Krása z prír0,0dy - časť II.

matus_bazant
Moderátor
15. aug 2019

Dnes si môžete prečítať niekoľko informácií aj o skrášľovacích schopnostiach čučoriedok a šalvie. Samozrejme, výber týchto dvoch prírodných ingrediencií nie je náhodný. Vychádza z príchuti našej druhej radlerovej novinky Zlatý Bažant Radler 0,0% Čučoriedka & Šalvia, v ktorej sa spája tradičná chuť obľúbeného lesného ovocia s aromatickou šalviou. Okrem toho, že neobsahuje alkohol, konzervanty a umelé farbivá, jeho výborným bonusom je aj to, že v ňom nájdete iba 5,7 g cukru na 100 ml. Obsah cukru je teda nižší než vo väčšine bežných sýtených nealkoholických nápojov.

Čučoriedky nielen skvelo chutia, ale pomôžu vám aj vyzerať sviežo. Zlepšujú totiž krvný obeh, takže pokožka získa zdravšie vyžarovanie. Pripravte si doma čučoriedkové tonikum, s ktorým bude pokožka vypnutejšia. Čučoriedky roztlačte v miske, pridajte biely jogurt a vytvorte hladkú pastu. Tú potom naneste na tvár a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Medzitým pokojne dojedzte jej zvyšok 🙂 Pravidelné používanie tejto masky zjednocuje pokožku a zlepšuje jej pružnosť.

Intenzívna tmavomodrá farba čučoriedok je výsledkom zlúčenín s názvom antokyány. Tieto silné antioxidanty chránia kožu pred škodlivými voľnými radikálmi, ktoré môžu narúšať tvorbu kolagénu a spôsobovať tak predčasné starnutie. Modré bobuľky sa okrem mladistvého vzhľadu pokožky postarajú aj o vlasy, pretože pomáhajú predchádzať ich šediveniu. Aby ste boli v boji s časom v prevahe, týždenne konzumujte aspoň 200 g tejto superpotraviny.

Vlasom sa zavďačíte aj šalviou. Prekrvujte vlasovú pokožku pravidelnou masážou šalviovým olejom a predídete tak ich nadmernému vypadávaniu. Keďže šalvia podporuje cirkuláciu krvi a detoxikuje, olej funguje aj ako posila v boji proti celulitíde. Vďaka obsahu ketónov dokáže šalvia potláčať zjazvenie tkanív, takže esenciálny olej z nej vám môže byť nápomocný aj pri hojení keloidov.

Toľko k čučoriedkam a šalvii. Na záver už len podotknem, že príchuť Čučoriedka a Šalvia je našou tohtoročnou limitovanou edíciou, ktorá je dostupná len v predajniach LIDL. Tak čo, stihli ste ju už vyškúšať? Určite mi dajte vedieť, ako vám chutila.

monicka9
15. aug 2019

Lidl nemam v blizkosti preto tento čučkový radler nepoznam😞 ale určite ho niekedy vyskúšam lebo čučoriedky zbožňujem a denne jedavam je to zdrava bomba plná vitaminov a antioxidantov😍😋

666sunny
15. aug 2019

MŇAM ten čučoriedkový musí chutiť výborne, určite ho vyskúšam 💜💜🙈

kristina2708
15. aug 2019

Musím priznať že u nás čučoriedky frčia najmä v štamperlikoch 😁 radlera s touto príchuťou som síce ešte neochutnala ale keď naň v lidli natrafím určite po ňom siahnem 🙂

michellemary
15. aug 2019

Mali sme, a bol fajn. 🙂

shilou
15. aug 2019

Zatial som na neho nenatrafila.

silvi70
16. aug 2019

veľká škoda, že je dostupný len v predajniach LIDL - nechodím tam - navštevujem predajne, ktoré mám dostupnejšie.

sperka
16. aug 2019

Wau, to mi je novinka, tak túto musím mať 😋👌

s_i_s_a
16. aug 2019

Ja som vyskusala...trochu som sa bala tej salvie lebo ju moc nemusim aaale teda chut ma prijemne prekvapila ☺

blbovina
16. aug 2019

Ahojte. Lidl mám veľmi ďaleko, no táto príchuť má neskutočne laka.

lucik194
16. aug 2019

este nie, do prace chodim okolo lidl .... pozriem a jeden na kostovku kupim.....

krokodilkajmanka
16. aug 2019

tak ten som ešte neskúšala, ale práve som ho zapísala do nákupného zoznamu, takže ráno smer Lidl 🙂

helen11
16. aug 2019

Zatiaľ som ju neochutnala, keď zablúdim do lidla a bude, vyskúšame

luciella
18. aug 2019

Super chut, mam rada tieto kombinacie 😉

6timmy6
19. aug 2019

rozhodovala som sa či zajtra zbehnem na nakupy do tesca alebo do lidla ale teraz som uz rozhodnuta😄😄😄
idem do lidla tento čućoriedkový so šalviou musim vyskušat😋😋😋