Chodia vaše deti spať v pravidelne v rovnaký čas? Máte režim?

radka_pribinacek
Moderátor
3. nov 2017

Priznám sa, že nie vždy sa mi podarí Malvínku dostať do postele v rovnakú dobu. Niekedy sa nám napríklad predĺži popoludňajší spánok a tým pádom sa nám posúva I večerné uspávanie. Myslíte si, že je pravidelný režim dôležitý? Alebo to nie je podstatné?

bubinko1506
3. nov 2017

Dvojcata chodia pravidelne 19:30 spat, zaspia o 20:00, vstavaju o 7ej.

googlinqa
3. nov 2017

@kallanchoe no tak pevne nervy presli sme si tym istym mam tiez hyperosku... Preslo to az vtedy ked sa dokazala niecim zaujat, pohrat sa ... Teraz je to uz med lizat mame 5 rokov 😉

ajino
3. nov 2017

snažíme sa dodržať režim a okolo 20.30 ísť s deťmi spať ale nie vždy sa nám to podarí, niekedy je to aj 21.00

sono2
3. nov 2017

Áno. O siedmej, pol ôsmej max.

lenakiss
3. nov 2017

Ja som sa to malemu snazila upravit ale zaspi 13:30 vstanr okolo stvrtej a vecer zaspi o 22 a vstava okolo 7...skusala som vecer dat spat o osmej...no potom zaspsl o pol 11...

babatkoo
3. nov 2017

Zatial pre mna pravidelnost spanku az taka dolezita nie je, pretoze som na rodicovskej. Ale syn 2 a pol rocny ma celkom pravidelny rytmus spanku: vstava 8:30, poobedny spanok trva dlho 😀 od 13 do 16, a vecerny zacina o 22:30.

evacka1
3. nov 2017

U nás som vždy trvala na režime. Poobede o 12 spať malinka(2,5) spinka 2-3 hodiny, malý (5) tak 1,5-2hodiny a večer idú o 8, zaspævajú max pol9. vstávajú o 7- 7,30.

makovicka8
4. nov 2017

Snazime sa ale nie vzdy sa to dari hlavne ked do skolky chodi tam si pospi neviem kolko a vecer potom nevie zaspat

stastenka42
4. nov 2017

My máme rezim od narodenia,sama sa tak nastavila a ja to dodržiavam..ci leto ci zima,návšteva nenavsteva o 19.00-19,30 musí byť už v posteli ...za to ráno aj keď nejde do škôlky vstava o 5,30-6,00....😁

lienkaam16
4. nov 2017

My sme si pravidelný rezim spánku začali dodržiavať od malicka. Samozrejme,keď bol menší nedalo sa vždy. Ale tak od pol roka sa nam darí. Večer mame pravidelný rituál a o ôsmej sme v posteli taktiež bez rozdielu ci je leto alebo zima... návšteva alebo dovolenka... proste maly sa uz sam pyta. Obed deto snazime sa dodrziavat a medzi 12 a 13 ideme schrupnut ;) Dufam, ze nam to takto vydrzi co najdlhsie 🙂 Krtko ma tri zacal chodit do skolky a o to dôležitejší je pre nas náš večerný ritual 🙂

kamajka
4. nov 2017

Ja už mám školopovinné všetky tri deti, ôsmačka, šiestak a druhák. Všetci chodia spať najneskôr o 20:30. Teraz ako sa menil čas o 20:00. A ja s nimi. :D

radka_pribinacek
autorModerátor
4. nov 2017

Když to tak čtu, tak jsem docela ráda, že Malvínka se ráno budí až kolem 8:00 😁 😀

ewell13
4. nov 2017

My chodime pravidelne o8 maly ma3roky a teraz mame 3tyzdnove bábätko a uspavam ich spolu

radka_pribinacek
autorModerátor
4. nov 2017

@asaela tyjo, to vydrží hodně dlouho spát, když už v 18:00 spí a spí až do 7 do rána 😲

prinzesz
4. nov 2017

@asaela zas suhlasim! ale obdivujem ze tak skoro zaspia, moj syn chodil ako babatko spavat od 19tej, to min rok potom sa to posunulo na 19:30, teraz chodi o 20tej (ma 5,5r) ako babo spaval vzdy doo od 10 do 11:30 v iducom kociku, potom sme sli domov a poo spaval od 13:30 do 16tej, preto chodil az o 19tej.. od 3 rokoch nespi cez obed, to som zrusila umyselne lebo vecer potom vydrzal do 22 byt hore a to som nechcela.. ja som za tvrdy rezim tiez.. hoci dnes uz taky presny nie je, okrem vecierky, ale ja som do 3 rokov dodrziavala vsetko,pravidelne jedlo, spanie, my sme mali presny rezim ktory fungoval a tiez som bola max spokojna..