SÚŤAŽ: Vyhraj 18 ks Ňuňu smotanového jogurtu s ovocným pyré

daniela_malygazda
Moderátor
8. feb 2020

Už viete, že Ňuňu smotanový jogurt obsahuje jednu dôležitú zložku a tou je ovocné pyré, v ktorom je 60 % ovocia a je ľahko stráviteľné aj pre malé detičky. Preto sa táto súťaž bude týkať ovocného pyré.
Mňa by zaujímalo, či si pripravujete ovocné pyré doma alebo ho kupujete. Prípadne či pri varení používate aj cukor alebo ste zásadne proti nemu a kľudne pridajte aj recept.
Zajtra vyberiem jednu z Vás, ktorej doručíme 18 ks Ňuňu.

maruskaw
9. feb 2020

@daniela_malygazda Ahoj.☺ My ovocne pyre kupujeme, nepripravujeme ho doma. Ale, ak by som ho robievala doma, urcite by som do pyre nedavala privela cukru, napr. aj do kolacikov davam menej cukru ako je v receptoch.😊

danuskadominik
9. feb 2020

domáce pyré robievame hlavne z jabĺčko a bez cukru aj tak je vždy sladučké

bibi252
9. feb 2020

@daniela_malygazda, mame zahradku takze ked mam viec svojich jablcok, hrucek a iného ovocia robim domace. recept uplne bez cukru jblcka osupem cca 10 min povarim ked treba pridam troska vody este horuce mixujem a davam hned do fial, zabalim do deky. Takto spravene mam uz aj dva roky a vôbec sa nekazia. Su uzastne a sladke :D

dominiknoemi
9. feb 2020

Ja len kupujem, verím kvalite výrobcov 😇 najmladšia dcérka Liuska by si s výhrou hravo poradila 🍀🍀🍀

evkano1402
9. feb 2020

robim si ich doma a s radostou 😉
Ovocie osupem, odjadierkujem a vyzerem vsetko, co nie je ok a potom rozvarim na kasu, niekedy aj prepasirujem a horuce plnim do poharikov a sup pod perinu na den dva do vychladnutia.

mary_m
9. feb 2020

Pyré robíme aj doma a používame aj kupované. Do domáceho dávam trstinový cukor

deisy28
9. feb 2020

Každý rok nám robí ovocné pyré naša babinka z doma vypestovaného ovocíčka, samozrejme bez cukru. Hádam jej tento rok dokážu pomôcť už aj "najväčší" papkáči tejto dobrotky.

shilou
9. feb 2020

Moja mamka robi pyre s hrozna, jablk, malin, sliviek, jahod, nektarinky ...alebo aj ovocie miesa. Do kazdeho pridava trochu cukru, aby nebolo dive. Bez cukru detom nechuti.

anickai
9. feb 2020

Mame velku zahradu. Pestujeme vsetko ovocie.
Jednoducho ovocie rozvarim, rozmixujem a pridam trstinovy cukor. Nalozim do flasiek a prikryjem dekou. Na druhy den davam na spajzi.
Naj kombinacie:
hruska, jablko,maliny
Broskyna, jahoda
Slivka, skorica, listky maty
Levandula, hruska

maria2205
9. feb 2020

Kupujem ovocie, ktoré má náš prcek najradšej... Zje všetky druhy ovocia(skúšame v malom množstve) aj keď ma len 7m okrem banánu... Ten mu akosi nevonia...doma pripravujem s malym množstvom cukru, keď tak trstinový dávam alebo len vanilkový... Keď je čas... Keď nie je tak obľúbená je u nás OVKO výživa bez pridaného cukru čisto jablková alebo s vanilkovou aromov, alebo jablko s marhulou... Tieto majú fakt úspech... Kapsičky do ručičky ma rad len čisto jahodovu... Takže uvítali by sme niečo úplne iné...

menoruze
9. feb 2020

Pyre kupujeme, kedze nemame zahradu 🙂

mizub
9. feb 2020

@daniela_malygazda kým boli deti menšie, tak som robila domáce výživy. Posledné zásoby sme dojedli minulý rok. Tento rok chcem robiť pre krsniatka výživu.
Robievam len z ovocia bez cukru, či iných prídavkov. Je to potom vhodné pre najmenšie deti a starším potom môžem priamo pred podávaním ochutiť piškótami, či osladiť medom a pod 😉
Robila som rôzne kombinácie, vždy kombinujem s jablkami kvôli hustote.

habanka2014
9. feb 2020

@daniela_malygazda ja robím všetko sama doma 🙂 ovocné purre, lekvare.. podľa sezónneho ovocia jahodkove jablckove margulove, dam dusiť pomalutky, cukor prídavam len trocha alebo vôbec lebo ovocia majú svoje prírodné cukry, veľa sacharidov. 🙂

pooppy142
9. feb 2020

Robievam doma, cukor dávam 😊škoricový a vanilkový 👍

jakubella
9. feb 2020

Zatiaľ sme si len doma pripravovali, ale po precitani tohto fora som rozhodnuta skusit kupit 🙂 Robievame zo všetkého, čo sa urodi v babkinej zahrade: jablka, hrušky, maliny, jahody, aj hrozno sme skúšali a rôzne kombinácie vymenovaneho. Jablka sú najčastejšie predávané do všetkého. A ano, dávam aj cukor. Prajem všetko dobre ❤

balage
9. feb 2020

Pri prvých príkrmoch som určite varila jablkovo- hruškové najčastejšie spolu s jemnými vločkami, ale aj slivkové cez leto s marhuľovými, potom ked bol starší kombinované aj s kupovanými výživami.

daniela_malygazda
autorModerátor
9. feb 2020

@jakubella super, potom píš ako chutilo Ňuňu 😉

domculik
9. feb 2020

@daniela_malygazda ano robime pyre na vsetky sposoby, niektore ovocie iba popucime za studena, niektore prihrejeme, niektore povarime a pomixujeme ale snazim sa tam davat minimum cukru, hoci, niekedy to trosicku treba na "doladenie", pokial nekombinujeme so smotanou, jogurtom ci piskotkou 🙃.

luchab
9. feb 2020

Aj kupujeme,aj pripravujem s trochou cukru.

motyliky
9. feb 2020

Ovocie a všetko s ovocím naše dievčatá milujú 🍒🍌🍎🍐🍓 Pyré im robim ja aj babka doma najčastejšie z domácich jablcok- pridam trosku banánu a nie je treba ani žiadny cukor ☺️

tina1979
9. feb 2020

Robim cerstve, rozmixujem banan a jablko. Mnamka

7andrejka
9. feb 2020

Jednoznacne robim aj ked sem tam sa kupi lebo u nas je skoro na dennom poriadku 🙂a kedze mala ma 9mesiacov tak bez cukru

minimidimaxi
9. feb 2020

Keď boli drobci menší, výhradne sme doma pyré varili (vyhovovalo to tak mne aj im a keďže mame záhradku nebol problém narobiť si aj menšie zásoby) , avšak teraz mávame doma častejšie aj kupované, ale snažíme sa aspoň dbať na kvalitu... Nehovorím, že moje deti cukor nikdy nejedli, ale snažím sa ho nedávať aspoň tam, kde ho netreba... Ovocie je sladké a drobcom chutí aj samé, takže ho len pokrájame na kúsky, povarim a mixnem... No a keďže mojim predsavzatí na rok 2019 bolo začať jest "na staré kolená" ovocie, celkom si zvykli aj na smoothie, ktore boli mojim prvým krokom v snahe splniť si tento cieľ 🙂 to, že som nedokázala zjesť žiadne ovocie ma dosť limitovalo a tak to bola jedna z mojich veľkých snáh snažiť sa nepreniest to na deti... A dnes celkom hrdo hlásim, že aspoň toto sa mi ako jedno z mála mojich pred materských plánov podarilo a deti sú úplní ovocnickovia 😄tak snáď im to vydrží co najdlhšie 😍

2nikol
10. feb 2020

Pyré robievam doma hlavne ak máme prvé prikrmi a tam nedávam cukor , pekne uvarím a rozmixujem,

marthuska
10. feb 2020

Ovocne pyre mimo sezony kupujem v obchode a ked mame domace ovocie, rozmixujem ho surove a tak pridam do jogurtu alebo dezertu. Smotanovy jogurt Nunu nepoznam, preto ma toto testovanie velmi zaujalo🙂

barbora237
11. feb 2020

@daniela_malygazda Najlepsie je hruskove.