Nakupujeme potraviny na sviatky!

nela_cukor
6. dec 2016

Aké sú najkvalitnejšie suroviny do pečenia? Na čom ušetriť a za čo sa oplatí priplatiť? Dávate prednosť slovenským výrobkom?

michala.s
6. dec 2016

Davame prednost domacim vyrobkom a zaroven aj citame etikety pretoze nie vzdy je domace to najkvalitnejsie.

stellamaris
6. dec 2016

Priplatim rada za kvalitne potraviny s to nielen na Vianoce.Najradsej domace produkty od susedov kupujem.

nela_cukor
autor
6. dec 2016

@stellamaris Veru áno, domáce je domáce 🙂

dankaa78
6. dec 2016

Často kupujeme slovenské výrobky a v našom meste máme obľúbený Gazdovský dvor🇸🇰

katarinapekna
6. dec 2016

To už j čo za téma??? No nakupuj,aby ste hladom nepomreli. By som na týždeň zavrela všetky obchody,bo ludia besni už nevedia čo so sebou.

zuzkat1
6. dec 2016

@katarinapekna vsak reklamna na cukor..😝

sunny8
6. dec 2016

Co je v dnesnej dobe kvalitne a zdrave? Podla mna sa plati za znacku nie za kvalitu ... Jedlo nie je prave to na com by sa oplatilo priplacat... Co si clovek nedochova alebo nedopestuje sam tak nema nic zdraveho ... Same umeliny vsade kopa cukru a tukov a kadecoho

stardust
6. dec 2016

napriek tomu, ze podla niektorych jedincov zereme iba bordel, tak sa dozivame stale vyssieho veku...hmm, aky paradox.

ukulela
6. dec 2016

@stardust ale to je dokaz lepsej zdravotnej starostlivosti, resp napredovania vo vede. ak sa v minulosti prejedali mastnym a klepol ich infakt, tak posli, teraz transplantacia a pokojne aj dlhy zivot dalej.

sintra
7. dec 2016

ked ide o pecenie, podla mna jednoznacne sa oplati priplatit si za maslo. Kolaciky maju uplne inu chut, ako tie s margarinmi.

nela_cukor
autor
7. dec 2016

@sintra uplne suhlasim!ale vies co,som si vsimla v poslednej dobe?,ze ani maslo nie je maslo,tiez treba vybrat...

nela_cukor
autor
7. dec 2016

@dankaa78 ten gazdovsky dvor zavidim,v dobrom samozrejme😉 kupujes tam aj MED???to je moj kazdorocny problem.tento rok mam taky poctivy z myjavskych kopanic.tak uvidime dnes v medovnikoch😉 tiez kvalitne orechy nie je vzdy jednoduche zohnat...

timea7
7. dec 2016

@sintra ja davam do vsetkeho maslo, ale garantujem ti, ze v lineckych, medovnikoch a pod. kolacikoch nemas sancu zistit rozdiel, ak tam dam Heru. Piekla dom raz pre kamaratku, ktora mi priniesla miesti masla Heru a teda rozdiel chutovo ziadny, piekla dom jej asi osem druhov. Maslo davam preto, lebo viem, ako a z coho sa ine tuky vyrabaju, nie pre chut, ta sa zmeni len v plnke.

lienka737
7. dec 2016

@timea7 tiež som zistila, že nie je cítiť rozdiel. A keďže maslo šlo riadne hore, tak dávam Palmarín. Hera mi smrdí aj všetky tie Helie a pod.

zuzkat1
7. dec 2016

@timea7 je tam rozdiel v lineckych..podla mna su viac mrvive s maslom.. Ja maslo len do plniek lebo tam tu umelu chut citit z margarinu

lienka737
7. dec 2016

@zuzkat1 do plniek áno, ale tam kde sa miesi, napríklad do medovníkov - tam necítiš.
A súhlasím, cesto je kvalitou iné, ale chuť nezistíš. Možno keby Ti dá priamo niekto dva koláčiky hned po sebe, aby si zistila ktorý je ktorý 🙂
Žiaľ, je to stále tak, že "zdravé" veci sú drahé, ale ja razím teoriu, že nikdy nevieš na čo umrieš. Poznám X ľudí so zdravým životným štýlom a zomreli mladí.

jankalukasova
7. dec 2016

@stardust doživame sa vyššieho veku... lebo operácie, transplantácie.. antibiotika, vakcíny... ale už v takmer každej rodine zaúradovala rakovina... ťažko dnes nájsť dieťa bez nejakej alergie... rozmáha sa celiakia.. intolerancia na laktózu... keď som bola v škôlke, tak sa deti s alergiou na potraviny dali v celej škôlke zrátať na prstoch jednej ruky. Dnes je situácia podstatne horšia.

zuzkat1
7. dec 2016

@lienka737 no chut nie to je jasne..a to ze je mrvive s maslom je pre mna negativum teda ja len heru ale vacsinou palmarin

sintra
7. dec 2016

@timea7 no a ja ti garantujem, ze ten rozdiel zbadam 🙂 Neviem, preco si ludia myslia, ze napriklad Hera maslova rovna sa maslo. Je to tam citit, aj v ceste.

suzi81
7. dec 2016

A viete mi odporucit podla skusenosti,ktore maslo je najlepsie? Ja som ten rozdiel dako nepostrehla,vacsinou kupujem jednotarske.

dankaa78
7. dec 2016

@nela_cukor nie.med máme od rodičov z východu😉

nela_cukor
autor
7. dec 2016

@suzi81 Ahoj! Konkrétnu značku nebudem hovoriť, ale dobré je, aby to bolo skutočné maslo bez prídavkov, teda nie maslová pochúťka, masielko, maslová aróma a podobne. Nehovorím, na chlebík, do pomazánok, varenie je určite aj také dobré.

stardust
7. dec 2016

@ukulela nikdy v minulosti nebola vyziva obyvatelstva na vyssej urovni ako dnes. V minulosti nebola cerstva zelenina behom celeho roku samozrejmostou, ludia casto hladovali, mleli na muku kadeco, co nasli v prirode. Dnes navyse je jedlo prisne sledovane, prisady do potravin tiez, hoci ich mnohi nevzdelani jedinci povazuju za skodlive. Ked si precitas staru literaturu, v minulosti sa veselo podvadzalo pri potravinach...napr. miesanie mlieka s vapennym mliekom atd. atd. Takze az taky bordel nejeme 😉

12345anna
7. dec 2016

Ahoj, doma máme záhradku a veľa potravin si dokážeme pripraviť a za sterilizovať alebo zamraziť. No všetko ostatné kupujeme supermarketoch. Sú však niektoré druhy potravín, ktoré radšej kúpime od známych, lebo vieme odkiaľ pochádzajú, ako sú orechy, med, vajicka, hydina, huby a podobné pochutiny na vianočný stôl.🙂 V obchode uprednostňujem domáce značky

javorinska
7. dec 2016

Vacsinou sa snazim kupovat zdravsie potraviny aj ked nie vzdy to ide, kedze tie su aj drahsie:/

nada847
7. dec 2016

@12345anna domace je veru domace to je darmo. My tiez sme zacali vajicka bravat od znamych aj tie kolace ktore sa pecu mam pocit ze maju inu chut ked su z domacich vajicok, alebo zeby som si to len nahovarala? 🙂

greta123
7. dec 2016

Určite, dávam prednosť slovenským výrobkom, niet nad našu kvalitu a čo môžeme si dopestujeme, pripravíme, či už domáce lekváre, rajčinový pretlak, lečo, uhorky, zeleninové šaláty, cviklu, vajíčka z domáceho chovu...Aspoň vieme čo jeme🙂)😍

timea7
7. dec 2016

@sintra prídi na Vianoce, aj kávičku to k tomu urobím 🙂 pre teba urobím aj s Herou, skúmali to vtedy viacerí, aj ja sama, lebo my sme roky používali len maslo. Opakujem, že nemyslím zákusky s krémom, ale v medovníkoch, lineckých, suchých kokosových, orechových kúskoch a pod. to nemáš šancu poznať. Ja tam Heru nedávam, lebo mi to je proti srsti a nezjeme toho zase tonu, pečiem takéto drobné raz za rok, aby som ušetrila nejakých desať, dvanásť eur mi príde úbohé.

nela_cukor
autor
7. dec 2016

@12345anna tie vajíčka!!! strašne rada by som mala v susedství niekoho kto chová sliepky. Priznám sa, že kupujem tie úplne najdrahšie vajíčka, čo sú v supermarketoch dostať a tajne dúfam, že tie sliepky mali dôstojný život, čo sa odrazí aj na kvalite vajec. inak sa tiež snažím slovenské veci. Niktoré sú ozaj veľmi dobré a jasné, aj slovenský cukor kupujem, ten obyčajný klasický repný "kilovku". Nedám dopustiť ani na slovenské ovocie, zeleninu. Čokoľvek, čo nemusí cestovať cez polsveta a zrieť v kamióne😉

stellamaris
7. dec 2016

@nela_cukor treba sa popytat na nejakeho dodavatela domacich vajicok,vzdy sa niekto najde.My skocime vzdy k susedom,aj si povyberame obcas rovno od sliepociek do kosika,ked sused nema cas🙂inak mame tu aj vajcomat.su tam balene vajicka ako vo vyklade.vhodim peniaze, zadam cislo skrinky,ktore ma vajicka vnutri a otvoria sa dvierka a mozem si vziat nakup😄aj o polnoci😄😄