Dominikánska republika, Kuba, Zanzibar verzus Sri Lanka

17. mar 2024

Ahojte,

chceme ist na dovolenku koncom marca, mame moznost si vybrat zo 4 destinacii Dominikanska republika, Kuba, Zanzibar alebo Sri Lanka ale nevieme sa rozhodnut.
V ziadnej sme zatial neboli a cestuje s nami aj rocne dieta.

guudy
17. mar 2024

@purple_wolf zas neprehanaj, ok?

Keby sla s rocnym do dzungle k domorodym, tak nepoviem….

kulumulu123
17. mar 2024

@guudy odkedy sa da ockovat proti malarii?? Teda neviem ale ja som vzdy mala akesi tabletky ked sombola v destinaciach kde sa vyskytovala... Mozno sanieco za posl 12r zmenilo...

jarnajar
17. mar 2024

Najdi si na facebooku skupinu Akcne mamicky cestovatelky, tam dostanes dobre rady

guudy
17. mar 2024

@kulumulu123 mas pravdu, sorry za nespravne info. Tiez to boli vtedy tabletky-antimalarika pre dovolenkou 🙈

jarka_black
17. mar 2024

Dominikánska.
Nezabudnite na cestovné poistenie, s malým dieťaťom sa zíde aj poistenie storna leteniek, hotela.

napr. celoročné rodinné so stornom za 275 eur si môžete naťukať tu
https://www.uniqa.sk/online/?obtainer=73160277
pozrite aj Allianz alebo Generali a porovnajte si

chodec15
17. mar 2024

Kuba (rezort niekde vo Varadero,...) a Dominika su v pohode. Sri Lanka ma financne problemy a Zanzibar pre male dieta asi skor nie, mozno ak bude vacsie.

mircalla
17. mar 2024

Mam prelezenu polku sveta, suhlasim s babami - mrte dlhe lety, s tak malym dietatom ani jeden. Europa nestaci?
@tanapeta Absolutne suhlasim - netreba byt egoista voci cestujucim

mircalla
17. mar 2024

@chodec15 Varadero ma mega vlny, absolutne nevhodne pre dieta....

alessavandervelden
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chodec15
17. mar 2024

@mircalla Boli sme s 2rocnou vo Varaderu a zdali sa mi v pohode. Plus deti mozu byt aj v bazene.
https://cestovanie.sme.sk/c/20849633/kuba-prakt...

mircalla
17. mar 2024

@chodec15 No mozno som tam bola v obdobi velkych vln, ale teda som mala sama co robit

chodec15
17. mar 2024

@mircalla Velke vlny si pamatam akurat v Cancune a na Sri Lanke (50km dole pod Colombom) neodporucali plavat viac ako 10-15m od pobrezia, ze podmorske prudy odnasali plavcov na more. Potom mozu skrtnut aj Sri Lanku. 🙂

mclissa
17. mar 2024

Preco s rocnym nie? Moj ma 3 a uz bol v tychto vsetkych krajinach. Autorka ak nechcete nic robit iba vylihovat tak som za Dominikansku, tam sme boli so synom ked mal 8 mesiacov. A to bola dovolenka, ze sme nechceli nic robit, naozaj len rezort. Ani na vylet sa nam nechcelo. Odporucam Hilton La Romana. Do Punta Cana by som nesla, na tej strane je more burlivejsie a viacej seaweed tam je. Kuba, Zanzibar, Sri Lanka sme boli na poznavackach. Hlavne sri Lanka je skoda byt iba na jedom mieste.
Ockovany sme boli iba ked sme sli na Zanzibar, syn uz bol po MMR. S manzelom sme mali booster Hepatitis A, B Poliomyelitis; Tetanus, Rabies.

moga
17. mar 2024

Ahoj, Kubu a Zanzibar by som vylúčila, kvôli strave, Zanzibar veľmi korenisty, iné chute, co môže spôsobiť zdravotné problémy, Kuba ma problémy aj v hoteloch - nedostatok stravy, stravu "recykluju" aj v znackovych hoteloch... mne pre vás vychádza najlepšie dominikánska, strava skôr európska, nie tak korenistá ako Zanzibar, len v marci môže byť už "chladnejsie", záleží aké počasie očakávate, Srí Lanka som nebola, neviem porovnat, na Zanzibare sme mali lekara priamo v rezorte, nemocnica je tam funkčne vybavená, lepšie ako niektoré naše... aj v dominikanskej, ale určite by som si vyberala hotel s lekárom. Vždy sme leteli s prestupom, bez problémov si vieš doplatil aj "lepšie sedadlo" v biznis triede napr.

moga
17. mar 2024

@moga ešte dodám, že v Dominikanskej oblasť Punta Cana sa kupes v oceáne, oblasť nižšie juh ako napr. Bayahibe sa kupes v Karibiku ... čiže tuto si treba ujasniť, čo chcete, tak isto ako na Zanzibare treba sa pýtať na oblast, na priliv a odliv oceánu, môže sa stať, že môžete byť celý deň bez oceánu, záleží od oblasti

autor
17. mar 2024

@mclissa @moga dakujem za normalne komentare ❤️

beata_k
17. mar 2024

Aj ostane komentare su normalne len ty to nechces pocut. Tie lety su ozaj strasne dlhe. Byt 11 hodin v lietadle s rocnym nie je dobry napad. Ako dospela som mala co robit, nie este rocne dieta. Maj ho rada...

amelie2017
17. mar 2024

@tanapeta ano, bola som a teda hroza. Este kym sme cestovali po ostrove na volno, v restikach ok, ale take ako kupit si jedlo a vziat si ho na celodenny vylet bolo nemozne. V hoteli jedlo otras. Zila som na suchych cestovinach.
Plus po covide je to tam strasna bieda, co mi rozpravaju kamarati, kolegovia, tak bieda strasna.
Este Melia hotely ok.

tanapeta
18. mar 2024

@amelie2017 jaj tak to áno. V hoteli sme mali všetkého až až

mircalla
18. mar 2024

@autor Tak hlavne nemas o ziadnej krajine ani zakladne info, ale silou mocou chces ist. Dieta budes prebalovat v lietadle? Ked bude polku letu plakat, tak co? Chudaci spolucestujuci. Nedavno som sa vratila z Omanu, mrte malych deti, ale tak od 3 rokov

mclissa
18. mar 2024

@mircalla no si predstav, ze ho prebali v lietadle a s kludom mu aj zadok umyje. Inak dospeli su niekedy horsi ako deti v tom lietadle 🤷‍♀️

mircalla
18. mar 2024

@mclissa Ja si pamatam dost 12 plus hodinovych letov s vrestiacimi detmi na palube, ani jeden s problemovymi dospelymi
Nic prijemne. Toto by som nikomu neurobila, najma nie tomu dietatu

kiki68
18. mar 2024

Zanzibar mozes skrtnut skrz ocko proti zltej zimnici. A bez toho by som Zanzibar a Kenu nerobila. Ale z tohto mi vychadza Dominikanska, tam to bude idealne na taku plazovu valacku. Potom Maledivy su podla na super alternativa cenovo. Sri Lanka tiez neni zly napad. Kuba nie skrz to, ze tam maju posledne dva roky problem s jedlom. Aspon co viem je to dost osekane ten vyber na all inclusive. Mozno sa to uz zmenilo. Ale minuly rok nas to odradilo.

kiki68
18. mar 2024

@mircalla ehm u nas teraz 5 hod let a hadaj kto bol problem? Styria chlapi, co z lietadla zrobili krcmu. Hulakali 5 hodin. Nas 3,5 rocny si ticho spal a potom skladal puzzle. Tie rocne deti iba sem tam trosku zapistali. Ale vo stvorici po opici ich prehlusili spevom a huronskym smiechom. Ja man tiez stastie na dospelych a nejakym zadrhelom.

tiezjedna
18. mar 2024

v tomto termíne ani jedna z uvedených destinácií...
@purple_wolf prečo by ho mala prizabiť??🙄 To sú zase názory...

luccija
18. mar 2024

Z tohto Dominikánsku, ale nešla by som s ročným kvôli letu.Nechces Oman, Dubai niečo bližšie?

kp7333
18. mar 2024

S rocnym dietatom, ktore nema za sebou este ani zakladne ockovania (MMR...) by som necestovala do menej vyspelych krajin a vobec nie letecky - odhliadnuc od chorob, ktorymi sa moze v lietadle a na letiskach nakazit, je to naozaj dlha cesta. Neviem si predstavit stravit 10-14 hodin s dietatom na kolenach a vlacit ho spiace na rukach pocas prestupov. Pre mna by to bola nocna mora, nie dovolenka. Nehovoriac o tom, ze zive ci uplakane deti su velmi obtazujuce pre okolie. Zazila som neraz a bolo to narocne aj pocas kratsich letov.

lasona
18. mar 2024

Boli sme na sri Lanke so 6 mesačným babom. Všetko sme zvládli na 1

nitakimuri
18. mar 2024

Absolutne hocikde, okrem kuby (niet tam co jest) ja som sama s 1r obehla pocas najvacsej ery kovidu jamajku a panamu, ked mal 2 r tak cely 1 mesiac na zanzibare krizom krazom, uplne paradna dovca (aj novu nemocnicu maju tam blizko ak by daco) a teraz ked mal 3r som s nim pobehala mexiko a belize zo severu na juh.. Je to disciplinovane pihodove dieta, nikdy nikde nerobi sceny, nereve v lietadlach, super partak na cestovanie. Vzdy s nim chodim sama a bez cestovky a vzdy behame na vlastnu past krizom krazom po celej krajine. V pohode. Zbalte sa a chodte

beata_k
18. mar 2024

@nitakimuri Az tak velmi ju neposmeluj. Autorka zjavne nema vela nastovaneho ked sa tu pyta kam s rocnym dietatom. Ty si predpokladam cestovala vela aj pred dietatom, tak si v tomto zbehla. Je rozdiel byt skuseny cestovatel a pribalit si k sebe dieta a je rozdiel byt v tomto totalny amater a tahat so sebou rocne dieta.