Kedy ste zaviedli svojim deťom mliečne výrobky?

daniela_malygazda
Moderátor
3. feb 2020

Baby, veľmi by ma zaujímalo odkedy ste zavádzali do jedálnička detí mliečne výrobky. Niektorí odborníci sa vyjadrujú, že je dobré zaradiť biele jogurty od 8. mesiaca dieťaťa. Iní zase, že až od 1. roka života. V mojom prípade som zaviedla mliečne výrobky, až keď dcéra dovŕšila rok, ale mala som z toho poriadne pochybnosti. A začala som kravským mliekom a našimi kvalitnými bielymi jogurtmi zrejúcimi v skle od Malého gazdu a to som ešte u nich nepracovala 😉. Jogurtom v plaste sa vyhýbam.
Aké máte s tým skúsenosti?
Čítali ste zloženie predtým ako ste dali dieťaťu prvý jogurt?
Uprednostňujete plastový alebo sklenený obal?

Ďakujem za všetky odpovede 😍.

colka
3. feb 2020

Prvy jogurtik sme skusili kozi, chutil drobcovi. Potom kravske, do 3 rokov bol čistý biely topka, dzemik ako volal ovocnú zložku som musela zjesť ja 😄😍 zbožňujeme jogurty v skle... A v takychto krasnych tvarovaných super vyzera aj chia puding alebo tiramisu ❤️

daniela_malygazda
autorModerátor
3. feb 2020

@fkata Presne tak som zavádzala mliečne výrobky aj ja. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
3. feb 2020

@colka Super nápad na dezerty z našich skiel. My z nich aj pijeme. Občas kávu alebo nejakú limonádu. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
3. feb 2020

@kate_cs Aj ja som bola tabuľková matka. Môžeme si v tomto podať ruky. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
3. feb 2020

@balage Super teším sa, že už aj ňuňu mal. Veru taká akurátna dávka to je pre drobcov. Neskôr si ho aj pekne chytí do rúčky. Obal má dobrý tvar.

daniela_malygazda
autorModerátor
3. feb 2020

@tulipanicek Chápem, prečo ich robíš sama. Máš istotu čo tam dáš a presne si odsleduješ kvalitu, ale keď bude dcérka staršia možno nastanú chvíle, kedy nebudeš stíhať a vtedy možno oceníš také jedno ňuňu po ruke. ;)

veronika3006
3. feb 2020

Ja som zaviedla v 8. mesiaci - biely jogurt. Následne aj tvrdé syry a nízkotučný tvaroh. Kravské mlieko nepoužívam doteraz, teraz budeme mať 15 mesiacov. Biely jogurt je odvtedy synove najobľúbenejšie jedlo.

z3
3. feb 2020

@daniela_malygazda tak tieto odpovede ma zaujimaju,mam 7 mesacnu dcerku a teda neviem kedy jej jogurty zavediem do stravy,takze rada sa dozviem nieco nove 🙂

katusa16
3. feb 2020

Od cca 9-10 mesiaca mlieko, namiesto umeleho, a cca vtedy aj jogurtiky

natia29
3. feb 2020

Ja dojcim, jogurty som pri oboch detoch zaviedla po ukoncenom 8.mesiaci. Kupujem len z farmfoods biely 10%, tiez by sa mi viac pacili sklene pohariky, ale oni take nevyrbaju. Tiez som premyslala, ze jogurty budem robit doma, nakolko mam pristup k cerstvemu kravskemu mlieku. Obyc. mlieko sa u nas nepije, starsej som akurat z mlieka varila krupicovu kasu a to az po roku, takisto planujem aj teraz.

tulipanicek
3. feb 2020

@daniela_malygazda No myslím, že tých 10 minút prípravy nie je toľko aby som ich večer neobetovala 😉

sonicka96
3. feb 2020

Cca okolo 6-7mesiaca 🙂 niesom tabuľková takže som si išla podľa seba a chutilo mu 🙂

kindermama
3. feb 2020

Ja si uz ani nepamatam, ale zacali sme bielym jogurtom, urcite skor ako pred dovrsenim prveho roka. A kupujeme len jogurty v skle. Maleho gazdu najviac lebo ta smotana hore, mnaaaam.
A ano citam zlozenie jogurtov a aj inych potravin, predtym nez dam malej.

barbara24
3. feb 2020

Okolo 9. mesiaca jogurty, veľmi mu chutili, neskôr ich však odmietal, teraz pomenej, čo mi je ľúto, lebo ja ich môžem denne

jeliz59
3. feb 2020

No mliečne detské kaše cca od 5 mesiaca ako je písané na obale ale tí zrejme nerátas😄....
od polroka špeciálne jogurty a pudingy od Nestlé ( od 6 mesiacov sú) výživa ovocná s jogurtom alebo tvarohom od značky ovko tie sú od ,5 mesiacov
od 8 jogurty...to sama dr povedala že už môžme vravela že najlepšie je biely čistý napríklad aktivia Zvolenský a dobre je pridať na chuť domáci džem.....ale môj malý nechcel čistý takže som mu dávala ochutené klasika vanilka jahoda marhuľa....potom s pribúdajúcimi mesiacmi sa nám ponúka rozšírila☺️☺️

kikuska555
4. feb 2020

Moja Nessina ma 10 mesiacov. Jogurt ma zavedeny uz asi tak mesiac a pol. Aj napriek tomu ze je dojcena 🙂
Stale sme pri malom gazdovi alebo na selskom jogurte. V podstate je to jediny pokrm ktory neodmieta 😂 takze ocividne su velmi dobre ❤️
Sklicka potom uzitkujem na vyzivu 👌

mimike91
4. feb 2020

Môj syn mal 6 mesiacov, keď prvý krát ochutnal biely jugort. Od 6 mesiaca dostal všetko postupne okoštovať. Aj mäso, zeleninu, ovocie, ryžu. Samozrejme nedostal to každý deň, ale od 1 roka papá všetko. Najprv som sa bála aj ja, že odmietne moje mlieko, ale chváľa Bohu nie😊 2 roky som ho kojila😊 teraz mal 3 roky a miluje jesť(všetko)😁 ja uprednosťujem sklenený obal, lebo tie sú podľa mňa najlepšie😊 ale syn si rád vyberie to čo chce on😊

basska_b
4. feb 2020

Ja som zaviedla od 1 roka. Začala som samozrejme len s čistým bielym jogurtom.A celkovo som bola taká zlá matka, že aj lepok, citrusy, sladké veci, všetko az po roku. Dovtedy len naše domáce ovocie, zelenina, kaša bez lepku (trošku mäsa a žltka) a materské mlieko... Dcérka ma práve teraz 2 roky, vôbec nemá problém s bruškom a ma neuveriteľný apetít na všetko.

majocka24
4. feb 2020

cca 7 mesiacov

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@basska_b Ale vôbec nie si zlá matka. Každá mama má robiť tak, ako jej a dieťaťu vyhovuje. A vidíš sama, že teraz všetko pekne papá. Super. Ďakujem

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@mimike91 Mala by som si z teba brať príklad. Vôbec si sa nebála zaradiť do stravy jogurt a aj úspešne. ;)

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@kikuska555 Aj ja tie sklá tak využívam a ešte marhuľový džem. Ten u nás ide. 😉

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@barbara24 A skúšala si mu dávať rôzne druhy?

daniela_malygazda
autorModerátor
4. feb 2020

@z3 Mne to tak vychádza, že asi od 8 mesiaca je to vhodné. Niektoré mamičky dali aj skôr a deti vôbec neprotestovali. Možno je to skôr o tvojom rozhodnutí. 😉

barbara24
4. feb 2020

@daniela_malygazda áno, úplne na začiatku iba biele s trstinovým cukrom a ovocím, potom aj ovocné... Potom ich nechcel vôbec, a teraz zje čokoládový, niekedy sa mi podarí aj ovocný... 😉

karolin2
4. feb 2020

Ja som kaše pripravovala s kravským mliekom už po ukončení 6 mesiaca, a klop klop, všetko prebehlo ok, aj teraz pri synčekovi chcem skúšať tak isto. Jogurt asi tiež som dávala skôr.

cermakovaluciaa
4. feb 2020

@daniela_malygazda ja tiež len v skle. A striedame kozie, ovčie a kravské. A robim si aj sama doma pre dcéru. Ešte nezje veľký jogurt tak vyrábam do menších pohárikov 🙂

misiacik31
5. feb 2020

@daniela_malygazda ja som prvýkrát dala dcérke jogurt v 10. mesiaci, kvalitný len z mlieka a kultúry, uprednostňujem v skle ale kúpim aj v plaste....práve dnes chcem vyskúšať urobiť vlastný v jogurtovači tak snáď sa podarí 🙏

daniela_malygazda
autorModerátor
5. feb 2020

@misiacik31 Potom napíš ako to dopadlo. ;)

siska2408
5. feb 2020

Mna zaujima, kde sa daju tieto jogurtiky zakupit. Okres Senec, vdaka 🙂