj svoje deti 😉

evittam
24. aug 2019

@klarissa25 U mna gramatika patrí k vseobecnej inteligencii. Toto je základne slovo. To ma zaujalo ze niekto to da ako kviz pre dospelých inteligentných ludi...Ale na druhej strane sa nedivim-ked vidi intelektuálny priemer na MK a tu hroznú gramatiku...

klarissa25
24. aug 2019

@evittam to máš pravdu aj u mňa. Ale fakt ako vidíš tu na MK gramatika robí problem veľmi veľa ľuďom....

evittam
24. aug 2019

@klarissa25 Je to smutné a ked na to upozornis este si za debila lebo dnes to nie je moderné a gramatiku netreba....celr zle. A potom tu mame podobne temy "poďme súťažiť kto správne napise slovo....."....

lasockaa
24. aug 2019

Fyzika👍👍

nela_kvido
autorModerátor
24. aug 2019

@evittam Nie je to kvíz ani otázka, mal to byť názov diskusie 😀

karolin2
24. aug 2019

Ešte nás to len čaká, dcérka pôjde do druhého ročníka, uvidíme. Držím jej pršteky. Je skvelé, keď hravou formou ich vieme naučiť správnej gramatike.

kikuska555
24. aug 2019

Po tomto urcite siahneme do buducna 🙂 ❤️

heeedka
24. aug 2019

Do školy zatiaľ chodí len najstaršia a tá má slovenský jazyk 🔝 predmet. Zatiaľ síce robili len tvrdé a mäkké spoluhlásky, vybrané slová ich čakajú tento školský rok, ale už sa vcelku chytá. Túto hru isto využijem aj ja na mojich hodinách, lebo áno...som učka 😁